Esileht Koolilaps Mis vanuses öelda, et päkapikke pole olemas

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Mis vanuses öelda, et päkapikke pole olemas

Postitas:

Minu 7 aastane lasteaialaps veel usub, aga juba paar korda on öelnud, et kahtlane, et teie kindlasti panete..iga asi omal ajal, vägisi ütlema ei hakka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes pole olemas? On ju! 🙂

Minu 9a usub ja las usub seni kuni saab, kuni see võimalik on. Ma usun ka. 😉
Lasteaialaps, kes on viimases rühmas, lausa peab veel uskuma. Miks ei peaks? Mis on siin intellektiga pistmist? 6-7a luges aia viimases rühmas Tõde ja Õigust ning sai teada, et polegi olemas jõuluvana? Nujaaa… Vaesed lapsed siis.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühelt poolt on mul on hea meel, et suutsime oma pojas seda usku 10 eluaastani hoida, see päkapiku mängimine oli lõbus ning mehega sai situatsioonikoomikat ka ja lapse rõõmu oli armas jälgida. Siis tulid koolis loosipakid ja kuidagi sujuvalt ilma traumata sai ta sellest aru.
Teiselt poolt oli see ka tõeline kergendus tegelikult, sest klassis on ju erineva rahalise võimekusega lapsevanemaid ja kurb, kui meie 5 line laps kuuleb et tema kolmeline klassivend sai playstation 4 ja uue arvuti aga tema ei saanud, kuigi kirjutas jõuluvanale just need soovid tol aastal. Küsimusele, et kas ma siis ei olnudki hea laps, et mulle soovitud asju ei toodud, oli raske vastust leida ja senikaua kui ta jõiuluvanasse uskus, olid tema kingitused ka sellised kallimad.
Nüüd kui ta teab, et kingitusi teevad vanemad, selliseid kalleid soove enam ei ole, arvuti ja playstation on tal samuti olemas, aga mitte jõuluvana poolt toodud. Meie peres ostetakse asju siis kui neid on parasjagu vaja ja kui meil on selleks võimalus. Jõulupakid on pigem sümboolsed ja jäävad 20 euro kanti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ühelt poolt on mul on hea meel, et suutsime oma pojas seda usku 10 eluaastani hoida, see päkapiku mängimine oli lõbus ning mehega sai situatsioonikoomikat ka ja lapse rõõmu oli armas jälgida. Siis tulid koolis loosipakid ja kuidagi sujuvalt ilma traumata sai ta sellest aru.

Teiselt poolt oli see ka tõeline kergendus tegelikult, sest klassis on ju erineva rahalise võimekusega lapsevanemaid ja kurb, kui meie 5 line laps kuuleb et tema kolmeline klassivend sai playstation 4 ja uue arvuti aga tema ei saanud, kuigi kirjutas jõuluvanale just need soovid tol aastal. Küsimusele, et kas ma siis ei olnudki hea laps, et mulle soovitud asju ei toodud, oli raske vastust leida ja senikaua kui ta jõiuluvanasse uskus, olid tema kingitused ka sellised kallimad.

Nüüd kui ta teab, et kingitusi teevad vanemad, selliseid kalleid soove enam ei ole, arvuti ja playstation on tal samuti olemas, aga mitte jõuluvana poolt toodud. Meie peres ostetakse asju siis kui neid on parasjagu vaja ja kui meil on selleks võimalus. Jõulupakid on pigem sümboolsed ja jäävad 20 euro kanti.

No ma arvasin ka kuni selle jõuluni, et meil õnnestus lapse usku päkapikkudesse-jõuluvanasse kuni 10. eluaastani säilitada, ent sel aastal tuli praeguseks 13-aastase lapsega see teema jutuks ja ta ütles, et tegelikult teadis ta tõde ikka juba kuskil 2.-3. klassis kindlasti 🙂 Ta ei tahtnud seda lihtsalt meile (ja võib-olla ka endale) tunnistada. Ühelt poolt ei raatsinud ta rikkuda meie rõõmu sellest, et ta usub, teiselt poolt tunnistas ausalt, et kartis, et siis ei saa nii palju kingitusi 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühelt poolt on mul on hea meel, et suutsime oma pojas seda usku 10 eluaastani hoida, see päkapiku mängimine oli lõbus ning mehega sai situatsioonikoomikat ka ja lapse rõõmu oli armas jälgida. Siis tulid koolis loosipakid ja kuidagi sujuvalt ilma traumata sai ta sellest aru.

Teiselt poolt oli see ka tõeline kergendus tegelikult, sest klassis on ju erineva rahalise võimekusega lapsevanemaid ja kurb, kui meie 5 line laps kuuleb et tema kolmeline klassivend sai playstation 4 ja uue arvuti aga tema ei saanud, kuigi kirjutas jõuluvanale just need soovid tol aastal. Küsimusele, et kas ma siis ei olnudki hea laps, et mulle soovitud asju ei toodud, oli raske vastust leida ja senikaua kui ta jõiuluvanasse uskus, olid tema kingitused ka sellised kallimad.

Nüüd kui ta teab, et kingitusi teevad vanemad, selliseid kalleid soove enam ei ole, arvuti ja playstation on tal samuti olemas, aga mitte jõuluvana poolt toodud. Meie peres ostetakse asju siis kui neid on parasjagu vaja ja kui meil on selleks võimalus. Jõulupakid on pigem sümboolsed ja jäävad 20 euro kanti.

Lapsed pole rumalad, küllap saavad nad juba paariaastasena aru, et rikkamates peredes käivad ka heldemad jõuluvanad.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.12 16:02; 22.12 18:58; 30.12 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres ei ole piirhindu, et jõulukink peab olema sümboolne, ma ei ostagi sümboolseid asju, milleks, kellele neid vaja on, planeerimegi jõulukingid ja sünnipäeva kingitused täpselt seda mida vaja ja vahepeal ei osta, ka koolikotid tulid sedasi, küsisime jõuluvanalt. Jõuluvana toob meile kõik asjad mida vajame ja mida nii ehk naa ostaksin. Rämpsu ja sümboolseid vidinaid ma ei osta.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 14:42; 31.12 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu täiskasvanud “laps” usub ikka veel päkapikke ja jõuluvana. Päriselt. Isegi kirja kirjutab igal aastal jõuluvanale oma soovidega. Aga ta on vaimse puudega ka. Ja kirja tekst on raskesti loetav. Seekord tahtis omale kingituseks nukku. Issanda loomaad on lai, mis teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on nüüdseks küll juba ülikoolis, aga mäletan, kui ta minult küsis kord päkapikkude kohta. Arvan, et ta võis olla siis ehk umbes 8-aastane.

Küsis sedasi kahtlevalt, et kas ikka on olemas päkapikud. Mina vastasin, et mina usun küll, et on. Ja küsisin vastu, et kas tema siis ei usu. Tema vastas, et koolis paar sõpra olid öelnud, et neile toovad igatahes vanemad sussi sisse kommi ja mingeid päkapikke ei käi ega pole olemas.
Mina siis küsisin vastu, et mis ta arvab, miks päkapikud peaksid tema sõprade sussi sisse kommi tooma, kui vanemad on sinna juba kommi pannud. Ja et see on täitsa võimalik, et neil ei käi – nende vanemad on päkapikkude ülesanded üle võtnud ja päkapikkudel polegi mõtet enam nende juurde tulla. Sussid ju vanemate pandud komme täis!

Üldiselt peale seda vestlust pole meil kordagi sellel teemal jutuajamisi olnud.
Ilmselt, vaadates lapse vanust, enam ei tule ka.
Suss on endiselt Jõulude ajal aknalaual 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näen oma kahe lapse pealt, et lapsed on väga erinevad selles osas. Minu vanem laps on kogu aeg olnud rikkaliku fantaasiamaailmaga ja väiksena ei olnud tema jaoks piir muinasjuttude, fantaasia ja tegelikkuse vahel üldse eriti selge. Ta uskus siiralt päkapikke, hambahaldjaid, lihavõttejäneseid ja oli ka siiralt õnnetu kui ühel hetkel (algklassilapsena) talle räägiti, et see on vaid vanemate poolt korraldatud mäng. Praeguseks on ta noor täiskasvanu, siiani hea fantaasiaga ja loominguline inimene ja õpib kõrgkoolis ka kunstiga seotud ala.
Noorema lapsega on hoopis teistmoodi – tema sai ise juba lasteaiaealisena aru, kuidas asjad päriselt on ja ta lihtsalt mängib neid mänge kaasa. Temaga pole meil isegi erilisi jutuajamisi olnud sel teemal ja midagi selgitada pole vaja olnud. Tema on ka väga reaal-huvidega ja üsna kahe jalaga maas, selles osas täitsa teistmoodi kui suurem laps.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin, pole ühtki oma lastest sihilikult “valgustanud”. Paistab, et mingit traumat pole saanud. Ma võin muidugi küsida, kui koolist tulevad.
Teavad ka, et kui sussi aknale ei pane, siis kommi ei saa. Nii on 6-aastase õe oma kõrval millegipärast ikka ka 16-aastase õe ja 18-aastase venna omad (meil on muidugi spets vilditud jõulusussid)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Koolilaps Mis vanuses öelda, et päkapikke pole olemas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.