Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mitu rasedustesti teete iga kuu?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Mitu rasedustesti teete iga kuu?

Postitas:

Alustasin alles oma triibupüüdmise teekonda, ees on põnev aga ka pinev aeg (õhuke emaka limaskest) – arst ei andnud lootust lähimal ajal rasestuda. Täna on tsükli 23. päev ja ma olen juba teinud 2 rasedustesti (negatiivsed). Kapis on veel 2 ootamas ja ma kardan et kui päevad ei alga, pean neid see kuu veel juurde ostma.
Loomulikult ei ole mu ärevusest tingitud tegevus mõistlik 😀
Tunnistage üles, mitu testi iga kuu küüsi närides tegelikult teete? Võib-olla suudate mind lohutada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui päevad on alanud õigel, mitte ühtegi.

Ma olen näinud ja 1 korra tundud mis see varajane testi tegemine teeb ning otsustasin ära oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hehee, esimese lapse ootele jäämiseks kulus meil 12 kuud, selle aja jooksul tegin iga kuu 2-4 testi. Kõik olid negatiivsed kuni 12. kuuni, mil tegin esimese testi umbes tsükli 25. päeval ja sain ka teise triibu kätte. Teise lapsega oleks muidu ilmselt samamoodi jätkanud, aga siis läks juba teisel kuul õnneks. Olen selle koha pealt kannatamatu 🙂 Sulle aga edu ja peatseid triipe!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh, hea küsimus.

Paraku on sellega tõesti nii, et liiga vara ei tasu testida, sest negatiivne tulemus mõjutab ju sind kurbuse ja masenduse poole. Kui tõesti see kuu ei läinud õnneks, siis miks peaksid veel mitu korda seda kurbust läbi elama ühe kuu jooksul. Ikka ju loodad, et äkki uus test toob triibu. Ja isegi, kui oledki rase ja test on negatiivne, siis see sinu pettumine ja sellega kaasnevad emotsioonid võivad võimalikule rasedusele saatuslikuks saada… On ju üks peamisi mitte-rasestumise põhjuseid üle mõtlemine ehk et naine stressab liialt rasestumise pärast ning emakas pole võimaline rasedust omaks võtma selle stressi all ning rasedus ei jää püsima.

Tean, seda kerge öelda ja oi-oi kui raske teostada, mind tõmbas selles osas lõpuks tagasi eelmise kuu tsüklihäire, mis pani mind arvama, et ma TÕESTI olen rase, kuid testid olid negatiivsed (kuisjuures isegi arstid andsid lootust, öeldes, et jätkuvalt on 50:50 võimalus, et tegu kas tsüklihäire või algava rasedusega) ja kui lõpuks kindlalt päevad hakkasid, tekkis selline leina tunne, nagu oleksin oma lapse kaotanud, keda tegelikult mul ju ei olnud olemaski… Nutsin ikka mitmeid päevi ja kaasa ei aidanud ka samasse aega jääv isadepäev koos nunnude reklaamidega, olin juba mõelnud, et annangi lapse isale teada isadepäeval uudise. Oeh :/

Pigem ikka ära oodata päevade algus. Ja see, mitmes tsüklipäev täna on, pole üldse oluline. Palju olulisem on siiski see, mitmes päev PEALE ovulatsiooni (päevad peaksid algama 12-14 päeva pärast). Kõige varasemad tulemused on saadud küll seal umbes 7-8. päeval peale OV, kuid üldjuhul annab test tulemuse ikkagi veidi hiljem.

Jah, olen ka ise siiani teinud vähemalt 2 testi kuus, kuid võtsin vastu otsuse, et see kuu ei testi enne, kui on 100% kindel, et negatiivne test tähendabki negatiivset testi, mitte “võib-olla pole hormoon veel tuvastatav”. Ühe ämmaemanda sõnul oleks selleks sobiv aega 7-10 päeva peale oodatud päevade algust, kuid üldjuhul peaks rasedushormoon andma ennast testidel tunda siiski ka 2 ndl peale ovulatsiooni (ehk siis kui päevade õige aeg on). Kuna mul oli eelmisel kuul tsüklihäire, ei tea ma, mida see kuu oodata. Seetõttu võtan endale kindla kuupäeva, enne mida ma siiski proovin mitte testida.

See hoiab raha kokku ja ühtlasi sööb vähem närve – väike ootus ja lootus 1 pettumisega (loodetavasti üldse mitte pettumisega) on parem, kui pidev uuesti ja uuesti pettumine ühe kuu vältel…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen alles siis kui päevad hiljaks jäävad 1-2p. Kuna tsükkel kellavärk siis pm ei teegi niisama. Noh 14a jooksul mis me koos oleme, olen teinud vast max 12 rasedustesti. 4 neist on triipudega olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See hoiab raha kokku ja ühtlasi sööb vähem närve – väike ootus ja lootus 1 pettumisega (loodetavasti üldse mitte pettumisega) on parem, kui pidev uuesti ja uuesti pettumine ühe kuu vältel…

Inimesed on ju tegelikult erinevad. Mina olen küll tundnud, et testide tegemisest kramplik hoidumine ajab mu just hulluks. Mulle on just sobinud hakata teste tegema nii vara, et nad ei saagi veel positiivsed olla. Siis esimesel paaril päeval pole see pettumus, kui on negatiivne — teada ju, et peabki veel negatiivne olema. Aga iga järgmise päevaga suureneb tõenäosus, et kui need testid on järjest negatiivsed, siis pigem ikkagi tõesti rasedust ei ole. Niimoodi saab ebaõnnestumise mõttega vähehaaval harjuda, mitte ei kruvi endal seesmist pinget võimatuseni üles, et siis lootuste tuhinast tohutu kolksuga alla kukkuda.

Õnneks on see kõik minu jaoks nüüd möödanik, minu igatsetud kaks last on juba mudilased. 🙂 Aga varemalt ma tegin rasestuda soovides küll vähemalt 5–10 testi igal ebaõnnestunud IVF-ringil ning ilmselt ~30 testi kummagi raseduse alguses :D, siis ma jälgisin oma südamerahuks veel nati aega, kas ja kuidas triibud tumedamaks muutuvad. Napakas? Minugi poolest, aga mul oli nii kergem. Ka Biocardi rasedustestid Selverist ostes ei olnud nüüd ka nii võimatult kallid, et ma poleks nende abil endale rahulikumaid öid võinud lubada.

Igale oma. 🙂 Ma arvan, et teema autor ei tahtnud kuulda õpetussõnu, kuidas kellegi meelest peaks testima või kuidas seda oleks parem teha, vaid tahtis lihtsalt lugeda, kuidas erinevad triibupüüdjad seda tegelikult teevad. 🙂

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See hoiab raha kokku ja ühtlasi sööb vähem närve – väike ootus ja lootus 1 pettumisega (loodetavasti üldse mitte pettumisega) on parem, kui pidev uuesti ja uuesti pettumine ühe kuu vältel…

Inimesed on ju tegelikult erinevad. Mina olen küll tundnud, et testide tegemisest kramplik hoidumine ajab mu just hulluks. Mulle on just sobinud hakata teste tegema nii vara, et nad ei saagi veel positiivsed olla. Siis esimesel paaril päeval pole see pettumus, kui on negatiivne — teada ju, et peabki veel negatiivne olema. Aga iga järgmise päevaga suureneb tõenäosus, et kui need testid on järjest negatiivsed, siis pigem ikkagi tõesti rasedust ei ole. Niimoodi saab ebaõnnestumise mõttega vähehaaval harjuda, mitte ei kruvi endal seesmist pinget võimatuseni üles, et siis lootuste tuhinast tohutu kolksuga alla kukkuda.

Õnneks on see kõik minu jaoks nüüd möödanik, minu igatsetud kaks last on juba mudilased. ???? Aga varemalt ma tegin rasestuda soovides küll vähemalt 5–10 testi igal ebaõnnestunud IVF-ringil ning ilmselt ~30 testi kummagi raseduse alguses :D, siis ma jälgisin oma südamerahuks veel nati aega, kas ja kuidas triibud tumedamaks muutuvad. Napakas? Minugi poolest, aga mul oli nii kergem. Ka Biocardi rasedustestid Selverist ostes ei olnud nüüd ka nii võimatult kallid, et ma poleks nende abil endale rahulikumaid öid võinud lubada.

Igale oma. ???? Ma arvan, et teema autor ei tahtnud kuulda õpetussõnu, kuidas kellegi meelest peaks testima või kuidas seda oleks parem teha, vaid tahtis lihtsalt lugeda, kuidas erinevad triibupüüdjad seda tegelikult teevad. ????

Mina teen ka nii ja mulle tundub samuti, et nii on vimalik pettumus väiksem

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina teen iga kord kui hakkan ennast rasedaks mõtlema. see toob maa peale tagasi ja ei hakka liiga palju lootma. Mõni kuu ei mõtle üldse üle ja siis ei tee ühtegi testi, mõni kuu kuskil 20ndast päevast pissin pulga peale

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan varsti 40. Olen elus teinud rasedustesti vist 6 korda. Mul on 3 last. Testinud olen kui päevad on nädala üle läinud, mitte enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustasin mõned kuud tagasi teekonda ja päris künklik olnud.
Tagantjärele mõeldes tõmbas esimene kuu ogaraks ära küll, muudkui testisin 😀
Teine, kolmas kuu läksin juba tegema veretesti mingi hetk ja lõpetasin ära nende apteegitestide ostmise:)

Edu triipude püüdmisel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks kauaoodatud laps. Tegin aastate jooksul vist kokku 3 testi, millest siis viimane oli triibuline. Teste tegin ainult siis kui päevad hilinesid (seega 2 tsüklihäiret ja pos. test).
Ma vaatan, et ma olin ikka jube kannatlik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kolmanda lapse projekt on käinud 1,5 aastat, selle aja sisse on jäänud 3 rasedust ja 3 peetumist. Suurema osa ajast on tsükkel regulaarne olnud. Enamasti olen oodanud ära päevade algusaja ja siis testinud. Eelmisel kuul oli korralik tsüklihäire, päevad hilinesid 7 päeva. Siis jõudsin teha 6 testi ja iga kord totaalselt pettuda. Seekord hakkasid päevad õigel ajal ja testi ei jõudnud teha, kuigi tunnuseid oli (PMS muidugi).

Pettumustunne negatiivse testi puhul on suur, samas on selle perioodi jooksul ka õhkõrnast triibust ilus rasvane triip saanud. Kui on kannatlikku meelt mitte enne seda, kui päevad on üle läinud, testida, soovitan seda teha. Samas kui on vaja teada (nt alkoholiga pidu tulemas), siis pigem teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mitu rasedustesti teete iga kuu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.