Esileht Pereelu ja suhted Mis vanuses teismelise tüdruku võib lubada poisi juurde ööbima?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Mis vanuses teismelise tüdruku võib lubada poisi juurde ööbima?

Postitas:

15-aastasel tütrel on veidi alla aasta olnud esimene boyfriend. Noored tahavad suvel rohkem aega koos veeta ja tütar küsis, kas ta võib poisi juures ööbida.
Meil on tütrega head suhted ja olen talle elu jooksul eakohase vajaliku info andnud.

Millised on teie tütarde puhul kodused reeglid olnud?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiline, et  see “ööbimine”  mõlema jaoks ikka tähendaks sama asja. Võibolla magavad eraldi, võibolla vägistab tütre ära, võibolla on  elu  armastus, raske nii kaugelt midagi arvata. Kui tütrega nii usaldusväärsed suhted, siis peaksid temaga seda arutama. Üldiselt, kui on elu armastus, siis ollakse valmis ikka aastaid ootama. Aga tütre jaoks võiks ikka jääda mulje, et ta ise tegi selles osas lõpliku otsuse.

 

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

15-aastase puhul oleks ma küll täiesti range – ei jää ööbima. Ettekujutus, et lapsed tahavad kõike ise otsustada, on vale. Lapsed ootavad, et vanemad neile piirid tõmbaks. Kui ise hakkavad piire tõmbama, ongi täiskasvanu majas ja see küll 15-aastaselt ei juhtu.

Kõne alla tuleks ööbimine 17-18 aastase noore puhul. Pole see valu 15-aastasel midagi nii suur, küll leiavad ka päeval võimalusi füüsiliseks läheduseks, aga signaal peab selge olema, et on veel vara.

+27
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma poegade emana ikka imestasin, mis perest need 15-16a ööbima kippujad tüdrukud on, kas neil kodus mingeid reegleid pole? Siin ka järgmine õhinas ema 15a tütart mehele kupeldamas. Lapselapse kasvatad ise üles või tuleb tüdruk koolist ära, kuidas teil see osa planeeritud on?

+22
-26
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ohissand küll!

Tuled siit küsima, kas lubada 15 a tütar mingi võõra poisi juurde kui ise ütled, et te ei tunne poissi veel?

Tule Jumal appi ja anna ometi vaesele teemaalgatajale mõistus!!!

+15
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma poegade emana ikka imestasin, mis perest need 15-16a ööbima kippujad tüdrukud on, kas neil kodus mingeid reegleid pole? Siin ka järgmine õhinas ema 15a tütart mehele kupeldamas. Lapselapse kasvatad ise üles või tuleb tüdruk koolist ära, kuidas teil see osa planeeritud on?

Mul on ka poeg ja imestan täpselt sama asja. Mul langeks arvamus 15-aastasest tüdrukust, kes mu poja tuppa ööbima kipub, üsna palju. Ütleb tüdruku kohta nii mõndagi.

+18
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

18.
Ise läksin küll 17selt teise linna ülikooli, aga ajad olid tsipa teised.

On ikka vahe, kas aborte teeb alaealine või täiskasvanu.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile tuleb ju seda seksikust ja muud seksi õpetust uksest ja aknast. Elu on seks. Ja kumm on seks. Lisaks kõik suunamudijad kes ka mõjutavad. Ja vanuse poolest on ka täiesti seadusega kooskõlas omsvanuste selline läbikäimine mõlema soovil.
Vanem on nagu dinosaurus kes manitseb ainukesena. Mõtleb moraalist ja vanaemaks saamisest. Sest muud kanalid ainult julgustavad et kui tunne on siis lase käia. Aga turvaliselt.

+7
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise olin 15-16a täielik reeglite rikkuja. Tegin ikka nii nagu ise tahtsin. Kasvasin vanaema juures kes oli juba mu emaga sama vatti näinud kui minuga ja üritas ikka väga rangelt kõigele piiri panna. Mind aga see jubedalt ahistas ja tihti ei läinudki ööseks koju. Ema harrastas minu teismeeaski veel oma teismeea elulaadi ja seepärast ta minu käitumisse suhtus ka sellepärast suht rahulikult. Aga see teismeea hullus sai läbi ja praeguseks ainult mälestus nendest metsikutest aastatest ???? Mul on ka tütar, küll alles 13a, aga ise mõtlen, et kindlasti ei tahaks, et ta selle poisi juurde ööseks jääb. Kui sul on lapsega lähedane suhe siis soovitan rääkida rahulikult lapsega, seleta miks sa ei soovi, et ta öösel poisi juures oleks ja tehke kompromiss. Mina ilmselt teeks ettepaneku, et sooviksin samuti poissi tundma õppida jne.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma poegade emana ikka imestasin, mis perest need 15-16a ööbima kippujad tüdrukud on, kas neil kodus mingeid reegleid pole? Siin ka järgmine õhinas ema 15a tütart mehele kupeldamas. Lapselapse kasvatad ise üles või tuleb tüdruk koolist ära, kuidas teil see osa planeeritud on?

Mul on ka poeg ja imestan täpselt sama asja. Mul langeks arvamus 15-aastasest tüdrukust, kes mu poja tuppa ööbima kipub, üsna palju. Ütleb tüdruku kohta nii mõndagi.

A  kui poeg tirib 15-aastast oma juurde ööbima, siis see on meestevärk ja igati okei??

Kui plika jääb su pojast rasedaks,  siis on see su poja vastutus sama palju, mis suhtumine see on, et teie pere see asi ei puuduta??? Loodan, et poegadele ikka räägite, et ka neil kaasneb seksiga vastutus.

Muidu arvan ka, et kui poissi ise veel väga ei tunne, on vast veidi vara aga kõik inimesed ja olukorrad on erinevad.

Saan aru, et sul tütrega ilmselt hea lähedane suhe ja sealt ka dilemma, kas tüdrukut usaldada ja kuidas oma keeldumist põhjendada (“mulle ei meeldi” – ei ole hea põhjus ju).

+31
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 07:38; 10.06 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poegade emana olen oma poisse nii kasvatanud, et esimese tüdruku tõid koju ööbima siis, kui olid ise juba vastusvõimelised ja tegu pikema suhtega. Naabrinaine oli uhke, et tema 15-aastasel tütrel elab poiss kodus, siis tõi poeg pruudi nende juurde elama ja lõpuks leidis noorem tütar ka elukaaslase. Elati seitsmekesi naabrinaise palgast (kõik olid ju koolilapsed), süüa tahtsid kõik, aga koristama, ise süüa tegema ei kippunud keegi – siis käis üks hala ja nutt, kui raske on elu.

Kindlasti ei lubaks oma alaealist tütart ööbima võõra mehe juurde. Neid, kes ütlevad, et hea on teada, kus mu laps seksib, pean lihtsalt pervertideks.

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ütleks tütrele, et ei tunne seda noormeest veel ja seega ei julge lubada seda, et ööseks jääb.

Kui tahavad ööbida, tulgu too noormees enne teile külla, saate korralikult tuttavaks. Kui noored sellise plaaniga nõus ei ole, siis järelikult ei ole ka mingit varianti, et ööbimisest juttu tuleks.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 08:07; 10.06 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15-aastane on liiga noor, et jääda poisi juurde ööbima. Ilmselgelt on noored armunud ja tahavad kahekesi koos olla.
Minul on tütar 17-aastane. Tal on poiss-sõber natuke üle aasta olnud. Vahel on nad koos nädalavahetustel meiega suvilas olnud, aga poiss magab külaliste toas. Tütar saab augustis 18, poiss on juba 20. Nüüd tütar küsis kas võivad suvel kahekesi Pärnusse meie korterisse minna. Andsin loa. See poiss on väga tore ja vastutustundlik. Toob mu tütre alati normaalsel ajal koju, on viisakas, näeb hea välja, ei suitseta.

+22
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kui 14 kukub, siis võib.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin mõni poiste ema ajab väga üleolevas toonis juttu, ilmselt oleks noot viisakam kui endal tütar oleks. Õnnetus on kui selline peaks mõne naise ämmaks saama.
Või et tüdrukud muudkui aga kipuvad ööbima ja võivad rasedaks jääda. Ja pojuraas on perfektne, temal pole mingit rolli kui midagi soovimatut juhtub, eks ole, ikka tüdruk kipub ja teeb ja jääb. Ega tüdruk ei kipu ikka küll kui poiss 15-aastasele püksi ei kipu ja sinu enda asi on kasvatada oma pojast inimene, kellel on kindlad piirid ja kes saab ka aru sellest, et igaüks peab hoolitsema selle eest, et soovimatuid järglasi ei sünniks. Jah, ka sinu poeg. Kuna su poja on nii hea kasvatusega, siis mis sul karta on? Aga kuna üks siin kirjutas, et imestas, et 15-aastased (lausa mitmuses) tema juurde ööbima kippusid, siis ilmselt ikka ei osanud oma poega õigesti kasvatada.
Ma ise tütre emana ei lubaks 15-aastast ööbima ja poissi ka ei lubaks. Oma lähedusvajaduse saavad päeval ka rahuldatud. Muidugi teevad mis tahavad muul ajal, aga täiskasvanu poolt on ööseks jäämise lubamine või sellest keeldumine oluline signaal.
Mina olen oma noortele rääkinud, et seksuaaleluga alustades astud sammu täiskasvanu maailma sest tagajärjeks võib olla rasedus. Ka kondoomiga võib rasestuda. Ja paraku jah on naissool suurem kontroll selle üle, kas sellest rasedusest tuleb laps või mitte. Seda olulisem on noormehe teadlikkus sellest, et seksiga kaasneb väga suur vastutus, esiteks ei pea kõikide kippujatega seksima, teiseks peab ülihoolas olema rasestumisvastase vahendiga. Noormees mitte vähem kui neiu, sest kui rasedus olemas, on edasine käik tüdruku otsus. Tehku noormees siis kõik endast olenev seni kuni saab. Ja teadku, et ka kõikide vahenditega jääb mingi risk ikka.

Ülbetele pojamammidele soovitan oma lapsi nii kasvatada, et nad sellistest kahtlastest peredest tüdrukutest, kes 15-aastaselt nende juurde kipuvad, laia kaarega mööda käiks.

+27
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsuge poiss siis enda juurde tihedamini külla, päevasel ajal. Saage poisiga tuttavaks. Ma ei saa aru, kuidas tüdruk on terve aasta käinud poisiga ja teie poissi ei teagi?

Toogu poiss koju, käigu üksteisel külas, tutvuge perekonniti, suhelge omavahel, õppige üksteist tundma. Miks see ööbimine praegu tähtsam on kui teil poisiga ja tema perega tuttavaks saamine. Tütrele ütlekski, et enne tuleb need sammud ära teha, siis alles võime arutada seda ööbimise asja. Sellega võidad ka aega.

Mina tean mitut paari, kes õrnas teismeeas kohtunud ja ongi kokku jäänud, lapsi saanud.

 

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma poegade emana ikka imestasin, mis perest need 15-16a ööbima kippujad tüdrukud on, kas neil kodus mingeid reegleid pole? Siin ka järgmine õhinas ema 15a tütart mehele kupeldamas. Lapselapse kasvatad ise üles või tuleb tüdruk koolist ära, kuidas teil see osa planeeritud on?

Mis need meie pere reeglid, ootan isegi suurel õhinal  millal saab lapselapsi. Olengi tütardele öelnud, kui on poisi juures vähegi raha lõhna, tehke ära. Elatisraha on praegusel ajal nii odav, mugav ja lihtne, et miks peaks olema probleem lapsi kasvatada.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvamus, et ööbimine = seksuaalvahekord pole ju üldse teema. Kui nad on aasta koos olnud, siis on nad kas juba vahekorras olnud või kui ka pole, viivad soovi korral selle läbi kuskil mujal.

Pigem on küsimus usalduses, tundmaõppimises ja täiskasvanuks saamises.

Ja poiste osas – kui me õpetame oma poegasid, siis me ei pea muretsema oma tütarde pärast. Seetõttu on nii või naa oma tütre poissõbra tundmaõppimine oluline.

R. 2 poja isa.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin mõni poiste ema ajab väga üleolevas toonis juttu, ilmselt oleks noot viisakam kui endal tütar oleks. Õnnetus on kui selline peaks mõne naise ämmaks saama.

Või et tüdrukud muudkui aga kipuvad ööbima ja võivad rasedaks jääda. Ja pojuraas on perfektne, temal pole mingit rolli kui midagi soovimatut juhtub, eks ole, ikka tüdruk kipub ja teeb ja jääb. Ega tüdruk ei kipu ikka küll kui poiss 15-aastasele püksi ei kipu ja sinu enda asi on kasvatada oma pojast inimene, kellel on kindlad piirid ja kes saab ka aru sellest, et igaüks peab hoolitsema selle eest, et soovimatuid järglasi ei sünniks. Jah, ka sinu poeg. Kuna su poja on nii hea kasvatusega, siis mis sul karta on? Aga kuna üks siin kirjutas, et imestas, et 15-aastased (lausa mitmuses) tema juurde ööbima kippusid, siis ilmselt ikka ei osanud oma poega õigesti kasvatada.

Ma ise tütre emana ei lubaks 15-aastast ööbima ja poissi ka ei lubaks. Oma lähedusvajaduse saavad päeval ka rahuldatud. Muidugi teevad mis tahavad muul ajal, aga täiskasvanu poolt on ööseks jäämise lubamine või sellest keeldumine oluline signaal.

Mina olen oma noortele rääkinud, et seksuaaleluga alustades astud sammu täiskasvanu maailma sest tagajärjeks võib olla rasedus. Ka kondoomiga võib rasestuda. Ja paraku jah on naissool suurem kontroll selle üle, kas sellest rasedusest tuleb laps või mitte. Seda olulisem on noormehe teadlikkus sellest, et seksiga kaasneb väga suur vastutus, esiteks ei pea kõikide kippujatega seksima, teiseks peab ülihoolas olema rasestumisvastase vahendiga. Noormees mitte vähem kui neiu, sest kui rasedus olemas, on edasine käik tüdruku otsus. Tehku noormees siis kõik endast olenev seni kuni saab. Ja teadku, et ka kõikide vahenditega jääb mingi risk ikka.

Ülbetele pojamammidele soovitan oma lapsi nii kasvatada, et nad sellistest kahtlastest peredest tüdrukutest, kes 15-aastaselt nende juurde kipuvad, laia kaarega mööda käiks.

Rasestumiseks esiteks peaks täpselt teadma, millal rasestuda kõige tõenäolisemalt saab. Teiseks, selleks peab ikka väga tihti vahekorras olema. Kolmandaks, kondoom kui seda õigesti kasutatakse, hoiab raseduse ära üsna kindlalt. Neljandaks me ju ei tea, kas need noored üldse seksivad. Kui jah, ega päeval võib samamoodi rasedaks jääda kui öösel.

Sa arvad, et nad tahavad seal öö läbi ainult kaisutada ja filosofeerida? Vaevalt. Muidugi saab päeval ka seksitud, aga lihtsalt vanemal ongi vaja otsustada, mis signaali ta noortele annab. Ja tihti või valel ajal või kaitsevahendeid kasutamata või valesti kasutades seksi tuleb noortel ka kahetsusväärselt sageli ette, kiim ja kogenematus ei ole hea kombinatsioon.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elasin 16-aastaselt juba elukaaslasega kahekesi üürikorteris kui keskkoolis käisime. 9 aastat ja kaks last hiljem oleme endiselt noored ja õnnelikud!

Mul oli ja on väga range perekond, kuid sellised otsused, et millal on õige aeg koos magada, jäid siiski meie enda valida. Kui teie noor teab, mida tähendab vastutuse võtmine, siis rääkige veel üle rasestumisvastaste vahendite teema ja mina ei näeks siin mitte mingit probleemi.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aasta aega on tüdrukul poiss-sõber olnud ja  te ei tunne teda veel hästi? Kus need noored siis seni kohtunud on? On nad klassi-või koolikaaslased, kohtuvad huviringis või trennis? Või hängivad tänavatel? Või kohtuvad noormehe kodus?  Noormees pole teie juures käinud aasta jooksul?   Ja kas tõesti arvate, et aasta aega on need noored käest kinni käinud ja niisama õhkanud ja seni pole vahekorras oldud?

Ei ole ju enam eelmine sajand, kus noored ei tea midagi rasedusest hoidumisest. Mul on praeguseks 17-aastane tütar ja kui ta oma poiss-sõbraga suguelu alustas, siis ta pani endale ise noortekeskusesse aja kirja ja hakkas beebipille võtma.  Ma ise 23 aastat tagasi käitusin täpselt samuti – olin 16-aastane kui soovisin oma toonase poiss-sõbraga (kes jäigi mu ainsaks partneriks, nüüdseks juba pikalt abielus) kaugemale minna ja läksin noortekeskusesse vastuvõtule.

Murelik ja keelav tuleb olla siis, kui tütar nö paha peale on läinud- jõlgub ringi jumal teab kus ja kellega, joob ja suitsetab, on kord ühe ja kord teise noormehega.  Kui on aasta aega juba ühe noormehega, siis ma küll väga murelik poleks – kellelegi ikka ju oma süütus kaotatakse ja kui see on esimesest pikast suhtest (aasta on juba ikka noortele väga pikk aeg), siis vaevalt et tüdruk seda tulevikus kahetsema hakkab – see ongi tema otsus.  Oma tütrele oleme alati öelnud, et hoia ennast, oma südant ja oma keha – ära tee midagi, mida sa ei taha teha ja milles sa kindel pole, aga kui ise tunned, et see on sinu soov ja sa oled selleks valmis, siis meie ei saa ju sind keelata.

Küll aga olen rohkem tutvunud noormehega, kellega koos ollakse – lubame alati noormehe külla kutsuda ja õhtusöögil istume ühes lauas, oleme pere väljasõitudele ka noormehe kaasa kutsunud. Nii saame ju ka aimu, millise noormehega tegu – kus koolis käib ja kuidas seal läheb, mis hobidega tegeleb, millisest perest on pärit jne. Võtab ka endalt pinge maha, et ei tea ikka millise noormehega tütar läbi käib.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 10:56; 21.06 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teiseks, selleks peab ikka väga tihti vahekorras olema.

No ega ikka ei pea küll.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 08:07; 10.06 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las tulevad teie juurde ööbima, miks see tüdruk just poisi juurde peab minema.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.06 11:20; 10.06 19:32; 10.06 20:11; 10.06 20:17; 10.06 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasestumiseks esiteks peaks täpselt teadma, millal rasestuda kõige tõenäolisemalt saab. Teiseks, selleks peab ikka väga tihti vahekorras olema.

Mida ma praegu lugesin???? Ere näide, miks seksuaalharidust ei saa vaid kodu kanda jätta …

+24
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 07:38; 10.06 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii need Unexpected ja 16 and pregnant saateosalised tekivad.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

15-aastasel tütrel on veidi alla aasta olnud esimene boyfriend. Noored tahavad suvel rohkem aega koos veeta ja tütar küsis, kas ta võib poisi juures ööbida. Meie mehega (lapse isaga) noormeest hästi ei tunne veel.

Meil on tütrega head suhted ja olen talle elu jooksul eakohase vajaliku info andnud, lisaks rääkinud enda noorusest.

Millised on teie tütarde puhul kodused reeglid olnud?

Ma saaks ikka kõigepealt poisiga tuttavaks. Kutsuks õhtusöögile või lihtsalt külla. Isegi poisi vanematega võiks ju tuttavaks saada, kuna nende “valve alla” ju oma tütre saadad.

Ja tütrega muidugi räägiks täpsemalt läbi, mida ta selle ööbimise all mõtleb ja kuidas omaenda turvalisust ja heaolu oskab tagada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebipillide tuleb meeles pidada, et mida varem alustad, seda varem tuleb ka lõpetada, sest neid ei tohi tegelikult üle 10 aasta võtta ja kuna lapsi tahetakse tänapäeval vaat et alles keskeas, siis on selleks ajaks pillindusega viljakus ära tapetud.

See on muidugi järjekordne rumal jutt. Emad peaksid äkki ise ennast rohkem harima.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.06 11:20; 10.06 19:32; 10.06 20:11; 10.06 20:17; 10.06 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole rumal jutt. Uuri, mida need sünteetilised hormoonid naise organismiga teevad ja miks üha rohkem on viljakusega probleeme.

Üha rohkem on probleeme? Beebipille on kasutatud kuuekümnendatest alates. Sinu jutt on rumal. Nüüd oled mingi artikli juurde pookinud, mis samuti ei ütle, et beebipille võib 10 aastat tarvitada. Muidugi on kõrvaltoimed olemas, aga mingit maagilist 10 aasta piiri pole, kõrvaltoimed võivad igal ajal avalduda.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.06 11:20; 10.06 19:32; 10.06 20:11; 10.06 20:17; 10.06 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oleks tuttav, usaldusväärne ja viisakas poiss, kes tütrest hoolib, siis lubaks, õigemini, ei tunne, et mul oleks nii suure tütre puhul õigus keelata.
Kui poleks veel poisiga õieti tuttavgi, siis mitte.

Minu vanemad olid samuti väga tolerantsed ja ma ei kasutanud nende usaldust kurjasti ära, oskasin teha enda (sh keha, tervise, vaimu) suhtes turvalisi otsuseid. Loodan, et olen oma lapsi samaväärselt kasvatada suutnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie nende väheste alla ei kuulu, sest nõukogude liidus oli pereplaneerimise vahendiks abort, mitte pillid.

Kaheksakümnendatest alates on siingi pille võetud. See on 40 aastat praktikat.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.06 11:20; 10.06 19:32; 10.06 20:11; 10.06 20:17; 10.06 20:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis vanuses teismelise tüdruku võib lubada poisi juurde ööbima?