Esileht Väikelaps Mitu hammast?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Mitu hammast?

Postitas:

Tahaksin võrrelda, mitu hammast teie ca aastastel lastel on või mis ajaks kõik 20 suhu tekkisid. Minu 1a2k on neid 14. Esimesed kolm tulid korraga ja alles 10-kuuselt. Hambad on alati tulnud valuvabalt. Perearst ütles, et 2-aastasel võiks kõik hambad suus olla. Samas ise lugesin hiljem, et tegelikult ikka 3-aastasel. Kumb siis õige on? Oleks huvitav teada, kas oleme hetkel hammaste arvuga kuskil keskel 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on väga erinevad. Tegelikult mida hiljem tulevad, seda parem, sest siis on vähem aega bakterite meelevallas. Esimesel lapsel olid enne kaheaastaseks saamist kõik hambad suus, teisel lapsel 1.5aastaselt (tal tuli alati 4 hammast korraga) ning nüüd kolmas on 2a2k ja tal on kaks viimast purihammast lõikumata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suuremal lapsel esimene hammas tuli 9k ja viimased piimahambad 2a9k vanuselt. 1a6k oli tal kõigest 8 hammast ja 1a2k 3 hammast. Väiksemal veel hambaid pole, ta on 10k.
Mina tean, et tavaliselt 3-aastaselt on kõik piimahambad suus lastel…st võivad muidugi olla ka oluliselt varem, aga ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 11-kuusel lapsel (kes kohe on 1-aastaseks saamas) on 6 hammast suus (4 ülemist, 2 alumist). Minu arust aastaseks saava lapse keskmine on kuskil 8? Aga see tõesti lastel nii erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel tuli esimene hammas 4kuuselt, 1a 6k olid kõik hambad suus. Teisel tuli esimene hammas nädal enne aastaseks saamist. Hetkel suus 12 hammast ja vist tuleb järgmine. Ta on 1 a 6 k praegu. Mõlemal valutult hambad tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel lapsel oli päris palju, aga ma üle ei lugenud. Kindlasti olid vähemalt esimesed purigambad. Kuna tal tulid esimesed 5-kuuselt ja nö koguaeg tuli juurde, siis ei muretsenud ega mõelnud sellele.

Teisel tulid esimesed 9kuuselt ja aastaselt oli 5 või 6 hammast.

Kummagi lapsega käisime esmakordselt hambaarstil u 3,5aastaselt ja hambaarst ei maininud, et miski oleks puudu.

Suuremal hakkasid juba 2 ndl peale 5a sünnipäeva vahetuma … noorem on hetkel 4,5 ja ei kujuta ette, et poole aasta pärast võiks vahetuda, nii pisike tundub selleks ???? aga küllap tal vahetuvad hiljem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene hammas tuli 8-kuu vanuselt. 1a oli 4 hammast ja 1a2k vanuseks saades oli 12 hammast suus. Hetkel 2a4k ja tulemata veel kaks purihammast. Kõik hambad tulid valutult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Mitu hammast?