Esileht Väikelaps Mitu mütsi sügiseks-talveks kevadeks? :D

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Mitu mütsi sügiseks-talveks kevadeks? :D

Postitas:

Selline küsimus ongi 😀

Kui rääkid akonkreetselt talvest ja miinuskradidest,s iis ei ole ju loogiline, et -5 ja -15 on sama mütsiga hea olla. On teil mitu talvemütsi? või lithsalt külmema ilmaga kapuuts pähe? või on hoopis mitu nö kevad/sügismütsi üleminekuperioodiks?

No näiteks, mind huvitab Bredeni meriinovoodriga müts. Se eon hea sellise keskmise Eesti talvega. Aga kui on -10 või külmem – kas siis laps tõmbab kapuutsi pähe, kui külm, või on ikka olnud ka soojem müts lisaks?

Kui jälle on väga soe müts, siis 0 kraadi ringis palav, aga puuvillase mütsiga veel külm…jama.

Ja just lasteaiaga seoses painab mind. Kuni lapsed kodused, siis ise vaatan, kas kapuutsi vaj avõi mitte ja lahendasingi asja kapuutsiga. Aga lasteaias ma ju ei oota, et õpetajad teavad minu lapse mütside soojust ja kas 2-3aastane märkab ise kapuutsi pähe tõmmata või vastupidi, peast ära võtta….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 14:12; 02.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia jaoks: talveks oli kaks tuukrimütsi – paks kivat (mida kandis vähe) ja keskmine reima villane (oleks tegelikult ka ainult sellega hakkama saanud). Kevadeks-sügiseks puuvillane kivati tuukrimüts. Ja suveks üks õhuke puuvillane munamüts.

Samuti oli Kivat tuukrikas (see talv kandis 1-2 korda), ülejäänud aja kandis Reima tuukrikat (pealt villane, puuvillase voodriga). Praegu käib Bredeni meriinovillase voodriga ja järgmine tuleb kahekordne puuvillane (breden, reima, jonathan jne).
Need siis põhigrupid, mütse arvuliselt palju… 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on talveks paks kivat.
k&s jaoks ka kivati oma ja siis niisama tavaline bredeni tuukrikas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

okei, tundub et siis ma polegi nii mööda pannud, kui tundub, et 2 eri paksusega talvemütsi on vaja, millest üks tõsiselt paks ja teine selline, et kannataks ka paari + kraadiga olla. Juba arvasin, et olen mütsi valikul saamatu 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 14:12; 02.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil ka tavaliselt Kivatid olnud, tahaks puuvillast tuukrikat osta aga Stockmannis ei müüda, oskate soovitada, kust saaks osta? Prismas oli kunagi talvekaid, puuvillast on keegi näinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel aastal oli mu lapsel ainult Bredeni meriinovillaga talvemüts, aga järgmiseks aastaks plaaninbka kaks mütsi osta – ühe õhema ja teise paksema, sest siis käib ta juba lastaeaias. Sellel talvel panin külmade ilmadega veel õhukese tuukrimütsi lisakihiks talvemütsi alla vajadusel. Kevadeks on plaanis osta puuvillane tuukrikas (Kivat?) Ja lisaks on olemas veel kaks kahekordsest puuvillast tavalist mütsi.
Puuvillast tuukrikat saab Bredenist (Rademaris ka Bredeni mütse) või nt hello24.ee on Kivati mütsid..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talveks meil Bredeni tuukrikas ja Reima meriino talvemüts külmemate ilmade tarbeks- http://www.lastemaailm.ee/e-pood/reima-muts-sammal-518426-530474/aksessuaarid-56/v/10488
Kevadeks Bredeni kahekordne puuvillane tavaline müts- https://www.bredenkids.ee/muts-klaus-rebane-munt.html
Edasi juba peapeal, suvine heegeldatud müts või paljas pea.

Laps 4a2k vana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on talve müts, puuvillane breden müts kui u – 2 siis see pähe ja kapuuts. Kui üle +10 siis puuvilane müts.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kasutusel Bredeni fliisvoodriga müts kui temperatuur on alla -7 kraadi, meriinovoodriga müts sellest soojemateks ilmadeks ja puuvillane müts praegusteks ilmadeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja just lasteaiaga seoses painab mind. Kuni lapsed kodused, siis ise vaatan, kas kapuutsi vaj avõi mitte ja lahendasingi asja kapuutsiga. Aga lasteaias ma ju ei oota, et õpetajad teavad minu lapse mütside soojust ja kas 2-3aastane märkab ise kapuutsi pähe tõmmata või vastupidi, peast ära võtta….

Olen ka mõelnud, et kas lasteaias ikka arvestatakse tuulekülma? Vähetuulise ilmaga on ju Bredeni meriinovillased/puuvillased mütsid väga asjakohased (ei aja pead higistama), kuid tuulekaitset see õhuke kangas minumeelst küll ei paku. Mina ütlen tuulise ilmaga lapsele, et tõmmaku kapuuts pähe – aga lasteaias? Ilmselt peab seda kapuutsiasja spetsiaalselt õpetajale rõhutama.

Paksu talvemütsiga (meil ka Kivat paks müts) last plusskraadidega lasteaeda saata oleks igatahes imelik – niikui päike välja tuleb, on sellega ju palav. Liigsoe riietumine teeb kasu asemel kahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaias käisid talvel tuukrimütsiga (5 a ja 6,5 a), aga mitte selle kõige paksema talvetuukrimütsiga, nagu näiteks Huppa ja Lenne paksud voodriga tuukrimütsid, sellisega neil pea lihtsalt higistas kogu aeg. Nii et sellist päris paksu talvemütsi ma seekord talveks lastele ei ostnudki, olid vahepealsed, kuna varasemad talved jäid need paksud talvemütsid kandmata. Oskavad ise kapuutsi pähe tõmmata, kui tuul väga vinge oli. Kui talvel oli kuhugi autoga minek ja õues olemist vähe, siis oli lihtsalt paksem puuvillane müts peas.

Kevadeks on kaks puuvillast mütsi, ilma järgi siis vaatan, kas paneme hommikul tihedamas koes puuvillase mütsi või õhema.

5-6-aastastega õnneks pole mütsid ja riietumine enam probleem, kahesega, kes end ise kohendada/sättida ei oska on veel raskem. Viiene tõmbab kapuutsi pähe, kui vaja ja pole mütsi paksus nii oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Mitu mütsi sügiseks-talveks kevadeks? :D

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.