Esileht Kodunurk Mitme saja euroga?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Mitme saja euroga?

Postitas:

Palju on teil kulunud lapse sünnipäeval? tulekul on ligi 30 inimest (sh ka täiskasvanud). Kui palju salatit teha ja kas 1 sorti v 2 erinevat? kas pakkuda soojaks toiduks ahjukartuleid v friikaid?
või kas üldse sooja toitu pakkuda või panustaks rohkem snäkkidele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 13:50; 05.04 14:20; 05.04 16:31; 07.04 13:38; 09.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealkirja järgi on sul mitu erinevat sadat/ sajalist…
see selleks.

ALATI on toekas soe söök kordi toitvam ja odavam, kui niksid-näksid. No kes jõuab 30-le snäkke nikerdada, lisaks maksad ennast oimetuks!

Aga täpsusta natuke, mida plaaninud oled. Kas \”soe toit\” koosneb vaid kartulitest? Kui suur on eelarve? On sul ka abilisi? Siis teab kui töömahukaid toite planeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegu on siis lapse esimese sünnipäevaga, siiani olen tähele pannud et soojaks toiduks ongi kartulid viineritega jne, piirduks kuskil 100-150 euroga, abilisi on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 13:50; 05.04 14:20; 05.04 16:31; 07.04 13:38; 09.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hea lihtne ja odav on makaronisalat.
makaronid+keeduvorst+konservherned, värske kurk jms+ majonees (hapukoor). kui plaanid viinereid ,vorste juurde pakkuda, jäta vorst sisse panemata.samuti on kõige odavam tellida-teha üks suur kringel kui osta mitu kooki-torti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas oleks okei juurde pakkuda nt krõpse ja dipikastet, plaks maisi, morssi, puuvilju, kringel, tort, v on kellegil midagi lisada, suht kiire teemaga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 13:50; 05.04 14:20; 05.04 16:31; 07.04 13:38; 09.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krõpse,plaksu maisi ei peaks lapse sünnal pakkuma, kui nad neid ise just üli väga ei nõua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimesed on muutunud tervislike eluviiside armastajaks. mu lapse 14 sünnipäeval söödi rohkem puu ja juurvilju, kui krõpse ja viineried.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanud tahavad süüa, sellega pead arvestama. Alkoholi võid julgesti ära jätta.
Selle rahaga tuled välja küll. Krõpsud jätaksin ära, maisi ka. Dipikaste tee ise, tuleb odavam. Kastme juurde porgand, kurk (kõige rohkem), paprika, varsseller, lillkapsas, juust. Kui sul on blender, võid smuutit pakkuda või tee booli. Kui on abilisi, tehke ise küpsisetort.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 20:18; 06.04 21:53; 06.04 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pesamuna sünnipäeval läksid väga hästi kaubaks grillitud viinerid, porgand, kurk, paprika dipikastmega, juustupulgad, lihapallid kirsstomatiga ja muidugi tort.
Salateid ei pakkunud, sest meil oli pidu ainult lastele ja nemad ei viitsi lauas istuda ja salatit süüa.
Kui vanemad ka kutsute, siis võiks olla pigem kahte sorti salateid, et oleks valikuvõimalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõsiselt imestan, et pea 100% vastanutest viinereid ja krõpse propageerivad. Ei, see pole mürk, aga see ei ole ka kasulik noorele organismile. Liiga soolased-rasvased, samas olematu toiteväärtusega. Ja siis saab jälle lugeda, et naine/ laps on x aastat toitunud vaid pizzast, burksist või kananuggetsitest. Miks tänapäeva noored emad maast-madalast seda ise soodustavad?
Ma ei taha kelellegi liiga teha ja ei moraliseeri teie toiduvalikute üle. Lihtsalt imestan ja avaldan sellega seoses imestust.

Mina pistaks paar kana ahju, serveeriks krõbedate kartulite või hea kartulipudruga. Ka suur plaaditäis omatehtud \”pizzat\” või lasanjet tuleks kõne alla. Kalasõbrana oleks kala ka kindlasti valikus, sinu külaliste maitse-eelistusi ei tea.
Hunnik kotlette või shnitselid?
Kartulisalat on klassika ja minu sünnipäevadel peab see alati laual olema. Lisaks on mul alati värskeid lõike, letshosid, seeni, kõrvitsasalatit, ikrat.
On olnud ka üks pidu (mis algas talgutena ja jätkus minu sünnipäevaga), kus oli alustuseks hoopis suur pott seljankat ja seejärel täidetud pannkoogid. Virn kooke ja 3-4 eri täidist kaussidega juures, külalised ise koostasid omale sobiva.

Magusaks on lihtne teha plaadikooki, rullbiskviiti, toorjuustukooki, immutatud kooke – need saab eelmine päev valmis teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 16:16; 08.04 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tahad midagi dipikastmega teha, siis lõika lauale porgandit, paprikat, kurki ja juustu. Sinna võid ka siis panna kõrpse ja muud värki. Mina teen tavaliselt niimoodi, siis on ilus värviline. Lisaks olen teinud kotlete ja keedu- või ahjukartulit + valge kaste. Salateid olen teinud 2 ; kartulisalat ja siis paprika, maisi, ananassi, hinna kapsa, kurgi, tomati ja sidrunipipra salat, kuhu käib ka hapukoort natukene. Sellele viimasele salatile ei oska nime anda, aga see on kujunenud aljude lemmikuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haisumaisi, kartulikrõpsud ja viinerid jätaks küll ära.
Tundub, et enamus külalisi on täiskasvanud – praegu on räimehooaeg, tee parem mõnus hunnik praetud räimi. Neid võid pärast praadimist marineerida ka, keele viivad alla.
Nii väikese tita sünnipäevale ei jääda kauemaks kui tunnikeseks, sellest peaksid viisakad inimesed aru saama. Seega hiiglaslikke toidukuhjasid pole kindlasti vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]T¨ort baberii ja pa¨alusta!!!!
AASTASE lapse sünnipäev MITME jaja euroga ja 30ne inimesega???
Sa nagu kohe tahad, et laps oleks sünnipäeval stressis???
Kuidas siis 16ndat sünnipäeva peate? Estonia saalis 300 sajale inimesele vastuvõtt???[/tsitaat]
Rahune! Mul on õed-vennad oma abikaasade ja lastega ka 30 inimest kokku. Ei ole neid 16a pärast 10x rohkem. Toidule kulus ka üle 100 euro. Igas peres omab kombed. Minu meelest väga lahe, kui inimesed viitsivad kokku tulla, mis põhjusel iganes.
Räimed marinaadis on parim!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 20:18; 06.04 21:53; 06.04 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Rahune! Mul on õed-vennad oma abikaasade ja lastega ka 30 inimest kokku. Ei ole neid 16a pärast 10x rohkem. Toidule kulus ka üle 100 euro. Igas peres omab kombed. Minu meelest väga lahe, kui inimesed viitsivad kokku tulla, mis põhjusel iganes.
Praetud räimed marinaadis, sellest on külalised raudselt sillas! Saad paar päeva varem valmis teha. [/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 20:18; 06.04 21:53; 06.04 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on suur pere!
Loomulikult ma ei tahaks pakkuda krõpse jne, ma lihtsalt tean, et õe lapsed ei söö juurvilju niipalju, et neid lauale üldse panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 13:50; 05.04 14:20; 05.04 16:31; 07.04 13:38; 09.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale krõpsude ja juurviljade on ju muudki head-paremat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 16:16; 08.04 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ahh ei tapa see kröps lapsi ka kui just iga päev ei sööda neid sisse. Rahunega nüüd maha. Ja viiner oli juba minu lapsepölves sünnipäevamenüüs, ja mitte mingi uudne noorte emade rumalus, soolane ja vähe toiteväärtuslik.
Muid asju süüakse töesti vähem, kui soe söök laual. Ma pakuks ka vöibolla kotletti ja keedetud kartulit, vöi mönda püreesuppi. Mis kellelegi maitseb. Aga näit juurvilja püreesuppi (näit porgand) söövad sul ju aastased ka. Körvale viineripirukat. Vöi kanasupp ja porgandipirukas (mulle porgan maitseb:)) Kellegi varem mainitud makaronisalat tuleb ka suht odav ja toitev, kui pigem külmlaua peale panustad. Magusaks läheb meil ka kringel paremini peale kui tort. Ise tegin viimati porgandikooki ja see sobis kah. Sai tüki kätte vöetud ja polnud mingit suurt mätserdamist lusikatega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres oli just kahe lapse ühine sünnipäev, kus oli külalisi kokku 30 ringis. Meil omal suur pere ja mitmed pered, kellega tihedalt suhtleme, samuti. Lisaks mõned sõbrad koolist-lasteaiast ja ongi väike pulm koos. Meil oli laual:
kartulisalat
makaronisalat
oa-porrusalat
singirullid
lava¨irullid
dipikastet koos porgandi, värske kurgi, paprika ja väikeste kreekeritega
lihapirukad
viineripirukad
kaneelirullid
Joogiks morss kodumahlast ja tordi kõrvale kohv-tee.
Muud toidud tegin ise, ainult torti tahtsid lapsed sellel aastal tellitult.
Eelarve oli u 150 euro kanti (täpselt kokku ei lugenud, kuna niikuinii ostan ju sünnipäeva toiduained koos ülejäänud pere toiduga. Mõnel aastal olen teinud ka grillvorste vms soojaks salati kõrvale. Sel aastal pidasime pidu kodust väljas, lapsed olid enne tunnikese võistluste ja tuubitamisega hõivatud, pärast sööki sai veel minna basseini või sauna. Toidud said enamvähem otsa. Ainult morssi kulus sel aastal vähem kui tavaliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli külaliseks 15 last ja kulud sellised:

2 köögiviljasekserit, 1 lihasekser, 1 taignas toodete sekser Selverist(Enamik jäi järgi): 52 Eur

6 liitrit mahla(KÕIK JOODI ÄRA!) 8 eur

Lasteshampus 2 eur

Tort: 40 eur

Kokku siis ca 110 eur puhtalt toidule/joogile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil oli külaliseks 15 last ja kulud sellised:

2 köögiviljasekserit, 1 lihasekser, 1 taignas toodete sekser Selverist(Enamik jäi järgi): 52 Eur

6 liitrit mahla(KÕIK JOODI ÄRA!) 8 eur

Lasteshampus 2 eur

Tort: 40 eur

Kokku siis ca 110 eur puhtalt toidule/joogile.[/tsitaat]

no see on hea arvestus, kui kalli kingitusega peaks siis ilmuma, s-o siis ca 7 euri per laps. aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse aasta sünnipäeval olid laual: kartulisalat, riisi-suitsukana salat, hunnik istehtud ¨nitsleid, pirnid ja õunad, valik võileibu vorstiga, juustuga, tomatiga ja kuriga, omatehtud mustsõstramahlast morss, let¨o, kõrvitsasalat, singirullid ja ahjus tegime grillvorste. Ja lõpuks tort ja omatehtud küpsisekook kohupiimaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakkuge toite/snäkke, mis ei pudineks väga laiali 🙂 Et lastel oleks mugav süüa 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 13:50; 05.04 14:20; 05.04 16:31; 07.04 13:38; 09.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Melon, maasikad, pirn, õun, apelsin, banaan, viinamarjad, vahukoor,jogurt, ¨okolaadifondüü, väikesed viineripirukad, juustud, lahtine soolane pirukas(soolane muretaigen, suvikõrvits, lõhe, muna, juust), toorsalat, toorjuustutort.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Kodunurk Mitme saja euroga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.