Esileht Koolilaps Mitteusklikuna Püha Johannese koolis

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Mitteusklikuna Püha Johannese koolis

Postitas:

Olen kooli kohta palju positiivset kuulnud ja kaalun oma last sinna panna. Lapse individuaalsusega arvestamine, hoolivus ja kaasaegne pedagoogika tunduvad sümpaatsed. Pisut murelikuks teeb see, et kool on õigeusklik, aga meie meie pere ei ole usklik. Kooli kodulehel on küll kirjas, et õpilane ei pea olema usklik ega ristitud ja piisab kristliku maailmavaate aktsepteerimisest, aga tahaks siiski teada, kuidas selle asjaga ikkagi tegelikult on. Kui siin foorumis on keegi, kelle laps või tuttav seal käib, siis huvitaks, kas ja kui palju seal õigeusku peale surutakse ja millises vormis antakse näiteks usuõpetust. Kas õigeusku serveeritakse kui kõrgemat tõde või pigem õpetatakse kõikide religioonide baaspõhimõtteid kui üldharivat kultuurilist teadmist? Esimene variant mulle ei istuks, see oleks ajupesu. Olen kuulnud, et kooli jumalateenistustel esitavad põhikoolilapsed pikki kirjakohti piiblist. Muudab veidi mõtlikuks, kui kujutan ette oma last seda tegemas, st tuimalt ette lugemas teksti, millest ta aru ei saa ja mille sisu selgitajat minust ei oleks. Kas mitteuskliku pere jaoks on selline kogukonnakool õige koht? Tänan ette vastuste eest.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mitteusklikud vanemad ei tee oma lastele analoogseid koole- hoolivaid, arvestavaid ja kaasaegseid? Selge, et usklikud tahavad piiblist rääkida ja näevad religioosset maailmakäsitlust ainuvõimalikuna. Ja ateistlikust perest laps saab tahest tahtmata sellest mõjutatud, ilmselt päris tugevalt. Loomulikult ootavad nad kooli ka mitteusklikest peredest lapsi, täiskasvanut on keeruline kiriku rüppe meelitada, lastega käib see lihtsalt.

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 15:11; 14.01 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta kooli koduleht ette, seal on pikalt-laialt selgitatud, mida ja mil määral õpitakse. Kooli eesmärk on hoida ja jätkata õigeusklikel alustel põhinevat haridust. Seega palvetamine, piiblilood jms on igapäevase elu osa.
Laps ei pea olema usklik, aga kui vanem juba eelnevalt tuuneb muret, et ega lapsele usku “peale suruma” ei hakata, siis see kool sellele perele üldse ei sobi.
See oleks samaväärne sellega, kui õigeusklik pere uuriks, et kas tavakoolis koolipäev ikka palvusega hakkab.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mitteuskliku pere jaoks on selline kogukonnakool õige koht?

sa ei ole ju selle kogukonna liige, miks sa tahad oma last sinna kooli panna?

see on mitte lihtsalt õigeusu kiriku peetav kool, vaid vene õigeusu kiriku kool. kas sulle sobivad vene õigeusu kiriku seisukohad? üleüldse, ilmaliku elu osas näiteks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sõbranna laps käib, sõbranna on täiesti mitteusklik riigiametnik.
Teise tuttava pere, kus kaks last käib PJK-s, on hoopis krišnaiidid. Seal käib ka täiesti mitteusklike avaliku elu tegelaste (pangandusinimeste) lapsi. Kolmas tuttav, kelle lapsed seal käivad, on täiesti mitteusklik helilooja.
Ühesõnaga, mina ei tea pigem ühtki õigeusklikku peret seal. Kindlasti neid on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sõbranna laps käib, sõbranna on täiesti mitteusklik riigiametnik.

Teise tuttava pere, kus kaks last käib PJK-s, on hoopis krišnaiidid. Seal käib ka täiesti mitteusklike avaliku elu tegelaste (pangandusinimeste) lapsi. Kolmas tuttav, kelle lapsed seal käivad, on täiesti mitteusklik helilooja.

Ühesõnaga, mina ei tea pigem ühtki õigeusklikku peret seal. Kindlasti neid on.

Vanemad muidugi ei pruugi usklikud olla. Kui lapsele aastaid ajupesu teha, siis on väga tõenäoline, et temast saab õigeusklik.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 15:11; 14.01 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise tuttava pere, kus kaks last käib PJK-s, on hoopis krišnaiidid.

Nad on budistid vist ikkagi 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu siin enne juba mainis üks kägu, see on Moskva alluvuses õigeusu kiriku koguduse inimeste loodud kool. Kaaluksin seda kooli, kui oleks Eesti õigeusu oma, aga vat Moskva on minu jaoks see punane joon.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aktused algavad pika palvega, mida viib läbi preester. Hommikuti on hommikupalvus, kus laulavad kaasa ka mõned lapsed. Kord nädalas viib palvust läbi preester, muul ajal õpetajad, kord kuus on hommikuti kiriku külastamine. Igal pool ja igas klassis on ikoonid. Üsna raske on mitte märgata, et see on õigeusuga seotud kool, aga mulle see sobib, kuigi ise pole õigeusklik.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps Mitteusklikuna Püha Johannese koolis