Esileht Lapse ootamine Mitmendal rasedusnädalal ja millise vaktsiiniga lasite vaktsineerida?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 100 )

Teema: Mitmendal rasedusnädalal ja millise vaktsiiniga lasite vaktsineerida?

Postitas:
Kägu

See vax töötab ainult siis, kui haigus reaalselt jõuab kopsu alla ossa ( mida siiski tegelikult juhtub vähestel ).

Kas sa ise ka aru saad kui ebaloogiline see väide on? Kui antikehad hakkaks viirusega võitlema alles siis kui see jõuab kopsu, siis jõuaks koroona absoluutselt IGA nakatunud inimese kopsudesse. Antikehad ongi need mis takistavad koroona levikut kehas ja ilma nendeta jõuaks see ALATI kopsudesse.

Samuti ei eksisteeri sellist asja nagu vaktsiini antikehad ja keha enda tekitatud antikehad. Need on täpselt üks ja sama asi. Vaktsiiniga ei süstita antikehi. Antikehad tekitab sinu enda keha vastuseks vaktsiinile. Täpselt samad antikehad mis ta tekitab kui ta reaalse viiruse kokku puutub. Erinevus on selles, et vaktsiiniga on need antikehad sul juba valmis kohe viirust ründama. Kui aga saad viiruse ilma antikehi omamata, siis on viide sees kuni keha need antikehad ise tekitab. Maksimaalse antikehade taseme saavutamiseks kulub umbes 2 nädalat. Seega annab antikehade omamine olulise eelise viirust kohe esimesest hetkest ründama hakata. See rünne toimub koheselt kui viirus su organismi satub, mitte alles siis kui see kopsudes on.

Seda ütles selgelt ALAR AAB. Kuulake siis nende pressikonverentsi. Ma ei tea, mina igatahes ei pea neid lolliks, kes reaalselt õppinud ja tegelenud nende asjadega.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaksige vaksige. Ma igatahes ei riski. Isegi paratsetamol on rasedatele mittesoovitav, aga te hullate eksperimentaaliga.  Isegi kui osa vandenouteoreetikute jutust on tõsi… aga senine on näidanud, et koik on tõsi. Ootame veel, varsti on haiglas üle poole süstituid.  Algul ei pidanud ju üldse sinna sattuma. Loomulik  immuunsus tuksis, võõras aine veres..  aga usume teadust ( propagandat) , mitte loogikat ja oma silmi.  Sel aastal on surijaid ja haigestunuid palju rohkem. Mis on teistmoodi?  Aga pange edasi peaga vastu seina.

+5
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://epl.delfi.ee/artikkel/95031065/vaktsineerimata-rasedad-riskivad-enneaegse-lapse-sunni-ja-intensiivraviga

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaksige vaksige. Ma igatahes ei riski. Isegi paratsetamol on rasedatele mittesoovitav, aga te hullate eksperimentaaliga. Isegi kui osa vandenouteoreetikute jutust on tõsi… aga senine on näidanud, et koik on tõsi. Ootame veel, varsti on haiglas üle poole süstituid. Algul ei pidanud ju üldse sinna sattuma. Loomulik immuunsus tuksis, võõras aine veres.. aga usume teadust ( propagandat) , mitte loogikat ja oma silmi. Sel aastal on surijaid ja haigestunuid palju rohkem. Mis on teistmoodi? Aga pange edasi peaga vastu seina.

Koroonahaigetega töötavad arstid näevad kõige lähemalt oma silmaga, mis toimub, miks ma neid uskuma ei peaks? Soovitan samuti lugeda seda artiklit, mille link eelmises postituses on.

Eriti absurdne on üleskutse, mitte uskuda teadust. Millel siis vaktsiinivastaste teadmised põhinevad?

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaksige vaksige. Ma igatahes ei riski. Isegi paratsetamol on rasedatele mittesoovitav, aga te hullate eksperimentaaliga. Isegi kui osa vandenouteoreetikute jutust on tõsi… aga senine on näidanud, et koik on tõsi. Ootame veel, varsti on haiglas üle poole süstituid. Algul ei pidanud ju üldse sinna sattuma. Loomulik immuunsus tuksis, võõras aine veres.. aga usume teadust ( propagandat) , mitte loogikat ja oma silmi. Sel aastal on surijaid ja haigestunuid palju rohkem. Mis on teistmoodi? Aga pange edasi peaga vastu seina.

Pime usk vandenõuteooriatesse ja lollus on see, mida peaks kartma, mitte vaktsiin. Kui sul on ükskõik kas kaotad oma lapse või mitte, siis ära vaktsineeri. Aga kes oma sündimata lapsest hoolib, peaks kindlasti ennast ära vaktsineerima.

Tõepoolest, lugege seda artiklit:
https://epl.delfi.ee/artikkel/95031065/vaktsineerimata-rasedad-riskivad-enneaegse-lapse-sunni-ja-intensiivraviga

**Kuigi mõni rase kahtleb vaktsineerimises, on just koroonaviirus see, mida tal on põhjust karta.

**Praegu leviv deltatüvi ohustab loodet rohkem kui varasemad tüved.

Kaks rasedat võitlevad üliraskes seisus Tartu ülikooli kliinikumis oma elu eest. Korduvad operatsioonid. See on vaatepilt, mida ka kogenud naistearstid ei mäleta.

„Eelmisel aastal ei näinud me midagi nii hullu kui nüüd. Kuna teada on, et deltatüvi põhjustab rasedatel palju rohkem komplikatsioone ja rohkem rasedaid satub intensiivraviosakonda, siis pole ime, et näeme praegu väga tõsiselt haigeid rasedaid,” räägib kliinikumi naistearst Made Laanpere. „Nii raskeid haigeid pole meil aastaid olnud. Tuleb keerulisi otsuseid teha ehk valida, kas ja millal rasedus lõpetada. Mulle tundub, et Eesti on oma kõrgete nakatumisnäitajatega muutunud katsepolügooniks,” lisab ta.

Nüüdseks on selgunud tõsiasi, et koroonapositiivsete puhul on kasvanud ka enneaegse lapse sünnitamise risk märkimisväärselt.

„Raseduse ajal põetud koroonahaigus suurendab enneaegse sünnituse riski keskmiselt 40%,” ütleb Lääne-Tallinna keskhaigla naistekliiniku juhataja dr Piret Veerus.

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Antivakserite kõige suurem nuhtlus ongi nende endi rumalus.

Usutakse kõike iba, mis neti avarustes ringi liigub.

Inimestel puudub oskus otsida teaduslike artikleid, mille autoriteks on tunnustatud teadlased, mitte mingid kodukootud professorid.

Kahju on sellest, et sellise pimesilmi uskumuse pärast võivad hiljem halvad tagajärjed olla.

Rasedate immuunsus on nõrgem. Juhul kui endale koroona saad, ei ole sul raseduse tõttu isegi sümptomite leevendamiseks erilisi võimalusi, kuna suur hulk ravimeid rasedatele keelatud.

Juhul kui eriti kehvalt läheb, siis tuleb mingi hetk arstidel valikuid teha, kas panna panused sündimata lapsele või ema päästmisele.

Kuigi ma olin alguses ka kõhklev vaktsineerimise osas, siis otsustasin siiski end vaktsineerida. Ma ei soovi riskida. Pigem panustan sellesse, et viiruse kergemini läbi põen.

Enne vaktsineerimist tegin põhjaliku eeltöö ja aluseks ei võtnud Uued uudised portaali.😊

Lapseke on nii oodatud ja ei taha mingil juhul riskida temast ilma jäämisega ning enda tervisega samuti.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

nii koroona kui süst on risk.
Otsustasin riskida pigem koroonaga kui minna kindlalt selle peale, et laps saab minult ja rinnapiimast võõraid ühendeid.

olen senini terve, rasedus on täis kantud, sünnib puhas ja geneetiliselt muundamata beebi.

+7
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

See artikkel peaks  olema avalikult kõigile lugemiseks. Äkki siis mõistaksid inimesed olukorra tõsidust paremini.

Sümptomitega koroonahaiguse korral on rasedatel kolm korda suurem intensiivravi ja kopsude kunstliku ventilatsiooni vajaduse risk kui mitterasedatel ja ligi kaks korda suurem risk surra.

Koroonat põdedes tekivad platsentas põletikulised muutused ja trombid platsenta veresoontes, mille tagajärjel halveneb loote hapnikuvarustus. Samuti tekivad raseda organismis kopsude ja teiste organite kahjustused nagu mitterasedal, kuid raseduse tõttu on haiguse kulg raskem. Raseduse lõpetamise otsus tehakse ema ja lapse seisundist lähtuvalt.

Ida-Tallinna keskhaiglas on koroona tõttu üks loode enne sünnituse algust surnud.

Ka Pelgulinna sünnitusmajas on praeguse seisuga olnud üks juhtum, kus koroonapositiivse ema laps suri sünnituse eel kodus üsa sees.

Pelgulinna sünnitusmajas on koroonast tingitud kõige enneaegsem sünnitus olnud 26. rasedusnädalal.

Umbes pooltel juhtudel algab sünnitegevus enneaegselt just COVID-19 tõttu. Ülejäänud pooltel juhtudel on COVID-19 tõttu tekkinud komplikatsioon, mis seab ohtu naise või lapse elu ja tervise ning mille tõttu tuleb rasedus enneaegselt lõpetada.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

olen senini terve, rasedus on täis kantud, sünnib puhas ja geneetiliselt muundamata beebi.

Geneetiliselt muundamata laps??? Ükski vaktsiin ei muuda kellegi geneetilist koodi. Kui sa ei tee vahet RNAl ja DNAl, siis millest me siin räägime. Ainuke asi mida sa vaktsiinist lapsele anda saad on antikehad. Paraku on ka rumalus tihtipeale päritav ja kordades ohtlikum.

+13
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Geneetiliselt muundamata laps??? Ükski vaktsiin ei muuda kellegi geneetilist koodi. Kui sa ei tee vahet RNAl ja DNAl, siis millest me siin räägime. Ainuke asi mida sa vaktsiinist lapsele anda saad on antikehad. Paraku on ka rumalus tihtipeale päritav ja kordades ohtlikum.

Usu jah peavoolumeediat

+4
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usu jah peavoolumeediat

Peavoolumeedia = ametlik statistika, ametlikud uurimustööd ja teadusartiklid, ametlikud arstide raportid, tuvastatud ja verifitseeritud allikad jne

Mida siis uskuma peaks? Youtube iseõppinud “arste”? Telegrammi? Uued uudised? Venemaa uudisteportaale? Naabrimeest, kellel skisofreenia, sellest tulenev paranoia ja 9 klassi haridust?

+16
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegin 6+4 1.doosi ja Moderna. Kõik siiani korras 🙂

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna levivad jutud, et osades kliinikutes ei tehta siirdamisi vaktsineerimata naistele, siis kas vaktsineerimine muudetakse kohustuslikuks ka juba rasestunud naistele ja vastasel juhul keeldutakse uuringutest?

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsineerisin Pfizeriga ja 2. doosi sain 32. rasedusnädalal. Minu raseduse alguses veel ei olnud konkreetset soovitust rasedaid vaktsineerida, oli veel vähe andmeid. Tol ajal pelgasin raseduse alguses kõige tundlikumal perioodil vaktsineerida, kuigi tegelikult puutusin kokku koroonahaigetega igapäevaselt. Tagantjärgi vist vaktsineeriksin ikkagi varem. Lisan juurde, et vaktsineerisin ka läkaköha vastu, kuna esimesel kolmel kuul lapsel selle eest kaitse puudub ja see on samuti väga vastik haigus ühele vastsündinule. Mujal maailmas soovitatakse rasedatel läkaköha vastu vaktsineerimist (kuidagi on meeles, et just II trimestri lõpupoole, sest siis on kõige efektiivsem antikehade ülekanne lootele).

Laps sündis muidu pärast vaktsineerimist kõigi jäsemetega, midagi puudu ega lisaks ei olnud ja siiani läheb meil väga hästi. Rasedus oli komplikatsioonideta.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu raseduse alguses veel ei olnud konkreetset soovitust rasedaid vaktsineerida, oli veel vähe andmeid. Tol ajal pelgasin raseduse alguses kõige tundlikumal perioodil vaktsineerida, kuigi tegelikult puutusin kokku koroonahaigetega igapäevaselt.

Aasta alguses oli tõesti vähe andmeid, aga nüüd lähebki rasedatele kohustuslikuks jah?

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olles nüüd selle teema läbi lugenud, siis 2 tähelepanekut antivakserite kohta:

1) “Ämmaemand ei soovita” – ma väga vabandan, aga ämmaemand pole pädev selles küsimuses sõna võtma. Sama analoogia järgi – hambaarst võib ju tark inimene olla, kuid luumurruga minnakse siiski traumatoloogi juurde (olenemata sellest, et ka hambaarst tegeleb luudega, st hammmastega).

Samamoodi pole pädev vaktsineerimisalast nõu andma sisetunne või “kuula, mis su süda ütleb” – see on subjektiivne ja mõjutatud infoväljast, milles viibitakse. Kui Telegram kaua hirmutab, küll see sisetunde suunda ka vastavalt mõjutab. Kui ikka kaua korrutada, et mustanahalised on pahad, küll see sisetunne ka Barack Obamat nähes ühel hetkel kihvataks.

Ma soovitan tungivalt lugeda vaktsineerimise kohta hoopis viroloogide arvamusi, st jätta igasugune muu BS ja infomüra kõrvale.

2) kohe, kui keegi on linkinud artikli, milles arstid kajastavad tegelikke kogemusi ja numbreid koroona ja enneaegsete sündidega seonduvalt vms, on sellel mitmeid miinuseid. Mis , antivaxerid, tõde ei meeldi või?

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegin esimese süsti 20. rasedusnädala paiku (juuli lõpus). Eks muidugi oli hirm ja kui nakatumisnäitajad juunis kukkusid, siis polekski teinud, aga juulis hakkas jälle tõusma, nii et pidasin mõistlikuks ära teha. Otseloomulikult ei kahetse ja hea, et viivitasin, sest nüüd alla paari kuu teisest süstist möödas.

Mees ka vaktsineeris ja sai juuni alguses esimese süsti. Kuna meil plaanis ka teine laps saada, siis väga hea, sest koroona läbipõdemine vähendab meeste viljakust. Vaktsiin seda ei tee.

Oleme mehega mõlemad noored, terved inimesed, nii et pärast süste ei tekkinud erilisi tunnuseid peale 1p kestnud valuliku süstlakoha. Pfizeriga vaktsineerisime.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimese süsti AZ sain enne rasedust, teise süsti AZ esimese trimestri alguses. Nüüd plaanis mõõta antikehade hulka, kui see on väga madal, siis teen pfizeri tõhustusdoosi kohe ära (käimas kolmas trimester), kui tase on veel arvestatav, siis teen kuu aja pärast (ikka kolmanda trimestri jooksul). Mingeid kõrvalnähte kahe esimese süstiga pole täheldanud ning loodan, et ka kolmas läheb sama sujuvalt.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tegin kuu peale sünnitust esimese süsti. Ei julgenud rasedana teha.

Minul on sama plaan. Rasedust on 39.nädalat ja seni õnnestunud viirustest eemale hoida. Kodus üks kooli- ja üks lasteaialaps.

Sama siin, kohe sünnitus. Ma ei vaxi end ka imetuse ajal.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain AZ-d vahetult enne rasedust, nii et tegin tõhustusdoosi (Pfizer) 33. rasedusnädalal. Palavikku ei tekkinud, 1-2 päeva väsimust. Mingeid edasisi probleeme pole täheldanud.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tüüpiline anti-vax – suva, et laps ära suri, peaaasi, et vaktsiini ei saanud.

https://sobranna.postimees.ee/7384779/vaktsineerimata-ema-kelle-vastsundinu-suri-covidisse-ei-kahetse-oma-otsust

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rasedatele peaks vaktsineerimine olema kohustuslik, kuna tegemist ei ole ju ainult enda tervisega. See on otsene oht beebile, kui rase omale viiruse külge korjab! Ise suutsin just miniale aru pähe panna, kes oli samuti kõhkleval seisukohal vaktsineerimise osas. Ma ei mõista, kuidas saab siin üldse midagi kaaluda, tegemist on ju su enda beebiga, kelle elu ja tervise sa ohtu sead, kui end tundmatu viiruse eest ei kaitse.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rasedatele peaks vaktsineerimine olema kohustuslik, kuna tegemist ei ole ju ainult enda tervisega. See on otsene oht beebile, kui rase omale viiruse külge korjab! Ise suutsin just miniale aru pähe panna, kes oli samuti kõhkleval seisukohal vaktsineerimise osas. Ma ei mõista, kuidas saab siin üldse midagi kaaluda, tegemist on ju su enda beebiga, kelle elu ja tervise sa ohtu sead, kui end tundmatu viiruse eest ei kaitse.

Palun hoia valitsusest eemale.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tule taevas appi! Pooldan, et rasedana peaks olema arsti ettekirjutised kohustuslikud, et anti-vaxid ja muud lamemaalased ei saaks “oma peaga mõelda”. Tegu on sisuliselt sündimata loote mõrvakatsega!!

https://sobranna.postimees.ee/7386579/klooriga-koroonat-ravinud-beebiootel-eestlannale-jagati-veebis-hirmuaratavaid-nouandeid

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu kursaõde (31a) oli raske covidiga haiglas sünnieelses osakonnas kaks nädalat hapnikuaparaadi all, rasedust oli 30 nädalat. Tagantjärgi sai teada, et arstidel oli plaan laps keisriga välja võtta, sest olukord oli muutunud kriitiliseks ema jaoks. Õnneks ta tervis paranes. See oli eelmise laine ajal, kui vaktsiine veel ei olnud laiemale publikule.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegin 17. ja 22.nädalal Moderna vaktsiini, sünnitasin täpselt 2 nädalat tagasi imearmsa poja. Rahulik ja rõõmus laps, sünnitustegevus algas ise 40+2, APGAR oli 9/10, beebi 53 cm pikk ja kaal pea 3700 g  ja kõik läks imehästi. 🙂 Olen rahul, et vaktsiini ära tegin, endal oli vaid süstekoht valus, muid sümptomeid ei olnud. Teen 2022. alguses tõenäoliselt ka tõhustusdoosi.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ametilt arst

2 doosi sain enne rasedust Pfizeriga. Töötan haiglas ja polnud küsimustki. 34-l nädalal tegin ka tõhustusdoosi, sest vähemalt 10 kuud oli juba möödas. Enne lugesin kirjandust ja konsulteerisin paari kolleegiga. Covid on eriti ohtlik just kolmandas trimestris. Seega soovitaks enne rasedust või teises trimestris vaktsiin ära teha.

Omal ajal kui õppisin nägin seagrippi haigestunuid rasedaid intensiivis. Ehmatasin nii ära, et peale seda olen juba vähemalt 10 aastat iga hooaeg gripi vaktsiini teinud. Jutu point, et kui rase saab kopsupõletiku, siis ootab keiser ja virelemine intensiivis ellujäämise nimel. Suht sama on ka covidiga.

Ega mul oli ka veits kõhe raseduse ajal vaktsiini teha, aga kahjuks tulebki kahest halvast valikust teha vähem halb valik.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teise doosi sain 32. nädalal, esimese 6 nädalat enne seda. Ainuke kõrvalmõju oli süstekoha valu, mis oli ainult esimese doosiga. Sain Pfizerit.

Laps praegu paarikuune ja vägagi tubli.

Mõtlesin sedasi, et ma pigem põen võimalikku palavikku paar päeva, mitte ei riski kes-teab-kui-raske COVIDi põdemisega, eriti rasedana.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

nii koroona kui süst on risk.

Otsustasin riskida pigem koroonaga kui minna kindlalt selle peale, et laps saab minult ja rinnapiimast võõraid ühendeid.

🤦🤦🤦🤦😂😂😂😂😂

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma sul vaktsineerin!

ausalt kui ma oleks vaksitud, ei julgeks lapsele tissigi anda, aga noh, pmst on siis juba ka hilja juba. nagu keegi arst telekas ütles võimalike tüsistuste kohta, et noh, tegelt, poogen.

aga mul ei ole poogen.

terve meie pere põdes koroona läbi 2 ndl  tagasi (levitajaks  topeltvaktsineeritud kodanik, sic!), mina olin kogu aeg hoidnud pöialt, et koroona mind kätte ei saaks vähemalt 9 kuud.

me ei kandnud maske, pesnud käsi..te ei kujuta ette kui paljusid asju puudutab nakatunud inimene, niiet juba esimese haigestunu  haigussümptomite päeval (mil oli juba hilja end hoida enivei) sain aru, kui mõttetu on see pindade puhastamine. trepikäsipuud, wc poti nupud, pliidinupud, sampoonipudelid, vitamiinipotsikud.. selle ajaga, mil tiir peal, on tehtud juba uued jäljed.

soovisin arstidelt esilekutsumist, igaks juhuks, enne kui nõdraks jään.  nad polnud sellise asjaga kokku puutunudki,  et kuulge, kas saaks varem, kogu me pere on haige ja mul on juba ylekandlus..igaks juhuks..  arstid olid nõutud. esilekutsumist ei saanud.  haigeks  ma aga ei jäänudki, ei sümptomeid ega postitiivseid teste.  kuni keegi arst ütles, et rasedal on topeltimmuunsus ja loode kaitseb ema.  ehkki mul on tunne, et ma kaitsesin  mõtetes kogu aeg loodet:=)

kui takkajärgi selgub, et see vaktsiin, mis tegelikult vaktsiinina ei toimi, on geeniravim, mis on sajandi ravimieksperiment ja mille tagajärg on tiksuv pomm inimkehades,mis saab siis?  kohutav kahju on juba tehtud, enamus on süstitud, paljud neist saavad mõjutustega järglased.

ma pole vaktsiinivastane, mu laps saab võimalikult vähesed vanakoolivaktsiinid (sest  need toimivad).

+3
-7
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 100 )

Esileht Lapse ootamine Mitmendal rasedusnädalal ja millise vaktsiiniga lasite vaktsineerida?