Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mismoodi koolituskulud elukaaslase deklarisse?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Mismoodi koolituskulud elukaaslase deklarisse?

Postitas:

Mismoodi ma enda koolituskulud saan kellegi teise deklarisse panna? Kustutan enda omast ära aga edasi? Pean kuskile minema pabereid määrima ka? Või teeme lihtsalt nö. copy+paste?
Kas võin lisada nt. ema deklarisse oma koolituskulud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 12:31; 15.02 18:38; 15.02 19:19; 16.02 20:31; 16.02 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lisa sina midagi, ainult kustutad. Ema lisab sinu koolituskulud oma deklarisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kustutad enda omast. Kinnitad oma deklari, saadad ära.

See,kellele lisate see lisab oma deklarisse. Kinnitab ja saadab ära.

Kui Maksuamet küsib(99% ei küsi) siis pead võtma koolitusasutusest tõendi, et
…eest maksis…/see, kes deklareerib/.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 13:51; 15.02 14:54; 15.02 18:44; 17.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

NB!
eelnev kehtib, kui oled alla 26a
ja
kanda saad selle inimese deklarisse, kellel endal koolituskulusid pole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult võib deklareerida siis ema, isa, töötav õde, vend, tädi jne

Lihtsalt 2 tingimust:
*endal pole koolituskulusid
ja
*piisab äravõetud tulumaksu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 13:51; 15.02 14:54; 15.02 18:44; 17.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]NB!
eelnev kehtib, kui oled alla 26a
ja
kanda saad selle inimese deklarisse, kellel endal koolituskulusid pole[/tsitaat]Aga kui ma olen 26 a ja koolituskulud on siis laste trennid+ minu kõrgkooli tasud- siis ei saagi? (kokku pea 700¤)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 12:31; 15.02 18:38; 15.02 19:19; 16.02 20:31; 16.02 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles küsimus st kas sul endal ei piisa äravõetud tulumaksu, et tagasi saada?

Kui sa oled üle 26a siis saad ainult ise oma koolituskulud deklareerida kui osa oled end koolis märkinud maksjaks(andsid oma andmed).St vabalt kellelegi teisele kantida ei saa.Küll aga võisid koolis maksjana esitada algusest peale kellegi teise maksjana, siis läinuks tema deklarisse.

Oma laste koolituskulud saad loomulikult kas ise deklareerida või kellelegi teisele kanda(nemad on ju alla 26a).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 13:51; 15.02 14:54; 15.02 18:44; 17.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Milles küsimus st kas sul endal ei piisa äravõetud tulumaksu, et tagasi saada?

Kui sa oled üle 26a siis saad ainult ise oma koolituskulud deklareerida kui osa oled end koolis märkinud maksjaks(andsid oma andmed).St vabalt kellelegi teisele kantida ei saa.Küll aga võisid koolis maksjana esitada algusest peale kellegi teise maksjana, siis läinuks tema deklarisse.

Oma laste koolituskulud saad loomulikult kas ise deklareerida või kellelegi teisele kanda(nemad on ju alla 26a).[/tsitaat]Mul on sellised numbrid siis: Tulu 2464 ¤
Kinnipeetud tulumaks 336 ¤
Tasutud eluasemelaenu intressid 919 ¤
Tasutud koolituskulud 672 ¤

Abielus ei ole, 2 last on 🙂 Koolituskuludest u. pool on minu kooliraha, ülejäänu on lapse trenni raha. Ei teagi siis, mismoodi kasulikum oleks..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 12:31; 15.02 18:38; 15.02 19:19; 16.02 20:31; 16.02 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasulik on lapsed kanda nende isa deklarisse, sest sinul ei piisa tulumaksu

sa peaksid tagasi saama
21% eluasemeintressidelt st 192
koolituskuludelt 141

ja II lapse eest 362,88

aga sult on ainult 336 ära võetud
seega ei saa sa kuidagi tagasi 695,88

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kohalik! Aga kui 1 lastest pole elukaaslase nimel? Võin lisada? Keegi teine teda ei lisa, sest ta on nö. vallaslaps, minu nimel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 12:31; 15.02 18:38; 15.02 19:19; 16.02 20:31; 16.02 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel: mida ma enda deklarisse jätan? Ainult eluasemeintressi? Koolituskulud+ lapsed elukaaslase omasse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 12:31; 15.02 18:38; 15.02 19:19; 16.02 20:31; 16.02 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sellel lapsel nagunii seaduslikku isa pole siis rahumeeli mõlemad elukaaslase deklarisse (sina kui ema oled I lapse ainus eestkostja seega kui sina laste andmed oma deklarist kustutad ja elukaaslane lisab, ongi antud sinupoolne nõusolek).

Sinu enda deklarisse peab jääma sinu eluasemelaenu intressid ja võivad jääda koolituskulud (tagastust piisab)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 13:51; 15.02 14:54; 15.02 18:44; 17.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sellel lapsel nagunii seaduslikku isa pole siis rahumeeli mõlemad elukaaslase deklarisse (sina kui ema oled I lapse ainus eestkostja seega kui sina laste andmed oma deklarist kustutad ja elukaaslane lisab, ongi antud sinupoolne nõusolek).
[/tsitaat]

mis asja te ajate? samahästi võiks ju ka naabrimees selle lapse siis oma deklarisse panna. elukaaslus ei ole riigi silmis mitte mingi alus saamaks tulumaksutagastust lapse pealt. kui on vallaslaps siis on tal riigi silmis üks vanem ja mitte keegi teine peale ema ei saa selle lapse pealt tm-tagastust taotleda. nii võiks ju kõik ühelapselised üksikemad, kelle lapse sünnitunnistusel puudub märge isa kohta, koonduda ja leida fantoomisasid, kelle abiga 2. lapse pealt tm tagasi saada.

suht totter minu meelest, et neid lapsi niimoodi suvalt lisada ja kustutada saab. riigil on olemas rahvastikuandmed, võiks saada ikka ainult oma isiklikke lapsi kustutada ja lisada.

elukaaslaste deklaratsiooni lisamisega oleks muidugi hea vahele võtta neid, kes aastate jooksul riigilt üksikvanema toetust vastu on võtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 17:17-
Elukaaslase olemasolu ei puutu mitte kuidagi üksikvanema lapse toetusse.

Üksikvanema lapse toetusele on õigus vanemal, kelle lapse isadus on tuvastamata. See, kas tal on pärast elukaaslane või lausa abikaasa ei muuda selle lapse isadust kuidagi
st
elukaaslasel ega uuel abikaasal ei ole mitte mingit kohustust lapsendada seda last
ja
seni
kui lapse isadus pole tuvastatud või laps lapsendatud, on ta ÜKSIKVANEMA LAPS koos õigusega igakuisele toetusele.

Palun lähtuge ikka seadusest, mitte emotsioonidest.

See, et me elukaaslase, minu lapse ja meie ühiste lastega moodustame leibkonna
ei tähenda mitte kuidagi, et minu laps oleks äkki kaotanud üksikvanema lapse staatuse (see, et naabrinaise kaebuse tõttu, et seal elab nüüd üks mees võeti naiselt ära vallasema toetus see jäi küll õndsasse nõukogudeaega u 20a tagasi).

Viimane oli näide, minul pole ei vallaslast ega elukaaslast.

Aga seadust tunnen suurepäraselt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mismoodi koolituskulud elukaaslase deklarisse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.