Esileht Väikelaps Mitu päeva larüngiit kestab?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Mitu päeva larüngiit kestab?

Postitas:
Kägu

Või ei saagi sellele küsimusele üheselt vastata? Kasutasin siin Perekoolis otsingut ja leidsin palju infot larüngiidi kohta kuid keegi ei kirjuta,kaua on normaalne kestus. Meil hakkas esimest korda eile öösel. Iga tunni tagant laps ärkas ja tegin auru. Täna päeval oli laps krips-kraps, sõi, mängis jne. ja nüüd õhtul magama minnes…pool tundi sai magada ja tekkis veel hullem hoog kui eile oligi…laps öökis ja ila voolas….kohati ajas nagu oksele. Eile õhtul käisime kiirabis adrenaliiniauru tegemas ja üks annus on mul kodus ka tagavaraks. Aga kuna meil larüngiit esimest korda elus(laps 3a) siis käin mööda tuba ja mõtlen, kas peaks uuesti kiirabisse minema või on see normaalne et mitu ööd see teema kestab. Mille järgi saan aru et laps hakkab tegelikult paranema?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Mitu päeva larüngiit kestab?

Inimene.ee terviseportaali info kohaselt keskmiselt 7 päeva. Kui kestab kauem, tuleks pöörduda arsti poole. Võimalik edasine antibiootikumiravi.

Jälgi, et laps kasutaks päeval hästi vähe häält – ei tohiks rääkida, sosistada, võimalusel ka köhida. Rääkimine kurnab ja ärritab niigi põletikus häälepaelu ning tagajärjeks võib olla krooniline kõripõletik. Leidke mingi lõbus mäng, milles proovite mõlemad (või ainult tema) rääkida näiteks käemärkidega.
Samuti füsioloogilise lahuse aur – mitmeid-mitmeid kordi päeval. Aitab öist hoogu kergendada. Larüngiit avaldubki öösiti. Päeval on laps nagu täiesti terve. Praegu on õues ka jahe ja niiske – kui öösel väga hulluks läheb, laps paksu teki sisse ja õue hingama. See alandab kõriturset (see ajabki öökima) hästi. Ja kohe seejärel füs.lahuse aur otsa. Laps las magab, ehita vihmavarjust ja kahest saunarätist tema kohale \”aurutelk\”.

Lisalugemist teemal \”kuidas aidata larüngiidiga last?\” meie perearstilt (vt. kohe pärast köhateemat, allpool):
http://www.kliinik.ee/teemalehed/tervelaps/aid-17293/Nohu-ja-k%C3%B6ha-v%C3%A4ikelapsel

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Mitu päeva larüngiit kestab?

Meil on olnud kaks korda ja mõlemal korral oli kaks ööd kõige hullemad, neljandaks päevaks oli palavik kadunud ja jäi ainult köha. Meile haiglas öeldi, et reeglina kestab kõige hullem kaks-kolm ööd.

0
0
Please wait...

Postitas:
krottu

RE: Mitu päeva larüngiit kestab?

Minu lapsel oli viis ööd järjest,nendest kolmel korral viis kiirabi meid haiglasse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Mitu päeva larüngiit kestab?

Kestis u 6 päeva, läksime teisel ööl kiirabiga haiglasse, sest lugesin, et kiirabisse peab helistama kui on väga äge kõripõletik:

– esineb sissehingamisraskus;
– roidevahemikes ja rinnaku tipus on hingamisel näha naha sissetõmbeid;
– nahavärvus on kahvatu või sinakas;
– köha on väga raske;
– neelamisraskus;
– hingamisraskuse tõttu on häiritud kõne või nutt;
– rahuolekus püsivalt häälekas hingamine.

Need tingimused olid kõik täidetud + 38,9 palavik, pikali olla ei saanud ja alla 2-aastane laps.

Niisiis kiirabiga haiglasse läksimegi üheks ööks (pühapäeva öösel), edasi kodusele ravile ja neljapäeval oli juba terve kui purikas.

Kui on kerge või norm larüngiit, siis on kodused ravivõtted ja haiglasse pole mõtet minna, kui on kodus aru tegemise võimalus olemas. Mingit muud ravi pole kui ainult aur (ägeda haiguse puhul retseptiga adrenaliin) + palaviku puhul paracetamool.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Mitu päeva larüngiit kestab?

meie ikka kasutasime zurtec’t ka lisaks aurule. Kõriturse kestis meil paar päeva ja sellele järgnes alati mingi palavikuga viirushaigus aga siis enam kõriturset ei tekkinud. Nii tugevat hingamisraskust meil õnneks kordagi ei tekkinud, et kiirabi oleks vaja olnud. Haigushood ajapikku vähenesid ja lõpuks kadusid. Lasteaia õpetaja ehmatas küll hirmsasti, kui lapsel seal hoog peale tuli – ilmselt puutus esmakordselt sellise asjaga kokku, tegelikult oli lapsel seal ainult haukuv köha ja midagi eluohtlikku ei olnud. Minu õel esines larüngiit alati just eriti ohtlikul viisil ja kõik korrad lõppesid haiglas.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Mitu päeva larüngiit kestab?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.