Esileht Ajaviite- ja muud jutud Missugused on need vanemad, kelle laps on koolis vägivaldne?

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Missugused on need vanemad, kelle laps on koolis vägivaldne?

Postitas:
Kägu

RE: Missugused on need vanemad, kelle laps on koolis vägivaldne?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu kogemuse põhjal on kiusajate vanemad ahvivaimustuses oma võsukesest. Alati saab laps õiguse, alati on kõik teised süüdi. Ükskõik, mis lollusega laps hakkama saab, vaatab selline vanem oma lapsukest õnneuimas pilguga, et näete, näete kui tubli, ilus ja andekas. Need vanemad ei keela iialgi oma last, rääkimata karistamisest, sest tibununnu on lihtsalt nii armas ja kallis ja kõik, kes nii ei arva on lapsevihkajad või kadedad.[/tsitaat]

Minu kogemus ütleb umbes sama. Ja kui seda tüüpi vanem saabki imekombel aru, et tema võsuke on millegi taunitavaga hakkama saanud, siis süüdi on selles näiteks lapse õpetajad, kes teda ei takistanud. 😛

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, ma ei tolereeri mõrvareid, pedofiile, ebatolerantseid kiusajaid. Kõike ei saagi tolereerida. Aga mul on oma loogika. Kõik see, mis ei kahjusta mind või kedagi kolmandat (nahavärv, kehakaal, seksuaalne orientatsioon) pole lihtsalt minu asi kommenteerida. Igaüks elab, nagu tahab. Kui aga keegi kuskil kedagi kiusab, ahistab või sõimab, siis võin ma väga tigedaks saada. Loodan, et said aru.[/tsitaat]
ma ka arvan sama, et ma ei salli kiusamist, ahistamist, ega sõimamist (kuigi see kuidas sa mulle siin asju eelpool selgitasid, võiks juba lugeda sõimuks).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

tean 2 peret:

esimene:
täiesti normaalne eesti pere, aga ema suhtumine on: \”noh, ta on selline. Ning kes nõrgemad on, jäävad lihtsalt alla\”
Muuseas, ema ise on sugulaste tirida-tõmmata.

Teine:
isa tuli lapsega koos, tassis koerakutsikad keset tänavat ja siis lapse nähes haamriga pähe. Laps hüsteerias, isa seletab, et ei ole sul koera vaja.
(see viimane aastate tagune lugu.) Edasi oli poiss koolis kaak ja kiusaja, hiljem istus kinni.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

õpetaja: \”teie laps keeldub koolis vahetusjalanõusid kandmast\”
lapsevanem: \”oi, andke andeks, see on täiesti minu süü – lapse arvates on need jalanõud mitte piisavalt moodsad ja ma tõesti ei ole lihtsalt jõudnud talle uusi osta\”

näide pealt kuuldud \”eduka noore lapsevanema\” ja õpetaja vahelisest vestlusest. ma ei tea, kas seda nimetatakse vabaks kasvatuseks või on see mingi indigolapse teema, aga sellised väärtushinnangud põhjustavad ühiskonnas lõpuks ainult hävingut…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

no just. see ongi kaaskodaniku solvamine, mis sa mulle ütlesid!
lähed talle näkku ütlema et ta on idikas.
et nagu vale on öelda lapsele et minule homod ei meeldi. aga õige on öelda teisele inimesele, kellele homod ei meeldi, et ta on idikas.
sul on juhe kokku jooksnud vist.
näed see et sa oled homosalliv ei tee sust veel rahulikku ja tolerantset inimest.
kui minule ei meeldi homod, siis sulle ei meeldi lihtsalt, need, kes ei jaga su seisukohta. ja sõltumata sallimisest või mittesallimisest tekib ikka tigeduse reaktsioon inetute sõnadega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]no just. see ongi kaaskodaniku solvamine, mis sa mulle ütlesid!
lähed talle näkku ütlema et ta on idikas.
et nagu vale on öelda lapsele et minule homod ei meeldi. aga õige on öelda teisele inimesele, kellele homod ei meeldi, et ta on idikas.
sul on juhe kokku jooksnud vist.
näed see et sa oled homosalliv ei tee sust veel rahulikku ja tolerantset inimest.
kui minule ei meeldi homod, siis sulle ei meeldi lihtsalt, need, kes ei jaga su seisukohta. ja sõltumata sallimisest või mittesallimisest tekib ikka tigeduse reaktsioon inetute sõnadega.[/tsitaat]

oota, aga sulle ei või siis idikas öelda või? aga sa oled ju idikas. ja sinu loogika järgi on selle tõsiasja teatavakstegemine ju väga positiivne ja aus. ei mingit võltstolerantsust idikate suhtes!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

oota, aga sulle ei või siis idikas öelda või? aga sa oled ju idikas. ja sinu loogika järgi on selle tõsiasja teatavakstegemine ju väga positiivne ja aus. ei mingit võltstolerantsust idikate suhtes!! [/tsitaat]
no näete, prouad. ilmselt ongi need need lapsed, kes koolis narrivad, selliste vanemate lapsed nagu mu kaasvaidleja on. pillub solvavaid sõnu, saamata arugi, et see on solvang. ei, see on lihtsalt ta eneseväljendus! eks neist peredest tulevadki need lapsed.
rohkem pole nagu oletada vajagi, et kust nad tulevad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

no näete, prouad. ilmselt ongi need need lapsed, kes koolis narrivad, selliste vanemate lapsed nagu mu kaasvaidleja on. pillub solvavaid sõnu, saamata arugi, et see on solvang. ei, see on lihtsalt ta eneseväljendus! eks neist peredest tulevadki need lapsed.
rohkem pole nagu oletada vajagi, et kust nad tulevad.[/tsitaat]

et siis tuleb varjata lapse eest oma seisukohti,arvamust, et vihkamist oleks vähem?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

et siis tuleb varjata lapse eest oma seisukohti,arvamust, et vihkamist oleks vähem?[/tsitaat]
seikohal ja solvavatel sõnadel on vahe.
seal, kus lõpeb mõistus, algab solvanguga asjade selgitamine. see on nõrk.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

seikohal ja solvavatel sõnadel on vahe.
seal, kus lõpeb mõistus, algab solvanguga asjade selgitamine. see on nõrk.[/tsitaat]

aga ma ei mõtlegi seda absoluutselt solvanguna. minu jaos sa oledki idikas.

see on minu seisukoht ja arvamus. kuidas saab idikat see solvata? ta ongi idikas. nagu homo on homo, koolikiusaja on koolikiusaja jne

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga ma ei mõtlegi seda absoluutselt solvanguna. minu jaos sa oledki idikas.

see on minu seisukoht ja arvamus. kuidas saab idikat see solvata? ta ongi idikas. nagu homo on homo, koolikiusaja on koolikiusaja jne

[/tsitaat]
palun väga, kui sulle see rahulikuma une toob.
mina jään jälle enda seisukoha juurde, sa ei suutnud mind ümber veenda, ega teisiti mõtlema panna.
kuigi kui õelda et \”ma olen lesbi\”. või \”sa oled lesbi\” ei olegi selles midagi solvavat. nii ongi.
aga kui öelda et \”sa oled idioot\” on see siiski med vallast diagnoos, mida ei maksaks niisama pilduda. see on solvang.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei hakka ketrama. hakkan koristama hoopis 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

see, kes siin homosid vihkab- ei imesta üldse kui su oma laps kunagi homadega samadesse ridadesse kuulub. 🙂 vorst vorsti vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

see, kes siin homosid vihkab- ei imesta üldse kui su oma laps kunagi homadega samadesse ridadesse kuulub. 🙂 vorst vorsti vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kõik saab alguse kodust. kui loen neid ananüümseid teemasid – keda vihkad perekoolis? siis palun väga – mis see on? kui on teema – 40.a. emaks – siis hakkab robin taga tulema halvustavaid kommentaare jne. Selliste vanemate lapsed ongi koolikiusajad kuna vanemad on juba sellised.
Ei loe delfi kommentaare – nad kuibised õelusest, pimedast vihast ja sõimust – aga millised lapsed on neil inimestel?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasime perega eile õhtul filmi Vääritud tõprad, kui järsku teatas minu 10 aastane poeg, et nende klassi uus poiss, kes õpib ainult kahtedele ja ühtedele, pidavat kõiki juutideks sõimama. Minu poolt täielik hämming. Kuidas tuleb 10 aastane laps sellise asja peale? Järelikult seostab see kahemees juudi rahvust millegi äärmiselt solvavaga, et seda sõimusõnana kasutada.
Millistest peredest sellised lapsed tulevad? Ma arvan, et lapsed on kodu peegel. Näiteks minu lapsest ei tuleks 100% tõenäosusega mitte iialgi sellist inimest, kuna esiteks ei ole selline asi neile geneetiliselt kaasa antud (sotsiopaatiline käitumine), ja seda juba põlvkondade taha. Ning teiseks- me ei poolda vabakasvatust. Fakt on see, et kõik need vabakasvatuse produktid on mingis mõttes kiiksuga. Kuid lapsi tuleb kujunemise käigus just pigem alla suruda, kui neile õigust anda.
Näiteks võtame sellise näite: ema sõidab oma 5 aastasega bussis. Tuleb peale vana inimene. Nad ei paku vanainimesele istet, kuna neil on ju kah ÕIGUS istuda, kuna neil on pilet lunastatud ja puha. No sisuliselt ongi õigus, kuid kas see on ka moraalselt õige?
Minu lapsed pakuvad bussis vanadele inimestele istet, kuna ma olen neile öelnud, et neil ei ole õigust istuda, kui sealsamas kõrval tudiseb vanur.
Siin mitu aastat tagasi oli teema, kus õnnelik emme rääkis, kui naljakas juhtum tal oli. Et tema kolmeaastane oli kuskil tänaval öelnud, et oi kui paks onu või midagi sellist. Emmel naljakas ja ise oli millegipärast nii vaimustunud, et tema võsuke on nii aus ja otsekohene ja nupukas ja terane ja kõik mis veel. Selle asemel, et last harida ja selgitada, et selline avalik kommenteerimine teise inimese välimuse kohta ei ole viisakas, ta kihistas kaasa naerda nagu pooletoobine. Ja sellistest väikestest asjadest saavadki alguse probleemid. Laps arvab, et tal on igale asjale õigus. Segatakse täiskasvanute jutule vahele, haugutakse õpetajatele vastu, ei öelda naabrinaisele tere, jne.
Tavaliselt on kooliklassis neli gruppi:
neutraalsed
agressiivsed
populaarsed
ja ebapopulaarsed
Millises protsentuaalses vahemikus need jagunenud on, on iseküsimus.
Tavaliselt agressiivsed üritavad teenida populaarsete austuse oma agressiivse käitumise läbi. Neutraalsed on sellised, kellest ei ole ei kasu ega kahju. Kuid kui neil on valida pool, siis on nad pigem agressiivse poolel, kuna see kindlustab mingis mõttes nende enda tagala. Ebapopulaarseks saab laps mõnikord täiesti uskumatute ja ajuvabade asjade läbi, kuid tihti on selleks välimus, majanduslik seis, isiksuseomadused, vms.
Kuid jah, ma arvan, et see agressiivsus on selgelt vabakasvatuse vili, et lastele on sisendatud,e t neil on kõik lubatud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil oli klassis poiss, kes kõiki kiusas. Vanemate poolt hellitatud, rikas, sai kõik, mis tahtis, aga tähelepanuvajadus oli ikka parajalt suur (kuigi ema oli neil vist kodune, oleks ju pidanud lapsele tähelepanu jaguma). Igatahes mina mõtlesin, et ta on lihtsalt ära hellitatud, kuni sattusin vanematega kaasa üritusele, kus ka selle poisi vanemad olid – ema oli hoolitsetud välimusega, sale ja nägi väga kena välja. Isa oli selline õllekõhuga ärimees. Ja nii kui isa oli paar klaasi veini ära joonud, sai terve seltskond kuulda, kuidas selline paks lehm nagu tema naine ei tohiks endale nii palju taldrikusse laduda ja kuidas temaga on häbi seltskonnas käia, sest ta on ju kole. Naine pööras lihtsalt silmad maha ja vastas vaikselt midagi stiilis:\”Käitu nüüd viisakalt, ära nori\” jne. Kogu ülejäänud seltskonnal oli ilmselgelt piinlik, minu ema tõusis ühel hetkel lihtsalt püsti ja ütles, et meil on aeg lahkuda. Aga vähemalt minu nähes ei öelnud ükski inimene sellest seltskonnast sellele mehele ta käitumise kohta ühtki sõna.

Päriselt, sellest hetkest alates ma pigem haletsesin seda poissi, sest kujutasin ette, milline neil see olukord siis veel kodus olla võib ja kui palju tülitsemist ta peab nägema.[/tsitaat]

Minu lapse klassis käiva noriva, ülbe, kiusaja, võimutseja poisi pere on just samasugune 🙁 Ühel klassiüritusel, kus oldi perega vabas õhus, käitus selle poisi isa just täpselt samuti oma naisega ja ta ei olnud purjus. Siis sai selgeks, miks poiss sedasi käitub. Hiljem ei osalenud need vanemad ühelgki kooliüritusel, siis oli poisist suisa kahju – kõigil teistel oli vähemalt üks vanem, temal mitte kedagi ja ta lahkus kiiresti peale ametlikku programmi. Aga koolis kiusas-võimutses seda hullemini.
Tegemist jõuka perega, isa on tuntud inimene, kes suht tihti teles figureerib.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]RebaseMaie kirjutas:[/small]

Minu lapse klassis käiva noriva, ülbe, kiusaja, võimutseja poisi pere on just samasugune 🙁 Ühel klassiüritusel, kus oldi perega vabas õhus, käitus selle poisi isa just täpselt samuti oma naisega ja ta ei olnud purjus. Siis sai selgeks, miks poiss sedasi käitub. Hiljem ei osalenud need vanemad ühelgki kooliüritusel, siis oli poisist suisa kahju – kõigil teistel oli vähemalt üks vanem, temal mitte kedagi ja ta lahkus kiiresti peale ametlikku programmi. Aga koolis kiusas-võimutses seda hullemini.
Tegemist jõuka perega, isa on tuntud inimene, kes suht tihti teles figureerib.[/tsitaat]
aga kas pole hämmastav. ei saanud sellest isast ju narkarit või alkohoolikut. on hoopis tegu tunntud inimesega. on ilmselt ka ise palju pingutanud, nii et tegu pole nõia-intsu tüüpi kuulsusega. äkki see on mingi pärilik ath või mingi muu diagnoosiga seosnduv käitumishäire lapsel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen õpetajana koolis alati karmilt kiusamisse sekkunud, kui seda nägema juhtun. Õpilaste valvamist bussipeatustes on aga tõesti liiga palju nõutud… Olen ju sel ajal koolis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapse kiusaja vanemad on sellised, kelle lapsed on kõige ilusamad, targemad, paremad ja teevad kõike alati õigesti nii nagu nende vanemadki loomulikult. Kui minu laps tuli ütlema, et … kiusab teda, siis vastas see ema kohe, et aga mis sa talle tegid, et kindlasti pidid ise midagi tegema, sest meie …kene küll muidu midagi niisugust ei teeks. Samade vanemate vanem laps kuulas seltskonnas pealt kuidas vanemad ütlesid, et laps tegi õigesti kui koolis õpetaja p…se saatis, sest see ongi nii nõme õpetaja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Nägin täna juhtumit pealt ja mul seest kraapis sest teadsin, et minu sekkumine on ainult ajutine ja see kiusamine jätkub kindlasti veel. Tulid 2 lärmakat poissi bussipeatusesse, olid vene lapsed nii 9-10 aastased. Lärmasid seal jne, ei teinud eriti väljagi,kuna oli enda 3-aastase lapsega tegemist
Hetk hiljem kuulen kuidas hõigatakse kedagi mingi hüüdnimega- ja sealt ta tuleb samuti 9-10 aastane poiss, kergelt paksuke ja mitte just kõige uhkemalt riides vaid pigem vaeselt. Tuli istus pingi peale maha ja oli nii õnnetu olemisega, näppis oma käsi, oleksin tahtnud temaga paar sõna vahetada, kuid poisi enda huvides ma seda siiski ei teinud no igaks juhuks. No ja hakkasid siis need kaks poissi teda kiusama togisid selja tagant kotti ja mõnitasid,et näe ta ei vasta midagi, juba nutab jne. Kõike seda vene keeles, millest saan suhteliselt hästi aru. Lõpuks kui poisile selja tagant juba lumepall visati ,käratasin,et lõpetage kiusamine. Poisid vaatasid ehmunult ja kohe lõpetasid.Poiss vaatas mulle nii õnnetu näoga otsa,kahju oli temast,kuid aidata ka ei osanud,minupoolne abi oli ainult hetkeline.Aga kus on kooli silmad? Oh ma ei tea, minu lapsed veel koolis ei käi ja sellist pilti nähes tuleb hirm peale. Et kas selleks,et punti kuuluda pean oma lapse \”naiki\” riietama???Ja vanemad, kas te oma lastega siis ei räägi?Millegipärast ei usu, et nende kiusajate vanemad just eluheidikud on. Kindlasti on ka nö normaalses peres kasvamas koolikiusajad. Mina rääkisin täna oma tütrele seda lugu ja ta teatas,et ka tema lasteaia rühmas poisid peksavad tüdrukuid,kuigi õnneks nad kohe kaebavad ära niiet nood poisid saavad kohe oma koslepi.Hea küll,kurb lihtsalt[/tsitaat]

\”Naiki\” riietamisest, tahvelarvutist ja nutitelefonist ei piisa, et Sinu laps ei satuks koolikiusamise ohvriks. Praegu juba on koolilapsed/noored väga julmad, sõjakad ning kiuslikud, mis siis veel mõne aasta pärast rääkida.
Olen alati imestanud, et kus kohast on algklassi lapsed oma \”julma\” sõnavara võtnud. Nüüd siit lugedes neid postitusi ja homoteema kommentaare on mul pilt selge. Võttis lausa sõnatuks! Selle asemele, et viisakalt öelda mulle selline asi ei meeldi ( homod, lespid jne.) tuleb öelda, et nad on värjad, peastpõrund jne. Jah, tuleb olla aus ( aga kas siis ei olda aus kui öeldakse lihtsalt mulle see ei meeldi?) aga kas mõeldakse ka, et kui lapsele seletada nii homoseksuaalsust siis mis järeldused teeb laps sellest! Ta kindlasti läheb sellest seletusest rääkima ka oma sõpradele ja sealt algabki kiusamine. Alguses sõim nende pihtsa, kes käivad käest kinni ( nt. kaks väikest algklasside tüdrukut, kes ei tea homodest veel midagi), pärast poole juba togimine, nügimine jne.
Need vanemad nüüd, kes ütlevad, et minu laps ei ole selline- siis nende vanemate lastest saavadki kõige hullemad kiusajad, sest nendel endil on lati õigus ja nende lastel ka!
Kõik algab kodust! Väikeste laste teada tunutd laused on juu järgmised: Aga minu emme/issi ütles nii. Minu vanemad lubavad minul nii teha. Minu emme/issi teevad kogu aeg nii. Jne.
Elu on karm ja eriti karmid on tänapäeva lapsed.
Alles üks päev kuulsin kuid üks põhikooli poiss kutsus (pigem sõimas) terve bussi sõidu aja oma klassikaaslast \”venkuks\”, kuna tema kasuema on vene päritolu. Ei tea miks küll nii? Mille pärast teda nii häirb see, et teise ema on vene päritolu? Kuidas see teda mõjutanud on?
Kõik algab kodust!

0
0
Please wait...

Postitas:
rotsik

Bussis 5aastane…
ei pea vanainimesele istet pakkuma, kui see vanainimene on piisavalt kõbus või leiab mujale istumiskoha. 5aastase ema võib küll vanainimesele istet pakkuda.

Üldiselt pakutakse bussis istet NÕRGEMALE. 5-aastase ja vanainimese kõrvutamisel pole alati selge, kumb on nõrgem. Niisiis ei pea selline istmeloovutamine toimuma automaatselt, pelgalt vanusenumbri alusel.

0
0
Please wait...

Postitas:
rotsik

[tsitaat]Minu lapse kiusaja vanemad on sellised, kelle lapsed on kõige ilusamad, targemad, paremad ja teevad kõike alati õigesti nii nagu nende vanemadki loomulikult. Kui minu laps tuli ütlema, et … kiusab teda, siis vastas see ema kohe, et aga mis sa talle tegid, et kindlasti pidid ise midagi tegema, sest meie …kene küll muidu midagi niisugust ei teeks. Samade vanemate vanem laps kuulas seltskonnas pealt kuidas vanemad ütlesid, et laps tegi õigesti kui koolis õpetaja p…se saatis, sest see ongi nii nõme õpetaja. [/tsitaat]
just selliste asjade vastu kaitseks kooli paigaldatud valvekaamerate süsteem päris hästi. Kaamerasalvestuselt kiusamisjuhtumi esitamine kiusaja vanematele peaks ju olema veenev argument.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on ka üks tuttav poiss, kes kipub teisi kiusama. Aga – oma vanemate nähes on laps ideaalne. Kui ema on kohal, siis poiss ei tee ühtki lollust, nagu musterlaps, isegi natuke memmekalt käitub. Aga kui vanemaid näha pole, hoopis teine pilt. ja vanemad süüdistavad pedagooge, et nemad ei oska lapsega käituda. Kodus on neil väga range kord, karjajuhiks on ema, nii nagu tema ütleb, nii on.

0
0
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Missugused on need vanemad, kelle laps on koolis vägivaldne?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.