Esileht Koolilaps Mis vanuses ööseks poissõbra juurde?

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: Mis vanuses ööseks poissõbra juurde?

Postitas:
Kägu

Siis, kui põhikool on lõpetatud. Aga eks need, kes suguelu tahavad elada, leiavad ka varem võimaluse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei lubaks seni, kuni alaealine. Aai pole ainult ööbimises vaid, et niimoodi tasakesi algabki kooselu. Aga ma ei pea õigeks, et lapsed, kes ise veel ilma vanema loata ei tohi töölgi käia elatise teenimiseks, hakkavad koosxelama – ja seda veel vanemate kulul.

Siitsamastki lugenud neid muresid, et neiu/noormees sissekolinud, tööl ei käi, sest õpib, aga kes peaks maksma toidu eest?

Enamus 15-16aastaseid on ka veel sotsiaalselt ebaküpsed, nö sotsiaalselt imelikud, ei julge/oska end majapidamises appi pakkuda, tunnevad end vanemate inimeste – sh pruudi/peika vanemate seltsis ebamugavalt jne.

 

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates 15 on liiga noor selliseks ööbimiseks ja ei lubaks, eriti kui pere ise pole seda poissi üldse näinudki ega tea temast ega tema perest midagi. Isegi, kui teaks, ikkagi ei lubaks selles vanuses. Õige vanus ööbida noormehe või neiu juures on vist tõesti alles ülikooliajal, kus on ka tegu loodetavasti püsivamate suhetega, kui vanuses 15.

Miks peab tegema suhte millekski nilbeks ja keelatuks? Kui pole tegu võhivõõraga, siis 15-16-aastane külla lubada on ju ok. Enamasti selles vanuses kudrutatakse niisama.

Jajah. Ja kui siin on olnud teema, kui vanalt keegi sugueluga alustas, siis ikka väga paljud on vastanud, et juba 14a.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis vanuses poissi võiks tütarlapse juurde külla ööbima lubada? Mul on siin teema…. poiss 16. Tüdruk sama vana.

Mina oma poega lubasin 16-aastaselt. Oli kindel tutarlaps, vanematega tundsime ja suhtlesime, vanemad olid alati samal ajal kodus. Miks mitte?

Parem kui salaja kuskil linna vahel ja keldrites koosolemise aega leitakse.

Kui su laps öösti linnas (talvel) keldreid taga otsib, siis jah, üks väike seks (suguhaigused, rasedus) on kõige väiksem probleem.

Jap, said ikka väga valesti aru. Väga korralike perede lossides kasvanud lapsed on.

Lihtsalt oma postitustes ei vasta kunagi vaid oma matta otsast, vaid yhiskonnaüldisemalt. Natuke juurde ka ülekantud tähenduse kasutamist, saan aru, selle moistmine jääb sulle keeruliseks?

Pole hullu. Ütlen oma motte korra veel, lihtsamate sonadega, et sa ei peaks soimlema.

Noored leiavad võimaluse kahekesi intiimsuste nautimiseks niikuinii, kui nad on armunud ja seda soovivad. Parem siis olgu nad teretulnud oma kodudes koos olema, kus turvaline keskkond.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajah. Ja kui siin on olnud teema, kui vanalt keegi sugueluga alustas, siis ikka väga paljud on vastanud, et juba 14a.

See näitab sulle midagi või? Seltskond, kes 14-aastaselt alustab… Perekool jääb neist ilmselt paljudele peamiseks kooliks elus. Pole nagu midagi, millega uhkeldada.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varajane suguelu elamine või isegi varajane emaks saamine (mis on ju ometigi tänapäeval välditav, kui ei soovi rasestuda) ei vähenda kuidagi tubli ja targa inimese elus hakkama saamist. Kui poiss-tüdruk on ühevanused, et pole kellegi ära kasutamist ja on ka selge, et teatakse kuidas rasestumist ja haigusi vältida, siis mina olen liberaalne vanem ja luban noormehi ka meile ööbima.

Tean enda tuttavatest mitmeid, kes on noorelt emaks saanud. Klassiõde sünnitas 18-aastaselt ja lõpetas gümnaasiumi beebi kõrvalt. See oli 22 aastat tagasi. Jah, algul kasvatas oma poega, ülikooli läks hiljem ja hoopis välismaale ja töötas aastaid välismaal kõrge ametnikuna. Ülikoolist kursusekaaslane sai emaks 16-aastaselt. Ka kasvatas algul poega, siis lõpetas õhtukooli ja läks ülikooli. Praeguseks on elu teda ameerikasse viinud – töötab seal ülikoolis õpitud erialal.

Ise alustasin 16-aastaselt. Mul on elu jooksul olnud ainult üks partner – selle sama noormehega abiellusin kohe pärast gümnaasiumit ja oleme siiani abielus. Minu ema lõi ka alguses kõvasti lärmi, et mida ma mõtlen ja kus mu väärikus on ja sõimas mind üsna valimatute sõnadega. Olin väga solvunud ja käisin kodus pärast sellist vanemate käitumist ainult magamas – lahkusin hommikul kooli ja tulin õhtul kella kümneks koju, ülejäänud aja olin pärast kooli noormehe juures. Nii oli mitu kuud, kuni lõpuks ema leebus.

Oma tütrega olen üritanud selliseid piiranguid vältida – olen ütelnud, et ära tee midagi, milles sa ise kindel ei ole ja mida sa ei taha teha, aga kui oled kindel, siis see on sinu otsus. Vanem tütar mul praegu 18-aastane ja ei ole halvale teele läinud.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varajane suguelu elamine või isegi varajane emaks saamine (mis on ju ometigi tänapäeval välditav, kui ei soovi rasestuda)..

Just nii, on välditav. Seega, mis seda väga sageli juhtub? Sest lapsed ei oska (ei tea, ei julge?) kondoomi vm vahendeid kasutada. Miks ei? Sest nad pole välja kujunenud täiskasvanud, puudub vastutustunne ja tarkus. 14-aastasena seksimise põhjuseks on pigem siiski (kasvõi mõned aastad) vanem ja kogenum partner, kelle soovidele tahetakse järgi anda või lähedusevajadus, mille puudust muudes suhetes (peres) kompenseeritakse. Ükski neist ei ole päris normaalne olukord.
Jah, on väike osa, kes on küpsed nii vaimselt kui füüsiliselt ja teevad vastutustundlikult selle otsuse. Nende eranditega ei maksa siis üldist pilti markeerida.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keelatakse, siis tulevadki sellised valetamised, et lähen sõbranna juurde ja blabla. Nähtud küll neid oivikuid igal pool laaberdamas ja võõraste juurest ulualust otsimas. Ema ees ollakse alati ilma meigita viisakad tuupurid. Võrdluseks siis aus pere, kus tüdruk julgeb rääkida, et tal on poiss, julgeb tuua selle poisi vanemate ette ja suhtlus toimub avatult. Sest näiteks kui tüdruk juba on karmidele vanematele valetanud, et ta läheb sõbranna juurde ööseks – aga läks poisi juurde ja nad läksid poisiga tülli – ei saa ta keset ööd enam koju tagasi tulla, sest see ei näiks loogiline.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb kui varakult sa vanaemaks soovid saada.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võrdluseks siis aus pere, kus tüdruk julgeb rääkida, et tal on poiss, julgeb tuua selle poisi vanemate ette ja suhtlus toimub avatult. Sest näiteks kui tüdruk juba on karmidele vanematele valetanud, et ta läheb sõbranna juurde ööseks – aga läks poisi juurde ja nad läksid poisiga tülli – ei saa ta keset ööd enam koju tagasi tulla, sest see ei näiks loogiline.

Oeh, see ei ole ju siinse arutelu point (või on?)
Võibolla olla paar ja muidugi ei pea seda varjama. Aga ütle üks põhjus, miks peaks 14-aastaselt seksima hakkama?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seoses rasedusega … lugesin üht delfi lugu hiljuti, kui oli tehtud ka uuring alaealiste rasedusega seoses. Vastajad need noored, vastasid et olid valmis emaks saama, aga ühiskond polnud valmis et nad emaks saavad. Oli olnud palju halvustamist ja sildistamist nende suhtes. See teema ka kinnitab seda. Ja üldse on see teiste raseduse vanus väga arutleda teistel. Küll liiga noor, küll liiga vana. Nagu Kaljuveeri naise vanus.

Seda peaks isegi valitsuselt küsima et öelgu üks põhjus miks  lubatakse 14 aastasel seksida omavanusega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seoses rasedusega … lugesin üht delfi lugu hiljuti, kui oli tehtud ka uuring alaealiste rasedusega seoses. Vastajad need noored, vastasid et olid valmis emaks saama, aga ühiskond polnud valmis et nad emaks saavad. Oli olnud palju halvustamist ja sildistamist nende suhtes. See teema ka kinnitab seda.

Üks teismeline muidugi arvab, et tema teab kõike ja saab kõigega hakkama. Reaalsuses tähendab lapsevanemaks saamiseks valmisolek siiski seda, et sul on olemas koht, kus selle lapsega elada ja sissetulek, et seda last ülal pidada. Kui reaalsus on selline, et sünnitad oma vanematele veel ühe lapse, siis see ei ole valmisolek emaks saamiseks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda võib nimetada tugivõrgustikuks, mis on hea ka siis kui oled 30. Ja kui tugivõrgustikku pole või omad keelduvad aitamast on raske küll. Aga kui veel ühiskond ka sildistab, on veel hullem.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lastega piisavalt varakult rääkida sexist, kaitsevahenditest, siis ei pea ka muretsema, et kas lubada ööseks või mitte.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda võib nimetada tugivõrgustikuks, mis on hea ka siis kui oled 30. Ja kui tugivõrgustikku pole või omad keelduvad aitamast on raske küll. Aga kui veel ühiskond ka sildistab, on veel hullem.

Minu jaoks on tugivõrgustik see kui mul on vajadusel kelleltki abi paluda. Jah, see tähendab ka vajaduselt ajutiselt peavarju palumist. Rõhk on sõnal ajutiselt. Aga põhiosas peaks ikka ise hakkama saama. Enamus alaealisi sünnitajaid selleks siiski võimelised pole. 30-aastased juba võiksid olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistika räägib, et noortele on rasestumisvastased vahandid üha rohkem kättesaadavad ja neid ka üha rohkem kasutatakse ja teismeliste emade arv ja ka teismeliste abortide arv on jätkuvalt kahanev number.

Aastal 2000 oli alla 15 aastastaseid aborditegijaid 20 ja sünnitajaid 27 / aastal 2019 vastavalt 4 ja 8.

Aastal 2000 oli 16-19 aastaseid aborditegijaid 1857 ja sünnitajaid 1280/ aastal 2019 oli samas vanuses 292 aborditegijat ja 251 sünnitajat.

Üheksa aastaga on kahanenud 15-19 aastaste tüdrukute seas rasestumine 6,3%- lt 1,8%-ni.

Seega tõenäosus, et kui alla 19-aastane alustab suguelu, siis ta vanemad võivad juba minna sipukaid valima kahaneb järjest. Ei ole meil massiliselt teismelisi emmesid, nagu mitmed eelpool kirjutajad tahavad väita.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muide tänapäeva noorte seas on homo, bi- ja muud sexuaalsused nii levinud, et ka tüdruku lubamine tüdruku juurde ööeks võiks küsitav olla.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

15 on ikka selgelt vara. Tee oma lapsele heategu ja ära luba. Hädaga võiks vastupidi siis jutuks tulla, et poiss tuleb teile ööseks ja paned ta ööseks diivanile või kui ei usalda, siis enda magamistuppa ketiga kinni 😀

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muide tänapäeva noorte seas on homo, bi- ja muud sexuaalsused nii levinud, et ka tüdruku lubamine tüdruku juurde ööeks võiks küsitav olla.

Sellest ei sünni eluaegseid tagajärgi. Las katsetavad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastajad need noored, vastasid et olid valmis emaks saama

On põhjus, miks alaealiste eest vastutab lapsevanem. Niiet jättes kõrvale alaealiste endi veendumused, palun selgita sina täiskasvanuna, kuidas saab üks 14-aastane “olla valmis emaks saama”?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )


Esileht Koolilaps Mis vanuses ööseks poissõbra juurde?