Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mitu eurot on teil praegu pangakontol?

Näitan 20 postitust - vahemik 121 kuni 140 (kokku 140 )

Teema: Mitu eurot on teil praegu pangakontol?

Postitas:
Kägu

Aitäh, aga ma naiste peale ka märjaks ei lähe.

Sina aga napsuta edasi ja fantaseeri oma 70 000€ kontoseisust 😂😂😂

Ma ei tea, mis seltskonnas sa liigud, et sellistest summadest peaks fantaseerima?

Logisin spetsiaalselt panka-likviidset vara on 94 030.- hetkeseisuga.

Kas keegi tõesti logib oma panka sisse selleks, et PKs mingi number kirja panna? Riputaks siis juba screenshoti ka üles, kui on nii suur vajadus midagi tõestada 😀

Mul on arvel summa suur ja aktsiate dividende raiskan. Kas ajab vihale?

See ongi ju ok. Ei aja sugugi vihale. Piisav raha tagavaraks, piisav mõnusalt elamiseks.

Ma üritan, et vaba tagavararaha ka väga palju ei koguneks, sest see vaid kaotab väärtust.

pole vaja minna pere ja seljokotiga kuhugi logimis-matkale.

igal mõistlikul pangal on äpp, teed selle lahti, vajadusel sisestad pin-i või midagi, näed avavaatel oma kontoseisu. võtab kokku max 30 sekundit.

kurb elu peab mõnel olema, et teiste inimeste kontoseis hinge ei mahu. või et jõukamal rahval on olemas nutitelefonid, millega kontoseisu jälgida.

umbes 10% inimestest omab kontol üle 60 000

20 protsendil peredest on kuu lõpus keskmiselt alla saja euro

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/veerand-miljonil-inimesel-on-kuu-lopus-pangakontol-vahem-kui-sada-eurot?id=85438065

Ja no näed milline kokkusattumus, kõik need 10% rikkuritest käib siin perekoolis 😂

Kõik 3 tükki.

Suht loogiline et käib.
Nende seas, kellel konto tühi, on proportsionaalselt vähem arvuti ja nutitelefoni kasutajaid.
Kui pere peale vaadata summasid, siis mind ülatab et see protsent ainult 10 on. Keskealistel paaridel, kus mõlemad käivad tööl, võiks rohkematel olla kummalgi 20k ja investeerimiskontol veel natuke.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nende seas, kellel konto tühi, on proportsionaalselt vähem arvuti ja nutitelefoni kasutajaid

ei ole loogiline.
nt ei minu ega mu mehe vanematel pole iial olnud ühtegi nutitelefoni, (85a ämm ei oska ka arvutiga absoluutselt mittemidagi teha), aga ometi on neil kõigil oma maja (ilma laenuta) ja suvila ning vähemalt 5-kohalised summad pangarvetel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nende seas, kellel konto tühi, on proportsionaalselt vähem arvuti ja nutitelefoni kasutajaid

ei ole loogiline.

nt ei minu ega mu mehe vanematel pole iial olnud ühtegi nutitelefoni, (85a ämm ei oska ka arvutiga absoluutselt mittemidagi teha), aga ometi on neil kõigil oma maja (ilma laenuta) ja suvila ning vähemalt 5-kohalised summad pangarvetel.

Jah, pigem vastupidi – noorte nutitelefoniomanike seas on pigem vähe neid, kes juba palju raha jõudnud arvele koguda. 😛

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul on erinevate kontode süsteem. On nö igapäevane kaardikonto kus hoian jooksvalt siis ca 200-300eur, muu on nö säästukontol. Mulle meeldib see eraldi konto hoidmine, samuti kui peaksin oma pangakaardi ära kaotama või peaks selle krediitkaardi võimekusega deebetkaardiga midagi juhtuma ja keegi sealt kontolt raha tahab siis pole korraga palju võtta 😀
Aga küsimusele vastus: kontodel on kokku hetkel ca 6000eur, mõned tuhanded on investeeritud (olen selles uus) kuid kuna renoveerime maja siis tühjenevad arved aeg-ajalt ikka oluliste summadega. Samas – maja renoveerimisse oleme mõlemad ca 20000 juba investeerinud.
Aga mina olen ka ikka pigem koguja, s.t et näiteks koroonakriisi valguses teadsin, et kui see peaks minuni jõudma ja ma töötuks jääksin, siis saaksin ca aasta kenasti hakkama (olen iseenda tööandja ja seni on tööd pigem juurde tulnud).
Aga jah- teadvustan endale, et lihtsalt kontol hoidmine pole eriti mõistlik, kui ei plaani seda raha lähiajal kasutada. Vaikselt üritan ennast investeerimise alal harida, samuti on plaan üks väike üürikorter osta (kaasates panka).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitme pangakonto vahel vist on ca $10k. Investeeritud on ca $70k. Selle saaks paari paevaga sula rahaks teha, aga loodan, et ikka kahekordistud 5-10 aastaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on tegelikult hea meel, et inimestel kontodel ikka raha on. Muidu käib ajakirjanduses muudkui üks hurjutamine, et ei oska eestlane säästa ja on üleüldse kehva finantskäitumisega. Siin aga on pilt üldjoontes päris kobe.
Endal eriti säästa ei jõua, hetkel arvetel kokku kuskil 300€. Kuigi käime mehega mõlemad tööl ja oleme ka oma ala spetsialistid erasektoris, siis kahjuks Lõuna-Eestis jääb see palganumber ikka alla Eesti keskmise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on 75 tuhat ja midagi peale. aga kontol olev raha iseenesest ei määra ju midagi, oluline on palju mul on laene ja ka muid varasid ning kohustusi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsimus mitu kõlab nagu, et ega seal üle 10 kellelgi ole

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvi pärast vaatasin, et palju siis on. Igapäevasel arveldusarvel on 1200. Seal ma ei hoia eriti palju raha tavaliselt. Muudel kontodel kokku 60 000. Laene pole (kodu välja ostetud), auto välja ostetud, järelmakse pole. Praegu mõtlemegi, et kas osta maja või oodata sellega. Peaaegu et oleks enne eriolukorda ühe maja ostnud, aga polnud ikka kindel, kas nii suur kulu on vajalik. Nagu tahaks ja lastele oleks hea, sissemaksu raha on, aga ma ei saa parata – tunnen end turvaliselt, kui on raha arvel. Vaese lapsepõlve teema vist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvi pärast vaatasin, et palju siis on. Igapäevasel arveldusarvel on 1200. Seal ma ei hoia eriti palju raha tavaliselt. Muudel kontodel kokku 60 000. Laene pole (kodu välja ostetud), auto välja ostetud, järelmakse pole. Praegu mõtlemegi, et kas osta maja või oodata sellega. Peaaegu et oleks enne eriolukorda ühe maja ostnud, aga polnud ikka kindel, kas nii suur kulu on vajalik. Nagu tahaks ja lastele oleks hea, sissemaksu raha on, aga ma ei saa parata – tunnen end turvaliselt, kui on raha arvel. Vaese lapsepõlve teema vist.

Järgmine kogumisullike. Nirutab korteris, tahaks maja, lapsed ka tahaks, aga ei osta, parem imetleb raha arvel. Täiesti napakas ühiskond on meil.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Enda kontol umbes 2000. (a la kingitusteks lastele/mehele jne). Ühiskontol rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel paar aastat tagasi oli rotte rohkem.
2018

Please wait...
Postitas:
Kägu

Järgmine kogumisullike. Nirutab korteris, tahaks maja, lapsed ka tahaks, aga ei osta, parem imetleb raha arvel. Täiesti napakas ühiskond on meil.

Sina oled ullike, tema teeb õigesti, et veidi ootab. Sügisel, kui võlgnikelt hakatakse kinnisvara käest ära võtma, hakkavad hinnad langema.
Aga sul ikka nagu sügeleb, kui mingi raha seisab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

45 eurot kaardikontol (reedel palgapäev) ja kogumiskontol u 2000

Mis see kaardikonto on?
On arvelduskonto ja on krediitkaardi vaba limiit.
Kumb siis?
Kui krediitkaardi vaba limiit, oled ju juba jõhkras miinuses ja elad yle oma võimete.
Sul on miinus raha, mitte raha.
See tähendab – null raha ja hunnik vōlgu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehe näide säästmisnapakast. Ta nirutab 12€ nädal aega kiirnuudleid süüa, aga peaasi, et saaks oma raha säästukontol imetleda.

Sina eelistad siis auto tunduvalt kallimalt liisinguna osta, kui et sealt säästukontolt korraga raha võtta ja auto välja osta? Ma ei saa aru, kus see loogika on? Kokkuvõttes pead sa ju veel rohkem närutama, lihtsalt hiljem, siis kui oma liisingumakseid maksad.

Sellised liisingu/investeerimisnapakad ei osta ju mingit autot. Korduvalt on käinud läbi see lause kuidas imetletakse arvel seda summat.

Ma arvan, et selle oled sa omas peas välja mõelnud, et enda võimetust säästa kuidagi põhjendada. Mina küll olen nõus paar nädalat väga kokkuhoidlikult elama, et mul kindlalt oleks säästud olemas, sest mis ma oma kolme lapsega peale hakkan, kui ma näiteks juhtumisi vähidiagnoosi saan või autoavariis jalad kaotan. Lapsed tuleb siis üles kasvatada ikka ja on kordades kergem ümber orienteeruda, lahendusi välja mõelda, kui sul on vähemalt mõnegi kuu jagu äraelamiseks finantse arvel ja selle võrra rohkem aega rahulikult asjad läbi mõelda. Auto olen ka alati säästudest korraga välja ostnud. Ma ei saa aru miks inimestel on raske paari aasta piires oma finantstegevusi ette mõelda, nii saab ju ometigi oma raha eest rohkem?

Korraliku uue auto puhul on arulage seda kohe omakapitalist välja osta. Ma ju ei tea, mis hinnaklassis auto on sinu nô uus ostetav auto.
Omakapital teenib mujal kordades paremini, kui palju on tänane madal liisinguintress.
Seega miks teha majanduslikult kahjulikku tehingut?

Please wait...
Postitas:
Kägu

või et jõukamal rahval on olemas nutitelefonid, millega kontoseisu jälgida

Siin eksid.
Jõukamal rahval on kyll nutitelefonid, aga elus ei tõmmata sinna kõikvõimalikke äppe, millega oma kõikides pankades olevaid rahavarusid jälgida.
Milleks?
Niigi on yks pidev plinn-plinn sõnumitest, erameilist, kõnedest.
Jõukas rahvas ei muretse oma raha pärast, korra kuus käin internetipangas ja miks mul rohkem vaja sinna oma energiat raisata. Veel enam seda online jälgida nii toidupoe järjekorras kui lapse peol olles?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimene, kel huumorisoont pole, ei tohiks nalja teha. Teed ennast lolliks ju, ära ürita.

Võtan kriitika omaks huumorisoone puudumise osas, aga et käesoleval juhul ma ei teinudki nalja.
Kui inimesel on tühjalt seisvat vaba raha 94 000 eurot ja ta ei kavatsegi seda kusagile ärisse, aktsiatesse, investeerinutesse paigutada, siis miks ei võiks vahelduseks kullaga katsetada. Minu naaber, suht rikas mees kunagi peitis $100 pakke kolmeliitristesse purkidesse, keeras kaaned peale ja kaevas maa sisse. Kui 10 aastat hiljem raha välja kaevas, siis oli purkides pilt nagu üleelmise aasta vahtralehtedest kompostihunnikus. Kõik oli pehkinud ja mäda. (osaliselt sai taastada) Siis ostis Tavidist naljaviluks kilo kulda. kusjuures polnud tal ka seekord vaja ei raha ega kulda. Lihtsalt pulli mõttes ostis. Et kui head sõbrad külla tulevad, siis viinalaua taga loobitakse teineteisele vasta pead ja mööda süldikausse mitte halli plumbumit vaid samasuguseid 250-grammiseid aurumi-lätakaid. Nali missugune!
Mina siinkohal imetellen perekoolikate miinustavat kriitikat aurumi teemasse. Kümme aastat tagasi maksis kilo kulda 37 tuhat. Pool aastat tagasi küsisin Tavidist, maksis 43 tuhat. Inimesed iga päev ostavad sama kalleid ferrumist autosid, mis iga päev oma väärtust roostetamise teel kahandavad, siis milleks mõnitada väärismetalli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimene, kel huumorisoont pole, ei tohiks nalja teha. Teed ennast lolliks ju, ära ürita.

Ma varem ei vaadanud, kes sa oled. Nüüd hakkasin uurima, et oled siin portaalis samasugune kehkenpüks nagu ma isegi. Ainuke vahe on selles, et sina eelistad oma partneri mahategemist. Mina nimelt soovin sulle edaspidises raha kasvatamises edu ja jõudu. Kerkigu sinu 96 tuhat pealegi 960-neks tuhandeks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võtan kriitika omaks huumorisoone puudumise osas, aga et käesoleval juhul ma ei teinudki nalja.
Kui inimesel on tühjalt seisvat vaba raha 94 000 eurot ja ta ei kavatsegi seda kusagile ärisse, aktsiatesse, investeerinutesse paigutada, siis miks ei võiks vahelduseks kullaga katsetada.

Mul ei ole see tühjalt seisev vaba raha. Kirjutasin ju, et likviidne vara. Enamik aktsiates.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma varem ei vaadanud, kes sa oled. Nüüd hakkasin uurima, et oled siin portaalis samasugune kehkenpüks nagu ma isegi. Ainuke vahe on selles, et sina eelistad oma partneri mahategemist.

Sa ajad mind kellegagi sassi. Ma pole iial oma partnerit maha teinud.

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 121 kuni 140 (kokku 140 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mitu eurot on teil praegu pangakontol?