Esileht Koolilaps Mismoodi praktiliselt toimuvad koolikatsed?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Mismoodi praktiliselt toimuvad koolikatsed?

Postitas:
Kägu

Kes on katsete tralli varem läbi teinud, palun jagage infot, kuidas toimuvad koolikatsed? Mitte siis niivõrd sisulisest (seda võib ka muidugi jagada) küljest vaid praktilisest.
Kas laps on üksi klassis ja vastab küsimustele komisjoni ees või on nagu tund ja õpetaja jälgib lapsi? Mitu õpetajat on korraga klassis jms? Kaua üldjuhul ajaliselt kokku kestab?
Kui koolides on erinevalt, siis detailsemalt huvitavad mind GAG, TIK ja 21KK.

Olen tänulik informatiivsete vastuste eest, kes päriselt teab ja/või omab kogemust.

Please wait...
Postitas:
melviine

RE: Mismoodi praktiliselt toimuvad koolikatsed?

Võin rääkida GAG-st.
Lapsed koos vanematega kogunevad aulasse ja siis astuvad ette õpetajad, kes igaüks kutsuvad endaga kaasa umbes 8 last. Teinekord on puudujaid ja ühte rühma jääb nt. neli last – ei teagi, kas see pigem hea või halb. Igal juhul saavad nad kiiremini katsed tehtud. Muusika klassi kandideerijatel on veel muusika katse ja neil pidi minema 1.5 tundi, aga said pealt tunniga hakkama.
Siis lahkub iga õpetaja oma lastega ja nad lehvitavad vanematele ja, ausalt, see mõjub lastele kindlasti rahustavalt ja turvaliselt. Vanematele siiski mitte 🙂 Mis toimub klassis, seda muidugi ei tea, aga laps oli ise väga rahul ja rõõmus, ju siis ei kiusatud. Minule jätsid GAG katsed väga hea mulje, igati lastesõbralik õhkkond.
Reaalis koguneb suurem hulk lapsed ühte klassi ja kes saab oma töödega valmis, tuleb välja. Mitmed tulid nuttes või puhkesid kohe uksel nutma 🙁 Aega läks nii 45 minutit, kuidas kellelgi. Lapse jutu järgi tehti ka meekonnatööd, tagasihoidlikumale lapsele võiks seda enne öelda, siis teab end ette valmistada, et tuleb võõraste lastega suhelda.
Teadmiseks, et paar nädalat peale katseid on vanemal võimalus oma lapse tööga tutvuda, soovitan soojalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ja küsin, kas TPL-is saab ka lapsevanem pärast selle n-ö eksamitööga tutvuda? Teab keegi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu soovitus oleks, et kui laps läheb muusikaklassi katsetele, harjutage enne rütmi koputamist ja õppige mõni laul hästi selgeks. Võibolla väga musikaalsele lapsele pole seda vaja, aga lihtsalt viisipidajale, keda arvate muusikaklassis hakkama saavat, kuluks küll natuke eelnevat harjutamist ära. Minu laps näiteks otsustas, et lasteaias õpitud laul on natuke nõme ja vuristas laulul asemel hoopis luuletuse ette.
Enamuses koolides saab vist tulemustega tutvuda, see info on tavaöiselt kodulehel kirjas.
Mina reaalis küll ühtegi nutvat last ei ole näinud, aga võibolla setõttu, et minu lapsed alati esimeste seas valmis saanud. Meeskonnatöö on tavaliselt mingi mäng, kus peab enne kokkulepitud liigutusi tegema vms, see on pigem tähelepanelikkuse peale, kas laps kuulabõpetajat ja saab ülesandest aru.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Koolilaps Mismoodi praktiliselt toimuvad koolikatsed?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.