Esileht Hobinurk Mis värk ameeriklastel selle öise jäätisesöömisega on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 143 )

Teema: Mis värk ameeriklastel selle öise jäätisesöömisega on?

Postitas:
Kägu

Paljudes ameerika filmides tegelased kukuvad öösel otse suurest karbist lusikaga jäätist vihmima, eriti kui neil on mure või südamevalu. Päriselt ka nii tehakse või on see mingi veider filmiklišee?

+19
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudes ameerika filmides tegelased kukuvad öösel otse suurest karbist lusikaga jäätist vihmima, eriti kui neil on mure või südamevalu. Päriselt ka nii tehakse või on see mingi veider filmiklišee?

Ega see ainult Ameerikas nii ole.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pea kõik inimesed lohutavad end toiduga, kui südamevalu.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pea kõik inimesed lohutavad end toiduga, kui südamevalu.

No minu meelest öösiti otse karbist jäätise söömine küll väga tavaline ei ole.

+23
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pea kõik inimesed lohutavad end toiduga, kui südamevalu.

No minu meelest öösiti otse karbist jäätise söömine küll väga tavaline ei ole.

Jepp, eestlased võtavad sügavkülmast viinapudeli ja lohutavad ennast selle abil

+27
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina küll ei söö öösel karbist lusikaga jäätist. Topsist söön.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen alati imestanud selle nähtuse üle. Eriti tavaline oli see klišee 80-ndate filmides. Meenub, et ikka väga mitmest südamevalu-filmist käis see nutuse näoga teleka ees otse karbist jäätise mugimine läbi. Ja et veelgi klišeelikumaks minna, siis otse loomulikult teevad seda ainult noored naised.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jepp, eestlased võtavad sügavkülmast viinapudeli ja lohutavad ennast selle abil

Aitab paremini küll.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jepp, eestlased võtavad sügavkülmast viinapudeli ja lohutavad ennast selle abil

Aitab paremini küll.

Sind võibolla tõesti…

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jepp, eestlased võtavad sügavkülmast viinapudeli ja lohutavad ennast selle abil

Aitab paremini küll.

Sind võibolla tõesti…

Sul ikka jäätis siis?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jepp, eestlased võtavad sügavkülmast viinapudeli ja lohutavad ennast selle abil

Aitab paremini küll.

Sind võibolla tõesti…

Sul ikka jäätis siis?

Mul vaheldumisi…kilo jäätist, pudel viina, kilo jäätist, pudel viina….

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudes ameerika filmides tegelased kukuvad öösel otse suurest karbist lusikaga jäätist vihmima, eriti kui neil on mure või südamevalu. Päriselt ka nii tehakse või on see mingi veider filmiklišee?

Film on ju kunstiliik, seal on vaja asju visuaalselt edasi anda. See ikka klišee, et masenduses võetakse suur potsik jäätist. Ja siis lõppeb see, kas pleediga diivanil jäätist süües, voodis (ja seal veel hunnik šokolaade jne) või kuskil söögilaua taga kellegagi samal ajal vesteldes. Okei, mõned söövad juba otse külmikuvahel või külmikule toetades. Visuaalselt oleks keerulisem kui kasutataks šokolaadi, mõned limpsvad šokoloaadikreemi a la nutella/maapähklivõi purke ikka ka – aga kui ei taha, et näitlejal seal suu kleepuks ja šokolaadivõru ümber suu oleks siis lihtsam jäätiselusikalimpsimist ja selle suushoidmist näidata.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole emotsionaalne sööja, ammugi ei taha ma toitu öösel. Kuna ma ka alkoholisõber pole, siis klassikalise eestlasena matan ma end töösse.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus ja võõrsil oli vist Austraalia seriaal? Seal oli seda sageli näha. See ju visuaalselt uhke, mingi kommi nosimine ei oleks nii dramaatiline.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudes ameerika filmides tegelased kukuvad öösel otse suurest karbist lusikaga jäätist vihmima, eriti kui neil on mure või südamevalu. Päriselt ka nii tehakse või on see mingi veider filmiklišee?

Mis seal veidrat on? Maitsev ju!

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudes ameerika filmides tegelased kukuvad öösel otse suurest karbist lusikaga jäätist vihmima, eriti kui neil on mure või südamevalu. Päriselt ka nii tehakse või on see mingi veider filmiklišee?

Mis seal veidrat on? Maitsev ju!

Mismoodi otse suurest karbist vohmimine jäätise maitsvamaks teeb? 😀

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudes ameerika filmides tegelased kukuvad öösel otse suurest karbist lusikaga jäätist vihmima, eriti kui neil on mure või südamevalu. Päriselt ka nii tehakse või on see mingi veider filmiklišee?

Mis seal veidrat on? Maitsev ju!

Mismoodi otse suurest karbist vohmimine jäätise maitsvamaks teeb? ????

Kellele suur karp, kellele norm.

Aga teemasse, olen vaadanud ülipalju filme ja kirjeldatud tegevus ei ole silma hakanud, vaatad 2000ndate alguse komöödiaid põhiliselt?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudes ameerika filmides tegelased kukuvad öösel otse suurest karbist lusikaga jäätist vihmima, eriti kui neil on mure või südamevalu. Päriselt ka nii tehakse või on see mingi veider filmiklišee?

Mis seal veidrat on? Maitsev ju!

Mismoodi otse suurest karbist vohmimine jäätise maitsvamaks teeb? ????

Kellele suur karp, kellele norm.

Aga teemasse, olen vaadanud ülipalju filme ja kirjeldatud tegevus ei ole silma hakanud, vaatad 2000ndate alguse komöödiaid põhiliselt?

On sama asi ka uuemates filmides/seriaalides, viimati nägin seda täiesti uues seriaalis “Firefly Lane”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin toodud piltidel küll mingid suured karbid ei ole, eriti alumisel pildil. Me tavaliselt ostamegi igale pereliikmele taolise potsiku ja igaüks ise teab, kas sööb otse karbist või paneb portsukaupa kausikesse.. Enamasti süüakse terve karp korraga tühjaks, vähemast ei saa ju isu täis  😛

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On sama asi ka uuemates filmides/seriaalides, viimati nägin seda täiesti uues seriaalis “Firefly Lane”.

Seda sarja polegi näinud, eks ma vaatan ja annan hinnangu selle kohta.

Aga enamasti sarjades ja filmides pole näinud sellist söömist. Olen korduvalt näinud, kuidas ollakse väga näljane, võetakse üks amps ja unustatakse ära, et oldi näljane.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nad ka magavad ja teevad muid asju, mida inimesed teevad. Jäätise söömine on umbes sama, mis hamburgeri, lihtsam kui praadi hakata noa ja kahvliga lõikama, lisaks on loogiline, et see on alati külmas olemas, loogilisem kui tegelaskuju, kes vähe kodus viibib või toitu tellib, hakkaks omletti tegema. Ma guugeldasin selle kohta ja ei leia, et see jäätis oleks trend.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled tähele pannud, et film on kunstiliik, kus antakse sümbolite teel edasi süžeega lugu, tüüpiliselt taktis: tutvustus, sündmus, kriis, resolutsioon. Tegemist ei ole realistliku taasesitusega teie isiklikust elust nagu turvakaamera seda filmiks. Kõigest 2 tunni jooksul kirjeldatakse “kangelase” teekonda kergesti mõistetavate ja traditsiooniliste sümbolite abil. Näiteks et nohikul on alati prillid. Sellega ei ole vaja kolmetunnist isikututvustust, vaid me kõik tunneme ekraanilt hetkega ära, kes ta on või mis toimub.

A trope is a storytelling device or convention, a shortcut for describing situations the storyteller can reasonably assume the audience will recognize. 

https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/HeartbreakAndIceCream

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jäätise söömine on umbes sama, mis hamburgeri

Küsimus oli ju ÖISE söömise kohta.

Aga teemasse, mina ka ei ole kunagi südamevaluga öösel jäätist sööma kukkunud. Pigem koristan siis nagu hull kuni hommikuni. 😀

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minu meelest öösiti otse karbist jäätise söömine küll väga tavaline ei ole.

Ma söön jäätist alati otse karbist, kust siis veel? Karbist on kõige mõnusam, äärtest sulab soojade käte vahel. Vahest lasen uunis pehmemaks, mmm.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus oli ju ÖISE söömise kohta.

Aga teemasse, mina ka ei ole kunagi südamevaluga öösel jäätist sööma kukkunud. Pigem koristan siis nagu hull kuni hommikuni. ????

Jäätis on üks võimalus emotsioone süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma söön jäätist alati otse karbist, kust siis veel? Karbist on kõige mõnusam, äärtest sulab soojade käte vahel. Vahest lasen uunis pehmemaks, mmm.

Sulanud jäätis mulle ei maitse.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui EV alguses sugulastel Ameerikas  külas käisin, siis imestasin ka, et kuidas on perel nii suured toidu sh.jäätise varud.  Kaks pensionil inimest ja neil oli suur, kahepoolega külmkapp triiki asju täis – 3 sorti mahla, karastusjooke, rääkimata jäätisest, mida olid sügavkülmas suured karbid. Poes ei jõudnud imestada, et osteti mitu kärutäit kaupa, ühte lükati ees ja teist tiriti järgi.   Kapis oligi 3 sorti jäätist ja mitte 0,5l potsikutes, vaid ikka 1-2 liitristes.

See filmides  öine magusa söömine (mitte ainult jäätis, vaid ka võetakse kapist suur šokolaadikook/tort söömiseks ) on samasugune klišee nagu peale ühist ööd kannab tüdruk mehe triiksärki või sellest, et majja on tunginud röövel saame aru, et nugade hoidikust on 1 nuga puudu (röövel targu ise nuga kaasa ei võtnud).

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sulanud jäätis mulle ei maitse.

Sulle meeldib jäiseid tükke hammustada?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minu meelest öösiti otse karbist jäätise söömine küll väga tavaline ei ole.

Ma söön jäätist alati otse karbist, kust siis veel? Karbist on kõige mõnusam, äärtest sulab soojade käte vahel. Vahest lasen uunis pehmemaks, mmm.

Sööd siis kogu karbi korraga tühaks või paned juba sulanud ja musta lusikaga läbi sorgitud jäätise uuesti sügavkülma?

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 143 )


Esileht Hobinurk Mis värk ameeriklastel selle öise jäätisesöömisega on?