Esileht Koolilaps mis vanuses lapsed veel turvatoolides?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: mis vanuses lapsed veel turvatoolides?

Postitas:

hetkel laps 5aastane, turvatool 15-36kg. kas tõesti 12 aastased, kes kaaluvad ca 35kg istuvad veel toolis?
tänan

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 12:05; 01.08 10:03;
To report this post you need to login first.

Ei istu. Turvatooli vajadus oleneb lapse pikkusest ja konkreetsest autost, st kas on võimalik ohutult kinnitada turvavööd, nii et see ei jookse kaela juurest. Üldiselt esimesed turvatoolist loobujad on koolieas, samas 1. klassi lapsi kooli viies on näha, et paljud neist ikka peaksid veel turvatoolis olema, kuna turvavöö ei jookse õigesti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PPA lehel oli kusagil kirjas, et turvaistmest võib loobuda, kui laps on pikem kui 134 cm. Et siis jookseb auto turvavöö juba õigesti üle õla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kaheksane on veel toolis. Pikkust tal vaid 123cm, seega toolis on ta veel kaua.
Kasutame Hauck Bodyguardi tooli. Olemas on ka see pepualus, aga laps ei taha sellega eriti sõita. Ütleb, et küljed on tühjad ja pead ning käsi ei ole kuskile toetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://safeseats4kids.aaa.com/faqs/when/when-is-my-child-ready-for-a-booster-seat/

https://depts.washington.edu/booster/pdf/English%20flyer%20factsheet%202002.pdf

https://www.health.ny.gov/prevention/injury_prevention/child_passenger_safety_-_a_parents_primer.htm

Isiklikult nii noort last boosterisse ei paneks, ta luud pole veel piisavalt tugevad, et kergemat avariid üle elada. Kaalu- ja vanusepiirid ei ole võetud õhust ja pole tehtud vanemate ning laste kiusamiseks, vaid turvalisuse tagamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma väikest kasvu lapsel kasutasin istmekõrgendust kolmandas klassis veel kindlasti võibolla hiljemgi veel, 12 aastaselt enam mitte. Ka 9a keskmist kasvu poisil oli veel pikematel sõitudel istmekõrgendus kasutusel.
Tooli seljaosast loobusime väiksemal millalgi esimeses klassis, pikkuse poolest oleks võinud veel olla ja sai vist pikematel sõitudel ka kasutatud, aga oh seda häbi, kui mõni klassikaaslane näeks, et turvatool veel kasutusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimeses klassis oli veel turvatoolis. Siis hakkas linnas ilma sõitma, aga pikematel autoreisidel oli veel tükk aega kasutusel (maanteel kiirused suuremad, lisaks oli lapsel mugavam sellega magada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb autost ikkagi. Ämma autos oli tõesti veel alla 135 cm pikal lapsel istumisalust, et turvavöö õigesti jookseks, meie autodes oli see piir kuskil 127-130 cm juures. Vanus siis umbes 7 a. Turvatoolid oli meil kuni 18 kg ja see kaal sai lastel täis umbes 5-aastaselt või suuremakasvulise lapse puhul natuke varemgi. Tänapäeval ostaks ilmselt teistsuguse turvatooli, mida kauem saaks kasutada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma väikest kasvu lapsel kasutasin istmekõrgendust kolmandas klassis veel kindlasti võibolla hiljemgi veel, 12 aastaselt enam mitte. Ka 9a keskmist kasvu poisil oli veel pikematel sõitudel istmekõrgendus kasutusel.

Tooli seljaosast loobusime väiksemal millalgi esimeses klassis, pikkuse poolest oleks võinud veel olla ja sai vist pikematel sõitudel ka kasutatud, aga oh seda häbi, kui mõni klassikaaslane näeks, et turvatool veel kasutusel.

Meil peaaegu sama lugu. Laps saab talvel 12 aastaseks , aga autos on siiani istmekõrgendusega. Poiss läheb 5 klassi , aga kuna pikkust on 135cm ja kaalub vaevalt 27 kg, siis autodes ilma istmekõrgenduseta jookseb turvavöö täpselt üle kõri.
Olen lapsele selgitanud turvatooli vajalikkust ja seda , et kasutusaega ei vaadata vanuse, kaalu, klassi või sõprade arvamuse järgi vaid tuleb mõelda iseenda turvalisusele. Samuti ei pane kunagi oma last esiistmele istuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei olene ju niipalju vanusest ja kaalust vaid pikkusest (just keha pikkusest).

Meil sai plika kevadel 7 ja oli siis 134 cm pikk (kaal 26kg) ja kahjuks jäi maxicosi rodi väikseks ja on nüüd istmekõrgendusel. Ise oleks veel heameelega hoidnud toolis, aga kui tool ikka väikse, siis pole midagi teha. Käisime veel poes teise toole ka proovimas, kas mõnda veel saaks kasutada, aga tundus, et rodi ongi üks suuremaid.
Istmekõrgendust plaanime kindlasti veel paar aastat kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 08:30; 01.08 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen.
mu lapsel cybex pallas. seal kirjas kuni 36kg. ja ikka väga pikaks saab panna seljatuge. usun et oma 140 laps mahuks sinna veel kindlasti sisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 12:05; 01.08 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps 9a, 137cm ja 29kg. Sõidab Cybex turvatoolis, mis on mõeldud kuni 36kg.
Niikaua, kui peatugi veel võimaldab kõrguse poolest, sõidab toolis, s.t. ma arvan, et paar aastat veel. Põhiline on ikka turvalisus, nii et niikaua kui võimalik, kasutame tooli.
Pikkadel sõitudel jääb tihti tukkuma, siis ka toolis mugavam olla kui lihtsalt vööga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sai plika kevadel 7 ja oli siis 134 cm pikk (kaal 26kg) ja kahjuks jäi maxicosi rodi väikseks j

Kuidas see võimalik on? Meie 9-aastane ja 140cm pikk laps mahub veel vabalt rodisse, peatuge saab veel nii palju tõsta, et ruumi on pikkuses maa ja ilm.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 144cm pikkune 10-aastane kasutab jätkuvalt istmekõrgendust kui see kaasas on. Ütleb, et sedasi on mugavam. Mul pole selle vastu midagi: turvalisus on ka parem sedasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sai plika kevadel 7 ja oli siis 134 cm pikk (kaal 26kg) ja kahjuks jäi maxicosi rodi väikseks j

Kuidas see võimalik on? Meie 9-aastane ja 140cm pikk laps mahub veel vabalt rodisse, peatuge saab veel nii palju tõsta, et ruumi on pikkuses maa ja ilm.

Lapsed ongi erinevad, tool max peal ja pea väljas, seega oleks sellega sõitmine ohtlik.
Nagu ütlesin oleneb palju ka keha pikkusest, mõnel jalad pikemad, teisel keha. Tundub, et meil keha, sest lapsel pea väljas ja proovisime ka poes erinevaid ja ükski ei sobinud.
Ise oleks ka veel parem last toolis hoidnud, aga kui pea õigest kohast väljas, siis sellega sõitmine juba ohtlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 08:30; 01.08 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sai plika kevadel 7 ja oli siis 134 cm pikk (kaal 26kg) ja kahjuks jäi maxicosi rodi väikseks j

Kuidas see võimalik on? Meie 9-aastane ja 140cm pikk laps mahub veel vabalt rodisse, peatuge saab veel nii palju tõsta, et ruumi on pikkuses maa ja ilm.

Lapsed ongi erinevad, tool max peal ja pea väljas, seega oleks sellega sõitmine ohtlik.

Nagu ütlesin oleneb palju ka keha pikkusest, mõnel jalad pikemad, teisel keha. Tundub, et meil keha, sest lapsel pea väljas ja proovisime ka poes erinevaid ja ükski ei sobinud.

Ise oleks ka veel parem last toolis hoidnud, aga kui pea õigest kohast väljas, siis sellega sõitmine juba ohtlik.

see peab üks ebaproportsionaalselt lühikeste jalgadega laps olema, kui 134 cm pikkusena enam tooli ei mahu. mul on analoogne tool ja seljatoe kõrgus on max asendis üle 70 cm. lisada sellele 10 cm (pea tohib üle olla kuni kõrvalesta ülemise servani), mahuks sinna pikkuse poolest istuma keskmiselt 160 cm inimene. see pikad-jalad-vs-lühike-keha erinevus on ainult mõne % ulatuses.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk, 10-aastane, ~130cm (ja, ma tean, et lühikest kasvu oma vanuse kohta), sõidab turvatoolis. Kasutame Cybex Pallas tooli, mahub sinna veel vabalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 23:43; 16.08 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb autost ikkagi. Ämma autos oli tõesti veel alla 135 cm pikal lapsel istumisalust, et turvavöö õigesti jookseks, meie autodes oli see piir kuskil 127-130 cm juures. Vanus siis umbes 7 a. Turvatoolid oli meil kuni 18 kg ja see kaal sai lastel täis umbes 5-aastaselt või suuremakasvulise lapse puhul natuke varemgi. Tänapäeval ostaks ilmselt teistsuguse turvatooli, mida kauem saaks kasutada…

Peale neid kuni 18 kg toole tuleb veel 15-36 ehk siis turvavööga kinnitatav seljatagusega tool. Need kuni 18 kg toolid sobivad tihtipeale kuni 4-aastaseni, siis jäävad pikkuselt väikseks – nimelt turvarihmad ei tohi joosta altpoolt õlgu (kui on nss tool). Ja alles siis, kui peaks veel vaja olema, tuleb istumisalus. Sul jäi üks aste täiesti vahele.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 10:37; 09.08 15:40; 18.08 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lootsin ka, et meie kuni 36kg turvatooli saab veel pikalt kasutada, aga praegu 6a laps juba 30kg ja 128cm pikk, nii et ega vist 12.eluaastani ikka välja ei vea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk, 10-aastane, ~130cm (ja, ma tean, et lühikest kasvu oma vanuse kohta), sõidab turvatoolis. Kasutame Cybex Pallas tooli, mahub sinna veel vabalt.

Pallast kasutad siis praegu ilma aluse ja padjata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 10:37; 09.08 15:40; 18.08 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hetkel seitsme-poolene turvatoolis, kaalu on tal 28kg ja pikkust 131 cm. Ta on kuldne magaja pikkadel sõitudel ja magades ei ole istmekõrgendusest mitte mingit kasu. Laps vajub rihma all nii viltu, et ka järsemal pidurdusel saab parajalt raputada. Mul ei ole seda stressi vaja, kasutame tooli nii minu närvirahustuseks kui ka lapse oma mugavuse pärast veel nii kaua kui mahub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk, 10-aastane, ~130cm (ja, ma tean, et lühikest kasvu oma vanuse kohta), sõidab turvatoolis. Kasutame Cybex Pallas tooli, mahub sinna veel vabalt.

Pallast kasutad siis praegu ilma aluse ja padjata?

jah, padja ja selle aluse, millega sai alguses tooli magamisasendisse panna, eemaldasime juba mõned aastad tagasi. Kui laps kaalus juba 18kg, siis hakkas sõitma ilma padjata, aluse võtsime natuke varem ära, pea oli autos juba vastu lage.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 23:43; 16.08 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõitis u. 10 sünnipäevani Maxi Cosi Rodi toolis. Siis sai suhteliselt üheaegselt läbi nii kaalupiirang (36 kg), kui ka pikkupidi enam ei mahtunud (145+). Mõned küsisid küll, et miks laps nii kaua turvatoolis. Minu vastus oli alati: miks mitte? Selge on see, et tooliga on ohutum kui toolita ja kui mahub, siis tuleb kasutada. Lapsele ütlesin samamoodi ja ta ei protestinud. Varsti 11 ja praegu sõidab veel pepualusega (Rodil saab seljatoe eemaldada, jääb järele alus).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei istu. Turvatooli vajadus oleneb lapse pikkusest ja konkreetsest autost, st kas on võimalik ohutult kinnitada turvavööd, nii et see ei jookse kaela juurest. Üldiselt esimesed turvatoolist loobujad on koolieas, samas 1. klassi lapsi kooli viies on näha, et paljud neist ikka peaksid veel turvatoolis olema, kuna turvavöö ei jookse õigesti.

täpselt nii.
nt meil oli laps 1.kl alguseks juba 135 cm pikk. madal vanem auto. piisas istumisalusest. kuskil 2.kl lõpuks oli juba 150cm, mis turvatoolist siin rääkida, sai tava turvavöö korralikult juba kinni panna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 8-aastane pikk tüdruk maxicosi rodis ja väike see küll ei ole. Sõidab vast aasta-paar veel sellega. Õnneks talle endale meeldib ka toolis rohkem kui kõrgendusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk, 10-aastane, ~130cm (ja, ma tean, et lühikest kasvu oma vanuse kohta), sõidab turvatoolis. Kasutame Cybex Pallas tooli, mahub sinna veel vabalt.

Pallast kasutad siis praegu ilma aluse ja padjata?

jah, padja ja selle aluse, millega sai alguses tooli magamisasendisse panna, eemaldasime juba mõned aastad tagasi. Kui laps kaalus juba 18kg, siis hakkas sõitma ilma padjata, aluse võtsime natuke varem ära, pea oli autos juba vastu lage.

Ma loodan, et sa ikka tead, et nii ei tohi, ega soovita seda teistele. Padi ja alus käivad AINULT koos.ühte ilma teiseta kasutada ei tohi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 10:37; 09.08 15:40; 18.08 16:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps mis vanuses lapsed veel turvatoolides?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.