Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mitteaustatud ametid

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 114 )

Teema: Mitteaustatud ametid

Postitas:
Kägu

Jajah. Kui sa nii arvad, et vastasid õigesti. Olgu. Kas keegi võiks nüüd ka kommenteerida, kust tekib KÜ-del must raha?

Ilmselt on tulud ja kulud nihkes, natuke siit remondifondi, natuke sealt, võibolla pannakse tasku, ega me ei tea ju.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on tulud ja kulud nihkes, natuke siit remondifondi, natuke sealt, võibolla pannakse tasku,

No bilansiridadega nihverdamine ei tekita ju musta raha, need arvetel olevad summad tasutakse ju ametlikult.

ega me ei tea ju.

Seepärast ju sinult ei küsinudki. Ehk mõni KÜ juhataja oskab selgitada? Või see koristaja ise? Kas siis lihtsalt kogutakse sularaha elanikelt? Kuidas see toimub – pannakse mingisse postkasti ja keegi peab arvet, kes maksis, kes mitte? Nii käis meil tõesti 90ndate algul, aga 25+ aastat enam kindlasti mitte.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seepärast ju sinult ei küsinudki. Ehk mõni KÜ juhataja oskab selgitada? Või see koristaja ise? Kas siis lihtsalt kogutakse sularaha elanikelt? Kuidas see toimub – pannakse mingisse postkasti ja keegi peab arvet, kes maksis, kes mitte? Nii käis meil tõesti 90ndate algul, aga 25+ aastat enam kindlasti mitte.

Eks nihverdajad teavad. Ega esimees ilmselt seda oma taskust ju seda raha ei võta.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks sa ausa inimesena neid makse ise võiks siis maksta? Nii aus ka pole? No ainult natuke varastad riigi tagant, eks.

Mul on töökoht, kus ma käin palgatööl ja see töökoht maksab minu eest tööjõumakse. Kuidas ma selle riigi tagant varastan, kui ma KÜ trepikoda koristan õhtuti peale tööd?

Sest selle ametikoha eest saadava raha pealt sa ei maksa makse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on töökoht, kus ma käin palgatööl ja see töökoht maksab minu eest tööjõumakse. Kuidas ma selle riigi tagant varastan, kui ma KÜ trepikoda koristan õhtuti peale tööd? Sa teed lisatööd ja sinu pealt ei maksta makse. Kuskilt võetakse see raha x kohast, deklareerimata.

Meil on majas kokku 4 korterit (ühes elan mina). Ülejäänud 3 korteri elanikud maksavad mulle korra kuus koristamise eest. Tulevad õhtul ukse taha ja maksavad sulas. Nad kõik käivad ausalt tööl ja teenivad palka. Nende tööandja on tasunud kõik tööjõumaksud. Riik on oma osa kätte saanud. Kas ma olen nüüd mingi suur “musta raha keerutaja” ja petan riiki?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest selle ametikoha eest saadava raha pealt sa ei maksa makse.

See ei olegi nagu ametikoht. Ma olen teiste elanikega nii kokku leppinud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on töökoht, kus ma käin palgatööl ja see töökoht maksab minu eest tööjõumakse. Kuidas ma selle riigi tagant varastan, kui ma KÜ trepikoda koristan õhtuti peale tööd? Sa teed lisatööd ja sinu pealt ei maksta makse. Kuskilt võetakse see raha x kohast, deklareerimata.

Meil on majas kokku 4 korterit (ühes elan mina). Ülejäänud 3 korteri elanikud maksavad mulle korra kuus koristamise eest. Tulevad õhtul ukse taha ja maksavad sulas. Nad kõik käivad ausalt tööl ja teenivad palka. Nende tööandja on tasunud kõik tööjõumaksud. Riik on oma osa kätte saanud. Kas ma olen nüüd mingi suur “musta raha keerutaja” ja petan riiki?

See, kust nende raha tuleb, ei loe. Sina teed tööd tegelikult ja peaksid ametlikilt saama. See jutt on jah, et klient ise tuli, tõestage, et osutasin teenust…. ainult et jälg jääb raha võtmisest, kui see võetakse ühistu kontolt. Sina aga oled nn puhas tüdruk, kuigi aus mitte.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest sa pole ju koristanud, tõestagu, eks. Ei peaks propageerima selliseid asju. Las inimesed saavad ausalt tööle, kindlustatuse jne.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kust nende raha tuleb, ei loe. Sina teed tööd tegelikult ja peaksid ametlikilt saama.

Ma siis kordan veel üle. Olen pensionär, aga käin ka E-R kl 9-17 tööl. Saan pensioni, sest oman piisavalt pikka tööstaazi (mille jooksul on tööandja omakorda riigile ausalt makse maksnud). Tänane tööandja maksab minu palgalt ausalt tööjõumakse. Siis koristan ma neli korda kuus KÜ trepikoda (ise elan samas majas), mille eest teised elanikud tasuvad mulle üks kord kuus sularahas (tulevad ukse taha). Kas sa oled endiselt arvamusel, et minu roll töömesilasena ei ole veel riigi silmis täis ja ma peaksin saama koristamise eest ausalt palka, mille pealt makstaks tööjõumakse? Kas oleksid valmis minema minu peale kaebama Maksuametisse, kui sa teaksid minu nime ja aadressi?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oleksid valmis minema minu peale kaebama Maksuametisse, kui sa teaksid minu nime ja aadressi?

Kas ma kaebaksin sinu peale? Ei. Ma oleks ammu juba inimeste peale kaevanud, kes mingit taolist teemat viljelevad. Ma lihtsalt ei austa sellist värki, millest oli ka teema.

https://www.emta.ee/eraklient/e-teenused-maksutarkus/maksu-ja-tollitarkus/miks-keelduda-umbrikupalgast
Minu jaoks on kõige tähtsamad punktid just need, et saad vähem pensioni ja ei saa pangalaenu nii suurt, kui tahaks, sest üks palk on enamasti suht madal, põhjus, miks juurde tehakse mustalt. Alati saab ju koristajana mingitel rikkuritel ametlikult tööl käia.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma kaebaksin sinu peale? Ei. Ma oleks ammu juba inimeste peale kaevanud, kes mingit taolist teemat viljelevad. Ma lihtsalt ei austa sellist värki, millest oli ka teema. https://www.emta.ee/eraklient/e-teenused-maksutarkus/maksu-ja-tollitarkus/miks-keelduda-umbrikupalgast Minu jaoks on kõige tähtsamad punktid just need, et saad vähem pensioni ja ei saa pangalaenu nii suurt, kui tahaks, sest üks palk on enamasti suht madal, põhjus, miks juurde tehakse mustalt. Alati saab ju koristajana mingitel rikkuritel ametlikult tööl käia.

See link ei puutu minu juhtumi puhul asjasse, milleks seda teemasse postitatada. See link oleks siis asjakohane, kui ma oleksin noor inimene, kel on üks töökoht ja see töökoht omaksab mulle mustalt palka. Minu olukord on ju midagi muud. Aga sa vist ei ole sellest võimeline aru saama.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

majas 3 inimest maksavad neljandale, et vahel koristada. kas selle loogika järgi peaks ühise eelarvega peotoidu valmistajale ka ametliku arve esitama?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on töökoht, kus ma käin palgatööl ja see töökoht maksab minu eest tööjõumakse. Kuidas ma selle riigi tagant varastan, kui ma KÜ trepikoda koristan õhtuti peale tööd? Sa teed lisatööd ja sinu pealt ei maksta makse. Kuskilt võetakse see raha x kohast, deklareerimata.

Meil on majas kokku 4 korterit (ühes elan mina). Ülejäänud 3 korteri elanikud maksavad mulle korra kuus koristamise eest. Tulevad õhtul ukse taha ja maksavad sulas. Nad kõik käivad ausalt tööl ja teenivad palka. Nende tööandja on tasunud kõik tööjõumaksud. Riik on oma osa kätte saanud. Kas ma olen nüüd mingi suur “musta raha keerutaja” ja petan riiki?

Jah, sa petad riiki. Te võiksite seda kõik teha järjekorras ja tasuta.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa oled endiselt arvamusel, et minu roll töömesilasena ei ole veel riigi silmis täis ja ma peaksin saama koristamise eest ausalt palka, mille pealt makstaks tööjõumakse? Kas oleksid valmis minema minu peale kaebama Maksuametisse, kui sa teaksid minu nime ja aadressi?

Kaebama ei lähe, aga ise koristan ka (62 aastane olen) põhitöö kõrvalt oma korteri trepikoda ja ukseesist. Iga viies nädal, E, K ja R. Muidugi makstakse mulle ametlikult, ega siis kõik pätid pole.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa vist ei ole sellest võimeline aru saama.

Ma olen võimeline aru saama, et elu ei keerle ainult sinu olukorra ümber ja et sa teenid mustalt, miks sa seda häbened, ma ei tea. Ära põhjenda, tee, aga alati leidub neid, kes viltu vaatavad.
Terve 25pealine klass ka ei spikerda, ainult osa õpilastest. Ära ju ei tapa, mõni laseb edasi ka hiljem ja sugugi ei juhtu temaga midagi. Küsimus on eriarvamuses, mitte milleski muus ja kummagi arvamust ei tee ringi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

majas 3 inimest maksavad neljandale, et vahel koristada. kas selle loogika järgi peaks ühise eelarvega peotoidu valmistajale ka ametliku arve esitama?

Ei, sest sul on võimalus tasuta koristada (peale maksta, oma ajas).

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi võiks nüüd ka kommenteerida, kust tekib KÜ-del must raha?

Võib-olla see polegi KÜ raha, vaid elanikud maksavad ühiskassasse veidi raha, et saaks koristajat pidada. Ilmselt pole see paarsada eurot kuus mingi märkimisväärne summa, mille pärast hakata paberit määrima. Mul käis ükspäev naabripoiss lehti riisuma, sai 20 eurot. Ma ei küsinud, kus on ta OÜ, kas ta ettevõtluskontot ikka peab jne.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

majas 3 inimest maksavad neljandale, et vahel koristada. kas selle loogika järgi peaks ühise eelarvega peotoidu valmistajale ka ametliku arve esitama?

Kahjuks jah. Iga tasulise teenuse osutamise eest tuleb esitada arve ja maksud maksta.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi võiks nüüd ka kommenteerida, kust tekib KÜ-del must raha?

Võib-olla see polegi KÜ raha, vaid elanikud maksavad ühiskassasse veidi raha, et saaks koristajat pidada. Ilmselt pole see paarsada eurot kuus mingi märkimisväärne summa, mille pärast hakata paberit määrima. Mul käis ükspäev naabripoiss lehti riisuma, sai 20 eurot. Ma ei küsinud, kus on ta OÜ, kas ta ettevõtluskontot ikka peab jne.

Ärge põdege, ei kaeba keegi teie peale. Kedagi ei huvita see teema nii tõsiselt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge põdege, ei kaeba keegi teie peale. Kedagi ei huvita see teema nii tõsiselt.

Kes põeb?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi hull raamatupidajate gäng on siia kokku tulnud. maksupettustega tuleb tegeleda suuremas plaanis, mitte mõne pesnkari paarikümne euro lisasissetulekus. aga neid, kes tuhandeid tasku panevad, me ei puutu eks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge põdege, ei kaeba keegi teie peale. Kedagi ei huvita see teema nii tõsiselt.

Kes põeb?

Kes siin korduvalt sama asja kirjutavad oma üldkoridori koristamisest. Küsimus oli teie arvamus, arvamust ju ei muuda. Ning tavaliselt kaebavad need, kellest ei ootaks, mitte need, kes sirgjoonelised.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi hull raamatupidajate gäng on siia kokku tulnud. maksupettustega tuleb tegeleda suuremas plaanis, mitte mõne pesnkari paarikümne euro lisasissetulekus. aga neid, kes tuhandeid tasku panevad, me ei puutu eks.

Suured tõllas, väiksed võllas. Aga tegelt lõpuks tuleb ikka välja. Shakira nt??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

majas 3 inimest maksavad neljandale, et vahel koristada. kas selle loogika järgi peaks ühise eelarvega peotoidu valmistajale ka ametliku arve esitama?

Tõeline perekoolikas ei söögi sellist toitu, mille on valmistanud kokapaberiteta inimene, sest hügieen võib olla puudulik, saab listeeria või ussid. Peavad olema tervisetõend ja arve esitatud, muudu on pätt ja riigivaras.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks prostituudid vajalikud on?

Nad on vajalikud, sest leidub mehi, kes sellist teenust soovivad. Tõsi on see, et see amet ei ole kõige auväärsem. Aga vajalik.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi hull raamatupidajate gäng on siia kokku tulnud. maksupettustega tuleb tegeleda suuremas plaanis, mitte mõne pesnkari paarikümne euro lisasissetulekus. aga neid, kes tuhandeid tasku panevad, me ei puutu eks.

Varas on varas.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas selle loogika järgi peaks ühise eelarvega peotoidu valmistajale ka ametliku arve esitama?

Kas teie maksite siis näiteks ühele sõbrannale, kes teile näiteks ülikooliajal üürikas hommikuks muna praadis? Oih!
Või kui lähete näiteks sõpradega koos suvilasse uut aastat peotoiduga vastu võtma, siis maksate sellele, kes maja soojaks kütab. Siis sellele, kes taldrikud lauale paneb. Siis maksate sellele, kes nõud koristab ja siis teete rahakorjanduse sellele, kes nõusid peseb(pesevad)? On ikka vahva seltskond küll.

Ma kohe ei oska vastatagi sinu küsimusele, et kas te peaksite sõbrannale arvega maksma, kuna ta pühkis põranda ära. Meil tehakse seda tasuta. Aga jah, kui teil on semudega iga-liigutus-maksab keeruline finantssüsteem, siis võiksite hakata arveid vahetama küll.

See trepikojakoristaja saab raha. Mustalt.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas selle loogika järgi peaks ühise eelarvega peotoidu valmistajale ka ametliku arve esitama?

Kas teie maksite siis näiteks ühele sõbrannale, kes teile näiteks ülikooliajal üürikas hommikuks muna praadis? Oih!
Või kui lähete näiteks sõpradega koos suvilasse uut aastat peotoiduga vastu võtma, siis maksate sellele, kes maja soojaks kütab. Siis sellele, kes taldrikud lauale paneb. Siis maksate sellele, kes nõud koristab ja siis teete rahakorjanduse sellele, kes nõusid peseb(pesevad)? On ikka vahva seltskond küll.

Ma kohe ei oska vastatagi sinu küsimusele, et kas te peaksite sõbrannale arvega maksma, kuna ta pühkis põranda ära. Meil tehakse seda tasuta. Aga jah, kui teil on semudega iga-liigutus-maksab keeruline finantssüsteem, siis võiksite hakata arveid vahetama küll.

See trepikojakoristaja saab raha. Mustalt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varas on varas.

Mis varas see pensionär ikka on. Võtke nüüd natuke hoogu maha!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varas on varas.

Mis varas see pensionär ikka on. Võtke nüüd natuke hoogu maha!

Juriidiliselt sul õigus pole.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 114 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mitteaustatud ametid