Esileht Koolilaps Mitu nr suurema jope võiks osta

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Mitu nr suurema jope võiks osta

Postitas:

Kas lapse enda pikkusest kaks numbrit suurem jope oleks ok ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 10:23; 04.10 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kust meie seda teadma peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe selga 2 nr suurem?

Minu lastel kindlasti ok pole ja nad ei kannaks. Liiga suur st lai ja pikk, varrukad pikad … kohmakas, ei saa mängida ja laps näeb veider välja ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On erinevad uskumused. Mina näiteks ostan talveks alati paraja jope, sest minu meelest on ebamugav, kui käised on puhvis ning käiseotsad kipuvad üle käe minema. Näen, et ka last häirib, kui ta peab kasvuvaruga jopes olema, eriti kui on tugevamast materjalist (Po.P, Didrikson) jope. Siiani pole poole talve pealt jopet vahetama pidanud, sest tegelikult nad talvel eriti ei kasva nagunii.

Terve hulk inimesi leiab aga, et paras on jope siis, kui laps tõstab käed taeva poole ning varrukad on siis ilusti üle randme. Lisaks siis varutakse ka kasvuvaru, nii et kui käed alla lasta, siis ongi varrukas 10-15cm pikem kui käsi. Ja ilmselt on nende lapsed sellega harjunud ja rahul ning ei virise. Sama jopega käiakse mitu talve, Didriksoni pikendatava mudeli puhul lausa kolm.

Voodrita ja õhukesest materjalist suvejopedel võib ka minu meelest 2 numbrit vabalt varu olla, peaasi, et käiseotsad püsiks seal, kus nad peavad olema. Paras jope on minu meelest silmale ilusam vaadata, aga need, kes on harjunud nägema suure varuga riideid, võibolla just ahhetavad, et vaene laps ei saa end nii väikses jopes ju liigutadagi. 🙂

Olen mitme FB grupi liige, kus ostetakse-müüakse lasteriideid ning sealt käivad need teemad pidevalt läbi. Mingit konsensust, et mis on paras ja mis on paraja varuga, ei ole siiani saavutatud. Vaidlused lähevad ajuti sama ägedaks kui Perekoolis – postitatakse pilte, et NÄE SEE ON JU TÄITSA PARAS ning samas on vastalised, kes nõuavad lisapilte erinevates asendites, et saaks öelda, et SEE ON ABSOLUUTSELT VÄIKE. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 10:33; 03.10 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja muidugi sõltub valitud suurusnumber firmast ja konkreetsest mudelist. Mõnel firmal on joped kasutatavad KUNI selle numbrini (isegi minu standardi järgi, mis ei nõua käte ülestõstmist), mõnel teisel firmal peab aga arvestama, et asjad on hädapärast kasutatavad alates sellest numbrist, mis sisse on märgitud, ning kasvuvaru on üle 10cm.
Hetkel on mul väiksel lapsel näiteks kapis Lindex nr 92, mis jäi väikseks, ning Didrikson nr 90, mis on lootusetult suur. Ja näiteks koolilapse 164 Regatta softshell jäi varrukatest ilmselgelt lühikeseks juba 158 pikkuses. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 10:33; 03.10 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus, miks osta Columbia rõivaid:
https://www.youtube.com/watch?v=F7nqD48udPU

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 12:07; 03.10 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”446″>Põhjus, miks osta Columbia rõivaid:<br abp=”447″>
https://www.youtube.com/watch?v=F7nqD48udPU

Didriksonsil on täpselt sama süsteem kasutusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb.
Kui varruka otsas on krõpsud ja varrukad on lapsel mugavad kasutada, siis jah. Poisile ma nt olen ostnud üle numbri, 2 numbrit suuremat ei ostaks. Tüdruk on väga kõhna, talle ostan kõik numbrid järjest (ostame vaid ühte firmat).

Liiga suure jopega sa ise ei taha ju ka käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja muidugi sõltub valitud suurusnumber firmast ja konkreetsest mudelist. Mõnel firmal on joped kasutatavad KUNI selle numbrini (isegi minu standardi järgi, mis ei nõua käte ülestõstmist), mõnel teisel firmal peab aga arvestama, et asjad on hädapärast kasutatavad alates sellest numbrist, mis sisse on märgitud, ning kasvuvaru on üle 10cm.
Hetkel on mul väiksel lapsel näiteks kapis Lindex nr 92, mis jäi väikseks, ning Didrikson nr 90, mis on lootusetult suur. Ja näiteks koolilapse 164 Regatta softshell jäi varrukatest ilmselgelt lühikeseks juba 158 pikkuses.

Tuleb arvestada ka seda, et laste proportsioonid võivad olla erinevad. Näiteks mu 11a tütrel on hetkel ilmselt jalad ebaproportsionaalselt pikad ja kõik “õige” numbri püksid kukekad, samas lasteaiaealisel pojal, kes on tegelikult 119 cm pikk, on 110 püksid üsna parajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pange endale 2 nr suuremad riided selga. Milleks osta lastele hirmkallid riided kui nad peavad mitu aastat käima enne kui parajaks saavad. Nagu veneaeg kui midagi saada ei ole ja haarati kõike mis enamvähem kõlbas. Mitu nr, suurematele saabastele ajaleht varbasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka ostnud kas õige numbri või siis, kui laps on kahe suuruse vahel, järgmise suuruse. Minu laps on kleenuke, hetkel 136 cm, aga juba kolmandat talve kannab sama jopet, 122-128 suurust. Selle talve saab veel ära kanda, kui just kasvuspurti ei tule. Kaks numbrit suuremat KINDLASTI ei ostaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”446″>Põhjus, miks osta Columbia rõivaid:<br abp=”447″>
https://www.youtube.com/watch?v=F7nqD48udPU

Didriksonsil on täpselt sama süsteem kasutusel.

Rip Curl’il samuti. Aga ilmselt ei ole teemaks need kaubamärgid…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 12:07; 03.10 15:24;
To report this post you need to login first.

Kas Sa mõtled pikkus + 2 cm? Selline on jah OK.
Kaks numbrit (suurusnumbrit) suurem ei ole OK ju kindlasti mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostaks ikka paraja jope. Kui on rahamure, siis ostaks kusagilt osta.ee-st või kirbuturult või vastavast FB grupist kasutatud jope soodsalt. Perekooliski ju kurdetakse pidevalt, et keegi ei osta kasutatud lasteasju, isegi kui need on kvaliteetsed ja heas korras. Ju siis on pakkumist rohkem kui nõudmist.
Võib osta natukene suurema rõiva, võib-olla isegi mitte number suurema, aga kui on selline, et number väiksem oleks juba väike, ja järgmine number tundub natuke avar, siis ostaks ikkagi selle avarama. Aga osta meelega lapsele kaks numbrit või ka number suurem ese – miks te tahate oma lapse elu keeruliseks teha? Kas endale meeldiks kanda numbri või kaks jagu suuremaid rõivaid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on 122, siis 2 numbrit suurem jope oleks 134. Natuke liiast. Osta parem pikendatavate käistega jope. Lisaks siinmainitutele on näiteks ka O’Neillil pikendatavad käised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad nn suusajoped saab küll suuremad osta – nad pole ka nii jäigad. Varrukad saab krõpsuga randme ümbert kinni panna ja kui sirge lõikega jope võib ta mõned sm pikem olla. Oma lapsele olen suuremad ostnud ja mul enda jope on ka mulle mugavalt suurem – vajadusel saab käed varruka sisse peita ja suurema kampsiku alla panna. Kasvavale lapsele täpselt paraja jope ostmisel ei näe mõtet, aga ka 2 numbrit suurem on vast liig suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostaks ikka paraja jope. Kui on rahamure, siis ostaks kusagilt osta.ee-st või kirbuturult või vastavast FB grupist kasutatud jope soodsalt. Perekooliski ju kurdetakse pidevalt, et keegi ei osta kasutatud lasteasju, isegi kui need on kvaliteetsed ja heas korras. Ju siis on pakkumist rohkem kui nõudmist.
Võib osta natukene suurema rõiva, võib-olla isegi mitte number suurema, aga kui on selline, et number väiksem oleks juba väike, ja järgmine number tundub natuke avar, siis ostaks ikkagi selle avarama. Aga osta meelega lapsele kaks numbrit või ka number suurem ese – miks te tahate oma lapse elu keeruliseks teha? Kas endale meeldiks kanda numbri või kaks jagu suuremaid rõivaid?

kui osta päris paras jope siis laps saab nii vähe kanda ainult ja jope ju nagu uus ja kui kiiresti kasvav laps just ,muidu ostaks ka kasutatult aga poistele 146 ja 152 numbreid liigub ikka suht vähe

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 10:23; 04.10 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb lapsest ja jopemudelist.
Mul üks laps on laiade õlgade ja tugeva kondiga ja temale olen ma tõesti ostnud ka kaks numbrit suuremaid jopesid. Ja kannab ta neid jopesid kaua: huvitaval kombel näeb jope tal seljas täitsa OK välja nii kaks numbrit suurena kui ka pool numbrit väiksena. Aga teine laps on kiitsakas, kitsaste õlgade ja puusadega ning tema kannab täpselt õiget suurusnumbrit, sest ka numbri jagu suurem jope paistab tema seljas veider.
Proovi lapsele jopet selga ja küsi tema arvamust ka, ega sa muidu ei tea.
Ja kui kaks numbrit suur jope ikka tõesti liiga suur on, aga paras jope liiga kiiresti väikseks jääb, siis lohuta end sellega, et vähe kantud 146 või 152 suuruses poistejope eest peaksid saama järelturul päris korralikku hinda, kui neid nii vähe liigub 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma ei tea, kas see poiste puhul kehtib, aga ma samas suuruses tüdrukule olen hakanud leidma asju naiste XS suuruses. Naiste numbritest on see selline nn äärenumber, et neid on päris tihti hea hinnaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu nr suuremaid riideid sa, teemaalgataja, endale ostad? Osta selle järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapse enda pikkusest kaks numbrit suurem jope oleks ok ?

Mardisandiks või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu nr suuremaid riideid sa, teemaalgataja, endale ostad? Osta selle järgi.

Sa tõesti arvad, et teemaalgataja on samamoodi lastega pidevas kasvamises ja vajab seetõttu varuga riideid?

Teemaalgatajale – 2 numbrit suurem jääb ilmselt liiga lohvakaks, kui tegemist just suhteliselt kitsa ja lühikese mudeliga ei ole. Ostaksin ühe numbri võrra suurema jope, siis on kindel, et seda talve lõpuni kanda saab ja vajadusel suusapüksid, paksem kampsun, fliis vms ka alla mahub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ühe korra ostnud lapsele mitu numbrit suurema jope. Väga ilus jope oli ja tahtsin seda hirmsasti saada. Müüa ütles küll, et kuidas te ostate lapsele nii suure jope, aga panime talle selle selga ja no ta ei uppunudki sinna sisse ära. Tegemist oli üsna lühikese ja kitsa mudeliga ja ma arvan, et ostsime 116 pikale lapsele 134 suurus jope. Isegi müüja leidis lõpuks, et polegi see talle nii hullupööra suur. Sai päris mitu aastat kanda ka. Endale tundus ka imelik, aga jope reaalselt ei olnud väga suur talle. Enam päris hästi ei mäleta, aga minu arust ta sai seda sama jopet ka veel 134 pikkuses kanda ja see ei olnud siis ka veel päris väike talle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Mitu nr suurema jope võiks osta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.