Esileht Pereelu ja suhted Mis vanuses teismelise tüdruku võib lubada poisi juurde ööbima?

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Mis vanuses teismelise tüdruku võib lubada poisi juurde ööbima?

Postitas:
Kägu

Meie nende väheste alla ei kuulu, sest nõukogude liidus oli pereplaneerimise vahendiks abort, mitte pillid.

Kaheksakümnendatest alates on siingi pille võetud. See on 40 aastat praktikat.

Ei olnud need kuni nõukaaja lõpuni enamikule nõukogude naistest kättesaadavad. Õnneks ei ole pillid enam samad, mis tol ajal, mil need tekitasid väga tugevaid kõrvalmõjusid. Kas nende naiste tervis, kes tänaseks päevaks pensionärid, on hea? Paistame Euroopas silma naiste suremusega just naisorganite vähki. Tänaseid pille ei saa nende varasematega tegelikult üldse võrrelda. Juba see, et neid saab ainult reptseptiga, näitab et tegemist pole ohutu asjaga ja selle võtja vajab regulaarset arsti järelvalvet.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei olnud need kuni nõukaaja lõpuni enamikule nõukogude naistest kättesaadavad. Õnneks ei ole pillid enam samad, mis tol ajal, mil need tekitasid väga tugevaid kõrvalmõjusid. Kas nende naiste tervis, kes tänaseks päevaks pensionärid, on hea? Paistame Euroopas silma naiste suremusega just naisorganite vähki. Tänaseid pille ei saa nende varasematega tegelikult üldse võrrelda.

Kuidas see siia puutub. Hakkasid väitma, et vaid 10 aastat võib pille kasutada. Sealt arenes jutt edasi. Enne väitsid, et naiste tervis on väga halb seal, kus hakati kuuekümnendatel pille tarvitama, meil ei olevat tarvitatud, sest tehti ainult aborte. Nüüd tuled välja väitega, et meie naiste tervis on väga halb. Raske argumenteerida, kui hüppad ühe väite juurest täiesti vastupidise väite juurde. Ma rohkem ei viitsi sellist ebastruktureeritud vaidlust pidada, kus alguses väidad üht, siis midagi teist ja tood sisse mingi viienda teema. Minu väide on, et pillide puhul pole piirangut, et neid vaid 10 aastat võib tarvitada. Naiste tervist mõjutab laiem pilt kui pillid.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

15-aastasel tütrel on veidi alla aasta olnud esimene boyfriend. Noored tahavad suvel rohkem aega koos veeta ja tütar küsis, kas ta võib poisi juures ööbida.

Meil on tütrega head suhted ja olen talle elu jooksul eakohase vajaliku info andnud.

Millised on teie tütarde puhul kodused reeglid olnud?

Mida sa hakkad peale teiste kodudes olevate reeglitega? Iga tütar on erinev, iga tütre sõber on erinev, iga sõbra vanemad on erinevad. Huvitav on see, et sa ei maini, et oled tuttav poisi perekonnaga. Mis siis kui isa on joodik ja vägistab tütre ära, sest tütar on saadaval ? Mis tähendab sina oled andnud eakohase info? Küsimus ei ole ju selles, mida su tütar teeb, vaid mida tütrele tehakse. Öösel on inimene täiesti kaitsetu, sa pead väga hästi teadma poisi perekonda, et olla kindel, et tütrel on seal sama ohutu kui kodus. Sa ju ei paku tütre turvalist olemist kui paned kogu toimuva tütre vastutada ja leiad, et sina oled kõik teinud. Ei ole kõike teinud. Sina vastutad ka kõige selle eest, mida tütrele tehakse ja võidakse teha. Ja kui tehakse, siis sina vastutad, mitte tütar.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen nõus ühe eelvastajaga, et kui noored on juba pea aasta koos olnud, siis on nad arvatavasti ka koos maganud.

Enda teismeeast (2000 algus) mäletan nii palju, et vanemad lubasid küll poisse-tüdrukuid ööbima. Nii paaridena kui seltskonnas. Ka täiesti omaette – nt suvilates.
See ei tähenda, et kõik kohe voodisse hüppasid. Ma kaotasin süütuse 17a ja mitte oma esimesele poisile.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ise alustasin taoliste asjadega 14-aastaselt, seega tunduks kohatu oma tütart keelata. Oleneb muidugi olukorrast, suvalise noormehe juurde kindlasti ei lubaks ja ei lubaks ka juhul, kui on näha, et tütar ei ole veel piisavalt vastutusvõimeline. Mina olingi äärmiselt iseseisev juba varakult ja vastutasin ise oma tegude eest, hetkel vanust üle 30 ja elan eeskujulikku pereelu, ei taju, et noorelt ööbima jäämine mulle mingit kahju oleks teinud.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

17 aastase poja emana on mul täiesti ükskõik, kas see tüdruk on 15, 16 või 17. Igaüks kasvatab oma lapsed ise. Kui vanemad on teda lubanud poisi juurde ööseks, ju siis lepiti kodus kokku.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis vanuses teismelise tüdruku võib lubada poisi juurde ööbima?

Teismelisena mitte mingis vanuses. Saagu enne täiskasvanuks ja siis hakaku poiste juures “ööbima”.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei olnud need kuni nõukaaja lõpuni enamikule nõukogude naistest kättesaadavad. Õnneks ei ole pillid enam samad, mis tol ajal, mil need tekitasid väga tugevaid kõrvalmõjusid

Mina olen pille kasutanud alates 1989. aastast – olin siis 16 ja pillid määrati valuliku menstruatsiooni raviks. Ei olnud probleeme kättesaadavusega ja polnud ka kõrvaltoimeid. Lapsed sain probleemideta ja esimesel katsel (viimane laps 10a tagasi). Pille kasutan tänaseni, tervist kontrollin regulaarselt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas nad seksivad nagunii? Mida tütar kasutab raseduse vastu? Aga 15a ametlikult ööbima ja kokku magama hakata on liiga vara. Huvitav, mis poisi vanemad asjast arvavad? Mul on 15a kella 11ks kojuilmumise käsk ja mitte üks piuks, kusjuures mul oli ka juba pea aasta poissõber, seksisime alles 16a. Ja ei kavatsegi ka oma last kuskile magatama lubada, aega on selle kiire asjaga. Ei tasu liiga noorelt liiga laiale teele tütart lubada. Õhtul võib poisi pool olla, suved pikad päevad, aga ööseks tulgu koju.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina elasin 16-aastaselt juba elukaaslasega kahekesi üürikorteris kui keskkoolis käisime. 9 aastat ja kaks last hiljem oleme endiselt noored ja õnnelikud!

Sa räägi sellest siis, kui möödas on veel 10 aastat. Mu sugulane alustas samuti väga noorelt, elas keskkoolis pereelu: kallimaga omaette korteris. Aga see noormees paraku edasi ei arenenud nii palju kui neiu ja lõpuks hakkas end alaväärselt tundma, leidis kuskilt noore plika või mitu, kellele sai tähtsam paista. Lahkuminek oli väga inetu, lapsed kannatasid ja kannatavad siiamaani, kannatada said ka mõlema poole suguvõsad.

Praegu oled ainult 25, ehk väga-väga noor. Minul oli samuti selleks ajaks kaks last ja olin mitu aastat abielus olnud, aga mina ja mu mees tutvusime alles ülikoolis ja ütlen, et ka see, kuidas meie kokku sattusime ja nii noorelt pere lõime, on erakordne.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina elasin 16-aastaselt juba elukaaslasega kahekesi üürikorteris kui keskkoolis käisime. 9 aastat ja kaks last hiljem oleme endiselt noored ja õnnelikud!

Sa räägi sellest siis, kui möödas on veel 10 aastat. Mu sugulane alustas samuti väga noorelt, elas keskkoolis pereelu: kallimaga omaette korteris. Aga see noormees paraku edasi ei arenenud nii palju kui neiu ja lõpuks hakkas end alaväärselt tundma, leidis kuskilt noore plika või mitu, kellele sai tähtsam paista. Lahkuminek oli väga inetu, lapsed kannatasid ja kannatavad siiamaani, kannatada said ka mõlema poole suguvõsad.

Praegu oled ainult 25, ehk väga-väga noor. Minul oli samuti selleks ajaks kaks last ja olin mitu aastat abielus olnud, aga mina ja mu mees tutvusime alles ülikoolis ja ütlen, et ka see, kuidas meie kokku sattusime ja nii noorelt pere lõime, on erakordne.

Lahutusi ja ka väga inetuid lahutusi on ka nendel inimestel, kes on koos elama hakanud 25-selt või 30-selt ja  lahutatakse ka pikaajalisi kooselusid, hoolimata sellest, et kooselu algul oldi vanemad kui 20-sed.  Ma ise olin 16, kui praeguse abikaasaga käima hakkasime ( tema oli 19-aastane tudeng). Abiellusime kui olin 18 ja esimene laps sündis, kui olin 21. Sel suvel 21. pulma-aastapäev, meil on kolm last. Oleme jätkuvalt rõõmsad ja õnnelikud aga jah, me oleme ka sarnased ja sarnaselt kasvanud ja arenenud – meil mõlemal kõrgharidus, teenime enam-vähem võrdselt, meil on nii eraldi kui ka ühiseid hobisid jne.  Tean ka mitmeid teisi peresid, kus koos on elama hakatud ja ka lapsed saadud väga noorelt ja jätkuvalt ollakse koos, ikka 20+ aastat kooselu.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lahutusi ja ka väga inetuid lahutusi on ka nendel inimestel, kes on koos elama hakanud 25-selt või 30-selt ja lahutatakse ka pikaajalisi kooselusid, hoolimata sellest, et kooselu algul oldi vanemad kui 20-sed. Ma ise olin 16, kui praeguse abikaasaga käima hakkasime ( tema oli 19-aastane tudeng). Abiellusime kui olin 18 ja esimene laps sündis, kui olin 21. Sel suvel 21. pulma-aastapäev, meil on kolm last. Oleme jätkuvalt rõõmsad ja õnnelikud aga jah, me oleme ka sarnased ja sarnaselt kasvanud ja arenenud – meil mõlemal kõrgharidus, teenime enam-vähem võrdselt, meil on nii eraldi kui ka ühiseid hobisid jne. Tean ka mitmeid teisi peresid, kus koos on elama hakatud ja ka lapsed saadud väga noorelt ja jätkuvalt ollakse koos, ikka 20+ aastat kooselu.

Asi ei ole vanuses, vaid selles, kas noored on võimelised oma elu eest 100% vastutama. Pere loovad täiskasvanud, kes suudavad seda ka ise finantseerida. Inimene peab valima, kas ta on laps või täiskasvanu. Last peavad ülal ja tema eest vastutavad vanemad, täiskasvanu teeb seda ise.

See ei tähenda seda, et vanemad ei või noori oma elu alustamisel aidata – eluaset muretseda või vahel last hoida. Aga lapsed ei saa peret mängida täiskasvanute kulul! Loodusrahvastel tohtis noormees tüdrukuga magada pärast seda, kui tõestas, et suudab saaklooma tappa.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis vanuses teismelise tüdruku võib lubada poisi juurde ööbima?

Teismelisena mitte mingis vanuses. Saagu enne täiskasvanuks ja siis hakaku poiste juures “ööbima”.

Eelistad, et noored teevad seda suvalistes kohtades, kus vähegi võimalik? Või oled nii naiivne, et arvad, nagu sõltuks suguelu elamine kodus ööbimisest?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On siis vaja neid 16 a eluülikooli emmesid?  Masendav suhtumine.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelistad, et noored teevad seda suvalistes kohtades, kus vähegi võimalik? Või oled nii naiivne, et arvad, nagu sõltuks suguelu elamine kodus ööbimisest?

Ja sinule meeldib, et noored teevad seda sinu kodus, sinu valvsa kõrva ja valvsa silma all. Minu arvates äärmiselt pervo suhtumine. Noored ongi “seda” alati teinud suvalistes kohtades. Ma ei kujuta ette, et oleksin teismelisena jooksnud oma ema-isa või ämma-äia ja vastavate õdede-vendade silme all õhetava ja lõhnavana vannituppa pesema, ning poetanud oma plekilisi voodlilinu pere pesukasti. Ka oma laste puhul tõesti ei taha seda näha ega kuulda. Mingi privaatsus peab siiski olema – hankigu oma elamine või pangu mõte tööla ja leidku pleiss. Ma ei ole pervo, ma ei taha oma isa-ema ega oma laste seksuaalelust osa saada. Et sööd aga köögis kaeraputru ja ülakorrusel lapse toas voodi põntsub ja summutatud kilked kostavad? Ei, tänan.

Minu arvates on vanematel, kes tahavad oma laste seksuaalelu omaenda silma-kõrva all hoida, tõsiselt muresid pedofiilsete või piilujakalduvustega.

0
-1
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Esileht Pereelu ja suhted Mis vanuses teismelise tüdruku võib lubada poisi juurde ööbima?