Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mitteerialasele tööle

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Mitteerialasele tööle

Postitas:
Kägu

Kuidas minna mitteerialasele tööle ja koostada CV kui soovin oma varasemad õpingud maha vaikida?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud töötavad mitteerialasel tööl, mitte mingit põhjust pole oma varasemaid õpinguid maha vaikida. Kas oled sama inimene, kes ükskord siin küsis, kuidas hariduse saab ära tühistada?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei kohusta sind cvsse kõike kirja panema. Sinna ei tohi juurde leiutada õpinguid ja töökohti, aga välja võid jätta seda, mida ise tahad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on üldse vaja varasemad õpingud maha vaikida, häbened või?

Ja see, kuidas sa CV koostad sõltub ju sellest, milliste valdkondadega on tegu ja kuidas varasem karjäär uue soovitud tööga haakub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kardad, et õpinguid maha vaikides jääb CVsse suur auk? Kui jääb ja seda ei saa muuga põhjendada, siis võiks õpingud ikkagi sisse jätta.

Mina olen mitmesugustel ametikohtadel töötanud ja olen vastavalt sellele mõne õpingu või töökogemuse CVst välja jätnud või just rõhutanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsiks, kas CV-sse on vajalik kirja panna põhikool ja gümnaasium? Kas vaid omandatud kõrgharidusest ei piisa?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsiks, kas CV-sse on vajalik kirja panna põhikool ja gümnaasium? Kas vaid omandatud kõrgharidusest ei piisa?

Ma ei kujuta ette, et kõrgharidusega inimene ei tea, kuidas CV-d koostatakse. Pane lasteaed ja sünnitusmaja ka.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsiks, kas CV-sse on vajalik kirja panna põhikool ja gümnaasium? Kas vaid omandatud kõrgharidusest ei piisa?

Miks peaks tööandjat huvitama, millises põhikoolis ja gümnaasiumis sa oled käinud? Ilmselgelt on kõrgharidusega inimene gümnaasiumi lõpetanud, ning konkreetse kooli nimi ei oma mingit tähtsust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas minna mitteerialasele tööle ja koostada CV kui soovin oma varasemad õpingud maha vaikida?

Sa tahad pettusega minna tööle? Kui see on töökoht, kus suhtlema ei pea, siis milleks mahavaikida oma haridus. Ja kui see on töökoht, kus peab suhtlema, tuleb su haridus ju välja. Kas tõesti arvad, et suudad elukestvalt varjata kõike seda, mida oled õpingute käigus teada saanud ? MIna soovitan aus olla ja kirjutada tööle kandideerimise juurde kiri, miks sa tahad minna tööle, mis ei vasta sinu haridusele.  Kui ettevõtte juhtkond sind ei võta, siis vähemalt oled aus olnud. Kui aga valedega tööle jõuad, siis ripub sul koguaeg kirves peakohale, et mis siis kui tuleb välja. Ja tänapäeval tulevad asjad välja, midagi teha pole. Minu tuttavatest on ainult mõni erialasele tööle jäänud. Valetamine ja varjamine on väga kehvad omadused ükskõik mis töökohale tahad asuda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks tööandjat huvitama, millises põhikoolis ja gümnaasiumis sa oled käinud? Ilmselgelt on kõrgharidusega inimene gümnaasiumi lõpetanud, ning konkreetse kooli nimi ei oma mingit tähtsust.

Mõni on väga tugeva kooli lõpetanud ja soovib seda rõhutada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tuttavate kõrgharidus on olnud kordi takistuseks töö saamisel. Ehkki sellel erialal ei töötata ammu või üldse mitte kunagi ole töötatudki. Ka ise, kui kunagi personalivaliku protsessis tööandja poolel osalesin, sai kollektiivse otsusena (st minu hääl polnnud otsustav) mitu CVd just hariduse pärast kõrvale lükatud.
Näiteks äsja lavaka lõpetanu, kes kandideeris liinitööliseks kalu konservikarpidesse laduma. Mis pakute, kui kiiresti tal igav oleks hakanud. Nüüd, mitu aastakümmet hiljem, on ta teatris tagasi ja siis oli ilmselt see “ah, lähen metsa” stiilis loominguline kriis. Oleks ta jätnud selle lavaka kirjutamata, ilmselt oleks ka töö saanud. Aga õnneks kirjutas ja õnneks jäi see tegemata.

Või üks muusik, ikka muusikakeskkool ja siis teatri- ja Muusikaakadeemia lõpetanud neiu, kes kandideeris B2B tööstuslikke elektritarvikuid müüma. Väga hea palk, suured masinad. Kui kõrvalt on võtta Ehitukooli või mehaaanikatehnikumi või kasvõi põllumajanduse mehhaniseerimise eriala lõpetanud neiu või noormees, siis valik on suhteliselt selge, eks. Ja neid ju on.

Ja mu oma sugulane soovis asuda tööle üritusturunduse organiseerimise alal. Need ettevõtete peod, koolitused, suvepäevad jne. Saigi, neljandasse kohta, kui kustutas oma CVst õpingud välismaal meie mõistes rakendusliku kõrgharidusena eakatehoolduse ja eakatele suunatud tavanditeenuste (st peamiselt matuseteenustele) erialadel.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas minna mitteerialasele tööle ja koostada CV kui soovin oma varasemad õpingud maha vaikida?

Ega kõiki haridusastmeid ei pea ju panema. Ja kui auk kipub sisse jääma, siis töökogemuse kohta võiks ehk kirjutada “Olulisemad töökohad”. Siis see auk võib-olla väga ei häiri.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No pmst kaaskirjas/motivatsioonikirjas saad ju ära põhjendada, miks sellise haridusega, nagu sul, tahad hoopis mingit muud tööd teha. Kui suudad ära põhjendada, küll siis võetakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mitteerialasele tööle