Esileht Ajaviite- ja muud jutud Missugused on need vanemad, kelle laps on koolis vägivaldne?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Missugused on need vanemad, kelle laps on koolis vägivaldne?

Postitas:
Kägu

Nägin täna juhtumit pealt ja mul seest kraapis sest teadsin, et minu sekkumine on ainult ajutine ja see kiusamine jätkub kindlasti veel. Tulid 2 lärmakat poissi bussipeatusesse, olid vene lapsed nii 9-10 aastased. Lärmasid seal jne, ei teinud eriti väljagi,kuna oli enda 3-aastase lapsega tegemist
Hetk hiljem kuulen kuidas hõigatakse kedagi mingi hüüdnimega- ja sealt ta tuleb samuti 9-10 aastane poiss, kergelt paksuke ja mitte just kõige uhkemalt riides vaid pigem vaeselt. Tuli istus pingi peale maha ja oli nii õnnetu olemisega, näppis oma käsi, oleksin tahtnud temaga paar sõna vahetada, kuid poisi enda huvides ma seda siiski ei teinud no igaks juhuks. No ja hakkasid siis need kaks poissi teda kiusama togisid selja tagant kotti ja mõnitasid,et näe ta ei vasta midagi, juba nutab jne. Kõike seda vene keeles, millest saan suhteliselt hästi aru. Lõpuks kui poisile selja tagant juba lumepall visati ,käratasin,et lõpetage kiusamine. Poisid vaatasid ehmunult ja kohe lõpetasid.Poiss vaatas mulle nii õnnetu näoga otsa,kahju oli temast,kuid aidata ka ei osanud,minupoolne abi oli ainult hetkeline.Aga kus on kooli silmad? Oh ma ei tea, minu lapsed veel koolis ei käi ja sellist pilti nähes tuleb hirm peale. Et kas selleks,et punti kuuluda pean oma lapse \”naiki\” riietama???Ja vanemad, kas te oma lastega siis ei räägi?Millegipärast ei usu, et nende kiusajate vanemad just eluheidikud on. Kindlasti on ka nö normaalses peres kasvamas koolikiusajad. Mina rääkisin täna oma tütrele seda lugu ja ta teatas,et ka tema lasteaia rühmas poisid peksavad tüdrukuid,kuigi õnneks nad kohe kaebavad ära niiet nood poisid saavad kohe oma koslepi.Hea küll,kurb lihtsalt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: Missugused on need vanemad, kelle laps on koolis vägivaldne?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nägin täna juhtumit pealt ja mul seest kraapis sest teadsin, et minu sekkumine on ainult ajutine ja see kiusamine jätkub kindlasti veel. Tulid 2 lärmakat poissi bussipeatusesse, olid vene lapsed nii 9-10 aastased. Lärmasid seal jne, ei teinud eriti väljagi,kuna oli enda 3-aastase lapsega tegemist
Hetk hiljem kuulen kuidas hõigatakse kedagi mingi hüüdnimega- ja sealt ta tuleb samuti 9-10 aastane poiss, kergelt paksuke ja mitte just kõige uhkemalt riides vaid pigem vaeselt. Tuli istus pingi peale maha ja oli nii õnnetu olemisega, näppis oma käsi, oleksin tahtnud temaga paar sõna vahetada, kuid poisi enda huvides ma seda siiski ei teinud no igaks juhuks. No ja hakkasid siis need kaks poissi teda kiusama togisid selja tagant kotti ja mõnitasid,et näe ta ei vasta midagi, juba nutab jne. Kõike seda vene keeles, millest saan suhteliselt hästi aru. Lõpuks kui poisile selja tagant juba lumepall visati ,käratasin,et lõpetage kiusamine. Poisid vaatasid ehmunult ja kohe lõpetasid.Poiss vaatas mulle nii õnnetu näoga otsa,kahju oli temast,kuid aidata ka ei osanud,minupoolne abi oli ainult hetkeline.Aga kus on kooli silmad? Oh ma ei tea, minu lapsed veel koolis ei käi ja sellist pilti nähes tuleb hirm peale. Et kas selleks,et punti kuuluda pean oma lapse \”naiki\” riietama???Ja vanemad, kas te oma lastega siis ei räägi?Millegipärast ei usu, et nende kiusajate vanemad just eluheidikud on. Kindlasti on ka nö normaalses peres kasvamas koolikiusajad. Mina rääkisin täna oma tütrele seda lugu ja ta teatas,et ka tema lasteaia rühmas poisid peksavad tüdrukuid,kuigi õnneks nad kohe kaebavad ära niiet nood poisid saavad kohe oma koslepi.Hea küll,kurb lihtsalt[/tsitaat] loe teemat sellest, kuidas lapsele homodest rääkida. siis saad aru, missugused on koolikiusajate vanemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

need vanemad on enesekesksed. egomaniakid. neil puudub empaatia. nad tegelevad ja mõistavad ainult enda tundeid. sellised vanemad kasvatavad vägivaldureid, alkohoolikuid ja narkomaane. nende perede tütred abielluvad joodikute, vägivaldurite või narkaritega jne. kinnine ring.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
loe teemat sellest, kuidas lapsele homodest rääkida. siis saad aru, missugused on koolikiusajate vanemad.[/tsitaat]
ei see pole sama. see homoteema on minu tehtud.
ma ei õpetaks kunagi lapsele, et võiks teist togida või lüüa või haiget teha.
aga ma ei saa ka öelda, et homodus oleks täitsa ok ja tore, kui see minu arust nii pole.
see ei tähenda, et ta võiks minna homot narrima, nokkima või mõnitama. lihtsalt minule see ei meeldi. nagu mulle peaks kõik meeldima?
tolerantsus pole enam tolerantsus, kui see on pealesurutud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Naerupallike

loe teemat sellest, kuidas lapsele homodest rääkida. siis saad aru, missugused on koolikiusajate vanemad.[/tsitaat]

Nõus sinuga.
Endal on olnud juhtum bussipeatuses, kus terve kamp poisse, ca 8tk, togis üht poissi, koolikotti loobiti, müts tõmmati peast ja muudkui togiti.
Peatus oli TÄISKASVANUD inimesi täis ja keegi ei sekkunud.
Läksin poiste juurde, käskisin kohe lõpetada ja vabandada.
Üks üritas vastu haukuda, temaga pidasin väikse dialoogi maha, sai aru küll.
Olen hiljem neid poisse näinud, isegi tere on mulle öeldud 🙂
Inimesed on äärmiselt ükskõiksed ja julmad ja laps on kodu peegel…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]need vanemad on enesekesksed. egomaniakid. neil puudub empaatia. nad tegelevad ja mõistavad ainult enda tundeid. sellised vanemad kasvatavad vägivaldureid, alkohoolikuid ja narkomaane. nende perede tütred abielluvad joodikute, vägivaldurite või narkaritega jne. kinnine ring.[/tsitaat]
ei ole ju nii ka. mu sõbranna on rääkinud, kuidas tema, olles klassi liider, oli kiusaja. keegi talle vastu hakata ei julgenud. oled sõber või vaenlane. kui ta nüüd selest räägib, siis räägib et ta nautis seda võimu.
aga tuli tast täitsa korralik pereema. kasvatab oma ja ka teiste lapsi kooliteel. ei jäta kiusamist märkamata.
aga miks ta nii tegi, ta ei saa aru, miks see võim talle nii oluline siis oli.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühe sellise lapse ema tean ja tema suhtumine on, et kõik teised on süüdi. Alguses, et teised kiusavad tema last ja lasteaiaõpetajad ei oska last kasvatada, siis ei osanud koolis õpetajad õpetada ja mis need teised siis norivad jne. Nüüd on laps erikoolis, noorem laps aga sama teed minemas, mis vanem. Ja nüüd on emale kohale jõudnud lõpuks, et ka temal on asjas oma osa, jookseb mööda nõustajaid, psühholooge. Aga ikka on kõik teised lollid ja ei oska teda aidata. Samas ise ühtki nõuannet ei järgi, piire ei sea. Loodame, et kui teine kooli jõuab, on ema taibanud ka, et nõuandeid tuleks järgida ja ehk saab sellest lapsest veel asja.

0
0
Please wait...

Postitas:
elenna

[tsitaat]Aga kus on kooli silmad? [/tsitaat]Küllap kool tegeleb nendega koolis, bussipeatusesse kool ei ulatu.
Kui ka väljaspool kooli on julgeid keelajaid, ongi kiusamist vähem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga ma ei saa ka öelda, et homodus oleks täitsa ok ja tore, kui see minu arust nii pole.
see ei tähenda, et ta võiks minna homot narrima, nokkima või mõnitama. lihtsalt minule see ei meeldi. nagu mulle peaks kõik meeldima?
tolerantsus pole enam tolerantsus, kui see on pealesurutud. [/tsitaat]

sa õpetad oma lapsele sallimatust ja vihkamist.
sallimatu laps hakkab vihkama kõiki, keda tajub teistsugusena. talle pole vaja öeldagi, et löö või peksa, ta jõuab ise selleni.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kogemuse põhjal on kiusajate vanemad ahvivaimustuses oma võsukesest. Alati saab laps õiguse, alati on kõik teised süüdi. Ükskõik, mis lollusega laps hakkama saab, vaatab selline vanem oma lapsukest õnneuimas pilguga, et näete, näete kui tubli, ilus ja andekas. Need vanemad ei keela iialgi oma last, rääkimata karistamisest, sest tibununnu on lihtsalt nii armas ja kallis ja kõik, kes nii ei arva on lapsevihkajad või kadedad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Naerupallike kirjutas:[/small]

Nõus sinuga.
Endal on olnud juhtum bussipeatuses, kus terve kamp poisse, ca 8tk, togis üht poissi, koolikotti loobiti, müts tõmmati peast ja muudkui togiti.
Peatus oli TÄISKASVANUD inimesi täis ja keegi ei sekkunud.

Minu meelest ongi see haige, et inimesed lihtsalt vaatavad kõrvale, neid ei huvita ja jätab ükskõikseks. Kui inimesed ei aktsepteeriks sellist käitumist ja söimaksid nolgil näo täis, äkki ta siis hakkab hiljem oma tegude järele mõtlema ja temast vöib veel asja saada.
Läksin poiste juurde, käskisin kohe lõpetada ja vabandada.
Üks üritas vastu haukuda, temaga pidasin väikse dialoogi maha, sai aru küll.
Olen hiljem neid poisse näinud, isegi tere on mulle öeldud 🙂
Inimesed on äärmiselt ükskõiksed ja julmad ja laps on kodu peegel…[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

tolerantsus pole enam tolerantsus, kui see on pealesurutud. [/tsitaat]
sa ei peagi seda lapsele õpetama. laps võtab suhtumise üle ja edasi tegutseb vastavalt oma arengutasemele ja ettekujutusele heast ja halvast

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

see ei oma mingit tähtsust kas perekond on rikas või vähem kindlustatud,asi ongi selles ,senikaua kuni sa vastu ei hakka, jätkub kiusamine.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sa ei peagi seda lapsele õpetama. laps võtab suhtumise üle ja edasi tegutseb vastavalt oma arengutasemele ja ettekujutusele heast ja halvast[/tsitaat]
absoluutselt! kui ma ütlen et oi tore ja armas, poleks see ju ka minu suhtumine. ma valetaks.
kui ma ütlen et mulle ei meeldi koerad, ei tähenda see seda et ma neid peksaks või peksaks koeraomanikke. või et mulle ei meeldi väiksed lapsed. ei hakka ma ju neid peksma ja kui mu laps teab et mulle ei meeldigi väiksesed lapsed, ei hakka ta ka neid peksma. teil on ehk liiga elav fantaasia, prouad?

0
0
Please wait...

Postitas:
RebaseMaie

Meil oli klassis poiss, kes kõiki kiusas. Vanemate poolt hellitatud, rikas, sai kõik, mis tahtis, aga tähelepanuvajadus oli ikka parajalt suur (kuigi ema oli neil vist kodune, oleks ju pidanud lapsele tähelepanu jaguma). Igatahes mina mõtlesin, et ta on lihtsalt ära hellitatud, kuni sattusin vanematega kaasa üritusele, kus ka selle poisi vanemad olid – ema oli hoolitsetud välimusega, sale ja nägi väga kena välja. Isa oli selline õllekõhuga ärimees. Ja nii kui isa oli paar klaasi veini ära joonud, sai terve seltskond kuulda, kuidas selline paks lehm nagu tema naine ei tohiks endale nii palju taldrikusse laduda ja kuidas temaga on häbi seltskonnas käia, sest ta on ju kole. Naine pööras lihtsalt silmad maha ja vastas vaikselt midagi stiilis:\”Käitu nüüd viisakalt, ära nori\” jne. Kogu ülejäänud seltskonnal oli ilmselgelt piinlik, minu ema tõusis ühel hetkel lihtsalt püsti ja ütles, et meil on aeg lahkuda. Aga vähemalt minu nähes ei öelnud ükski inimene sellest seltskonnast sellele mehele ta käitumise kohta ühtki sõna.

Päriselt, sellest hetkest alates ma pigem haletsesin seda poissi, sest kujutasin ette, milline neil see olukord siis veel kodus olla võib ja kui palju tülitsemist ta peab nägema.

0
0
Please wait...

Postitas:
RebaseMaie

absoluutselt! kui ma ütlen et oi tore ja armas, poleks see ju ka minu suhtumine. ma valetaks.
kui ma ütlen et mulle ei meeldi koerad, ei tähenda see seda et ma neid peksaks või peksaks koeraomanikke. või et mulle ei meeldi väiksed lapsed. ei hakka ma ju neid peksma ja kui mu laps teab et mulle ei meeldigi väiksesed lapsed, ei hakka ta ka neid peksma. teil on ehk liiga elav fantaasia, prouad?[/tsitaat]

Selles mõttes on kägudel õigus, et lapsed võtavad suhtumise üle (järeldavad näiteks, et homod või venelased on nõmedad), aga neil ei ole veel sotsiaalseid pidureid, et sellest hoolimata viisakalt käituda. Nii siis visataksegi \”naabri tibla\” iga kord mööda minnes kiviga või narritakse poissi, kes roosasid pükse kannab – kuni sellest east välja kasvatakse. See, et laps juba algklassides õpiks end kontrollima ka siis, kui emme kõikenägevat silma ei ole, on üsna harv.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui ma ütlen et mulle ei meeldi koerad, ei tähenda see seda et ma neid peksaks või peksaks koeraomanikke. või et mulle ei meeldi väiksed lapsed. ei hakka ma ju neid peksma ja kui mu laps teab et mulle ei meeldigi väiksesed lapsed, ei hakka ta ka neid peksma. teil on ehk liiga elav fantaasia, prouad?[/tsitaat]
ära ole nii kindel midagi. kusagilt need vägivallatsejad tulevad ju. nad ise arvavad ka, et neil on tuline õigus

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ära ole nii kindel midagi. kusagilt need vägivallatsejad tulevad ju. nad ise arvavad ka, et neil on tuline õigus [/tsitaat]

äkki neil on nõrk närvikava lihtsalt, tahavad võimu tunda?
mina arvan et kui mu laps julgeb öelda, et talle ei meeldi omasooiharus, siis on ta julge laps. miks ta ei võiks saada teada, mida mina sellest arvan. et ma peaks hakkama sellest kuidagi hämama. võib rahus avaldada arvamust et talle ei meeldigi lesbid. ja nt et talle ei meeldi jahimehed. ja ta et ta peab valeks üksnes taimetoitlust ja taimetoitlasi. minu arvamus on minu arvamus. tema arvamus on tema arvamus. nii nõme on elada, kui pead varjama pere ja laste eest, mida sa tegelikult ilma asjadest mõtled.

0
0
Please wait...

Postitas:
janjaanus

Aga kus on kooli silmad?

Mis mõttes, kus on kooli silmad? See toimus ju bussipeatuses. Kus on nende laste vanemad, kes peaksid neid kasvatama? Mina arvan, et võiks ükskord hakata arvama sedasi, et kool ei ole siin maamunal kõige ja kõigi eest vastutaja. Õpetaja annab ju koolis tunde, mitte ei loo korda kuskil bussipeatuses.

0
0
Please wait...

Postitas:
chillout

Vägivallatsejatest on kahju, sest lapsed on kodu peegel ja tavaliselt vägivallatsejad näevad kodus või kogevad kaudselt või otseselt vägivalda(füüsilist või psyyhhilist, vahest ka mõlemat.)

Alati peab vahele minema, kahjuks enamus inimesi pistab nina maa poole, et pole nende asi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olin täna kohvikus. Noor vene pere kõvallauas – ema, isa ja ca 2,5-3-aastane poiss. Poiss haaras kohviku külalisteraamatu ja hakkas sinna kriteldama. Kohviku perenaine siis tuli juurde ja sõbtralikult seletas, et sinna raamatusse ära enam sodi, et tõin sulle ilusa suure paberi joonistamiseks. Ema-isa põrnitsesid teda tühja pilguga. Poiss tegi paberile paar kriipsu. Ja kohe: maama, ma tahan sinna raamatusse joonistada. Ja maama siis võttis ja andis pojakesele taas külalisteraamatu ja poja hakkas sinna kritseldama.
Ehk sellistest peredest võrsuvadki sellised lapsed…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

äkki neil on nõrk närvikava lihtsalt, tahavad võimu tunda?
mina arvan et kui mu laps julgeb öelda, et talle ei meeldi omasooiharus, siis on ta julge laps. miks ta ei võiks saada teada, mida mina sellest arvan. et ma peaks hakkama sellest kuidagi hämama. võib rahus avaldada arvamust et talle ei meeldigi lesbid. ja nt et talle ei meeldi jahimehed. ja ta et ta peab valeks üksnes taimetoitlust ja taimetoitlasi. minu arvamus on minu arvamus. tema arvamus on tema arvamus. nii nõme on elada, kui pead varjama pere ja laste eest, mida sa tegelikult ilma asjadest mõtled.
[/tsitaat]
kõik on kena seni, kuni seda oma arvamust avaldatakse vaid siis, kui keegi küsib ja kedagi huvitab. Paraku näeb seda \”oma arvamuse\” avaldumist enamasti tatipritsimisena täiskasvanute juures ja kiusamisena laste puhul.

0
0
Please wait...

Postitas:
Jarka

Kolm varianti: liiga hoolivad, liiga ükskõiksed, liiga vägivaldsed.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa oled ikka päris idikas. Laps võtab väärtushinnangud perest kaasa ja sinu aju on suures nihkes. Miks paljundada lollust? Aga siit tulevadki need, kes ei salli teistsuguseid ja kui on võimuahnust, siis hakkavad teisi togima. Aga pole midagi teha. Meie peame lihtsalt oma lastele õpetama, kuidas kiusajatele vastu hakata. Selge on see, et sinusuguse vanema kodust tolerantset eurooplast ei kasva.[/tsitaat]

Tolerantset eurooplast…irw. Annaks jumal, et ei kasva. Juba see väljend \”tolerantne eurooplane\” ajab südame pahaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tolerantset eurooplast…irw. Annaks jumal, et ei kasva. Juba see väljend \”tolerantne eurooplane\” ajab südame pahaks. [/tsitaat]
¨ovinistlik tibla on parem või?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa oled ikka päris idikas. Laps võtab väärtushinnangud perest kaasa ja sinu aju on suures nihkes. Miks paljundada lollust? Aga siit tulevadki need, kes ei salli teistsuguseid ja kui on võimuahnust, siis hakkavad teisi togima. Aga pole midagi teha. Meie peame lihtsalt oma lastele õpetama, kuidas kiusajatele vastu hakata. Selge on see, et sinusuguse vanema kodust tolerantset eurooplast ei kasva.[/tsitaat]
kas sina oled tolerantne? sa ei ole ju ka tolerantne, kui sõimad mind selle eest et minule homod ei meeldi. sinus on nii palju viha, et see kandub kindlasti su lapsele ja see hakkab togima neid, kellele homod ei meeldi.
me ei sobi sinuga vaidlema. meil on mõlemal oma tõde. aga mina pole olnud nii agressiivne, kui sina sina oma kirjutises.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ps. kui sa ütled mulle idikas…. kas sa ütled oma lapse kuuldes ka mulle idikas? või sa arvad, et ma olen idikas, aga lapse ees sa pead olema ju kõiki salliv.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Omast kogemusest (olin kiusatava rollis) võin öelda, et enamasti on kiusajad siiski korralikest peredest ja kiusatavad erinevad millegi poolest \”üldsusest\”. Olgu selleks siis riietus, käitumine või õppimisse suhtumine.
Tulin ise algklassides elukohavahetusega maalt linnakooli ja loomulikult olid mu riided nende arvates imelikud, imelik oli see, et kandsin võtit paelaga kaelas jne. Lisaks sellele andis kiusamisele vürtsi juurde see, et mu hinded olid pingutamata neljad-viied ja alati olid mul kodutööd tehtud jne. Raha meil palju polnud, kuid riided olid korralikud, samas mingeid firmanimesid ei kandnud.
Põhikiusajaid oli 2, kellega liitus veel päris palju teisi lisaks. Need 2 poissi olid väga korralikest peredest, ühega neist saan hetkel ideaalselt läbi, kuigi see, mida ta mulle aastaid tagasi tegi ei lähe mul iial meelest. Teine poiss sai omad valusad vitsad umbes aasta peale minu sellest koolist lahkumist kui ta vend sai õnnetult ühe kunagi kiusatud poisi kättemaksust surmava noahoobi ja poiss ise oli pikalt raskes seisus haiglas. Peale seda tuli ja otsis ta ise mu üles ning vabandas oma käitumise pärast. Me küll väga ei suhtle, kuid kokku juhtudes on juttu palju.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas sina oled tolerantne? sa ei ole ju ka tolerantne, kui sõimad mind selle eest et minule homod ei meeldi. sinus on nii palju viha, et see kandub kindlasti su lapsele ja see hakkab togima neid, kellele homod ei meeldi.
me ei sobi sinuga vaidlema. meil on mõlemal oma tõde. aga mina pole olnud nii agressiivne, kui sina sina oma kirjutises. [/tsitaat]

õige, sina treenid oma lapsi teisi lapsi mõnitama (tuletan meelde, et lapsed on olemuselt sotsiopaadid ja ei käitu samamoodi nagu täiskasvanud). sa pead seda aususeks, kui su laps näitab mõnele tüdrukule näpuga ja karjub talle lesbi!’, sest mingil põhjusel on see tüdruk teha vihastanud või temast edukam olnud ja nüüd viha- või kadedushoos tuleb talle ema arvamusavaldus meelde. lesbid on pahad, neile tuleb seda kindlasti näkku karjuda ja v-olla ka mõni müks anda. täiskasvanu oma frustratsiooni enamasti nii välja ei ela, küll aga laps. kui solvatav vastu ei hakka, vaid kohmetub või hakkab nutma, siis võivad sündmused eskaleeruda.

ja miks sa eeldad, et kui sulle lesbid või taimetoitlased või väikesed lapsed ei meeldi, siis need automaatselt ei meeldi su lapsele? ahh?

sina nimetad seda aususeks ja oled oma võsukese üle uhke.
mina nimetan seda koolikiusamiseks.

ja väidan ikka, et koolikiusajate vanemad on sallimatud ja kasvatavad oma lapsi sallimatuteks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

õige, sina treenid oma lapsi teisi lapsi mõnitama (tuletan meelde, et lapsed on olemuselt sotsiopaadid ja ei käitu samamoodi nagu täiskasvanud). sa pead seda aususeks, kui su laps näitab mõnele tüdrukule näpuga ja karjub talle lesbi!’, sest mingil põhjusel on see tüdruk teha vihastanud või temast edukam olnud ja nüüd viha- või kadedushoos tuleb talle ema arvamusavaldus meelde. lesbid on pahad, neile tuleb seda kindlasti näkku karjuda ja v-olla ka mõni müks anda. täiskasvanu oma frustratsiooni enamasti nii välja ei ela, küll aga laps. kui solvatav vastu ei hakka, vaid kohmetub või hakkab nutma, siis võivad sündmused eskaleeruda.

ja miks sa eeldad, et kui sulle lesbid või taimetoitlased või väikesed lapsed ei meeldi, siis need automaatselt ei meeldi su lapsele? ahh?

sina nimetad seda aususeks ja oled oma võsukese üle uhke.
mina nimetan seda koolikiusamiseks.

ja väidan ikka, et koolikiusajate vanemad on sallimatud ja kasvatavad oma lapsi sallimatuteks.[/tsitaat]
ah ära fantaseeri. või fantaseeri, kui tahad.
kui laps teab minu seisukohta selles suhtes ei pruugi ta seda omaks võtta, baid ta teab milline on minu seisukoht. varjamata ja võltspositiivsust teesklemata.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Missugused on need vanemad, kelle laps on koolis vägivaldne?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.