Esileht Hobinurk .

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: .

Postitas:

.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt tahan vahel jooksmas käia

Tippsporti pead silmas või niisama lonkad oma 5000 sammu maha?

Mida sa võid ka vabalt paljajalu teha….

+3
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt tahan vahel jooksmas käia

Tippsporti pead silmas või niisama lonkad oma 5000 sammu maha?

Mida sa võid ka vabalt paljajalu teha….

Idiootlik kommentaar. (Küsimusele vastust ei tea kahjuks, mind ka huvitaks.)

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:15; 26.02 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ikka suur vahe on. Jooksujalatsiga igapäevaselt küll ei käiks. Osta kvaliteetne jooksutoss, mis on ilmselt kõige kallim ja siis kõndimiseks mugav- toetav toss, aga see ei pea mu meelest olema nii ideaalsete parameetritega.
Jooksutoss näeb ju nii spetsiifiline välja, et tavariietusega see hästi ei sobi. Mantli ja teksadega kantakse ikka hoopis teistsugust tossu.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahel? Kui sageli see “vahel” on? Ja kavatsed joosta õues või lindil?
Ma pole mingi tippsportlane, jooksen nädalas ca 50 km aga jooksutosse on 5 paari- meie kliimas vähemaga ei saa. Jalg higistab, tosse peab pesema ja pidevalt joostes need ikka kuluvad. Ideaalseid jooksutosse ostan võimalusel mitu paari korraga. Ei tuleks pähegi, et nendega igapäevaselt kõnniks. Vabaaja toss näeb ikka hoopis teistsugune välja ja on teiste omadustega.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:22; 26.02 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igapäeva vabaajajalatsid on olemas.

Aga uuringi praegu, et ku tahaks nii jooksmas kui ka pikki tiire kõndimas käia, siis kumb jalats oleks parem – jooksu või käimise omad. Kõndimist tuleks ilmselt rohkem kui jooksmist. Hetkel vaatan Weekendi lehte ja seal need jalatsid näevad päris sarnased kõik välja.

Siis osta jooksutoss- nendega on muidugi mugav käia aga kõndimisjalatsiga ei pruugi olla hea joosta.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:22; 26.02 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun, et vahe on talla paksuses. Õhukese tallaga on mugavam joosta, aga halvem käia. Käimiseks peaks olema paksem tald. Aga muidugi oleneb, kui pikki maid käid ja kas käid lindil või õues. Matkamise jalanõud peaks olema eriti paksu tallaga. Mina isiklikult pikki tiire jooskujalatsitega käia ei tahaks.
Lisaks jooksu- ja käimisjalatsitele on olemas ka vabaajajalatsid. Proovi, äkki need lahendavad su probleemi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jooksujalats peaks veidikene suurem olema kui tavajalats?

Jah,ca pool numbrit, mugavalt lahe.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 20:14; 26.02 20:16; 26.02 20:23; 26.02 20:25; 26.02 20:37; 27.02 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igapäeva vabaajajalatsid on olemas.
Aga uuringi praegu, et ku tahaks nii jooksmas kui ka pikki tiire kõndimas käia,

Käia võid vabaajajalatsitega, jooksmiseks osta jooksutoss ja kasuta need ainult jooksmiseks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 20:14; 26.02 20:16; 26.02 20:23; 26.02 20:25; 26.02 20:37; 27.02 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas on üldtreeningjalatsiga? Kas nendega on ok nii kõndida kui joosta? (Minu jooksud on heal juhul kilomeeter-paar korraga.)

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:15; 26.02 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina nägin just vaeva uuute jooksutossude leidmiseks. ei ole tippsportlane – osadel päevadel jooksen, osadel kõnnin – aga jalad on ikkagi ainult ühed ja armsad ja neid võiks säästa.
mina tegin valiku jooksutossude kasuks. kõndimiseks sobivad need ka väga hästi – ainus miinus, et kilometraaž kasvab ja kulutan tosse “mittesihtotstarbeliselt”.

valimise jaoks sa pead selgeks tegema kus sa jooksed – asfalt, maastik, lint – ja kui palju sa jooksed korraga. oluline on ka see, et kas sa tallad oma jalanõusid sissepoole, väljapoole või on sul neutraalsed jalad. oled sa laia või kitsa jalaga. kui sa natuke guugeldad, siis leiad piisavalt õpetusi, kuidas sellest kõigest aru saada. edasi võtsin lahti meie spordipoodide veebilehed ja vaatasin, mida müüakse ja veebilehelt solereview.com uurisin erinevate tossude omadusi. lõpuks läksin poodi kohale proovima.

igapäevaselt ma nendega ei käi, sissekandmise perioodis ainult natukene käisin mujal ka. sporditoss on ikka sporditoss ja ta tahab vahepeal natuke puhata ka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel vaatan Weekendi lehte ja seal need jalatsid näevad päris sarnased kõik välja.

Weekendi võib uudistada, ostmiseks tuleks ikka ise spordipoodi kohale minna(Sportland,Rademar,Jooksuekspert jne ) ja seal erinevaid jooksumudeleid jalga proovida.

https://www.ohtuleht.ee/727031/kuidas-valida-endale-sobiv-jooksujalats

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 20:14; 26.02 20:16; 26.02 20:23; 26.02 20:25; 26.02 20:37; 27.02 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas on üldtreeningjalatsiga? Kas nendega on ok nii kõndida kui joosta? (Minu jooksud on heal juhul kilomeeter-paar korraga.)

Käimiseks ok, jooksmiseks ei sobi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 20:14; 26.02 20:16; 26.02 20:23; 26.02 20:25; 26.02 20:37; 27.02 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun, et vahe on talla paksuses. Õhukese tallaga on mugavam joosta, aga halvem käia. Käimiseks peaks olema paksem tald. Aga muidugi oleneb, kui pikki maid käid ja kas käid lindil või õues. Matkamise jalanõud peaks olema eriti paksu tallaga. Mina isiklikult pikki tiire jooskujalatsitega käia ei tahaks.

Lisaks jooksu- ja käimisjalatsitele on olemas ka vabaajajalatsid. Proovi, äkki need lahendavad su probleemi.

ei, jooksmiseks peab olema paksem tald, millel on vedrustus. õhukese tallaga jooksujalatsid on ka tõesti olemas, aga treenimata jalaga nendega joosta ei tohiks (ja kui teemalgataja siin juba küsib, siis mingi hull trennihunt ta selgelt pole). kõndimise jalatas võib olla palju õhema tallaga. mina oma enam-vähem barefootidega teen päris pikki jalutamisetiire. matkamise jalatasi kohta ei oska sõna võtta, aga mulle tundub, et tald peab eelkõige olema TUGEV (ilmselt ei tee ka sammu pehmendav tald halba) ja saabas ise pahkluutoestusega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jooksud-käimised oleks põhiliselt asfalt, vahel maastik. Kitsm jalg. Aga mõningate jalatsitega on varvas liiga vastas, kuigi number suurem on juba liiga suur ja loksub jalas.

St ostad maanteejooksu tossud-mingeid tugevalt krobelise tallaga maastikujooksu tosse pole tavakasutajal tarvis.

Loksumise lahendus on siin-ka seda viimast lisaauku tuleb kasutada:
https://www.youtube.com/watch?v=Oz3W_bDHXWU

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 20:14; 26.02 20:16; 26.02 20:23; 26.02 20:25; 26.02 20:37; 27.02 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksutossud osta sellised millel on pakil ka kiri Running. Mingeid muid vuhvleid ära osta.
Üldtreening jalatsid on minu meelest sisehallis treenimiseks ja tegelikult peamiselt siis jõusaalis mässamiseks kangiga,sangpommiga jms. Kui plaanid suurem jagu käia siis jooksu toss sobib ka käimiseks vägagi hästi. Kõige olulisem on endale mufava liistuga jalats leida. Mõnele sobin Nike teisele aga Reebok kolmansal on ainult Adidasega mugav liikuda. Poes seod paelad viinmasre aukudeni kinni ja liigud poes paar tiiru ringi, hüppad, kükitad , jargitad jalgu teed sügava jalalaba paindega liigutusi et tuvastada võimalikke pigistusi ja hõõrdumisi. Soovitan Tallinnas sinna Tammsaare pikenduse juurde Tondi Selveri kõrval asuvasse spordiriiete/jalatsite poodi minna. Võimalik ka 25€ mõistliku jalats leida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostaks jooksutossud, mis sobivad ka igapäevaseks kandmiseks. No tegelikult olen nii juba aastaid teinud, ostan maastikujooksu tossud (viimasel ajal väga raske leida, põhiliselt on üsna sileda asfaldi tallaga), kasutan neid nii maastikul, linnas (tänavatel ja parkides) kui ka sisehallis jooksmiseks. Ja kannan ka igapäevaolukorras, kui on mittekingailm või sobilik riietus.
Minu jalale siiani adidased sobinud, nüüd oleks varsti uusi vaja, aga vist pole väga valikus. Salomonid liiga värvilised, et igapäevaselt ka jalga panna. Matka- ja käimisjalatsid liiga jäiga tallaga, et nendega joosta, vähemalt minu jaoks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostaks jooksutossud, mis sobivad ka igapäevaseks kandmiseks. No tegelikult olen nii juba aastaid teinud, ostan maastikujooksu tossud (viimasel ajal väga raske leida, põhiliselt on üsna sileda asfaldi tallaga), kasutan neid nii maastikul, linnas (tänavatel ja parkides) kui ka sisehallis jooksmiseks. Ja kannan ka igapäevaolukorras, kui on mittekingailm või sobilik riietus.

Jooksutoss on õrn tipptoode ja mõeldud ainult jooksmiseks, ei käimiseks, pallimängudeks ega saalitreeninguteks.
Maastikutoss on hea ainult kitsastes oludes(vihm+mudane maastik,kuskil kaljumägedes), kõigis teistes oludes on need täiesti sobimatud, ka asfaltil.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 20:14; 26.02 20:16; 26.02 20:23; 26.02 20:25; 26.02 20:37; 27.02 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jooksud-käimised oleks põhiliselt asfalt, vahel maastik. Kitsm jalg. Aga mõningate jalatsitega on varvas liiga vastas, kuigi number suurem on juba liiga suur ja loksub jalas.

Siis tuleb kindlasti jooksujalats osta, tahad ju oma jalgu-põlvi kaitsta põrutuse eest võimalikult palju. Kiirkõndimas võid siis ka nendega käia.
Nii suurt et lausa logiseb, pole muidugi vaja. Proovi erinevaid mudeleid, küll leiad sobiva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksutoss on õrn tipptoode ja mõeldud ainult jooksmiseks, ei käimiseks, pallimängudeks ega saalitreeninguteks.

Mis selle õrna tipptootega küll juhtuma peaks, kui ma sellega käia tahan? Kui on mugav ja hea, siis käin ikka küll.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on suht universaalsed paksu vetruva tallaga NB jooksutossud olid kallid aga jookmiseks erineval pinnakattel suurepärased, kerged ja nägusad ning mõnel tõõpäeval kui tean, et on palju kämist olen ka päeva nendega maha tatsunud. Jalutamiseks mugavad. Samas maastikul jookmiseks on mul paar salomone suht robustsed kuid ilusti jalga toetavad, paksu tallaga ja hea joosta. Trennis ja jalutamiseks Nike tossud õhema tallaga ja reebokid nendega joosta pole kuidagi võimalik. Mul on olnud erinevaid tosse palju kuid kõik ei ole olnud no nagu jalga valatud. Praegused nb on tõesti sellised mis nagu ise jookseksid. Eelmised Nike jooksukad kulusid mul liiga ruttu ära aga kui palju joosta siis mingi ca 8 kuud ehk ongi max iga jooksukale

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina astusin välismaal spordipoodi sisse ja ütlesin, et vajan jooksutossusid tervisespordi tegemiseks. Ütleski müüja, et vajan paksema tallaga vetruvaid tosse. Ütlesin oma hinnapiiri, tõi mitmed mulle ette ja valisin jalas mugavaimad nende hulgast.

Jooksmisega ma enam ei tegele, käin nendega nüüd igapäevaselt ja väga mugav on ikka, nad ju lausa embavad jalga. Mida hullu jalaga juhtub, kui jooksutossudega käia?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib ka jooksutossudega käia. Väga mugav on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igapäeva vabaajajalatsid on olemas.

Aga uuringi praegu, et ku tahaks nii jooksmas kui ka pikki tiire kõndimas käia, siis kumb jalats oleks parem – jooksu või käimise omad. Kõndimist tuleks ilmselt rohkem kui jooksmist. Hetkel vaatan Weekendi lehte ja seal need jalatsid näevad päris sarnased kõik välja.

Minuarust on need erinevad küll, silmaga näha ju. Käimisjalatsi tald on täiesti sirge, võibolla ninast ainult kergelt tõstetud. Jooksujalatsi tald on ninast aga silmnähtavalt tõstetud. Ilmselt peaks see siis lähtuma jala põhilisest liikumisest ja survest – joostes painutad pöida natuke rohkem ja seetõttu on talt kohe selline kergelt painutatud vmt. Ega ma ka jalatsiekspert pole.

Ma ise arvan, et tavalised jooksutossud,mis ei ole tippspordi jaoks disainitud, kõlbavad väga hästi ka kõndimiseks, sh ka vaba aja veetmiseks. See on tänapäeva brändingu teema, et iga asja jaoks on eri jalatsid ja tootjate/turndajate sisestatud teadmine, et sa tunneks end kuidagi halvasti, kui teed kõike ühe asjaga 😀

Umbes nagu siinsamas ilunurgas võib kohata väiteid, et üks soliidne 40aastane naisterahvas ei peaks kasutama supermarketi kreemi, vaid peaks ikka ostma 50-eurose näokreemi (mis on tegelikult sama koostisega, aga selle hind tekitab psühholoogiliselt heaolu luksuskaubast).

Või et naiste raseerija vs meeste raseerija ja siis mõni naine peab imelikuks, kui naine – võeh, kasutab meeste raseerijat – lõpuks on žilett ikka žilett ja selle asja (varre) kuju või värv ei muuda omadusi või naist meheks…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Hobinurk .