Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk mis voodipesu teil on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: mis voodipesu teil on?

Postitas:

https://laser.ee/uni/ekspert-selgitab-millist-voodipesu-soetada/

mis voodipesu teil on?

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kenzo, Schlossberg, Essenza, VanDyck ja midagi veel. Parim Sclossberg aga jube kallis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult puuvillane, muud materjali ei talu.

+10
-2
Please wait...

puuvillsatiin ja perkal.

Brändidest parim Stockmann Villa (vaatan alati Thread(?)-numbrit ka). Aga just ostsin Ikea komplekti, pole veel maganud.

+3
0
Please wait...
Postitas:

Ma olen voodipesu-pede ja komplekte on kapis mitukümmend. Kindlasti peab minu voodipesu olema 100% puuvillast. Tavalist puuvillast mul polegi, on puuvillsatiin, jersey ehk trikotaaž ja flanellist voodipesud. Kahjuks jersey kangast voodipesusid on väga harva saada, viimati leidsin Hemtexist mõned aastad tagasi, hästi mõnus sile ja pehme on trikotaaž.

Kes soovib soodsalt üsnagi head puuvillsatiinist voodipesu, soovitan vaadata Kreenholmi kodulehte. Kahjuks mustrid on üsna inetud, aga on ka paar päris ilusat komplekti.

+3
-3
Please wait...
Postitas:

puuvillsatiin ja perkal.

Brändidest parim Stockmann Villa (vaatan alati Thread(?)-numbrit ka). Aga just ostsin Ikea komplekti, pole veel maganud.

Viimasel ajal pole pakenditel enam TC arvu. Kahju, see hõlbustas ostmist.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ikea komplektid enamasti.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Ostan jyskist 40% soodukate ajal kallimaid komplekte. Siiani rahule jäänud. Puuvillasatiinist.

+7
0
Please wait...
Postitas:

Ikeast ja 2 komplekti. Üks pesus, teine voodis. Kui läbi kuluvad, ostan uued – aga üllatavalt vastupidavad on seni! Ei mingeid tuhmunud värve ega muud viletsat.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Linane. Ainult linane.

+5
-2
Please wait...
Postitas:

Ostsin just Lidlist 15 euroga komplekte, 100% puuvillasatiin, tekikott ja 2 padjapüüri. Pole veel kasutanud, aga tundub sama kvaliteet mis Stockmanni 60+ eurosel. Eks kui kasutusele võtan, annan teada, kuidas kvaliteet oli. Muide, ka Stockmanni olen paar tükki tagasi viinud, mis topiliseks pesus läksid 69-eurosest hinnast hoolimata.

+5
0
Please wait...
Postitas:

Taaskasutuskeskustest paari euroga ostetud linad ja tekikotid. Enamasti puuvillased, mõned ka linased. Komplekte pole üldse, kõik on täiesti …lihtsalt et oleks terved ja puhtad. Ei näe mõtet osta kümnendiku oma elamisraha eest voodipesukomplekte, kui üksi elan.

+5
-4
Please wait...
Postitas:

Linane ja puuvillasatiin.

Finlayson, UDUhome, Muuni.

0
0
Please wait...
Postitas:

padjapüürid olen ostnud kaubamajast vandyck, näo vastas hea sile. keha peal ma nii valiv ei ole, võib olla ka kare, aga peaasi, et oleks puuvillane. polüestrit ei taha üldse, mul on tekid ka puuvillased. tellin voodimaailm.ee kaudu Leedus õmmeldud tooteid.

0
0
Please wait...
Postitas:

Vandyck puuvillasatiinist, peab hästi vastu nii kuuma pesu kui kuivati.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mul on dormeo gala, napsie loodus ja napsie kummiga linu, siis votexist on linane komplekt (kahjuks õmbluste kvaliteet jätab soovida ja mõõdud on ka suuremad, kui tellitud), votexist on ka tavaline puuvillane, mis on täitsa ok. Siis on mul veel haldjakodust satäänkomplekt või 2… Hotellitarbed.ee voodipesu, tekk ja padjad. Voodipesukomplekte  on mul palju, aga tihtipeale miksin erinevaid, sest tonaalsust lähevad kõik mu magamistoa ga kokku. Lastel on üheinimesekomplektid kreenholm ja cellbes.eest erinevad, nii satään kui tavaline puuvill.

0
0
Please wait...
Postitas:

Pai, Votex ja Napsie on need, mida igapäevaselt kasutan. Mingi Bossi oma ja Vallila on ka kapis olemas, aga need peale esimest korda rohkem ei ole kasutamist leidnud. Otseselt ei teagi miks. Kui vaja, muidugi magaks vabalt ka nende vahel, aga millegipärast need kolm esimest on need, mida tegelikult kasutan pidevalt.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ainult puuvillane, muud materjali ei talu.

Aga linast ei ole proovinud? Linane on tegelikult veel ihusõbralikum. Uus linane voodipesu on muidugi üle mõistuse kallis. Mul õnneks on mõned vanavanematest jäänud linad, lausa kodukootud.

+3
-1
Please wait...
Postitas:

Ma ei kasuta mingite kindlate firmade omi. Ja ei huvitu ka nendest. Peaasi, et oleks ikka puuvillane 100%. Ei pelga ka kasutatud asju.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes siin linast kasutab, kas kare ei ole? Meil ka vanasti olid vanavanematel linased linad, kapiski veel mõni alles, aga kui puuvillasatiini ostad, no ei suuda enam selle linase peal olla minutitki.  Või on mingid uued paremad -siledamad? Pealegi mäletan seda triikimist ja mässamist et sirgemaks saada neid linaseid, satiini riputad nöörile sirgelt ja ei mingit triikimist…

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siiani ainult puuvillasatiin, jargmiseks talveks motlesin flanelli ka proovida. Kuskil poes jai kae alla, ja monus pehme oli, aga suveks ilmselt liiga soe.

Muidu ma pirtsakas ei ole, aga seda maletan, et kuskil pidin magama polyestrist voodipesuga, ja olid sunnitud tekid-padjad sealt valja tirima, et yldse magada saada. Yle keha ajas sygelema.

Linane tundub mulle selline vanaema stiil, raske, higistav, ja raske hooldada. Pigem mitte.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

siidist

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes siin linast kasutab, kas kare ei ole? Või on mingid uued paremad -siledamad? Pealegi mäletan seda triikimist ja mässamist et sirgemaks saada neid linaseid, satiini riputad nöörile sirgelt ja ei mingit triikimist…

Ei ole karedad ja triikida küll pole linast vaja.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes siin linast kasutab, kas kare ei ole? Või on mingid uued paremad -siledamad? Pealegi mäletan seda triikimist ja mässamist et sirgemaks saada neid linaseid, satiini riputad nöörile sirgelt ja ei mingit triikimist…

Ei ole karedad ja triikida küll pole linast vaja.

Raske hooldada? Mis mõttes? Sama hooldus, mis teiste materjalidega.

UDU facebookist: Udu linane voodipesu on õmmeldud Eestis. Kangas on “washed”, st läbipestud ja pehmendatud. Ei tõmba kokku ja kangas on loomuliku kortsuga. Linane kangas on toodetud Leedus.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Linane ja puuvillasatiin.

Finlayson, UDUhome, Muuni.

Satään ja satiin – mis on mis?

Terminid satään ja satiin põhjustavad ilmselt nii mõnelegi segadust. Satäänideks (ingl k sateen) nimetatakse erinevaid puuvillaseid riideid. Satiiniks (ingl k satin) aga peamiselt keemilistest kiududest või ka siidist valmistatud satään-ja atlass-siduses riideid.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostan suvaliselt, mis meeldima hakkab. Hetkel on mul mummudega tekikott, mille ema kinkis vist 20 aastat tagasi, vahe peal ei kasutanud. Ilmselt mõne inimese õuduseks kasutan veel mitte samast  kompletist olevaid padjapüüre. voodi linna terikotaaz-puuvill, millel on kummid ääres.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Linane tundub mulle selline vanaema stiil, raske, higistav, ja raske hooldada. Pigem mitte.

Higistav on linasele küll absoluutselt vastupidine: näiteks suveriiete puhul ma tunnen selget vahet, kuuma ilmaga on linane palju jahedam kui puuvillane. Mingit kaaluvahet võrreldes puuvillasega ei tohiks küll olla, või kas mitte hoopis vastupidi: sama paksuse juures linasest kiust materjal on kergem?

Hooldamisel on omad nipid. Kuivatiga kuivatamine ei ole ilmselt linase voodipesu puhul eriti hea mõte (ma ei tea, mul endal kuivatit ei ole). Kes ütleb, et on kare: see sõltub ilmselt kanga kvaliteedist, mõned linased kangad on uuest peast tõesti karedad.

Linase voodipesu puhul see “vanaema stiil” tähendab minu jaoks vanaemade aegset luksust, mis tollal oli laialt levinud, aga tänapäeval kallis ja haruldane. Linasel kiul on muide ka mustust hülgavad omadused, ta püsib kauem värske kui puuvillane.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ohoh, kodunurk kah nimeliseks tehtud (vt esimesi postitajaid)? Või tahavadki kõik oma kasutajanime alt enda voodipesudest rääkida? ????

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Taaskasutuskeskustest paari euroga ostetud linad ja tekikotid. Enamasti puuvillased, mõned ka linased. Komplekte pole üldse, kõik on täiesti …lihtsalt et oleks terved ja puhtad. Ei näe mõtet osta kümnendiku oma elamisraha eest voodipesukomplekte, kui üksi elan.

Et elad siis vaid teistele?
Nojah, kes kuidas. Mina hellitan küll piisavalt ennast. Seda nii pereinimesena, kui kunagi vallalisena. Tean jah inimesi, kes ilusamad asjad vaid külaliste pärast kapist välja võtavad, aga mulle meeldib ilu, maitsekus, hoolitsus igapäevaselt. Kui ainult voodipesust rääkida, siis minu jaoks elementaarne, et see on kena, terve, puhas, sobilik mu magamistuppa ja majja. Aluspesu mul kah keegi seljas ei näe, ikka tahan, et see oleks “5+”. Miks peaksin vähemaga leppima?
Kasutatud asju ei soovi – jah, ma ei ole teiste inimeste kasutatud kraami taaskasutaja. Voodipesu õmblemine pole ka keeruline – olen isegi mitmeid komplekte õmmelnud.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ohoh, kodunurk kah nimeliseks tehtud (vt esimesi postitajaid)? Või tahavadki kõik oma kasutajanime alt enda voodipesudest rääkida? ????

See teema tehti esialgu ajaviitesse ja sellepärast jäi nimeliselt.

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Kodunurk mis voodipesu teil on?