Esileht Väikelaps Mismõttes aastane laps söögu peretoitu??

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Mismõttes aastane laps söögu peretoitu??

Postitas:

mina olen harjunud oma väiksele eraldi süüa tegema, eraldi potis, värsketest juur-ja aedviljadest, beebiretseptidega jne. Nüüd igal pool loen, et peale 1 ea harjuta last peretoiduga? Mismõttes? aastane peaks nüüd siis sööma penne koorekastmes mereandidegaa v? või kartuliputru praetud kartulitega v? Seni on ikka pudruna olnud toidud. Tükkide puhul tekkib tal okserefleks:S Purikaid veel ei ole, et ilusti mäluda saaks ja nii lähebki kurku. A kuidas ma siis peretoitu annan?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tasapisi hakkadki andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ideaalis peaks tükilist toitu andma juba enne aastat, et aastaselt saaks juba normaalset toitu süüa. Kahvliga teed ikka puruks aga ei püreesta enam. Hammaste olemasolu ei ole üldse oluline, nad saavad ka igemetega mälutud. Mina tegin vea, et hakkasin tükilist liiga hilja andma, sest lapsel hambad tulid ka hilja. Aastaselt oksendas sama modi kõik välja. Aga tasapisi harjus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tükilise toiduga hakkad ikka varem juba harjutama. Enne ei saagi asja kui okserefleks ära kaob. Igal lapsel erinevalt. Minu laps näiteks püreestatud kujul toitu 10 kuuselt enam suu sisse ei võtnud. Pidi olema tükiline.
1a ikka annad valikuliselt seda kodutoitu. Praetud asjad ei sobi, ka ei sobi tugev maitsestus! Suppe saab ju edukalt anda, eriti püreesuppe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 22:43; 21.01 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina hakkasingi aastaselt lapsele sama toitu pakkuma, mida muugi pere sõi. Ise võib ka ju tervislikult toituda, mitte ainult väikelaps 🙂
Minu lapsele tuli esimene hammas alles 1a 3k suhu ja ta oli oma igemetega juba vägagi võimeline isegi liha sööma. Tegelikult on see harjutamise asi, kui sa siiani oled ainult pudruna toitu pakkunud, siis nüüd oleks aeg hakata tükilist toitu proovima 😉 Edu katsetamisel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina teen ikka kogu perele värsketest toiduainetest ja tervislikult süüa, seda sööme kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paras aeg ka oma toidulaud veidi tervislikumaks muuta, nii saategi ühest potist süüa;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No loomulikult peaks terve pere tervislikult toituma, aga mina näiteks ei suuda süüa ilma soola ja piprata toitu, minu meelest pole seda võimalik nautida. Samas tean, et nii väikese lapse toidus ei tohiks soola ja pipart olla. Aga mõned toidud ongi ju sellised, kuhu soola peab valmistamise käigus lisama, mitte pärast! Minu jaoks on nii keeruline teha peretoitu nii, et see ka väikelapsele sobiks! Palju lihtsam on lapsele teha midagi eraldi, mis oleks tervislik ja talle sobilik. Niimoodi on kõik pereliikmed rõõmsad ja kõigil kõht täis.

Olen vist halb ema, aga lähtun põhimõttest: minu laps söögu tervislikku ja kasulikku toitu, mina ise aga söön seda, mida suudan nautida.

Ma ei usu, et kõike peab tegema nii, nagu kästakse, nagu \”õige\” on. Iga ema otsustab ise, mis tema perele ja talle õige on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina anna ka lapsele seda mida perele.Täna ntx oli kana supp, sees kõik värskelt keedetud soola oli väga,väga vähe.Aga kui teen ntx praekartulit või veel midagi praen,siis lapsele teen ikka eraldi.Aga muidu kõik pasta toidud,ühepajatoidud jne..annan lapsele ka.Olen ka andnud kommi maitsta,erinevaid küpsiseid kõike hästi vähe.JA toitu teen kahvliga puruks.Puu ja juurvilju riivin,porgand,õun,pirn jne..kikusid ainult all 2 ja üleval 3 tulekul…Ühesõnaga anna julgelt kõike natkene…mina olen isegi lehmapiima juba andnud ei ole midagi juhtunud:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tükkide söömine on tõesti individuaalne. Minu praegu 11 kuune sööb tükkidega toite ja näputoite juba paar kuud, tema vanem vend aga tahtis püreesid kuni aasta ja mõne kuuni (just see okserefleks). Aga hakkadki vaikselt harjutama – esimene kord mitte enam nii püreeks ja edasi vaikselt suuremad tükid. Võid talle ka näputoitu anda. Minu oma sööb nt. kodujuustu ja hästi pehmeid brokkoliõisikuid. ja no pasta koorekastmes mereandidega kõlab muidugi hästi eeldades, et lapsel pole allergiaid:) Minu oma sõi täna hoolega lasagnat:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka esimene selline,kel tekkis väiksemagi tüki peale okserefleks,ja kaua.Vot oli selline iseärasus,ära kadus see probleem umbes 2 aastselt.
Ei aidanud ka kahvliga püreestemine,ikka täitsa vedel pidi olema,nuimiksriga tehtud.

Nii andsingi väljas käies talle päris väikeste püreesid,suuremate omasid millel juba väike tükk sees püreestasin üle.

Kodus aga lõpetasin eraldi toidu tegemise umbes aasteselt .Nii et võtsin meie toidust portsu enne pipra/t¨illi/sojakastme lisamist koos leemega ja püreestasin talle eraldi.
Pole raske,aga jah meie toidulaud on ikka muutunud peale laste meie perre saabumist.
Vaikselt harjutan neid juab meie teravamate lemmikutega ka,aga teen sellsieid asju mis kindlalt lastele meeldivad ka,mida enne poleks teinudki.
Nii et edu, meile sobis selline süsteem.
Aga meil sellised lapsed ka kes hea meelega erinevaid uusi asju proovivad.

Kui siin räägitase kuidas imikule mingi asi kokku keedeti ja siis meeletustes kogustes külma pandi ja siis iga päev portsuke lapsele üles sulatati?Meil see poleks toiminud.Ikka iga päev uus toit,hea kui sama päev üht toitu kaks korda võeti.
Aga eks maitsemeel ole ka erinev kaasa antud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks sellepeale, et mismõttes aastane laps sööb titetoitu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma küsiks sellepeale, et mismõttes aastane laps sööb titetoitu?[/tsitaat]
mitte just päris nii karmilt, aga mul tekkis sama mõte. meil sõid lapsed purgitoite veel 1a6k-1a8k vanuses (eriti neid magusaid), aga soolase osas olid ammu peretoidul. lihtsalt mõnda aega valisin ma meie menüüsse sellised, mida laps sai ka süüa. maitsestasin samuti tagasihoidlikult ja pigem kodumaiste ürtide-lehtedega. ei olnud pennesid, ei olnud mereande, olid supid, erinevad lihapraed, hautised. sellised, mida laps sai süüa või sai purustada kahvliga nii, et sõi. tükilist toitu tuleb lihtsalt järjekindlalt harjutada, alguses kahvliga nii peeneks kui suudad (päris ühtlane see püree ju ei jää, harjutamiseks paras) ja edasi jätad aina jämedamaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei söö 3-aastanegi veel \”peretoitu\”. Meie mehega armastame teravat aasia kööki, eriti India kööki, kus toidu valmistamine algab juba vürtside praadimisega, nii et sealt ei saa lapsele midagi anda.
Mina teen lapsele lõunal tavalist toitu: suppe, kotlette, kartulit-kastet jne.. Mees teeb õhtul meile midagi maitsvat ja teravat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu aastane keeldub söömast sama toitu mis ülejäänud pere sööb. Sööb titetoitu- putrusid ja püreesid ja annan talle neid nii kaua kui ta soovib. Ju siis pole õige aeg veel tema jaoks. Ei näe probleemi selles, et talle titetoitu edasi annan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu aastane keeldub söömast sama toitu mis ülejäänud pere sööb. Sööb titetoitu- putrusid ja püreesid ja annan talle neid nii kaua kui ta soovib. Ju siis pole õige aeg veel tema jaoks. Ei näe probleemi selles, et talle titetoitu edasi annan.[/tsitaat]

Mul üks sõbranna ka andis titetoite ja titeputrusid kaua.Ja mis on tulemus, 2,5a poiss ei söögi tavalist putru, vaid siiani seda veega lahjendatud lurri, soolasest söögist ka paar üksikust asja, ainult jogurt läheb peale.Mida kasulikku saab üle aastane laps nendest titeputrudest, muidugi kõhu saab täis, aga mida veel?
Ei ole nii et laps pole valmis, ta lihtsalt pole harjunud tahkemat ja tükilisemat toitu sööma.Kui selle andnmist jätkata, siis läheb sul hiljem väga raskeks tavalise söögiga harjutamise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli ka laps üle aasta, kui keetsin talle eraldi juurikaid ja purustasin saumiksriga, tükilist ta ei tahtnud. aga tasapisi harjus ja nüüd sööb ilusti. samas, teen ma mõlemale lapsele eraldi süüa. esiteks ise ma lõunal ei söö, aga lapsed ju söövad. ise ei söö nii tervislikult kui lapsed võiks süüa… seega teengi eraldi ja probleemi selles ei näe. söömine mõjutab ju tervist kogu ülejäänud elu, miks ma siis ei peaks lastele eraldi tervislikku toitu tegema? Põhiliselt ise tahavad juurikatest suppi, ühepajatoitu, kanasuppi, kalasuppi… kordagi pole me burgereid ega kartulikrõpse söönud….

ega see kui lapsele eraldi süüa teha, et tähenda, et ta titetoitu peaks sööma, lihtsalt värsket ja mitte nii soolast toitu… minu arust väga ok, ise ka valin väga mida lapsed söövad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 12:07; 22.01 08:20; 22.01 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie sööme ka palju aasia toite- just tai, hiina ja india, laps 1a6k sööb sama, ka sushit ja sushi ingverit sõi isukalt.
Vanaema juures pakuti hakklihakastet, laps polnud nõus peale proovimist enam laua ääres istumagi.
Päris aastaselt olin mugav ja kasutasin tihti purgitoite, aga oli ka suvi ja ise toitusime peamiselt rohelisest salatist ja grill-lihast, mida oleks väga keeeruline olnud aastasele kohandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasuks ka sellele tähelepanu pöörata, et toitu püreerides ei mälu laps ise korralikult ja seedimine pole piisav. Laps ei saagi sealt kõike vajalikku kätte. Kui laps kahvliga tükeldatud toitu ei söö, siis võib harjutada selliste tükkidega, mida saab ise hammustada ja seejärel mäluda. Su laps on harjunud toitu otse neelama ja seetõttu tekibki okserefleks. Kurb küll, aga ammu oleks pidanud tutvustama lapsele tükilist toitu. Logopeedidel on häid nippe, kuidas saada laps mäluma. Konsulteeri mõnega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] või kartuliputru praetud kartulitega v? [/tsitaat]
Ja kuidas selline söök siis välja näeks?
Mismõttes laps söögu peretoitu? Just selles mõttes, et hakkadki last harjutama tükilist sööki sööma!
Mina andsin oma lapsele näiteks hästi pehmeks keedetud riisi ja andsin ka lihatükke väikesed. Kõike hakkas ilusti sööma. Ega sa ei jää ju last 2-eluaastani puditoiduga söötma?! Laps peab harjuma ka tükilist sööki sööma ja just täpselt annadki talle väikese tüki pennet koos kastmega maitsta. Ja mina veel keetsin potis lapsele näiteks tatratangu ja panin võid sinna sisse ja hautasin mõnusalt pehmeks ja andsin hapukoorega ja talle nii mitses, et lõi lausa käsi kokku 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps keeldus 10 kuuselt igasugustest püreedest ja tahtis tükilist toitu. Talle väga meeldib kana riisiga, hakkliha makaronidega, supid kus just rohkem tükilisi asju sees, ahjuliha on vaieldamatu lemmik, isegi pannkoogid:) Tuleb lihtsalt harjutama hakata:) Lastearstid pidid täitsa hädas olema just seepärast, et vanemad ise ei julge lastele tükilist toitu anda, kuid tuleb hirmust jagu saada ja seda vaikselt tegema hakata:)))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on veidi hämmastav mu meelest, kuidas osa inimesi ärkab siis, kui on aeg niiöelda käes või möödas.
Tükilist toitu hakatakse harjutama umbes 8-9-10 elukuu paiku, siis aastane laps sööb ka ilma okserefleksita (jah, saan aru, et on erandeid, aga kui ei ole varem harjutanud või proovinud, siis päris kindlasti aastane kohe hoobilt tükilist toitu sööma ei hakka).
Ja minu poolest võib teha lapsele ka eraldi toitu, aga see ei tohiks tähendada, et lapsele visatakse mingi poepüree mikrosse, tehakse soojaks ja söödetakse sisse või et laps sööb nädal aega pühapäeval suures potis valmistehtud ühte püreed.
Ehk et kui ise sööte mingid tohutut praetud toitu või väga vürtsist toitu, siis võib ju ema lastele teha eraldi kanasuppi vms, kui viitsib. Mina ei viitsi ja meie pere läks lapse kodutoidule mineku ajaks üle tervislikumale toitumisele ja seda praktiseerime tänaseni (laps 5-ne). Laps peab muidugi saama tervislikku (võimalikult tervislikku) toitu, aga ka täiskasvanule on see vajalik, et pikalt ja hästi elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tasuks ka sellele tähelepanu pöörata, et toitu püreerides ei mälu laps ise korralikult ja seedimine pole piisav. Laps ei saagi sealt kõike vajalikku kätte. Kui laps kahvliga tükeldatud toitu ei söö, siis võib harjutada selliste tükkidega, mida saab ise hammustada ja seejärel mäluda. Su laps on harjunud toitu otse neelama ja seetõttu tekibki okserefleks. Kurb küll, aga ammu oleks pidanud tutvustama lapsele tükilist toitu. Logopeedidel on häid nippe, kuidas saada laps mäluma. Konsulteeri mõnega![/tsitaat]
absoluutselt õige jutt. lisaks see, et kui laps pole harjunud närima ka tugevamaid asju (toored juurviljad, kuivikleivad jne), siis võib tekkida probleeme hambumusega. igatahes meie last vaatas hambaarst ja kiitis, et laps on kõvasti närinud, suus on korralikud lihased, mis tagavad korrektse hambumuse. täpsemalt kommenteerida ei tea, vbl mõni hambaarst või hambaarsti abi satub seda teemat lugema ja oskab loogikat seletada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi paras aeg kogu perega tervislikule toidule üle minna. Supid, hautised, vormiroad, kartulipuder jms on lapsele igati sobilikud. Maitsestamiseks ürdid, natuke soola võib ikka panna. Enamus meist sööb nagunii kordi rohkem soola kui hea oleks!
Midagi erilist (seened, mereannid, vürtsised toidud) sööte näiteks väljas käies või teete kord nädalas lapsele eraldi toidu.
Aga tükkide söömist on hoopis parem harjutada näpu vahelt söödavaga – toored juurviljad, küpsised, leib, juust jms. Need siis vahepaladeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina olen harjunud oma väiksele eraldi süüa tegema, eraldi potis, värsketest juur-ja aedviljadest, beebiretseptidega jne. Nüüd igal pool loen, et peale 1 ea harjuta last peretoiduga? Mismõttes? aastane peaks nüüd siis sööma penne koorekastmes mereandidegaa v? või kartuliputru praetud kartulitega v? Seni on ikka pudruna olnud toidud. Tükkide puhul tekkib tal okserefleks:S Purikaid veel ei ole, et ilusti mäluda saaks ja nii lähebki kurku. A kuidas ma siis peretoitu annan?[/tsitaat]

Loogiline, et tal tekib okserefleks, kuna ta pole harjunud muud sööma kui püreed. Aga oleks aeg küll. Pakun, et sa toidad teda ka veel, eksju.

Aga nüüd hakka harjutama näputoitudega. Mispärast ei saa anda pennet koorekastmes mereandidega? MInu lapsed sõid ses vanuses juba mõnuga makarone näpu vahelt ja täiesti vabalt koorekastmeks. Kala peaks samuti aastase lapse toidulauale kuuluma. Mul sõid 1,5 aastased juba krevetipastat (põhiliselt just krevette) ja on täiesti elus.

Mida halba on praetud kartulites? suurepärane näputoit ju. MInu laste lemmiktoit oli 1+ vanuses kõikvõimalikud juurviljakotletid. Neile meeldis tohutult näpu vahelt süüa ning lihtsama elu nimel praadisin kotlette neile küll porganditest, kaalikatest, kartulitest. Kusjuures, hea kastmega kõlbasid need ka suurtele süüa, oligi huvitav. vaheldus.

MInumeelest on see normaalne, kui pere kohandab oma toitumistavasid lapse järgi, on ju laps ka ikkagi pere liige. Ja olgem ausad – no palju neid peresid ikka on, kelle toitumistavad ühe aastase seisukohalt ekstreemsed on? Ikka ju makaronid hakklihaga, ühepajatoit ja kartulid on need põhilised söögid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praetud toite soovitatakse lihtsalt võimaluse korral vältida kuna rasvas praadimine muudab toidu raskemini seeditavaks.
Sõltub kui kiiresti laps harjub aga enne 1a6k saamist ei mäleta et oleks praekartulit pakkunud. Ahjukartulit ja ahjus tehtud kõikvõimalikke variante kotlettidest ja juurviljadest küll!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 22:43; 21.01 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Mul üks sõbranna ka andis titetoite ja titeputrusid kaua.Ja mis on tulemus, 2,5a poiss ei söögi tavalist putru, vaid siiani seda veega lahjendatud lurri, soolasest söögist ka paar üksikust asja, ainult jogurt läheb peale.Mida kasulikku saab üle aastane laps nendest titeputrudest, muidugi kõhu saab täis, aga mida veel?
Ei ole nii et laps pole valmis, ta lihtsalt pole harjunud tahkemat ja tükilisemat toitu sööma.Kui selle andnmist jätkata, siis läheb sul hiljem väga raskeks tavalise söögiga harjutamise.
[/tsitaat]
Et nii ongi ja punkt? Ma sekundeerin siis oma kogemusega – andsin oma vanemale lapsele kuni pooleteise aastani nn titetoite ja mis on tulemus? 7-aastane poiss on absoluutselt kogu aeg söönud absoluutselt kõike, mida ette anda. Esimene \”peretoit\” oli verivorst. Aga kalmaar, kaheksajalg, karbid – kõik on läinud ilma igasuguste probleemideta. Teine laps, kes hakkas peretoitu varem saama, ei söö siiani peaaegu midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Nunuh.

Poiss pooleteisene. Hakkas peretoitu saama ca pool aastat tagasi. Ise nõudis. Algas leivast ja pastast.

Nüüd sööb india, tai, itaalia, usbeki ja gruusia toite nagu vana mees. Kana korma ja pasta bolognese, lobio ning eriti pilaff on lemmikud. Vürtsid ei tee talle midagi. Ega ma siis tulekahju ka korralda. Ikka väga mõõdukalt. Ise vürtsitame kastemetaga endale lisaks. Soola oleme kogu perega hakanud väga minimaalselt sööma ja selle üle õnnelik. Erilise lemmik aga on põnnil klassikaline toores hapukapsas – seda läheb meeletutes kogustes. Ja ei mingeid kõhuvaevusi!

Niiet, ärge põdege. Põnn täiesti terve, kaaluiive normis, enesetunne kah. Haige pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

PS – vanaema antud munapuder ja hakklihakaste rõõmustasid kah. Palju erinevaid maitseid, toredam maailm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu laps sööb sama toitu kui ma ise 6 kuusest saadik… eestikeelne hea selgitus näiteks siin: http://emilyseiklused.blogspot.com/2011/04/baby-led-weaning.html%5B/tsitaat%5D

Olen oma mõlema lapsega läinud baby-Led weaning’u teed pidi ning nad on kohe algusest peale söönud meiega sama toitu. Kõik toidud teen värsketest toiduainetest ning soola ei lisa – pipar,vürtsid ja maitsetaimed on igapäevaselt kasutusel. Kui mees tahab siis raputab pärast ise natuke soola peale. Minu 2a 8k ja 9k söövad hetkel kõike mida valmistan – loomulikult on neid päevi kui ei söö midagi, kuid seda juhtub harva. 2a8k tütre lemmiktoidud on hiina/jaapani/india erinevad road (poja neid veel ei söö), kalamari on ka üks suur lemmik (aga seda tihti ei saa).
Loodan, et teemaalgataja saab oma lapse tasapisi peretoitu sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Väikelaps Mismõttes aastane laps söögu peretoitu??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.