Esileht Imetamine Mis vanuses saab laps aru, et “tissid katki”, “tissid tuduvad” vm?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Mis vanuses saab laps aru, et “tissid katki”, “tissid tuduvad” vm?

Postitas:

Selline küsimus ongi. Ma ei tahaks last nututades võõrutada, meeldiks rohkem see variant, et laps saab jutust aru ning siis leiame talle tissi asemele muid toredaid tegevusi. Mul laps hetkel 8k, võõrutamist veel ei plaani, aga lihtsalt püüaks tabada hetke, millal laps võiks aru saama hakata ning niimoodi toimida. Aasta tahaks imetada küll. Kas aastane laps saab juba aru? Või varem või hiljem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastane ei saa aru, talle muutub ema rind hammaste (eriti valulike silma- ja purihammaste) tulekul väga oluliseks rahustajaks ja valu leevendajaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu kogemus selline, et ca aastaselt jätsime öise söömise ära. Ja see läks ladusalt ja oligi selle jutuga, et tiss tudub ja kõik tuduvad ja meie oleme hästi tasa. Improviseeritud unejutt mõne tolleaegse lemmiktegelasega käis ka sinna juurde (unekopp toob uneliiva:-), uneauto sõidab unemaale, unetramm sõitis peatusesse unemaa jne. Jälgisin ka seda, et ei ajastaks muudatust hammastetuleku või haiguse aega.

Usun, et annab seda teha ka varem, kuna ta ei vaja toitu öösel juba varem. Meil oli lihtsalt uinumine tissi abiga ja seetõttu nõudis alati öösel ärgates rinda. Sa võid natuke katsetada aeg-ajalt, kui tugev protest on jutule, et tiss tudub ja hommikul saad jälle. Ära ütle lapsele ei! selle jutu sees- ütle jaa, aga hiljem, pärastpoole saad. Kui protest, lohutad-kallistad. Kui on rahutu, hammastetulek jne, jäta katki. Laps leiab sageli ise mingi asendustegevuse, mis aitab tal magama jääda- meil laps võtab lemmikpadja kaissu, näpib seda, mõnel juhul olen kuulnud, et laps näpib ema kätt või sasib juukseid. Sa saad ise talle alguses pakkuda, et võta mõmmi kaissu või võta padi või mõni mänguloom kaissu, keera mulle kaissu jne. Paar korda, kui laps tuure üles võttis, siis hakkasime sosinal rääkima, et kõik magavad, tasa ole, karu magab, siis tal hakkas natuke põnev ja proovis ka sosinal meie sõnu järgi öelda kuni rahunes.

Mina pöördusin hammastetuleku ajal vahepeal ka öise söötmise juurde tagasi. Mingi aeg olin üsna jäigalt selles reeglis kinni, et öösel ei sööda aga kui avastasin, et olen juba andmas lapsele valuvaigistit, et häda leevendada, mõtlesin, et parem juba annan rinda (kuna ta päeval uinus niiviisi kurnatult lõpuks rinna otsas). Olin siis hämmingus, kui hästi laps magama jäi ja kirusin ennast, et olin nii jäik olnud oma öise mitteimetamise reegliga. Paindlik tuleb olla, siis on paindlik ka laps. Talle saab selgitada, et valu ja haiguse korral saab ka öösel rinda, muidu ei saa. Niimoodi meil igatahes läks – laps sai rinda kuni 2 a 9 kuuni ja 1 a 9 kuud elasime siis enamasti nii, et öösiti ei söönud, va. haigena või kui hammastetulek oli nii häiriv, et ei saanud öösiti ka magada…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 17:42; 17.11 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda ka veel, et mul ei andnud hästi tulemusi see, kui üritasin öiseid söögikordade vahesid pikemaks venitada või mõnda alguses ära jätta vms. Olin lihtsalt ise nii unesegane öösel, et vaadata nüüd kella ja aduda, kas tasub või ei tasu anda praegu, oli liiga keeruline. Küll oli seda, et hakkasin varahommikul tasapisi kella vaatama (kell 5-6 juba andsin päris algusaegadel). Lihtsam oli nii, et just õhtuunne läks laps ilma rinnata, sai talle meenutatud seda, et tiss tudub nüüd ja nüüd saab janu korral vett. Ka öösel kui ärkas, siis piisas ainult meenutamisest, et tiss ka tudub ja öösel me ei söö – ei olnud üldse pikka protesti mitte ühelgi korral v.a. hammastetuleku ajal – muidu ta leppis kohe pakutava veepudeliga (hiljem tassiga) ja keeras teise külje, võttis padja kaissu ja magas edasi. Minu jaoks oli võti just selles, et laps uinus koheselt õhtul ilma rinna abita (lugesin kuskilt lapse une teemalisest raamatust mingis muus kontekstis, mitte rinnavõõrutamise, vaid ilmselt iseseisva, üksi magamajäämise teemal – oli soovitus, et jätke laps kohe õhtul üksi, samas situatsioonis nagu ta uinub, tahab ta ärgata. Ehk siis tegin enda jaoks järelduse, et kui ta uinub õhtul tiss suus, siis ta tahab öösel ka uuesti tiss suus uinuda. Öised protestid selletõttu jäidki ära, kuna laps uinus õhtul ilma rinnata (vahel muidugi läks väga pikalt, kui laps nt käima õpib, on ta väga elevil ja ei raatsi magama minna) ja öösel uinus siis uuesti samamoodi. Praegu on ikka nii, et öösel ta ise uuesti ei uinu, kui olen ära läinud (nt vaatan öist filmi v olen arvutis), siis pean teda lohutama ja patsutama minema, siis alles magab edasi. Ehk siis tahab samades tingimustes uuesti uinuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 17:42; 17.11 17:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Imetamine Mis vanuses saab laps aru, et “tissid katki”, “tissid tuduvad” vm?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.