Esileht Lapse ootamine Mitmendal rasedusnädalal ja millise vaktsiiniga lasite vaktsineerida?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )

Teema: Mitmendal rasedusnädalal ja millise vaktsiiniga lasite vaktsineerida?

Postitas:
Kägu

Millist vaktsiini ja mitmendal rasedusnädalal lasite teha? Mul on käsil esimese trimestril lõpp ja olen nii kõhklev selle vaktsineerimise osas.

Mees on täitsa vaktsineerimise vastane, täiesti lootusetu on temaga sel teemal rääkida.

Ma vastane ei ole, kuid lihtsalt kõhklen ja olen seda edasi lükanud. Alguses mõtlesin, et ootan esimese trimestril lõpu ära, et selleks ajaks juba lapsel enamik organeid välja arenenud. Nüüd juba mõtlen,et ootaks 20 nädala möödumise ära, et siis see kõige ohtlikum aeg möödas. Samas ei tahaks seda väga pikalt ka edasi lükata. Mul suurem laps koolilaps ja on ninapidi 30+ lapsega koos. Lisaks on tal praegu ringi jõlkumise aeg, kus palju aega veedetakse kaubanduskeskustes sõpradega.

Arstidelt ja ämmaemandalt küsid, siis nemad ju loomulikult soovitavad vaktsineerida. Kuid tahaks teistelt rasedatele kuulda, millise vaktsiini kasuks otsustasite ja millal teha lasite teha ja kas avaldas kõrvaltoimeid? Ise uurisin,et soovitatakse väheste kõrvalmõjude ja tõhususe pärast Modernat.

Käisin Terviseameti lehel, lugesin välismaiseid artikleid ja lugesin usaldusväärseid lehti, mitte eestinen ja muid kahtlase väärtusega lehti.

Ehk mul ongi vaja väikest kinnitust teistelt samas seisus olijatelt vaja, et kõik on ok.

Kindlasti on nüüd neid, kes tulevad ütlema,et sellest on kirjutatud ja, et ma paneks teema koroona teema alla. Kuid ma tahan kuulda teiste rasedate kogemusest ja olen ka neid koroona teema all olevaid asju lugenud.

Tänud, kes viitsivad vastata ja kohe hukka mõistma ei hakka.

 

+6
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina sain esimese doosi Pfizerit mõni nädal enne rasedaks jäämist ja teise doosi Pfizerit kui olin rase 4+4. Kõrvaltoimeid kummalgi korral ei esinenud. Rasedus on kulgenud ilma probleemideta, hetkel juba 19+ nädal käimas. Arsti sõnul olen täiesti terve rase ning mu igasugused verenäitajad ja lapse areng on lausa suurepärased. Vanust on 35+, rasestusin loomulikul teel.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain esimese doosi modernat raseduse 4. nädalal kui rasedusest veel ei teadnud ning teise doosi 12. nädalal (ise lükkasin teise doosi aja edasi). Kõrvalmõjusi ei olnud (peale süstikoha valu ning punetuse), hetkel rasedust 22. nädalat ning rasedusega kõik korras.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Az, esimene doos enne rasestumist, teine viiendal nädalal. Kõrvalmõjud puudusid.  Hetkel nd22 ja beebi kenasti graafikus, kõik näidud ja uuringud on olnud korras.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin mõlemad süstid teisel trimestril. Moderna ja esimesel korral ainult süstekoha valulikkus, teisel oli päev hiljem veidi kehvem olla, nagu palavik ilma palavikuta. Möödus päevaga. Praegu raseduse 39 nädal.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pfizeri esimese sain 15+3, teise Pfizeri 21+3. Gripivaktsiini sain 32+3. Mitte ühegi süstiga polnud kõrvalnähte.

 

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin kuu peale sünnitust esimese süsti. Ei julgenud rasedana teha.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et kahtled, sellel on põhjus. St et ehk ei peaks siiski (vähemalt raseduse ajal) vaksi tegema. Miski annab sulle märku, et asi pole õige, kuula seda.

See, kui saad siin mõnekümne kogemust lugeda, ei tähenda veel mitte midagi. Kõik on niivõrd individuaalne. Lisaks, ei tea meist keegi, milliseks võivad tagajärjed kujuneda (sinu või lapse jaoks). Keegi ei saa väita, et need alles aasta, kahe, või kümne pärast välja ei löö. Kuid kahjuks juba praegu eitatakse vaksi tagajärgi ja öeldakse, et need kellel on rasked kahjustused tekkinud, et see pole kohe kindlasti vaksist. Kas ei pane veidi mõtlema? Kuidas saab seda nii raudkindlalt väita? Tundub lihtsalt natuke liiga kahtlane, et mitte midagi tunnistada ei taheta.

Kokkuvõttes on see sinu otsus, kuula oma sisetunnet ning ära lase teistel oma pähe ronida. Parim abiline on see, kui elad hirmust vabana, sest hirm hakkab juba olukordi iseenesest ligi tõmbama. Või siis väsitad end lihtsalt pideva hirmus olemisega ära. Kuid praegu on aeg olla õnnelik, usaldav, rõõmus, sest ka beebi tunneb sinu tundeid.

Tarku otsuseid!

+18
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult oled sa pesueht antivexxer. Tood lihtsalt rasedust ettekäändeks ja “tahad kuulda teiste kogemusi”.

Mis sa kulutad teiste aega.

+1
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin kuu peale sünnitust esimese süsti. Ei julgenud rasedana teha.

Minul on sama plaan. Rasedust on 39.nädalat ja seni õnnestunud viirustest eemale hoida. Kodus üks kooli- ja üks lasteaialaps.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et kahtled, sellel on põhjus. St et ehk ei peaks siiski (vähemalt raseduse ajal) vaksi tegema. Miski annab sulle märku, et asi pole õige, kuula seda.

See, kui saad siin mõnekümne kogemust lugeda, ei tähenda veel mitte midagi. Kõik on niivõrd individuaalne. Lisaks, ei tea meist keegi, milliseks võivad tagajärjed kujuneda (sinu või lapse jaoks). Keegi ei saa väita, et need alles aasta, kahe, või kümne pärast välja ei löö. Kuid kahjuks juba praegu eitatakse vaksi tagajärgi ja öeldakse, et need kellel on rasked kahjustused tekkinud, et see pole kohe kindlasti vaksist. Kas ei pane veidi mõtlema? Kuidas saab seda nii raudkindlalt väita? Tundub lihtsalt natuke liiga kahtlane, et mitte midagi tunnistada ei taheta.

Kokkuvõttes on see sinu otsus, kuula oma sisetunnet ning ära lase teistel oma pähe ronida. Parim abiline on see, kui elad hirmust vabana, sest hirm hakkab juba olukordi iseenesest ligi tõmbama. Või siis väsitad end lihtsalt pideva hirmus olemisega ära. Kuid praegu on aeg olla õnnelik, usaldav, rõõmus, sest ka beebi tunneb sinu tundeid.

Tarku otsuseid!

Tark otsus on see, et sa ei kuula mitte oma ala eksperte, kes on aastakümneid oma ala studeerinud ja praktiseerinud, vaid kuulad vaktsiinivastaseid, kelle erialased teadmised on puhas null, kõige lähedasem kogemus teadusele oli parimal juhul põhikoolitaseme bioloogia ja keemia, millest ka ilmselt veeti ennast suure hädaga läbi ning kogu “teadmus” on ammutatud internetist teiste samasuguste erialaselt puudulike inimeste fantaasiaid lugedes?

Küsime nii – kui sul pimesool lõhkeb, kas sa laseksid seda opereerida arstil või mõnel vaktsiinivastasel, kes on opereerimist ise youtubest õppinud? Miks inimesed õpivad nii hilja, et pöörduvad haiglasse alles siis kui koroona on saanud, mitte pole seda ennetanud? Täpselt samad inimesed tegelevad vaktsineerimisega, kes su kroonat hiljem haiglas ravivad. Kuidas on nii, et ühes asjas neid ei usaldada, aga kui asi hull, siis järsku tekib nende vastu usaldus? Kuidas oleks, kui laseks siis vaktsiinivastatel ennast ravida kui nad nii targad on ja kõike teavad?

Kas vaktsiinivastased võtavad vastutuse kui sa rasedana koroona peaks saama ja intensiivravis antibiootikumide all peaksid lõpetama ning beebi enneaegselt surnult sünnitad? Ei, nad täiesti süüdimatult soovitavad sul riskida oma ja oma beebi eluga.

Kõik need koroonasurmad mida iga päev lugeda võime, on vaktsiinivastaste südametunnistusel. Tänu nende ibale jätsid nood inimesed ennast vaktsineerimata ja surid ära. See hulk, kes aga ennast elu lõpuni invaliidistab, sest koroona tekitab tõsised kopsukahjustused, sellest pole isegi mõtet rääkida. Ootan huviga millal tulevad kohtulahendid, kus vaktsiinivastased reaalselt peaks hakkama maksma kahjutasu inimeste tapmise ja tervise kahjustamise eest oma iba ajamisega. Oleks aeg nad vastutusele võtta.

+21
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina tegin kuu peale sünnitust esimese süsti. Ei julgenud rasedana teha.

Minul on sama plaan. Rasedust on 39.nädalat ja seni õnnestunud viirustest eemale hoida. Kodus üks kooli- ja üks lasteaialaps.

Sama plaan. Rasedust 32 nädalat ja plaanin ennast vaktsineerida peale sünnitust.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aprilli lõpus ehk 2 nädalat enne rasedust sain AZ. Siis tekkis palavik ca 37,8, peavalu, mis kestis 2 päeva.

Augusti alguses ehk raseduse 16 ndl-l sain 2 süstina Pfizeri. Siis tundsin 2 päeva väikest väsimust, rohkem midagi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aprilli lõpus ehk 2 nädalat enne rasedust sain AZ. Siis tekkis palavik ca 37,8, peavalu, mis kestis 2 päeva.

Augusti alguses ehk raseduse 16 ndl-l sain 2 süstina Pfizeri. Siis tundsin 2 päeva väikest väsimust, rohkem midagi.

Kuidas sulle kahte erinevat vaktsiini tehti?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerisin end 6. ja 9. rasedusnädalal. Oli ainult käsi valus ja veits iiveldas. Praeguseks laps käes ja igati tubli ja terve, kosub hästi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaalusin ka pikalt vaksineerimist. Mees vaksineeris siis kui ma olin veits yle 5n rase. Ma tyhistasin oma aja ära. Siis ei julgenud, sest tahtsin rohkem selle kohta uurida.

Suhtlesin 3 erineva arstiga ja pereõest tuttavaga ja otsustasin ikkagist vaksiini ära teha aga mitte enne teist trimestrit. Selle soovituse andis gynekoloog. Ta ytles, et mRNA vaksiin beebini ei jõuagi aga palaviku ja kõrvaltoimete võimaluse tõttu pigem vaksineerida hiljem. (Mul oli viljatusravi ja eelnevalt mitu katkemist – arst hoidis mind väga, et see rasedus pysima jääks). Hindasime koroonasse haigestumise riski ohtlikumaks, kui vaksineerimise võimalikke ohte.

Vaksiiniks valisin Moderna. Esimese systi sain 16+4 ja teise 21+3. Käsi oli valus ja teise systiga tuli ka korraks 37.3 palavik aga järgmine päev oli palavik juba maas. Võtsin õhtul 2 paracetamoli.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aprilli lõpus ehk 2 nädalat enne rasedust sain AZ. Siis tekkis palavik ca 37,8, peavalu, mis kestis 2 päeva.

Augusti alguses ehk raseduse 16 ndl-l sain 2 süstina Pfizeri. Siis tundsin 2 päeva väikest väsimust, rohkem midagi.

Kuidas sulle kahte erinevat vaktsiini tehti?

Minul ka 2 eri vaktsiini – aprillis sain astra zeneca 1. doosi, teise doosi saamise ajaks olin juba rase ja lükkasin edasi II trimestri peale. Kuna AZ-ga enam ei vaktsineerita, siis sain valida moderna ja pfizeri vahel. Validi moderna, sest sel hetkel tuvastatud vist kõige parem kaitse.

Az-ga oli palavik 39 ringis pool ööpäeva, Modernaga oli käsi veidi valus ja selline üldine väsimus ca 24h.

Eks see vaktsineerimine ole kahe otsaga asi, aga vaadates hetke nakatumisnäite, on vaktsineerituna siiski julgem tunne rase olla.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On mitmeid asju, mis mind mitte vaktsineerimise ja selle edasi lükkamise puhul hirmutab. Esiteks rasedana organism nagunii suurema koormuse all ja sellest tulenevalt ka ehk veidi nõrgem immuunsus ja saades koroona on palju ravimeid, mida rasedad tarbida ei saa, et enda olukorda leevendada. Muidu ju võid grippi ja kopsupõletikku põdeda, kuid rasedana tahame me end ikka hoida nii, et me miskit endale külge ei korjaks.

Eks see,et on nii palju vastakat infot, tekitab segadust ja pea sellest teemast otsas paks.

Olen kindel,et minusuguseid on veel ja veel. Olen end selle teemaga vaevanud juba päris pikalt ja see hakkab vaikselt lihtsalt rõhuma, sest tunned kuidas surve kasvab. Haigestunuid järjest tuleb juurde. Välismaa uudisportaalidest jääb ikka aeg-ajalt silma mõni artikkel, kus rase koroona tõttu teise ilma on läinud.

Samas kuuled ja loed vaktsiinide kõrvalmõjudest, just nüüd kui olin Moderna osas suhteliselt positiivselt meelestatud, lugesin Reutersist, et osad Euroopa riigid on Moderna kasutamise noortel keelanud suurenenud südamehaiguste riski tõttu.

Nõme on see, et kumbki variant ei tekita 100% kindlust, ei vaktsineerimata jätmine ega ka vaktsineerimine. Kuid ise olen mõelnud, et hiljemalt kuu keskpaigaks peaks ikka mingi otsuse vastu võtma.

Eks teiste kogemuste kohta uurimine on üks väike killuke otsustamise eelprotsessist.  Keegi ei Anna kummagi otsuse puhul garantiisid, vastutaja oled ikka sina ainuisikuliselt. Praegusele olukorrale lisab aktsenti juurde rasedus.

 

 

 

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Moderna vaktsiin, esimese sutsu sain 17.nädalal ja teise 22.nädalal, kummagagi erilisi kõrvaltoimeid ei tekkinud, ainult süstekoht veidi valutas. Nüüd 37 nädalat ja beebiga kõik hästi, ootan vaid, et millal nägu tahab näidata. 🙂

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegin teise doosi kuu enne rasestumist – moderna. Ei saa öelda, et poleks kõrvalmõjusid, mõlema doosiga olin ikka päev-paar korralikult haige, st nõrkus, palavik, käsi jubedalt valutas. Samas tuttavatel meesterahvastel, kes on saanud sama või muud vaktsiini pole eriti midagi olnud, ei tea millest see oleneb. Igatahes praegu tundub, et rasedusega on kõik korras, 13. nädal käib.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina põdesin koroona läbi enne vaktsiinide jõudmist Eestisse. Põdemine oli küllaltki kerge, taastumine aga raske. Vähem, kui pool aastat hiljem rasestusin ja kuna poole raseduseni kestis mul korralik oksetrall, siis see periood oli nagunii vaktsineerimine ebasoovituslik.

Vaktsiinivastane ma otseselt pole, aga samas selle koroonavaktsiini osas on mul küll väga vastumeelsed tunded. Ei kaasne sellega mitte midagi kindlat ja kunagi ei tea, kuidas just sinu keha sellele vaktsiinile mõjub ja kuidas see reageering lootele võib mõjuda (nt kui peaks tõusma kõrge palavik). Kõige ajuvabam minu jaoks ongi see meeletu pealesurumine mingite faktidega, mis siis kohe varsti jälle nende samade inimeste poolt valeks tunnistatakse.

Kokkuvõttes leian, et ei näe vaktsineerimisel mitte mingit pointi enda jaoks, veel vähem hakkan seda rasedana enda peal katsetama. Kui tõesti peaksin uuesti koroonasse jääma, siis esimesest kogemusest tean, et põdesin üsna kergesti ning eks uuesti jäädes on organism juba tuttav sedalaadi viirusega, et sellega veelgi kiiremini ja paremini võitlema hakata.

See on vähemalt minu arvamus minu enda keha, minu organismi ja oma beebi heaolu suhtes.

Rasedust tänaseks 24+2

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina põdesin koroona läbi enne vaktsiinide jõudmist Eestisse. Põdemine oli küllaltki kerge, taastumine aga raske. Vähem, kui pool aastat hiljem rasestusin ja kuna poole raseduseni kestis mul korralik oksetrall, siis see periood oli nagunii vaktsineerimine ebasoovituslik.

Vaktsiinivastane ma otseselt pole, aga samas selle koroonavaktsiini osas on mul küll väga vastumeelsed tunded. Ei kaasne sellega mitte midagi kindlat ja kunagi ei tea, kuidas just sinu keha sellele vaktsiinile mõjub ja kuidas see reageering lootele võib mõjuda (nt kui peaks tõusma kõrge palavik). Kõige ajuvabam minu jaoks ongi see meeletu pealesurumine mingite faktidega, mis siis kohe varsti jälle nende samade inimeste poolt valeks tunnistatakse.

Kokkuvõttes leian, et ei näe vaktsineerimisel mitte mingit pointi enda jaoks, veel vähem hakkan seda rasedana enda peal katsetama. Kui tõesti peaksin uuesti koroonasse jääma, siis esimesest kogemusest tean, et põdesin üsna kergesti ning eks uuesti jäädes on organism juba tuttav sedalaadi viirusega, et sellega veelgi kiiremini ja paremini võitlema hakata.

See on vähemalt minu arvamus minu enda keha, minu organismi ja oma beebi heaolu suhtes.

Rasedust tänaseks 24+2

Oma beebi heaolu suhtes reklaamid kõvasti otsust millega võtad riski beebi ka hilises raseduse järgus kaotada, preeklampsia, kasvupeetus, hingamisaparaadid jne.. Mnjaa kuidas kellele.????‍♀️

Lisaks nõrgenenud immuunsüsteemile on teadupärast delta tüvi palju raskem ka põdemise suhtes, kuid igaüks teeb oma valikud ise. Kuidas sinu vastus raseduse aegse vaktsineerimise kogemustesse puutus jääb muidugi arusaamatuks.

+11
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pfizeri sain 13. ja 19. rasedusnädalal. Kuna 12. nädala OSCARis sain väga kõrge riski preeklampsiaks, ei olnud vaktsineerimise vajalikkuses küsimustki.

Pärast esimest süsti olin paar päeva väga väsinud ja süstekoht oli väga valus. Pärast teist süsti oli ainult kerge süstekoha valu.

Olen iga-aastaselt vaktsineerinud ka gripi vastu, aga sel aastal jälgin grippi haigestumise statistikat ja otsustan selle põhjal. Eelmisel hoojal grippi ju peaaegu polnudki.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina põdesin koroona läbi ca 2,5 enne rasedaks jäämist – jah olin haige küll, peamiseks vaevuseks seljavalu ja suur väsimus, tervenedes ca 10 päeva pärast kadus lõhna tundmine, mis taastus umbes 1 kuu jooksul täielikult. Haiglavoodist-hingamisaparaadist oli haigus väga kaugel, sest 37a terve inimesena ei kuulu ka riskigruppi.

Nüüd rasedana olen igasuguse haigestumise vastu ja ettevaatlikum. Uurisin põhjaliult eri allikatest ning olen jõudnud veendumusele et läbipõdemine on kõige kindlam tegur uuesti ja/või raskelt haigestumise vastu olenemata sellest, et rase on nõrgem kui mitterase.

Kui ma ei oleks haigust läbi põdenud, siis distantseeriksin end olulisel määral kontaktidest. Kuna tutvusringkonnas on mitmed inimesed surnud vaktsiini kõrvalmõjude tõttu (jah, minust vanemad inimesed), samuti mitte kõik tuttavad med.töötajad/arstid pole vaktsiini soovitanud rasedale siis rasedana ma ikkagi ei julgeks vaktsiini teha.

Nõustun eelnevalt kommenteerinud käoga, kes loomulikult tümitada sai, et hirm mõjub igal juhul halvasti, üks kõik milline sinu otsus saab olema.

Sulle armas TA ilusat ootamisaega ja rahulikku meelt!

 

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerisin rasestumise päeval, mees siiani naerab, et meil on vaktsiinibeebi. Hetkel rasedust 29 nädalat ja käsi ei tõuse kirjutama, et kõik on hästi, sest laps pidevalt peksab mind jalaga, kõht on kinni ja sada muud rasedate tüüphäda, aga meditsiinilisest vaatenurgast on meie mõlemaga hetkel kõik suurepärane.

Aga mina viimaste uudiste valguses ei soovita esimesel trimestril vaktsineerida, sest nüüd ei soovitata ju rasedatel enam paratsetamooli ka võtta, nii et põhimõtteliselt polegi ühtki palavikualandajat alles. Arvan küll, et ega see üks tablett ei teeks ilmselt lapsele midagi, aga ikkagi kindlam teha palavikuohuga asju siis, kui peamised organid kõik välja arenenud ja juba julgem tunne. Aga ma olen ka paranoik, kes ei julgenud esimesed kaks trimestrit viinamarjugi süüa, sest seal palju mürke. ????

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin kuu peale sünnitust esimese süsti. Ei julgenud rasedana teha.

Minul on sama plaan. Rasedust on 39.nädalat ja seni õnnestunud viirustest eemale hoida. Kodus üks kooli- ja üks lasteaialaps.

Sama plaan. Rasedust 32 nädalat ja plaanin ennast vaktsineerida peale sünnitust.

edu, jooda beebile kah vaktsiini piimaga

+1
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hetkel on kahe nädala jooksul ravimiametile teatanud kõigest 4 naist, kelle rasedus peale vaktsiini saamist on katkenud, neid uuritakse alles. Eks igaüks peab ise neid riske kaaluma, millega riskib. Mina isiklikult riskiks haiguse saamisega, sest nüüd on ka selgunud, et vaksitud nakatuvad ka, ja mitte vähe. Kujutan ette seda kombot, 2x vaksitud ning juurde veel haiguse põdemin. Muidugi hirmutab fakt, et meditsiin on korra sellise suure äparduse teinud juba talidomiidiga…

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on kahe nädala jooksul ravimiametile teatanud kõigest 4 naist, kelle rasedus peale vaktsiini saamist on katkenud, neid uuritakse alles.

Kas saaksid palun viidata allikale?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on kahe nädala jooksul ravimiametile teatanud kõigest 4 naist, kelle rasedus peale vaktsiini saamist on katkenud, neid uuritakse alles. Eks igaüks peab ise neid riske kaaluma, millega riskib. Mina isiklikult riskiks haiguse saamisega, sest nüüd on ka selgunud, et vaksitud nakatuvad ka, ja mitte vähe. Kujutan ette seda kombot, 2x vaksitud ning juurde veel haiguse põdemin. Muidugi hirmutab fakt, et meditsiin on korra sellise suure äparduse teinud juba talidomiidiga…

Nii huvitava info peale kohe pidin ravimiameti kodulehe avama ning järgi kontrollima, et  mis värk nende raseduse katkemistega siis on. Kes ise ehk otsida ei viitsi/taha/oska, siis kopeerin siia info ravimiameti lehelt. Vahemikus 27.09-10.10.21 leian mina nelja asemel kaks teadet antud teemal:

 
<ul style=”margin: 0px; padding: 0px 0px 0px 20px; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; list-style-position: initial; list-style-image: initial; color: #2b3244; font-size: 13px;”>

  • <span style=”font-family: arial, sans-serif;”><span style=”font-size: 10pt;”>Ühes teatises kirjeldati 41-aastasel naisel raseduse katkemist 4. raseduskuul 2 kuud pärast 2. vaktsiiniannust.</span></span>
  • Ühes teatises kirjeldati 37-aastasel naisel raseduse peetumist ja aborti 6-8 rasedusnädalal (vaktsineerimine toimus vähemalt 7 nädalat enne rasestumist)
  • Riske ning saadaval olevat infot kaaludes kipun pigem arvama, et avasüli rasedana olla valmis koroonat läbi põdema on pisut riskantsem, kui antud näitel vanuse tõttu riskigruppi kuuluvatel naistel raseduste katkemised kaks kuud peale teist vaktsiiniannust, ühel juhul kusjuures raseduse 6-8.nädalal kus katkemise võimalus normaalselt kulgeva raseduse puhul on ligi 10%.

    Jah, tõesti on selgunud, et vaktsiin ei hoia 100% ära haigestumist, kuid tõestatud on ka see, et vaktsineeritud põevad haigust kergemini ja raseduse aegne covidi põdemine võib tuua kaasa kõrgenenud loote kasvupeetuse ning preklampsia riski. Ole hea ja palun ära ürita teisi lapseootel naisi hirmutada, ilmselgelt ei võeta neid otsuseid vaktsineerida vastu kergekäeliselt ja kui sa ei oleks siia kommenteerinud vaid hirmutamise eesmärgil, siis oleksid ka ilmselt ise maininud ära väikese tõsiasja, et mõlemad naised olid vanuse poolest riskirühmas ning vaktsineerimine toimus mõlemal juhul kaks kuud enne raseduse katkemist.

    +18
    -4
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    Mnjah, paratamatult jääb selle viimase vaktsiinivastase kommentaari lugedes mulje, et inimene üritab meelega konteksti varjates lihtsalt inimesi hirmutada – oleks avalikult välja öelnud, et 41aastasel rasedus katkes mitu kuud pärast vaktsineerimist, ei tunduks ju nii hirmus, järelikult tuleb seda osa varjata.

    +12
    -1
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )


    Esileht Lapse ootamine Mitmendal rasedusnädalal ja millise vaktsiiniga lasite vaktsineerida?