Esileht Ilu ja tervis Mittemaitsvate toitudega dieet

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Mittemaitsvate toitudega dieet

Postitas:

Kas keegi on kaalust alla võtnud nii, et püüab toituda ainult nendest asjadest, mis väga ei maitse? Mul on see häda, et kogu aeg tahaks midagi head, muretsen koju maitsvaid asju, tööl lippan kohvikusse “midagi head” võtma ja niimoodi söön kogu aeg. Samas olen täheldanud, et kui saadaval on asjad, mis mulle väga ei maitse, siis ma nagu ei söögi eriti midagi. Kas on keegi püüdnudki sellist dieeti pidada, et ümbritseb end tervislike, aga endale mitte eriti maitsvate toitudega?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.09 12:40; 15.09 19:38; 16.09 10:49; 16.09 14:29; 20.09 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise pole proovinud, aga arvan, et põhimõtteliselt võiks see töötada küll. Mina näiteks ostan endale tööle intensiivsema mõttetööga päevade jaoks teadlikult natuke vastikuid komme, et ma neid liiga palju ei sööks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju üks allavõtmise põhireegleid, et ära osta omale koju/tööle ahvatlusi 🙂 Aga kas ei või olla, et sul on pidevalt isu millegi “hea” järele sellepärast, et su toitumine üleüldiselt ei ole tervislik/tasakaalus? Ma enda puhul olen tähele pannud seda, et mul hakkab isutama magusa/rämpstoidu järele just siis, kui pole saanud regulaarselt täisväärtuslikku toitu. Kui toitun tervislikult, siis kaovad igasugu kahtlased isud ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on suhkru ja rasvase toidu sõltuvus. Sellest tuleb võõrutada, nii et kogu aeg ei isuta ja kui siis sööd midagi ”head”, siis tõeliselt naudid seda, mitte ei tunne pärast süümepiinu. Mis on need dieeditoidud, mis sulle ei maitse? Kas sa jood piisavalt vett? Ma mõtlesin selle peale, mida ise igapäevaselt söön – hommikusöögiks midagi munast, lõunasöögiks suur salat, kuhu panen kõike, mis vähegi sobib, õhtusöögiks mingi soe toit, tihti supp. Vahepalaks söön puuvilju. Kui vahel tahangi näiteks head kooki või jäätist, siis söön seda, aga kindlasti mitte iga päev.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

Vett joon kindlasti liiga vähe. Hommikul joon kruusitäie piimaga kohvi ilma suhkruta, sinna juurde tavaliselt 2 spinatipirukat, tuunikalasändvitš vmt poest ostetut. Lõunaks söön enamasti tööl kohvikus mingi kotleti või pihvi, mille kõrvale tõstan rohelise salati lehti, salatijuustu kuubikuid, kurgiviile ja sortsu õlikastet salati peale. Õhtul kodus teen endale suure kausitäie rohelist salatit + salatijuustu kuubikud + paar supilusikatäit päevalilleseemneid + tükeldatud tomatid + juustukuubikute purgist natuke õli salati segamiseks. Selle kõrvale joon ilma suhkruta pepsit või kokat. Aga nende toitude vahele kipun pidevalt mingeid ampse võtma, eriti tööl, ja õhtul kodus tahan hiljem veel võileiba näiteks jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.09 12:40; 15.09 19:38; 16.09 10:49; 16.09 14:29; 20.09 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selline veider inimene, et mulle on lapsest saadik maitsenud peaagu kõik toiduained: nii värsked juur- ja puuviljad kui ka munad, liha ja piimatooted, nii pudrud kui ka rukkileib, aga muidugi ka pirukad, magusad saiakesed, kommid, jäätis. Mis väga ei maitse, on supermarketistes müüdavad õunad, apelsinid jms. – kui need on sellised plastmassi moodi, maitsevaesed. Aga siin on põhjus lihtsalt kesises kvaliteedis. Kui apelsin on hea ja aromaatne, siis iga kell, samuti korralik kaalikas, kapsas, avokaado jne. jne.

Kuna ma söön pmst kõike, siis on mul on kalduvus süüa mingi mitmekesine, tervislik ja vitamiinirikas toit alla. Ning siis hakata sööma magusat ehk “tühje kaloreid” peale.

Teismelisena läksin ma ma nii tüsedapoolseks – sõin tervislikele toidukordadele veel küpsiseid, saikesi ja komme peale. Vahepeal ma võõrutasin ennast sellest pealesöömisest ostsustavalt ning kaal püsis ilusti stabiilsel, normaalsel tasemel. Oli ka päevi, kus ma olin unustanud ja ostnud koju vähe toitu ning siis sõin pigem vähe kui et viitsisin iga kord poodi lipata. Nüüd, kui imetasin last, oli isu metsik. Sõin tervislikele toidukordadele kogu aeg ülimagusid datleid, kaneeliküpsiseid, keeksi jms kaloripomme otsa. Kusjuures kaal kukkus ikkagi kolinal, mistõttu ma nahhaalselt jätkasin magusate asjade pealesöömist.

Tulevikus peab ilmselt jälle magusad asjad ostmata jätma, sest ega kaalulangus imetamisest pole igavene (ainevahetus normaliseerub ja vanusega isegi aeglustub).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see pikemalt peaks töötama? Mõnda aega saan aru, võibolla isegi võtad kilo alla. Aga edasi? Elu lõpuni sööd asju, mis ei maitse? Ma ausalt öelda eelistan toitumiskava, mul on vaja 20 kilo alla võtta. Parem söön see pool aastat, mis selleks kulub, ikka maitsvaid asju. Ise loodan, et sealt edasi ehk olen juba harjunud nii sööma, et hooga juurde uuesti ei tule. Aga kommide osas on mul ka nii, et ostan karamelle – šokolaadikommidest oleks palju raskem end eemale hoida. Karamelle nii ei taha, pealegi sulab suus tükk aega ja kaloreid väikeses kommis ka vähem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see pikemalt peaks töötama? Mõnda aega saan aru, võibolla isegi võtad kilo alla. Aga edasi? Elu lõpuni sööd asju, mis ei maitse? Ma ausalt öelda eelistan toitumiskava, mul on vaja 20 kilo alla võtta. Parem söön see pool aastat, mis selleks kulub, ikka maitsvaid asju

Kuna mulle tundub, et mul on heast toidust sõltuvus, siis mõtlen, et viskan need head toidud kõik oma menüüst igaveseks välja. Söön toitu, mis annab vitamiine ja toitaineid vajalikul määral, aga ei tekita minus soovi viis portsu järjest süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.09 12:40; 15.09 19:38; 16.09 10:49; 16.09 14:29; 20.09 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult see üldiselt ei toimi, vähegi pikemas plaanis. See on ju täpselt sama, mis lihtsalt dieedil olemine – sööd vähem. Enamus dieete ebaõnnestub, kuna inimene ei jõua mingil hetkel enam ennast sundida ja hakkab hoopis tagantjärgi kõike tagasi õgima. Antud juhul sa samuti keelduksid asjadest, mida tegelikult väga süüa tahaksid.
See saaks toimida ainult siis kui need head asjad muutuvadki psühholoogiliselt sinu jaoks väheolulisteks ja mitte-headeks, mõningal juhul on see võimalik, kuigi enamasti just sul tõuseb isu nii tehes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul see ei töötaks, üsna varsti murraks see “tahaks midagi head” mu maha. Pigem söön kõike, mida ihaldan, aga on konks, ma suudan portsjonipiiri pidada. Kui ei suudaks, siis tuleks jah teha selliseid toite, millest ei teki isu üle süüa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on see loogika, et kui kodus on külmkapp toitu täis, siis ma ikka poodi ei lähe. St seda olen reaalselt kogenud, et kui ikka on potitäis supp pliidil, siis ma ei lähe pitsat ostma. Seni on olnud nii, et kui toit on olemas, siis söön ikkagi seda, mis on, lihtsalt olen kapi tühja hoidnud ja pidevalt siis seda head ostnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.09 12:40; 15.09 19:38; 16.09 10:49; 16.09 14:29; 20.09 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu menüüd vaadates pole ime, et tahaks midagi head koguaeg. Ainult maltsa peal küll ei kesta kaua. Söö ikka liha ka ja hommikuse saia asemel tarbi nt muna või kaerahelbeputru vms valgulist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult maltsa peal küll ei kesta kaua. Söö ikka liha ka ja hommikuse saia asemel tarbi nt muna või kaerahelbeputru vms valgulist

Minu jaoks see roheline salat ei ole malts, see kohutavalt maitseb mulle, koos õli ja juustu ja pähklitega. Muna söön, sageli hommikusöögi sändvitši vahele. Ja enda meelest liha söön ka. Aga putru tõesti ei söö, armastan hommikul kohvi juua ja selle kõrvale midagi süüa. See on jah nõrk koht.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.09 12:40; 15.09 19:38; 16.09 10:49; 16.09 14:29; 20.09 11:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Mittemaitsvate toitudega dieet