Esileht Pereelu ja suhted Mitte keegi ei loe üle neid eesti lapsi, kes sünnivad välismaal

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Mitte keegi ei loe üle neid eesti lapsi, kes sünnivad välismaal

Postitas:
Kägu

RE: Mitte keegi ei loe üle neid eesti lapsi, kes sünnivad välismaal

Mind loeti eelmine aasta Austraalias üle, ehkki olen Eesti kodanik. Eesti rahvaloenduselt seekord puudusin. Kõik klapib 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen rootsi elanik olnud juba kymme aastat.Mina olen eestlane ja mu lapsed on rootsis syndinud.Nad on rootsi kodanikud,mis siin imelikku. Minu isa näiteks on venelane ja ma ei saa aru miks ma peaks olema venemaa kodanik,olen ju eestis syndinud.
Mind näiteks yldse ei huvita see eesti kodanlikkus.Mul on lastel rootsi passid,millega saame eestis olles ideaalselt hakkama.Ma ei maksa eestis makse ega tööta seal,miks peaks mu lapsedki seal eksisteerima?Nende kodumaa on ikkagi rootsi.Kuna tavaliselt yle kahe nädala eestis ei puhka siis ei pea seda eesti passi oma lastele absoluudselt vajalikuks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kummaline, et nüüd loendamise ajal nagu jõuab kohale, kui eestlane need ärajooksikud ikka olla tahavad. Muidu panevad pea ees minekut jutuga, et mul pole seda riiki pole vaja ja mida riik minu heaks teeb ja bla,bla.

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma olen ka Sinu väidetega nõus.
Kindlasti pole Euroopa kooli lõpetanud eestlase eesti keel nii halb, et teised eestlased temast aru ei saaks, kuid sellest ei pruugi piisata Eestis ülikooli astumiseks ja seal õppimiseks.
[/tsitaat]

Tartu ülikoolis on pea igal erialal vähemalt paar Ida-Virumaalt pärit venelast, kellega rääkides jääb mulje, et nad üldse eesti keelt ei oska – ja tekib küsimus, kuidas nad üldse õppejõust aru saavad. Võimalik, et osad kukuvad välja ka, aga need, kellega mina olen koos õppinud, said kõik esimese aasta lõpuks vähemalt suhtluskeele normaalselt kätte (kuigi õppematerjale polnud neilt mõtet laenata, sest seal olid ikka mitmekeelsed märkused) ja ka lõpuks kooli lõpetatud. Lisaks oli meil kursusel üks poiss Kanadast, kes tuli Eestisse selle pärast, et siia sai ta tasuta kohale ja lisaks veel mingi väliseestlaste stipi, Kanadas oleks maksma pidanud – alguses kokutas ja ei saanud kiiremast jutust aru, aga kohanes üsna kenasti. Ei usu, et neil välismaal õppinutel sellega kehvem oleks.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Esileht Pereelu ja suhted Mitte keegi ei loe üle neid eesti lapsi, kes sünnivad välismaal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.