Esileht Ilu ja tervis mis vanuses veel ok autot juhtida?

Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Teema: mis vanuses veel ok autot juhtida?

Postitas:
Kägu

Aga erinevalt lapsest, kes muutub järjest osavamaks ja võibolla tõesti ei kukugi, muutuvad vanurid järjest töntsimaks, ise sellest aga tihti aru ei saagi. Ja nii nagu lapsel pole alati mõistlik lasta teha seda, mida ta tahab, tuleb ka vanuritega mingist hetkest alates resoluutne olla. Eriti mehed ei ole nõus endale tunnistama, et on asju, millega nad enam tegelikult hakkama ei saa.

Halloo, see on asja üks külg. Selles osas on ju kõik siin ühel nõul, et kõrvalt keegi peab ikka asja jälgima ja nõu andma – arst, lapsed, abikaasa. Aga sina tahaksid siis igaks juhuks kõigil vanuritel mingist vanusejoonest alates load ära võtta? See oleks kuidagi õigem ja parem – las igaks juhuks olla kõik ilma? Sel juhul mina ütlen, et juhiluba ei tohi mehed teha enne 30. eluaastat või perekonna loomist. See on samaväärne reegel. Ohhohhhooo, kui paljud õnnetused jääks olemata, kui poleks neid noori kihutajaid maanteedel. Ikka väga ja väga palju rohkem kui noid, mida põhjustavad need mõned 75+ autojuhid.

Jälle need noored kihutajad teemaks 😀 Kihutavad keskealised mehed hoopis. Vaata ringi natuke, kui maanteel sõidad, mitte ära hoia pilku kramplikult otse ees.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul sõitis ka aastaid tagasi Mustamäe teel libedal ajal selline 80+ autol nina puruks. Käis EKS Kaubamajas toidupoes ja parklast välja keerates oli niuhti mu nina all. Ma sõitsin üldse kesklinna poole ja tema pööras Mustaka poole. Tuli vastassuunavööndisse seega. Muidugi võib kõigil juhtuda, aga poleks ta rooli roninud selles vanuses, oleks see kõks ilmselt olemata olnud.

Poleks sina ka sel päeval rooli roninud oleks ka kõik olemata 😀 😀

Libedusega vastassuunavööndisse libisemist vist ikka ei peaks kõrge ea kaela ajama, sa arvad teisiti?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle need noored kihutajad teemaks ???? Kihutavad keskealised mehed hoopis. Vaata ringi natuke, kui maanteel sõidad, mitte ära hoia pilku kramplikult otse ees.

Õnnetusi põhjustavad siiski just noored kihutajad. Mida see soovitus ringi vaadata pidi tähendama? Et uurigu ma sõidu ajal vastutulevates autodes istujaid? Pole vist parim soovitus.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga erinevalt lapsest, kes muutub järjest osavamaks ja võibolla tõesti ei kukugi, muutuvad vanurid järjest töntsimaks, ise sellest aga tihti aru ei saagi. Ja nii nagu lapsel pole alati mõistlik lasta teha seda, mida ta tahab, tuleb ka vanuritega mingist hetkest alates resoluutne olla. Eriti mehed ei ole nõus endale tunnistama, et on asju, millega nad enam tegelikult hakkama ei saa.

Halloo, see on asja üks külg. Selles osas on ju kõik siin ühel nõul, et kõrvalt keegi peab ikka asja jälgima ja nõu andma – arst, lapsed, abikaasa. Aga sina tahaksid siis igaks juhuks kõigil vanuritel mingist vanusejoonest alates load ära võtta? See oleks kuidagi õigem ja parem – las igaks juhuks olla kõik ilma? Sel juhul mina ütlen, et juhiluba ei tohi mehed teha enne 30. eluaastat või perekonna loomist. See on samaväärne reegel. Ohhohhhooo, kui paljud õnnetused jääks olemata, kui poleks neid noori kihutajaid maanteedel. Ikka väga ja väga palju rohkem kui noid, mida põhjustavad need mõned 75+ autojuhid.

Ei, ma ei pea õigeks seda, et mingist kindlast vanusest ära võtta. Aga arstlik kontroll peaks vanuritel tihedamini toimuma, 80+ pigem igal aastal. Sest arsti arvamust ehk kuulatakse veidigi rohkem kui pereliikmete oma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle need noored kihutajad teemaks ???? Kihutavad keskealised mehed hoopis. Vaata ringi natuke, kui maanteel sõidad, mitte ära hoia pilku kramplikult otse ees.

Õnnetusi põhjustavad siiski just noored kihutajad. Mida see soovitus ringi vaadata pidi tähendama? Et uurigu ma sõidu ajal vastutulevates autodes istujaid? Pole vist parim soovitus.

Mida Sa neist kõigist uurid, uuri neid ,kes kihutavad. Õnnetusi põhjustavad noored seetõttu rohkem, et neil on vähem kogemusi. Täpselt samas situatsioonis suudab 50ne aastane kogemusega juht kindlasti autotparemini kontrollida, kui väheste kogemustega 25ne.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul sõitis ka aastaid tagasi Mustamäe teel libedal ajal selline 80+ autol nina puruks. Käis EKS Kaubamajas toidupoes ja parklast välja keerates oli niuhti mu nina all. Ma sõitsin üldse kesklinna poole ja tema pööras Mustaka poole. Tuli vastassuunavööndisse seega. Muidugi võib kõigil juhtuda, aga poleks ta rooli roninud selles vanuses, oleks see kõks ilmselt olemata olnud.

Poleks sina ka sel päeval rooli roninud oleks ka kõik olemata ???? ????

Libedusega vastassuunavööndisse libisemist vist ikka ei peaks kõrge ea kaela ajama, sa arvad teisiti?

Kus ma kirjutasin, et ta libises vastassuunavöönidsse? Ta täiesti teadlikult sõitis sinna.
Mina ei saanud libeduse tõttu nii kiiresti pidama, kui vaja oleks olnud ja kuna kõrvallreas oli auto, ei saanud ma ka paremale tõmmata.
Einoh muidugi, istume aga kõik kodus, et 80+ aastased saaksid sõita täpselt seal ja sedapidi, kuidas neile meeldib. Nii või?
Tundub, et ise on süüdi need, kellele kõrvalteelt ette keeratakse või vastassuunavööndisse tullakse või mis iganes juhtuda võib. Miks sa üldse läksid sõitma, oleks kodus olnud, oleks auto ka terve ja ise ka.
Jaburaks kisub ära juba see kõik.

Mina olen ka seda meelt, et sõitmist ära keelata ei ole küll alates mingist vanusest vaja, aga arstlik kontoll peaks alates mingist east olema palju põhjalikum ja rangem ning ka tihedam.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa jättis sõitmise 80-selt, kui avastas, et mõnikord sõidu ajal enam ei mäleta, kuhu sõitma pidi või ei tundnud enam vanu tuttavaid piirkondi ära (näiteks ei teadnud, kust ära keerata, kui suvilasse sõita – suvilasse, kus on käinud viimased 40 aastat). Sellele eelnes paar aastat, kus ta ei sõitnud enam kesklinnas, ainult kodust suvilasse, minu juurde koju (linnast välja) või ema surnuaiale (ka linnast välja).

Samas mehe onu on 86 või 87 ja sõidab küll, ega maal teisiti saakski – poes vaja käia, arstile jõuda. Tal on vaim täitsa selge.

Waze?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida Sa neist kõigist uurid, uuri neid ,kes kihutavad. Õnnetusi põhjustavad noored seetõttu rohkem, et neil on vähem kogemusi. Täpselt samas situatsioonis suudab 50ne aastane kogemusega juht kindlasti autotparemini kontrollida, kui väheste kogemustega 25ne.

Ok, ärme siis anna meestele üldse juhtimisõigust? Nii on vist kõige õigem?

Ei, ma ei pea õigeks seda, et mingist kindlast vanusest ära võtta. Aga arstlik kontroll peaks vanuritel tihedamini toimuma, 80+ pigem igal aastal. Sest arsti arvamust ehk kuulatakse veidigi rohkem kui pereliikmete oma.

Selle vastu ei vaidlegi. Võib-olla mitte selles mahus, mis teistel, aga perearst on ilmselt nagunii selleealiste terviseasjadega üsna kursis, saab ka ilma läbivaatuseta tõendit pikendada või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus kohas need isad teil kõigil elavad, et vanur on vaja autoga poodi sõidutada? Imelik lugu, et nüüd elavad kõik inimtühjas kohas, kus bussiliiklus puudub ja ilm autota kuidagi liikuma ei pääse. Äkki peaks siis vanuigi elukohta vahetama?

Minu oma Tallinna äärelinnas, bussipeatusesse 1km, poodi 3km.  Ta on küll vana, aga mitte tudisev vanur. Mõistus on täiesti selge, internetti kasutab ka, seega e-selver poleks mingi kättesaamatu asi. Aga juba paar aastat on see 1km bussipeatusest neile liiga pikk maa, et käe otsas toidukraam koju tassida. Kõnniteid ka pole, poekotti sõiduteel järel vedav vanainimene tunduks ilmselt teistele autojuhtidele ohutum (ega ta mulle ometi ette ei keera), aga kas ka vanainimesele? Kas e-arsti peaks ka koju tellima kui vajadus arsti juurde minna on? Mingist vanusest alates peavad nad nagunii aasta või paari tagant juhiloa jaoks arstitõendit uuendama, eks siis perearst hindab, kas on sobilik veel juhtima või mitte.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingist vanusest alates peavad nad nagunii aasta või paari tagant juhiloa jaoks arstitõendit uuendama, eks siis perearst hindab, kas on sobilik veel juhtima või mitte.

Seaduse järgi iga 5 aasta tagant (65+), mis minu meelest on liiga pikk aeg.

Maal on jah problemaatilisem, aga Tallinna äärelinnas elav ja internetti kasutav vanur saab arstile kasvõi taksoga. Selle raha eest, mis auto ülalpidamisele kulub, saab päris palju taksosõite teha.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No üks tuntud 80+ härra sõitis ju mõni aeg tagasi öösel kell kolm Rocca al Mare viadukti all vastassuunavööndis ja põhjustas avarii.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu äi on saab varsti 91 ja sõidab, täiesti aruselge, ei mingeid tasakaalu ega mäluhäireid, enam küll pikki otsi ei tee (5 aastat tagasi käis veel Tallinnas), aga sõidab ringi kodulinnas ja selle ümbruses ja enam mitte talvel. Staazi üle 60 aastat ja elus 3 avariid, viimase kõksu regi 82 -aastaselt (kergelt mõlkis) . Naeris, et nüüd on pikemaks ajaks avarii tehtud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok, ärme siis anna meestele üldse juhtimisõigust? Nii on vist kõige õigem?

See on nüüd küll täiesti mööda järeldus sellele, mida mina olen tähele pannud kihutajate kohta. Mulle ei meeldi, kui selles süüdistatakse ainult noori mehi. Miks peaks meestel seetõttu juhtimisõige ära keelama?
Oleks ma kurtnud, et mind häirivad kihutavad mehed, siis oleks see irooniline lahendus isegi asjakohane olnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nüüd küll täiesti mööda järeldus sellele, mida mina olen tähele pannud kihutajate kohta. Mulle ei meeldi, kui selles süüdistatakse ainult noori mehi. Miks peaks meestel seetõttu juhtimisõige ära keelama? Oleks ma kurtnud, et mind häirivad kihutavad mehed, siis oleks see irooniline lahendus isegi asjakohane olnud.

Keegi ei süüdista, vaid see on lihtne statistika. Noored mehed rikuvad kõige rohkem liikluseeskirju ja põhjustavad raskeid avariisid. Plekimõlkimisi teevad naised rohkem, sest nende ruumiline taju on halvem ja oskavad halvemini parkida. Noortel meestel jälle põhjustab kõrge testosteroonitase väiksemat ohutundlikkust ja pole ka piisavalt kogemusi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nüüd küll täiesti mööda järeldus sellele, mida mina olen tähele pannud kihutajate kohta. Mulle ei meeldi, kui selles süüdistatakse ainult noori mehi. Miks peaks meestel seetõttu juhtimisõige ära keelama? Oleks ma kurtnud, et mind häirivad kihutavad mehed, siis oleks see irooniline lahendus isegi asjakohane olnud.

Mis teeme siis, kellel keelame? See on ju eesmärk, leida oht ja see likvideerida. Miks ainult vanurid, kes tegelikult on täiesti marginaalne osa liiklusõnnetuste põhjustajatest? Ärme siis anna kellelegi enne 30. eluaastat lube?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. “reageeria”,ehk lõpetaksid õhtukoolis põhikooli ära, enne kui avalikku foorumisse, Kirjaoskamatutele võiks oma foorum olla.
+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )


Esileht Ilu ja tervis mis vanuses veel ok autot juhtida?