Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mitmendal rasedusnädalal esimene ost beebile?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Mitmendal rasedusnädalal esimene ost beebile?

Postitas:

Ajaviite mõttes tahaks teada, mitmendal rasedusnädalal olete raatsinud soetada esimese asja beebile? Mis selleks asjaks oli? Nii raske on oodata ja tahaks juba midagi osta 😛 Praegu olen piirdunud sellega, et olen lubanud endale paar rasedatele mõeldud asja, otseselt beebile pole veel midagi ostnud. Aga kui 12-13 nädalat täis saab, siis ma vist ei suuda ennast enam tagasi hoida 🙂 Teine variant oleks hakata ise midagi beebile meisterdama (nt tekki heegeldama) – see ei saaks kohe valmis, aga samas aitaks ehk natuke kärsitust leevendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 16:29; 19.07 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema on ebausuga seotud – kuidas keegi. Mina olen tavaliselt (4 last) siis hakanud saabuva beebi asju muretsema kui dekreeti jäänud. Siis rohkem aega ringi uurida ning asju poes ostmas käia.

Aga no ühe lapsega sai pikalt uuritud ja valitud vankrit mindud poodi ostma 34+ ja järgmisel päeval sündis laps enneaegsena. Mehele veel jõudsin vankripoest koju tulles öelda, et enesetunne kehva ja mul on sellest rasedusest kõrini. 24h hiljem läksin halva enesetundega EMOsse ning arstid otsustasid raseduse keisriga lõpetada. Nii, et selle vankri ostukuupäeva tean peast ilma ostutšekki välja otsimata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest last oodates hakkasin riideid jmt vaatama ja ka üht-teist ostma u 7. raseduskuul. Enne oli olnud kaks peetumist ja seegi rasedus kulges raskelt ja olin vahepeal ka haiglas ja lamamisrežiimil, nii et oli hirm, et kui midagi ostan, siis lähebki halvasti.

Teist last oodates ei kiirustanud samuti, esimene laps oli alles 1,5-aastane, kõik tema beebiriided ja vajalikud asjad olid alles. Teise lapse soo sain teada alles 30. nädalal, kui oli viimane UH. Selgus, et laps tuleb samast soost kui esimene, nii et siis ostsin lihtsalt üksikud uued asjad juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 17:42; 20.07 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese asja ostsime u 20 ndl paiku, peale seda kui UH öeldi, et tütar. Valged sokid, roosa servaga. Ülejäänud asjad said ostetud hiljem – kui poes midagi ilusat ja armast nägin, mis väga meeldis, sai ostetud ja nii need riided kogunesid. Käru sai ostetud kuskil 33 ndl paiku.
Keegi siin eespool mainis ebausku. Minule nt ema rääkis, et voodit ei tohi enne majja tuua kui laps sündinud, pidavat ebaõnne tooma. Ei tea kuidas ja kas see mõjutas, aga kuna saime voodi väga hea pakkumisega (30 € kasutatult, tuttavalt, väga korralik, originaalhind poes oli 250€ ) ja kuna tal polnud endal võimalik hoiustada, pidime ära ostma, panime küll keldrisse, st tuppa ei toonud ja kokku ei pannud, aga sünnitus oli väga raske ja pikk, ning lapse seisund kehv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ebausku ma ei usu (naljakas lause). Nt minu eelmine laps sündis nii vara, et ma ei jõudnud midagi eriti valmis osta. Käru, voodi ja ka kõik muu sai soetatud hiljem. Laps oli ka kehvas seisus ja pidime olema kaua haiglas (üle kuu aja). See, kuidas läheb, oleneb ikka muudest asjaoludest. Ma muidugi ei ole ka üldse ebausklik inimene. Samas see tõetera ju selles on, et ei tasu vara osta, et mida varasem rasedus, seda suurem tõenäosus on, et kõik ei lähe hästi. Ise pole veel ostnud mitte hirmu pärast, et midagi läheb nihu, vaid lihtsalt naljakas on nii vara midagi osta (ei tea ju sugu ega midagi).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 16:29; 19.07 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse puhul ostsin jakikese pärast KV ultraheli. Aga seda jakki pole kumbki laps tegelt kandnud, sest see on lihtsalt nii imelik – kerest kitsas, varrukad hästi pikad. Ebamugav ühesõnaga.
Teise lapsega ei mäletagi, ilmselt millalgi 20.nädala paiku, pigem sorteerisin esimese lapse asju titeasjadest kaifi saamiseks.
Voodi pannud mõlemaga kokku umbes kuu enne sündi, vanker ka ammu enne olemas ja toas seismas. Eks vaikselt see mõte näris, et äkki… (ebausk, noh), aga sain mõistusega aru, et lapsega ei saa juhtuda midagi paha seetõttu, et ma panin tuppa tema asjad valmis.
Mõnusat ootust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Põhimõtteliselt kohe pärast testi tegemist olen 2. ja 3. lapsele midagi ära ostnud. Ühel korral sipukad ja teisel korral komplekti tuduriideid.
3. rasedus oli ootamatu, tahtsin ka lapsele teada anda, et ma teda väga ootan- nii ostsingi. Sain rahu hinge.
Mingit ebausku ma ei tunnista, need teemad said esimese lapsega läbi põetud. Mulle meeldib see ootus, asjade valimine käib sinna juurde. Ise valmistasin ka üht-teist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on see naeruväärne, KUI paljud veel tänapäeval usuvad, et voodi ülespanek enne lapse kojutoomist võiks midagi mõjutada… Tükk poleeritud puitu ju lihtsalt, hoole ja armastusega välja valitud pealegi. Tõesti võiks siis riiet (näiteks sokke) ka hirmuvärinaga vaadata.
Mina hakkasin lapsele asju soetama võrdlemisi hilja, nii kolmekümnenda nädala paiku. Seda küll sellepärast, et eelnevalt olin tööga nii hõivatud, ei hakanud peale väsitavat päevatööd veel ka poode läbi kammima. Pärast oli aega ja käisin ostsin kõik vajamineva ära, päris viimaste nädalate peale ei tahtnud ka jätta, sest enda väsimus ja tervis on see, mis ka last mõjutavad.
Mulle endale meeldib tegelikult just see komme, et enne lapse sündi on kõik kenasti valmis ja ootel ning viimased nädalad saab ema teha just seda, mis emale ja tulevasele lapsele parim – puhata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäin seoses tervisega juba suht raseduse alguses koduseks, samuti vajas talvel aeg millegagi täitmist ja esimeste asjadena kudusin beebile sokid, teki ja kampsuni. Kudumine aitas mõtteid positiivsena hoida ja beebile asjade varumise tung on ju võrdne pesapunumisega – igati loomulik vajadus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesele lapsele ostsime kindlasti hiljem asju aga heegeldama hakkasin kohe, kui rasedaks jäin ja andis vihje, et võin rase olla. Teise lapse ootusest saime teada reisi ajal ja muidugi pidime ökopoest ette jäänud toreda mänguasja ära ostma. Samuti nüüd, kui Ikeas käidud võtsime midagi ka sealt ära (teki ja tudukombe). Nädalaid 12+. Ega need asjad seisma ei jääks 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

21. nädalal peale LA ultraheli ostsime varem netist leitud kasutatud vankri ära. Ja siis millalgi peale 30. nädalat hakkasin ostma, passisin soodukaid peale

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 09:35; 15.01 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemale ostsin midagi pisikest peale esimest uh-d. Kärud ostnud 25nda nädala paiku. Minu jaoks andis see kuidagi kindlustunnet, et ootame last väga väga. Mõlemad syndisid 41 nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta siis kui näed head pakkumist – kindlat aega, mis nädalal peab ostma, pole ette kirjutatud. Rasedus kestab üsna mitu kuud – selle aja jooksul teevad nii mõnedki beebipoed suuri soodusmüüke, kuskil on kindlasti ka tühjendusmüüke ning järelturult võib ka häid pakkumisi avastada.
Mina tegin esimesed ostud u 25-26.nädala paiku – siis tuli väga hea pakkumine.
PS! Esmased asjad (nt mõned riided, esimesed mähkmed, apteegivärgid jms) võiksid olla valmis alates 37.nädalast (sest siis on juba täitsa paras aeg sünnitama hakata).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 11:03; 18.01 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, eestlase ainus usk ongi ebausk. Aga nagu tõesti – kui laps käes kas te siis ka IGAKS JUHUKS ei osta talle ette vajaminevaid asju, sest ÄKKI midagi juhtub? Päris raske on nii elada. Lapsetoa tahaks ju ka enne 9ndat kuud ikka valmis sättida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen üks nii sooda, et olen titeasju ostnud kogu aeg 😀 Ausalt. Ka sel ajal, kui rase ei ole olnud. Muidugi mitte massiliselt, aga kui ikka midagi eriti armsat silma on jäänud, olen ära ostnud. Nii üks asi aastas või nii. Mõned neist asjust on jõudnud sõbrannade lasteni, mõned jällegi tõesti ühes teatud karbis oma õiget aega oodanud.
Käsil neljas rasedus (kolmandaga läks kehvasti) ja kõikidele lastele on üht-teist päris varakult olemas olnud.

Alles hiljuti ütles üks sugulane ka, et kolme “V”-d ei tohi enne beebi sündi majja tuua. Voodit, vankrit ja vanni. Et see ei pidavat head tooma. Mul jookseb 32. rasedusnädal ja kaks neist “V”-dest on igatahes kodus valmis – voodi ja vanker. Õmblen nüüd haiglakotti ja kavatsen selle õige pea kokku panna. Ei usu iialgi, et minu kolmanda lapse kromosoomi- ja südamerikke põhjustasid mõned valmis ostetud sipukad. Pigem soovin, et tita teaks, et tema tulekuga on igal juhul arvestatud ja et ta on oodatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tulemas teine laps ja suurem osa asju on esimesest lapsest nagunii alles – vähemalt suuremad asjad nagu vanker, vann, voodi, turvahäll… Muidu konkreetselt sellele lapsele ostsin esimesed asjad 20. nädalal, kui soo teada saime. Praegu 23+2 ja juba ka mõned riided varutud, mähkimisalus, isegi natuke apteegikraami. Mulle meeldib, kui kõik on varakult valmis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole ka seda ebausu usku 🙂 Asju olen ostnud jooksvalt, olnud ka peetumine aga ei pea seda küll asjade süüks. Mul jookseb 19-nädal, järgmisel nädalal toon vankri koju, lihtsalt tuttavad panid oma müüki ja täpselt sellise mis mul omal plaan osta oli ja ei jäta juhust kasutamata.
Mul on sama kiiks mis Iidal, kui ikka midagi maru nunnut silma jääb siis ostan- ükskõik kas omale või kellegile kingiks, alati on marjaks ära kulunud.
Samuti on mul paljud sõbrad ikka mõne asja juba toonud külla tulles, ala sama jutuga et see oli nii armas ja ma ei saanud ostmata jätta :).
Kuna elan väikelinnas, siis on lihtsam jooksvalt asju hankida. Jah on küll aega rohkem kui dekreeti juba jääd aga meil näiteks pole siin eriti valikut, pole nii lihtne et lähen poodi ja ostan kui vaja. Siis olengi mujal liikudes soodukatel silma peal hoidnud. Olen lihtsalt teadlikult vaadanud neutraalsemaid asju esialgu. Kui see vanker nüüd välja arvata(muidu oli plaan paari kuu pärast maad uurima hakata) siis suuremaid asju muidu plaanin küll hiljem osta, lihtsalt siis ei pea elamises veel ümberkorraldusi tegema. Aga samas kui midagi sobivat soodsalt silma jääb siis kindlasti ostaks ära 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesega ostsin 21. nädalal esimese sümboolse asja ja see jäi jupiks ajaks ainsaks. 33. nädalast, kui rsp-le jäin, ostsin enamuse asju, aga üldiselt ei läinud šoppamisega hulluks.
Teist veel pole ega ole tulekulgi, aga kindlasti varem või hiljem tahan. Kui olen vanemale midagi ostnud-tellinud ja midagi eriti nunnut eriti soodsalt saada on, olen paar pisikest unisex asja juba ostnud, sest esimesel oli esimesi numbreid riideid vähe ja teist korda enam 2x päevas pesu pesta ei ihka, ehkki kõik asjad alles ja enamus unisex. Kui mõni lähisugulane või kallis sõbranna enne lapse saab, kingin midagi ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et asjade ostmisel ollakse ettevaatlikud ka sel põhjusel, et kui kohe ostad midagi ja rasedus peetub, siis on nii raske neid valmis ostetud asju pärast vaadata. Pärast kahte peetunud rasedust ma kolmandat korda rase olles ei tahtnud laste asjadele mõeldagi, ei käinud lasteaasjade poodides, sest see lihtsalt meenutas liiga palju kahte eelmist rasedust. Ei tahtnud jälle kogeda seda, et ostad ootuses ja lootuses midagi valmis ja kõik läheb ikka halvasti. See ei ole päris sama, mis ebausk, et ei tohi voodit kokku panna või vankrit osta, et siis läheb halvasti. Ei usu, et keegi tänapäeval väga sellise ebausu pärast asju ostmata jätab. Paljud ostavad voodi, vankri ja riided ka alles dekreeti jäädes, sest siis on lõpuks aega rahulikult poodides käia ja vaadata, mis meeldib ja mida vaja oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 17:42; 20.07 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimesed asjad ostsin, aastaid tagasi, kui isegi raseduse peale otseselt ei mõelnud – sai poolnaljaga ostetud.
aga kui nüüd rasedaks jäin, siis suht vist 10-15. nädala vahel ma arvan sai mõni riideese ostetud – ma muidugi ei mäleta enam. veebruaris saika hea hinnaga turvahäll ostetud. ja nii vaikselt järjest olen ostnud asju, kui miskit silmajääb või on hea hinnaga. täna ostsin vankri ära – nüüd olen beebiks valmis, algas 37-s nädal 🙂
ma ei karda, et etteostmine mõjutab beebit kuidagi, aga enamik asju veel poes ootamas – toome koju, kui beebi sündinud – ruumi vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin suurest kannatamatusest juba peale rasedusest teada saamist asju ostma vaikselt, küll mitte kuhjadena aga nipet näpet ostsin ära. Kui sugu oli teada, hakkasime ka rohkem asju kokku ostma. Kuna olen loomult selline valmistuja tüüpi, siis ei suutnud ette kujutada, et ootaksin viimase minutini. Ebausu üle naeran ma ka, sest kohe kindlasti ei mõjuta asjade ostmine, voodi kokku panemine, vankri majja toomine seda, kas laps ikka sünnib elusana ja tervena. Rumal on uskuda, et sellised asjad midagi tähendavad ja kõikide tuttavate jutu peale, et voodit ei tohi enne lapse sündi kokku panna, olen lihtsalt vilistanud. Las usuvad, kui tahavad. Mina olin algusest peale kindel, et vähemasti kuu enne tähtaega paneme voodi kokku. Mugavam on titaga nii koju tulla, et kõik on tema jaoks valmis sätitud ja korras. Asjade ostmisse suhtun nii, et igaüks teeb nii nagu ise tahab. Kes tahab, ostab varem kõik asjad valmis, kes tahab, ostab siis kui dekreeti jääb. Muidugi tuleb arvestada ka sellega, et mida suurem kõht, seda raskem on mööda poode kolada ja ka seda, et mida vähem on aega jäänud, seda vähem on valikuvõimalust. Kui hoiad varakult silmad lahti, saad väga paljud asjad soodukate ajal ära osta. Praeguses seisus 31. nädalal tänan jumalat, et enamus asjad on ära ostetud ja valmis, sest tabanud on mind igasugused hädad, mida kuni 29. nädalani üldse ei olnud. Jalad hakkavad püsti seistes valutama, kõndida on raske, väsin väga kiiresti ära – isegi toidupoes on raske käia. Ei kujutaks ette, et peaks mööda kaubanduskeskust praeguses seisus nimekiri käes tatsama. Tänu sellele saan lihtsalt puhata ja valmistuda lapse sünniks ilma suuremate muredeta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4-5 kuul tegime reisi Londonisse ja ostsime 70 naela eest träni – peamiselt erinevas suuruses trukkidega tudukombed ning mõned maimikukomplektid. Seal on asjad suurte 5 või 7-pack’idena ja ühe body/kombe hind tuleb väga odav. (tasub ajastada juuli alguse allahindluste ajaks see kaubareis.)

(Ma ei kujuta isegi ette kõrgrasedana šoppamist – phuhhh. Teises trimestris veel jaksab kenasti.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks küsida teiste arvamust.
Minu rasedus peetus eelmise aasta kevadel. Enne seda olin ostnud juba varuks paar rasedasärki….
Siiani ei ole ma uuesti rasestunud. Kas enda südamerahuks ja heaks endeks peaksin need särgid nüüd ära andma, ära müüma või ikkagi alles jätma?
Beebi jaoks, kes meie juurde ei tulnud, on mul valge mälestustekarbike, kus sees on rasedustestid ja rasedakaart…. Tahtsin veel väiksed valged beebisokid sinna osta, aga need siiani leidmata. Kas peaksin ka sellele rõhku panema?

Ma tean, seda on nii veider lugeda…. Aga kuna siiani pole uut rasedust tekkinud, siis paratamatult tuleb mõelda läbi kõik võimalikud põhjused. Äkki on nendes asjades asi…..
Ootaks ka teiste kogemusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, et esimesele põnnile ostsin kohe sipukad, kui uudist kuulsin. Teisele umbes 20 nädala paiku. Ja kolmandale ostsin enne, kui planeerima asusime. Suuremad asjad voodi, vanker alles 30+ nädalal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks küsida teiste arvamust.
Minu rasedus peetus eelmise aasta kevadel. Enne seda olin ostnud juba varuks paar rasedasärki….
Siiani ei ole ma uuesti rasestunud. Kas enda südamerahuks ja heaks endeks peaksin need särgid nüüd ära andma, ära müüma või ikkagi alles jätma?
Beebi jaoks, kes meie juurde ei tulnud, on mul valge mälestustekarbike, kus sees on rasedustestid ja rasedakaart…. Tahtsin veel väiksed valged beebisokid sinna osta, aga need siiani leidmata. Kas peaksin ka sellele rõhku panema?

Ma tean, seda on nii veider lugeda…. Aga kuna siiani pole uut rasedust tekkinud, siis paratamatult tuleb mõelda läbi kõik võimalikud põhjused. Äkki on nendes asjades asi…..
Ootaks ka teiste kogemusi.

seda võib ka ju teisest küljest vaadata, et kuni hoiad kinni katkenud rasedusest, ja “beebist, kes ei tulnud”, ei olegi uuele ruumi. kui tahad last, võiksid pigem iga katkenud rasedust (muidugi loodetavasti jääb viimaseks) vaadata kui protsessi su lapseni, ja mitte eraldi lugu. paljudel naistel tuleb kaua oodata ja mitu korda heituda ja pettuda, enne, kui uus pereliige otsustab saabuda.
eks iga naine on erinev, aga mul oli ka eelmise, 10. kuul katkenud raseduse alguses juba ostetud üks suvekomplektike, aga hoian ikka alles ja panen rõõmuga ja tänutundega oma lapsele selga, kui sünnib (olen taas rase). rasedustestid viskasin ära. vaadata tuleb ikka tulevikku, mitte hoida kinni minevikust. mida iganes muidugi sa ise tunned, et vajad, oma leinaga toimetulemiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale testi tegemist hakkasin tekki kuduma ja peale esimest ultraheli ostsime esimese pisikese asja 🙂 12. nädalal ostsime kummuti, lihtsalt sellepärast, et saime väga hea hinnaga selle siis.
Mina plaanin kindlasti asjad enne sündi valmis varuda ja ka voodi üles panna. Minu arvates näitab see, et laps on perre väga oodatud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmandal kuul- bodyd ja sokid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel korral mõtlesin kogu aeg, et aega küll ja see päädis sellega, et asjade ostmine jäi 30+ nädala peale, kus kõht oli suur, ilma toonusteta kõndida ei saanud jne… järgmise kahega seda viga ei teinud. 30. nädalaks olid asjad ostetud ja sain rahulikult beebit oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesele kohe peale LA ultraheli – ostsime varem välhavaadatud hea hinnaga kasuratud vankri, mis nüüd juba teise lapsega kasutuses. Muud titekraami peale 30. Nädalat, täpselt ei teagi.

Teisele peale LA-d sorteerisin kohe kõik esimesest lapsest jäänud roosad riided välja ja andsin ära. Puuduolevaid asju ostsin juurde kui soodsalt nägin midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 09:35; 15.01 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar asja ostsin peale kuklavoldi ultraheli. Siis hakkasin tasapisi soodukate ajal ostma paari asja kaupa. Enne looteanatoomiat sain sugulaselt hunnik riideid, umbes aastajagu ette. Peale looteanatoomiat ostsin esimese mitteneutraalse beebiasja. Praegu 24 nädalat ja olemas on juba suht palju asju, sealhulgas voodi jne. Minu jaoks on oluline osta asju soodukate ajal ja odavamalt, sest me oleme suhteliselt kokkuhoidlikud, kuigi raha on, selles ei ole probleemi. Lihtsalt ei taha jätta viimasele hetkele asju, olen rahulikum kui nt 1-2 kuud enne tähtaega asjad olemas. Ja pole väga meielik osta täishinnaga, kui saaks ka odavamalt. Kes otsib, see leiab. Ei usu, et nt voodi ost kutsub lapse varem esile. Kui rase selle pärast stressab ja on ebausklik, siis selle stressiga kutsub ilmselt kurja karja ka. On asju siin elus, mille kulgu me ei saa mõjutada. Kui loode on nt haige, siis juhtub niikuii see kõige halvem asi. Asjade ostmine last haigeks ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mitmendal rasedusnädalal esimene ost beebile?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.