Esileht Väikelaps mis võib juhtuda, kui lapse kõht on üle kahe päeva lahti ?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: mis võib juhtuda, kui lapse kõht on üle kahe päeva lahti ?

Postitas:

tere,
minu aastane lapsuke põdes mingit hullu kõhuviirust ja tahan teada ühte asja.
Olen lugenud et väga väikestel ei tohiks kõht üle kahe päeva lahti olla, et siis on lugu juba pahasti.
Mina nt ei teadnud isegi seda et peaks hakkama kohe mingeid häid baktereid andma(gefiliuse tilgad , protexin restore), sest ma ise pole üldse kõhuprobleemidega tuttav.
Hakkasin alles 5-l päeval andma neid, ja arst ütles et kui nüüd 2 päevaga paremaks ei lähe peab hakkama andma midagi kangemat (pankreatiit vms).

Oskate mulle rumalale seletada, miks ei tohi väikelapse kõht pikalt lahti olla, mis võib juhtuda ja ootan ka häid soovitusi.

tänan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui väikelapse kõht on pikalt lahti, siis on suurim oht, mis võib tekkida, vedelikupuudus. Ägeda kõhulahtisuse perioodil pole probiootikumide andmisel väga suurt mõtet, sest bakterid ei jõua soolde pidama jäädagi. Võib anda hoopis Smectat. Paranemisperioodil on loomulikult probiootikumid omal kohal.

Pikalt püsiva kõhulahtisusega tuleb arsti poole pöörduda, kes siis otsustab vajalikud analüüsid jm.

Pankreatiiti sa õnneks lapsele sisse sööta ei saa:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vedelikupuudus on ohtlik ja kui ikka kuude kaupa on, siis võib tekkida ka toitainete puudus (kuna toit ei seedi ju korralikult)

Et nädalaga juba kangemaid ravimeid kirjutatakse on küll kummaline… Ju on siis asjal veel mingi taust? Tavaliselt ikka toiduga. (google otsing, mis paneb kõhu kinni ja mis teeb kõhu lahti – viimast siis pead teadma vältida) Esmane on tavaliselt sai, kummelitee ja riis. Perearstidelt enamasti juhiseid ei saagi – haigla lastearstid oskavad kõige paremini rääkida, mida ja kuidas süüa. (nt. telefon \”lastearst kuuleb\”)

Vedelikupuuduse astmed ja selle info leiad \”kiirabi ravijuhendist\” Pane google otsingusse.

Smecta paneb kindlasti kõhu kinni, aga sellega ka ettevaatust – see ei likvideeri põhjust ja kui põhjuseks on näitek bakter, siis teeb asja hoopis hullemaks (takistab immuunsüsteemi tööd)
Ühesõnaga, loe enne infoleht korralikult läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Väikelaps mis võib juhtuda, kui lapse kõht on üle kahe päeva lahti ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.