Esileht Ilu ja tervis Mis võib olla kiire kaalutõusu põhjus?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Mis võib olla kiire kaalutõusu põhjus?

Postitas:

Nutt tuleb juba peale… Olen kogu aeg olnud sale, nüüd viimase kuue kuuga on kaal järjepidevalt tõusnud ja olen selle ajaga juurde võtnud 16 kg.

Söön normaalselt, pigem tervislikult ja teen regulaarselt sporti, ehk minu toitumis- ja trenniharjumustes pole selle ajaga midagi muutunud.

Kevadel tegin kilpnäärmeuuringud, tuvastati kilpnäärme suurenemine, mis arsti sõnul (mulle ei tundunud ta eriti pädev, kuna siin haiglas endokrinoloogi polegi, saadeti mingi sisehaiguste arsti juurde) pole märkimisväärne ning analüüsid selliseid, et on soodumus kilpnäärmehaiguse (ei osanud öelda, kas üle- või alatalitus) tekkimiseks. Ehk saatis mu eriti midagi ütlemata koju, käskis edasi elada nagu seni ning korra aastas uuesti analüüse teha.
Et kul selleks ajaks oli juba kaal vaikselt tõusma hakanud, küsisin arsti käest, kas seal võib seos olla. Ütles, et võib küll, aga teha midagi ei saa selle vastu.

Kas ma peangi nüüd leppima sellega, et ma lähen paksuks, tunnen ennast halvasti ja ei jaksa varsti ise kingapaelugi siduda?
Perearsti juures käisin ka murega, see ridade vahelt lihtsalt ütles, et ju see on mu oma viga siiski, varjan magusasöömist vms.

Mida ma teen? Ma tunnen, kuidas kogu see olukord muudab mind järjest õnnetumaks ning see mõjutab minu igapäevast elu. Riidekappi vaadates tuleb masendus peale, meest ei taha omale enam lähemale lasta, meeleolu on pidevalt halb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 09:00; 05.09 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll meedik aga minumeelest pole see kohe kindlasti normaalne. Kui arstilt abi ei saa siis hakka ise otsima infot netist. Äkki vastab siingi keegi sulle midagi. Mul ajab nii kohutavalt vihale see suhtumine, et kui põhjust ei teata siis öeldakse, et midagi ei ole viga. Nii meeletu kaalutõus tühjast õhust ei tule.
Kui inglise keelt räägid siis siin sulle mõned lehed: https://www.google.ee/search?q=drastic+weight+gain&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

PS: mina käiks ikka perearstile veel peale, et ta rohkem uuringuid teeks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, hakkan järgmisest kuust regulaarselt ka Tallinnas viibima ja siis paremad võimalused spetsialisti juurde minekuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 09:00; 05.09 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakuks ka ikkagi kilpnääret. Nõua kõigepealt perearstilt endale neid kilpnäärme vereanalüüse TSH3 ja TSH4. Kui need on korrast ära, siis saad juba ise edasi tegutseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on väike kilpnäärme alatalitlus, mis nüüd imetamise ajal avastati. Kaalutõusu peatasin üsna lihtsate preparaatidega, lisaks on ka energiat ja positiivsust rohkem, karvad on ka jälle kasvama hakanud jne.

Kilpnäärme tööd kiirendavad näiteks kelp-nimeline vetikas, apteekides on saadaval mitmesugused kelpiga preparaate, on kallimaid ja odavamaid. Ma ise kasutan Kelpamaxi, ostetud Ülikooli apteegist ja maksis umbes 4 eurot. 160 tabletti ja võetakse 1 tbl päevas – jätkub pikaks ajaks.
Lisaks joon kibuvitsateed nii 2 suurt tassi päevas. Õhtul panen kibuvitsad termosesse keevasse vette ligunema ja järgmine päev joon.
Ravimtaimedest kasutatakse kilpnäärme alatalitluse puhul veel salatikressi, põdrakanepit, pihlakat, suurt takjat, võilille, kaske, kanarbikku. Midagi oli kindlasti veel :).

Kui rasedusega 25 kg juurde võtsin, siis ka arst pööritas silmi ja arvas, et raudselt valetan, et magusat ei söö. Vägaväga halb tunne sellest mõistmatusest on siiani meeles.
Ära kindlasti jäta asja sinnapaika ja proovi asjatundlikumat nõustamist kui ükskõikne perearst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! Olen täpselt sama probleemiga. Mul läks asi käest ära, kui lapse kõrvalt tööle läksin, ja tegelikult on eluviisist ka võimalus, et midagi paigast ära. Käisin perearsti juures, ja ütleme, et vastus oli, et \”ärge sööge magusat\”.
Siis läksin tasulise endokrinoloogi juurde, käisin Tallinnas Fertilitases (Kaupmehe tn) ja nüüd ootan analüüside tulemusi. Aga peab arvestama päris suure väljaminekuga, kui soovid põhjalikku analüüsi.
Kuna pole ammu end põhjalikult uurinud, siis leidsin, et pean enda eest hoolitsema ja seda lubama. Soovitan sama teha!
PS Kas Sul mingit elustiili muutust pole olnud? Mina hakkasin kahjuks vähem liikuma, ja ma ei jaksa praegu taaśtada 3x nädalas trenni nii nagu enne last, ja see annab väga tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju maksis tasuline uuring endokrinoloogi juures?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Mis võib olla kiire kaalutõusu põhjus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.