Esileht Lapse ootamine Mitmendal rasedusnädalal ja millise vaktsiiniga lasite vaktsineerida?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 106 )

Teema: Mitmendal rasedusnädalal ja millise vaktsiiniga lasite vaktsineerida?

Postitas:
Kägu

Aga seda te ei mõtle, et joodate vaktsiini oma beebilegi?

+1
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

minu ämmaemand ei soovita end süstida.. aga ma poleks end isegi soovitusega süstida lasknud

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu ämmaemand ei soovita end süstida.. aga ma poleks end isegi soovitusega süstida lasknud

Selliseid postitusi saab tõsiselt võtta ainult siis, kui paned siia ka selle ämmaka nime. Muidu on see lihtsalt ühe vaktsiinivastase trollimine.

+14
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Aga seda te ei mõtle, et joodate vaktsiini oma beebilegi?

Mõtlen küll, tänud küsimast. Rinnapiimaga annan edasi antikehi oma lapsele, et ka juhul kui kogu pere peaks koroonasse jääma, siis on ka kõige pisemal natuke ohutum olla.</p>

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ämmaemand soovitas vaktsineerida peale lootanatoomia UH tegemist, siis umbes 20 nädala paiku. Ise lükkasin seda edasi, sest 20nda nädala piku oli suur suvi ja nakatumisnäitajad olid palju madalamad kui praegu. Minul on teismelised lapsed, kes käivad koolis ja trennides ning kellel on päris suur tutvusringkond. Seega, isegi kui mina end hoian ja liigun vähe poes jm avalikes kohtades, on suur tõenäosus, et mulle koju see viirus tuuakse. Rasedad on niigi riskirühmas, lisaks on minul ka rasedusdiabeet. Sügisel sain mingi tavalise külmetuse pealt köha – köhisin 4 nädalat ja alguses ikka väga hullusti. Ausalt öeldes ei kujuta ettegi, et mis seis veel koroonaga oleks…. Kaalusin poolt ja vastu argumente ning otsustasin end vaktsineerida. Esimese süsti sain 29+ nädalal ja teise kolm nädalat hiljem. Eks see vaktsineerimine olegi igaühe enda isiklik otsus… Edu TA-le!

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selliseid postitusi saab tõsiselt võtta ainult siis, kui paned siia ka selle ämmaka nime. Muidu on see lihtsalt ühe vaktsiinivastase trollimine.

Ma austan oma ämmakat ja kaitsen teda vaksihullude eest.  Motle mis tahad.

+6
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sain esimese Moderna 16 ndl ja teise 21 ndl. Kõrvalnähte polnud kummalgi korral ja lapsega on kõik parimas korras.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma austan oma ämmakat ja kaitsen teda vaksihullude eest. Motle mis tahad.

Huvitav, et alati just vaktsiinivastased satuvad ämmakate ning arstide juurde, kes vaktsiini salaja ei soovita jne. Parim on see, et nemad teavad alati ka mitmeid ja mitmeid inimesi kellel on tugevad vaktsiinikahjustused või vaktsiini tagajärjel väidetavalt meie hulgast lahkunud.

+11
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul nii arst kui ämmaemand soovitasid vaktsineerida. Samuti on mu sõbranna rase ja ka tema arst ning ämmaemand (erinevad minu omadest) soovitasid vaktsineerida. Väga huvitav tõesti kuidas ainult need vaktsiinivastased suudavad selle nõela heinakuhjast (selle ainsa ämmaemanda või arsti) ülesse leida, kes vaktsineerida ei soovita.

+15
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hetkel on kahe nädala jooksul ravimiametile teatanud kõigest 4 naist, kelle rasedus peale vaktsiini saamist on katkenud, neid uuritakse alles.

Hetkeseisuga on leitud, et vaktsineerimine ei suurenda raseduse katkemise riski: https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2784193

Kui ma ise praegu rase oleksin, siis ootaksin võimalike kõrvalmõjude kartuses kuskil poole raseduseni, aga kindlalt vähemalt teise trimestrini. mRNA vaktsiin beebit otseselt mõjutada ei saa ja kuigi mulle üldse ei meeldi, kuidas seda justkui vabatahtlikku asja peale surutakse, ei meeldi mulle ka esoteeriline vaktsiinivastasus. mRNA vakstiini kartjad peaksid kartma viirust ennast veel enam, sest viirus sisaldab seda sama, mida vaktsiin, aga rohkem (no vaktsiini lisaaineid viirus ei sisalda, aga olen lisaainete nimekirjaga tutvunud ja neid karta pole põhjust, ammu läbi katsetatud kõik).
Olen vaktsineeritud, aga mul tekkis võimalus vaktsineerida alles mitu kuud peale sünnitust. Kõrvalmõjudest oli süstekoha valu ja kerge väsimus vaktsineerimisele järgneval päeval.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lasin täna peale pikka kaalumist endale ära teha esimese süsti vaktsiini. Uurisin allikaid nii siinseid ja ka välismaiseid allikaid ning käisin läbi hunniku artiklites ja veebilehti.

Imelik mõelda, et üks lihtne vaktsiineerimise teema on mind nii pikalt hoidnud ärevil,tekitanud  tuliseid vaidlusi kahjuks ka pere sees, kuna mees on vaktsiini vastu.

Uskumatult raskelt tuli see otsus. Imelik on mõelda, et tühipaljas vaktsineerimise teema on tekitanud olukorra, kus üks pere on jagunenud kaheks erinevaks leeriks.

Siis kui koju tulin, küsis mees nagu etteheitvalt ,,Noh, lasid siis süsti ära teha?”.

Uhh, päris tobe olukord.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lasin täna peale pikka kaalumist endale ära teha esimese süsti vaktsiini. Uurisin allikaid nii siinseid ja ka välismaiseid allikaid ning käisin läbi hunniku artiklites ja veebilehti.

Imelik mõelda, et üks lihtne vaktsiineerimise teema on mind nii pikalt hoidnud ärevil,tekitanud tuliseid vaidlusi kahjuks ka pere sees, kuna mees on vaktsiini vastu.

Uskumatult raskelt tuli see otsus. Imelik on mõelda, et tühipaljas vaktsineerimise teema on tekitanud olukorra, kus üks pere on jagunenud kaheks erinevaks leeriks.

Siis kui koju tulin, küsis mees nagu etteheitvalt ,,Noh, lasid siis süsti ära teha?”.

Uhh, päris tobe olukord.

Jäta maha see mats. Pere keskel kaaslase otsuste mitte aksepteerimine või nende maha tegemine näitab inimese suhtumist ka üleüldiselt suhtes olles.

+5
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Imelik mõelda, et üks lihtne vaktsiineerimise teema on mind nii pikalt hoidnud ärevil,tekitanud tuliseid vaidlusi kahjuks ka pere sees, kuna mees on vaktsiini vastu.

Uhh, päris tobe olukord.

Jäta maha see mats. Pere keskel kaaslase otsuste mitte aksepteerimine või nende maha tegemine näitab inimese suhtumist ka üleüldiselt suhtes olles.

See on ainuke asi, mis meil ka ei klapi. Ma ei näe, et see oleks põhjus inimesest lahku minekuks.Ta ütles seda lihtsalt mulle, mitte teiste ees.

Tegelikult on ta muidu super hooliv, armastav ja hea huumorisoonega mees. Oleme muidu kui üks meeskond, meil on alati koos hea ja tore olla.

Lihtsalt arusaamatu, miks ta nii vaktsiinide vastane on. Muudkui räägib,et see suur äri ja jamps. Kuid enamik asju siin ilmas ongi üks suur äri,alates sünnist kuni surmani. Iga eluetapp on kaetud.😊

Õli valas muidugi tulle ka see,et ta käis enda vaktsineeritud sõbraga koos väljas. Sõber sai koroona( põdes väga kergelt) ja tema mitte, istusid ninapidi koos. Siis see oli tal nagu ekstra argument, et ei ole ju põhjust vaktsineerida.

Nii kui mõne aatekaaslasega jutustama kipuvad, siis aina keeravad ja keeravad end neil teemadel üles. 🤪 Kuigi enamik sõpru ja pea terve ülejäänud nii minu kui tema pere on vaktsineeritud.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul õnneks mees arvestab selle koha pealt minu seisukohtadega. Kui ütlesin õhtusöögi ajal, et ta võiks sel aastal kindlasti gripivaktsiini ka teha, sest ma ei taha riskida sellega, et ta töö juurest titele nakkuse toob, oli tal järgmisel päeval juba vaktsineerimiseks aeg kinni pandud.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lasin vaktsineerida Astra Zenecaga. Esimene süst enne rasestumist, teine 4. rasedusnädala kanti (olin rasedusest teadlik). Nüüd loodan, et riik otsustab kiirelt tõhustusdoosose jagama hakata juba neile, kel viimasest vaktsiinist 6 kuud möödas, sest 8 kuud täitub mul alles paar päeva enne sünnitustähtaega.

Ilmselge vaktineerimispooldajana pean ka mina tõdema, et saan täiesti aru, et see soga, mida ka minu ämmaemand vaktsineerimise kohta (eelkõige esimesel trimestril vaktsineerimise kohta) ajas, võib tõesti rasedad segadusse ajada ja kõhklusi tekitada. Ma sain miskipärast selle loengu kaela, kuigi andsin juba varasemal visiidil teada, et olen täisvaktsineeritud. Õnneks vähemalt teise trimestri algusest suvatses isegi tema vaktsineerimist soovitada.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma mõistan kui rasedad naised on kõhkleval seisukohal vaktsineerimise suhtes, sest iga inimese reaktsioon vaktsiinile ongi individuaalne ja mõned on igasugu vaktsiinide suhtes tundlikumad kui teised (nt mõnel tõuseb palavik, mis ei ole rasedale hea).

Aga seda, et terve mees ei ole nõus kaitsma enda rasedat naist ja pisikest beebit, sellist isekust ma mõista ei suuda. Minu mees teeb mida iganes, et kaitsta mind ja meie peagi sündivat beebit ning kui see tähendab, et ta peab saama koroona- või gripivaktsiini, siis on ta kohe nõus seda tegema.

Isegi kui vaktsineeritud inimene peaks nakatuma (kuigi see tõenäosus on 3x väiksem), siis kannab ta endaga palju väiksemat hulka viirust palju lühema perioodi vältel kui mittevaktsineerimata inimene (tihtipeale on see isegi juba surnud viiruse RNA mida PCR test tuvastab – teatavasti võib läbipõdenud inimene anda positiivse testi isegi kuu peale nakatumist kuigi on ammu juba tervenenud). Viiruse kogus aga määrab kas teine inimene nakatub ja kui nakatub, siis kui raskelt.

Kui mees keeldub ennast vaktsineerimast, endal rase naine või vastusündinud kodus, siis näitab see, et ta prioriteedid on ikka väga paigast ära ja selline mees ei väärigi isa nimetust kandma.

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lasin vaktsineerida Astra Zenecaga. Esimene süst enne rasestumist, teine 4. rasedusnädala kanti (olin rasedusest teadlik). Nüüd loodan, et riik otsustab kiirelt tõhustusdoosose jagama hakata juba neile, kel viimasest vaktsiinist 6 kuud möödas, sest 8 kuud täitub mul alles paar päeva enne sünnitustähtaega.

Ilmselge vaktineerimispooldajana pean ka mina tõdema, et saan täiesti aru, et see soga, mida ka minu ämmaemand vaktsineerimise kohta (eelkõige esimesel trimestril vaktsineerimise kohta) ajas, võib tõesti rasedad segadusse ajada ja kõhklusi tekitada. Ma sain miskipärast selle loengu kaela, kuigi andsin juba varasemal visiidil teada, et olen täisvaktsineeritud. Õnneks vähemalt teise trimestri algusest suvatses isegi tema vaktsineerimist soovitada.

Kui sul Astra Zenecaga vaktsineerimisest u 6 kuud möödas, siis võid juba näiteks perearstikeskusega (kui nad vaktsineerivad) ühendust võtta. AZ vaktsineeritutele võib teha tõhustusdoosi varem.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nägin ühte ettekande videot poola teadlasest, kes uuris, mis elemendid on seal, ühe aparaadiga saab vaadata, selgus et osades pudelites oli puhtalt ainult soolalahus, aga osadest leidis süsinikust, boorist ja alumiiniumist nanokehakesed kolmjala kujuga ning jala otstes käpakujulised haaratsid, oli vist 10 mikronit suurus ning grafeenoksiid on kah leitud,  jaapanis ja hispaanias… keegi vaataa mikroskoobis desainet, sealgi olid grafeeniosised näha.

+2
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma nägin ühte ettekande videot poola teadlasest, kes uuris, mis elemendid on seal, ühe aparaadiga saab vaadata, selgus et osades pudelites oli puhtalt ainult soolalahus, aga osadest leidis süsinikust, boorist ja alumiiniumist nanokehakesed kolmjala kujuga ning jala otstes käpakujulised haaratsid, oli vist 10 mikronit suurus ning grafeenoksiid on kah leitud, jaapanis ja hispaanias… keegi vaataa mikroskoobis desainet, sealgi olid grafeeniosised näha.

😀 😀 😀

Siin läheb ikka päris huumorinurgaks ära. Sa sellega muidu oled ikka kursis, et on võimalik huvi pärast testida oma antikehade taset? Mulle andis see kolmjalakujuline soolalahus küll korraliku antikehade taseme ka.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nägin ühte ettekande videot poola teadlasest, kes uuris, mis elemendid on seal, ühe aparaadiga saab vaadata, selgus et osades pudelites oli puhtalt ainult soolalahus, aga osadest leidis süsinikust, boorist ja alumiiniumist nanokehakesed kolmjala kujuga ning jala otstes käpakujulised haaratsid, oli vist 10 mikronit suurus ning grafeenoksiid on kah leitud, jaapanis ja hispaanias… keegi vaataa mikroskoobis desainet, sealgi olid grafeeniosised näha.

Vbolla see kolmjalg oli “teadlase” taburett, mis peegeldus

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sain Pfizeri 1.doosi enne rasestumist ja 2.doosi raseduse kuuenda nädala paiku. Mõlema doosiga oli kõigest käsi valus, muid kõrvalnähte ei esinenud. Praegu olen õnnelik, et lasin ennast vaktsineerida, sest haigestusin küll koroonasse aga sümptomid on pigem kerged (köha ja nohu põhiliselt).

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina lasin end vaktsineerida enne rasedust. Samal ajal küll juba proovisime ammu last saada. Algul olin samuti vastane aga samas esimese raseduse ajal 5k rasedana grippi põdedes, oli see kohutav. Ei tea ju kuidas koroonat põeksin, sest tavaline nohu ka mul raske kujuline. Aitas kaasa ka see osa, et sõbranna kes jäi kuntslikul teel rasedaks, siis tema arst soovitas enne protseduuri vaktsiini ära teha. Rasedana ei soovitanud seda vaktsiini talle. Tunnistan, esimesed 24h olid kohutavad peale vaktsiini. Kas teeksin lisa vaktsiini? Kindlasti mitte ja õnneks kui sünnitan, siis veel peaks antikehi olema. Mees oli mul täielik vaktsiinivastane. Kuid siis ma seletasin talle, et sellega seoses võib ta mitte pääseda Oscar ja LA uuringutele kaasa ja kui sünnitan, võib olla ei saa pärast sünnitust meiega jääda. Nädal hiljem oli end vaktsineerimas. Temal làks hullemini, kõrvalmõjud kestsid 72h. Alles üks päev arutasime, et see koroona teema jàlle suureks paisunud. Ämmaka juures käies öeldi kohe, kui mees vaktsineerimata, siis Oscarile ja LA uuringutele ei saa minuga kaasa tulla. Mees ütles, et kui polekski suvel vaktsineerinud, siis praegu ta teeks selle ikkagist ära, sest tahab minuga kaasas käia ja kõigest osa saada.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neile, kes arvavad, et rasedana pole mõtet vaktsineerida, sest beebi ei vaja koroona eest kaitseks antikehi, sest beebid haigeks ei jää:

https://elu24.postimees.ee/7373173/alen-veziko-uhekuune-tutar-toimetati-puhapaeval-covidiga-haiglasse-tal-oli-vaga-keeruline-hingata

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leedus suri koroonasse haigestunud 23-aastane mittevaktsineeritud sünnitaja.

https://tervis.postimees.ee/7373027/kaunases-suri-covid-19-tottu-sunnitaja

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, et kahtled, sellel on põhjus. St et ehk ei peaks siiski (vähemalt raseduse ajal) vaksi tegema. Miski annab sulle märku, et asi pole õige, kuula seda.

See, kui saad siin mõnekümne kogemust lugeda, ei tähenda veel mitte midagi. Kõik on niivõrd individuaalne. Lisaks, ei tea meist keegi, milliseks võivad tagajärjed kujuneda (sinu või lapse jaoks). Keegi ei saa väita, et need alles aasta, kahe, või kümne pärast välja ei löö. Kuid kahjuks juba praegu eitatakse vaksi tagajärgi ja öeldakse, et need kellel on rasked kahjustused tekkinud, et see pole kohe kindlasti vaksist. Kas ei pane veidi mõtlema? Kuidas saab seda nii raudkindlalt väita? Tundub lihtsalt natuke liiga kahtlane, et mitte midagi tunnistada ei taheta.

Kokkuvõttes on see sinu otsus, kuula oma sisetunnet ning ära lase teistel oma pähe ronida. Parim abiline on see, kui elad hirmust vabana, sest hirm hakkab juba olukordi iseenesest ligi tõmbama. Või siis väsitad end lihtsalt pideva hirmus olemisega ära. Kuid praegu on aeg olla õnnelik, usaldav, rõõmus, sest ka beebi tunneb sinu tundeid.

Tarku otsuseid!

Tark otsus on see, et sa ei kuula mitte oma ala eksperte, kes on aastakümneid oma ala studeerinud ja praktiseerinud, vaid kuulad vaktsiinivastaseid, kelle erialased teadmised on puhas null, kõige lähedasem kogemus teadusele oli parimal juhul põhikoolitaseme bioloogia ja keemia, millest ka ilmselt veeti ennast suure hädaga läbi ning kogu “teadmus” on ammutatud internetist teiste samasuguste erialaselt puudulike inimeste fantaasiaid lugedes?

Küsime nii – kui sul pimesool lõhkeb, kas sa laseksid seda opereerida arstil või mõnel vaktsiinivastasel, kes on opereerimist ise youtubest õppinud? Miks inimesed õpivad nii hilja, et pöörduvad haiglasse alles siis kui koroona on saanud, mitte pole seda ennetanud? Täpselt samad inimesed tegelevad vaktsineerimisega, kes su kroonat hiljem haiglas ravivad. Kuidas on nii, et ühes asjas neid ei usaldada, aga kui asi hull, siis järsku tekib nende vastu usaldus? Kuidas oleks, kui laseks siis vaktsiinivastatel ennast ravida kui nad nii targad on ja kõike teavad?

Kas vaktsiinivastased võtavad vastutuse kui sa rasedana koroona peaks saama ja intensiivravis antibiootikumide all peaksid lõpetama ning beebi enneaegselt surnult sünnitad? Ei, nad täiesti süüdimatult soovitavad sul riskida oma ja oma beebi eluga.

Kõik need koroonasurmad mida iga päev lugeda võime, on vaktsiinivastaste südametunnistusel. Tänu nende ibale jätsid nood inimesed ennast vaktsineerimata ja surid ära. See hulk, kes aga ennast elu lõpuni invaliidistab, sest koroona tekitab tõsised kopsukahjustused, sellest pole isegi mõtet rääkida. Ootan huviga millal tulevad kohtulahendid, kus vaktsiinivastased reaalselt peaks hakkama maksma kahjutasu inimeste tapmise ja tervise kahjustamise eest oma iba ajamisega. Oleks aeg nad vastutusele võtta.

Niimoodi peale lennata ka veidi nõme. Ka väga targad teadlased on öelnud, et seda vaktsiini tasub teha vaid riskigruppidele ja seda ka juhul, kui antikehad puuduvad. See vax töötab ainult siis, kui haigus reaalselt jõuab kopsu alla ossa ( mida siiski tegelikult juhtub vähestel ). Samuti ei saa selle vaxiga tekitada karjaimmuunsust ega midagi.  Isegi väga targad mehed on öelnud, et Eestis on liiga tugev ja valede põhjendustega hirmutamine.

See iga inimese oma otsus. Ja neid, kellel ka põhjuseid välja tuua, miks seda mitte teha, ei saa koje mutta trampida, sest teie arvamus teine on. Väheke rohkem sallivust võiks olla.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niimoodi peale lennata ka veidi nõme. Ka väga targad teadlased on öelnud, et seda vaktsiini tasub teha vaid riskigruppidele ja seda ka juhul, kui antikehad puuduvad. See vax töötab ainult siis, kui haigus reaalselt jõuab kopsu alla ossa ( mida siiski tegelikult juhtub vähestel ). Samuti ei saa selle vaxiga tekitada karjaimmuunsust ega midagi.  Isegi väga targad mehed on öelnud, et Eestis on liiga tugev ja valede põhjendustega hirmutamine. See iga inimese oma otsus. Ja neid, kellel ka põhjuseid välja tuua, miks seda mitte teha, ei saa koje mutta trampida, sest teie arvamus teine on. Väheke rohkem sallivust võiks olla.

Kes on need anonüümsed “väga targad teadlased” ja “”väga targad mehed”?

Andres Merits, kes on rakendusviroloogia professor, on mitmes intervjuus öelnud, et antikehad hakkavad viirusega võitlema juba ninaneelus. Sellepärast me tegelikult asümptomaatiliste inimeste puhul ei teagi, kas nende test on positiivne, sest neil reaalselt on elus viirus kehas või on viirus küll nende ninaneelu sattunud aga see on juba kahjutuks tehtud surnud viirus. PCR test teatavasti tuvastab vaid viiruse RNA, aga mitte kas tegu on surnud või elusa viirusega.

Lisaks, rasedad kuuluvadki riskigruppi.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, et kahtled, sellel on põhjus. St et ehk ei peaks siiski (vähemalt raseduse ajal) vaksi tegema. Miski annab sulle märku, et asi pole õige, kuula seda.

See, kui saad siin mõnekümne kogemust lugeda, ei tähenda veel mitte midagi. Kõik on niivõrd individuaalne. Lisaks, ei tea meist keegi, milliseks võivad tagajärjed kujuneda (sinu või lapse jaoks). Keegi ei saa väita, et need alles aasta, kahe, või kümne pärast välja ei löö. Kuid kahjuks juba praegu eitatakse vaksi tagajärgi ja öeldakse, et need kellel on rasked kahjustused tekkinud, et see pole kohe kindlasti vaksist. Kas ei pane veidi mõtlema? Kuidas saab seda nii raudkindlalt väita? Tundub lihtsalt natuke liiga kahtlane, et mitte midagi tunnistada ei taheta.

Kokkuvõttes on see sinu otsus, kuula oma sisetunnet ning ära lase teistel oma pähe ronida. Parim abiline on see, kui elad hirmust vabana, sest hirm hakkab juba olukordi iseenesest ligi tõmbama. Või siis väsitad end lihtsalt pideva hirmus olemisega ära. Kuid praegu on aeg olla õnnelik, usaldav, rõõmus, sest ka beebi tunneb sinu tundeid.

Tarku otsuseid!

Tark otsus on see, et sa ei kuula mitte oma ala eksperte, kes on aastakümneid oma ala studeerinud ja praktiseerinud, vaid kuulad vaktsiinivastaseid, kelle erialased teadmised on puhas null, kõige lähedasem kogemus teadusele oli parimal juhul põhikoolitaseme bioloogia ja keemia, millest ka ilmselt veeti ennast suure hädaga läbi ning kogu “teadmus” on ammutatud internetist teiste samasuguste erialaselt puudulike inimeste fantaasiaid lugedes?

Küsime nii – kui sul pimesool lõhkeb, kas sa laseksid seda opereerida arstil või mõnel vaktsiinivastasel, kes on opereerimist ise youtubest õppinud? Miks inimesed õpivad nii hilja, et pöörduvad haiglasse alles siis kui koroona on saanud, mitte pole seda ennetanud? Täpselt samad inimesed tegelevad vaktsineerimisega, kes su kroonat hiljem haiglas ravivad. Kuidas on nii, et ühes asjas neid ei usaldada, aga kui asi hull, siis järsku tekib nende vastu usaldus? Kuidas oleks, kui laseks siis vaktsiinivastatel ennast ravida kui nad nii targad on ja kõike teavad?

Kas vaktsiinivastased võtavad vastutuse kui sa rasedana koroona peaks saama ja intensiivravis antibiootikumide all peaksid lõpetama ning beebi enneaegselt surnult sünnitad? Ei, nad täiesti süüdimatult soovitavad sul riskida oma ja oma beebi eluga.

Kõik need koroonasurmad mida iga päev lugeda võime, on vaktsiinivastaste südametunnistusel. Tänu nende ibale jätsid nood inimesed ennast vaktsineerimata ja surid ära. See hulk, kes aga ennast elu lõpuni invaliidistab, sest koroona tekitab tõsised kopsukahjustused, sellest pole isegi mõtet rääkida. Ootan huviga millal tulevad kohtulahendid, kus vaktsiinivastased reaalselt peaks hakkama maksma kahjutasu inimeste tapmise ja tervise kahjustamise eest oma iba ajamisega. Oleks aeg nad vastutusele võtta.

Niimoodi peale lennata ka veidi nõme. Ka väga targad teadlased on öelnud, et seda vaktsiini tasub teha vaid riskigruppidele ja seda ka juhul, kui antikehad puuduvad. See vax töötab ainult siis, kui haigus reaalselt jõuab kopsu alla ossa ( mida siiski tegelikult juhtub vähestel ). Samuti ei saa selle vaxiga tekitada karjaimmuunsust ega midagi. Isegi väga targad mehed on öelnud, et Eestis on liiga tugev ja valede põhjendustega hirmutamine.

See iga inimese oma otsus. Ja neid, kellel ka põhjuseid välja tuua, miks seda mitte teha, ei saa koje mutta trampida, sest teie arvamus teine on. Väheke rohkem sallivust võiks olla.

Igal ühel ongi oma otsus, kuid palun ära mine siis oma sündimata lapsega niigi kurntud arstide uksele koputama kui teiega midagi juhtuma peaks, olenemata sellest kas see on covidiga seotud või mitte. Kindlasti aitavad sind sellisel juhul need “väga targad” nimedeta mehed ja teadlased, kes vabalt laseks kogu meditsiinisüsteemil kokku variseda.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

See vax töötab ainult siis, kui haigus reaalselt jõuab kopsu alla ossa ( mida siiski tegelikult juhtub vähestel ).

Kas sa ise ka aru saad kui ebaloogiline see väide on? Kui antikehad hakkaks viirusega võitlema alles siis kui see jõuab kopsu, siis jõuaks koroona absoluutselt IGA nakatunud inimese kopsudesse. Antikehad ongi need mis takistavad koroona levikut kehas ja ilma nendeta jõuaks see ALATI kopsudesse.

Samuti ei eksisteeri sellist asja nagu vaktsiini antikehad ja keha enda tekitatud antikehad. Need on täpselt üks ja sama asi. Vaktsiiniga ei süstita antikehi. Antikehad tekitab sinu enda keha vastuseks vaktsiinile. Täpselt samad antikehad mis ta tekitab kui ta reaalse viiruse kokku puutub. Erinevus on selles, et vaktsiiniga on need antikehad sul juba valmis kohe viirust ründama. Kui aga saad viiruse ilma antikehi omamata, siis on viide sees kuni keha need antikehad ise tekitab. Maksimaalse antikehade taseme saavutamiseks kulub umbes 2 nädalat. Seega annab antikehade omamine olulise eelise viirust kohe esimesest hetkest ründama hakata. See rünne toimub koheselt kui viirus su organismi satub, mitte alles siis kui see kopsudes on.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sain Pfizeri süstid jaanuaris ja veebruaris. Last üritasime saada selleks hetkeks 4,5 aastat (ise+ivf). Juunis oli siirdamine ja õnnestus! Ise olen veel naljaga mõelnud, et näe, tänu vaktsineerimisele olen nüüd rase :D. Tõhususdoosi koha pealt konsulteerimine 20+0 LA läbiviinud arstiga ja ta ütles, et III trimestril on antikehade ülekandumine lapsele suurem kui II trimestril, aga kui on aeg käes teha praegu, siis kindlasti seda teha. Ennast peab viiruse eest kaitsma ja seeläbi saab põdemise tüsistuste eest kaitsta ka last. Samal või järgmisel nädalal sain ka kolmanda doosi ja mitte midagi hullu ei kogenud- käsi kergelt oli valus ja see oli ka kõik.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niimoodi peale lennata ka veidi nõme. Ka väga targad teadlased on öelnud, et seda vaktsiini tasub teha vaid riskigruppidele ja seda ka juhul, kui antikehad puuduvad. See vax töötab ainult siis, kui haigus reaalselt jõuab kopsu alla ossa ( mida siiski tegelikult juhtub vähestel ). Samuti ei saa selle vaxiga tekitada karjaimmuunsust ega midagi. Isegi väga targad mehed on öelnud, et Eestis on liiga tugev ja valede põhjendustega hirmutamine. See iga inimese oma otsus. Ja neid, kellel ka põhjuseid välja tuua, miks seda mitte teha, ei saa koje mutta trampida, sest teie arvamus teine on. Väheke rohkem sallivust võiks olla.

Kes on need anonüümsed “väga targad teadlased” ja “”väga targad mehed”?

Andres Merits, kes on rakendusviroloogia professor, on mitmes intervjuus öelnud, et antikehad hakkavad viirusega võitlema juba ninaneelus. Sellepärast me tegelikult asümptomaatiliste inimeste puhul ei teagi, kas nende test on positiivne, sest neil reaalselt on elus viirus kehas või on viirus küll nende ninaneelu sattunud aga see on juba kahjutuks tehtud surnud viirus. PCR test teatavasti tuvastab vaid viiruse RNA, aga mitte kas tegu on surnud või elusa viirusega.

Lisaks, rasedad kuuluvadki riskigruppi.

Ei ole absoluutselt anonüümsed. Näiteks Alar Aab ja Sirje Rüütel. 🙂 Ei ole nagu just lollid inimesed ja päris kursis selle teemaga.

+4
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 106 )

Esileht Lapse ootamine Mitmendal rasedusnädalal ja millise vaktsiiniga lasite vaktsineerida?