Esileht Väikelaps Mitu sammu on kõndimine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Mitu sammu on kõndimine

Postitas:

Esmaema probleemid ????

Perearst palus helistada kui laps kõndima hakkab. Kas kõndimine on teie jaoks need esimesed kaks ettevaatlikku sammu või peaks laps pool päeva ringi tatsama, et seda kõndimiseks nimetada?

Seisma hakkas 1a2k, nüüd saab kohe 1a4k ja tegi esimest korda neli sammu järjest. Aga ma oletan, et päris kõndimine see vist veel pole? Pigem selline tasakaalu katsetamine…

Laps on hästi ettevaatlik ja iga samm, mis ta astuda julgeb on minu jaoks nagu maailmaime ????

 

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.06 20:40; 28.06 21:30; 29.06 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmaema probleemid ????

Perearst palus helistada kui laps kõndima hakkab. Kas kõndimine on teie jaoks need esimesed kaks ettevaatlikku sammu või peaks laps pool päeva ringi tatsama, et seda kõndimiseks nimetada?

Seisma hakkas 1a2k, nüüd saab kohe 1a4k ja tegi esimest korda neli sammu järjest. Aga ma oletan, et päris kõndimine see vist veel pole? Pigem selline tasakaalu katsetamine…

Laps on hästi ettevaatlik ja iga samm, mis ta astuda julgeb on minu jaoks nagu maailmaime ????

No kõndima hakkamiseks nimetatakse ikka seda ju, kui laps oma esimesed sammud teeb. Samamoodi nagu rääkima hakkamiseks peetakse seda, kui laps ütleb oma esimese sõna, mitte seda, et hakkab latrama nagu külamoor Moskva rongis.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kõndima hakkamiseks nimetatakse ikka seda ju, kui laps oma esimesed sammud teeb. Samamoodi nagu rääkima hakkamiseks peetakse seda, kui laps ütleb oma esimese sõna, mitte seda, et hakkab latrama nagu külamoor Moskva rongis.

Tänud! Ei olnud lihtsalt kindel ja mõtlesin üle küsida ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.06 20:40; 28.06 21:30; 29.06 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan aga vastupidi esimesele vastajale. Ehk siis üksikud sõnad pole veel rääkimine ja esimesed sammud pole veel kõndimine. Seega polegi selles õiget ja vale vastust, arvamused on erinevad. Antud olukorras võiks helistada ikka, kuna kaugel see päris kõndides liikuminegi siis veel on.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine ei motiveeri vist oma lapsi kunagi ja ootab alati perfektset sooritust esimesest katsest

Muidugi see ongi. Ja iga päevaga hakkab rohkem kõndima.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest seda saab alles tagantjärele aru 🙂 St kui laps “kõndima hakkab”, siis tuleb kõndimise eelistamine käputamisele kiiresti ja siis saab tagantjärele öelda, et sel-ja-sel päeval/nädalal hakkas kõndima. Aga võib ka olla mõni juhuslik tuterdav samm, mis ehmatab ettevaatliku lapse ära, ja siis on jälle tükk tühja maad, enne kui uuesti proovib. Siis ei nimetaks esimesi samme veel kõndima hakkamiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan arvamuste eest!

Arvan ka, et see on suhtumise küsimus ja siit tuleb ka erinevus sisse. Mõne jaoks on esimene samm kõndimine aga teise jaoks on kõndimine see kui sammumist on rohkem kui käputamist/roomamist. Ja nii on ka kõndima õppimise vanus erinev, sest nagu näha, siis inimesed arvestavad seda erinevalt

Minu tibul vist ikkagi asi edeneb. Eile enne magama minekut kõndis 7 sammu, potsatas maha, tõusis ja tegi veel mõned sammud. Ei kartnud kukkumist, ei ehmunud ära 🙂

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.06 20:40; 28.06 21:30; 29.06 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tibul vist ikkagi asi edeneb. Eile enne magama minekut kõndis 7 sammu, potsatas maha, tõusis ja tegi veel mõned sammud. Ei kartnud kukkumist, ei ehmunud ära ????

See ongi kõndima hakkamine. Kui lapsele hakkab meeldima, siis mida rohkem harjutab, seda rutem ta pikemalt kõndima ka hakkab. Aga nüüd on ka kõrgemalt kukkuda, niiet pead teda hoolikalt turvama ja nurgad-piidad on kohad, kus ettevaatlik olla. Igalt poolt õpetada pepu ees alla tulema, kui kukub või tahab maha tagasi, siis pepuli potsatama õpetada jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ölenud selle mõne sammu tegemise kohta, et teeb samme. Kõndimine on pigem siis kui eelistab kõndimist käputamisele. Mul esimene laps hakkas kõndima nii, et sellist üksikute sammude tegemist polnud, vaid hakkaski päevapealt kohe kõndima ja siis enam ei käputanudki. Teisel täpselt vastupidi. Esimestest arglikest sammudest kuni päris kõndimiseni läks kaks-kolm nädalat.
Aga vahet ei ole kuidas keegi lapsevanem seda nimetab. Ilmselt arsti huvitavad siiski need esimesed sammud, sest sealt edasi ta ju aina harjutab ja varsti kõnnibki juba osavalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, sa helista perearstile, et mõned sammud teeb ning las ta ise ütleb, ka see on piisav talle. Esimene laps hakkab mul 11-kuuselt kohe käima üle toa. Teisel tukidesimesed sammud 14-kuuselt ja päris pikalt kestis see faas, et käis paar sammu. See noorem on juhtumisi sitke ja sportlikuma nüüd suuremana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Mitu sammu on kõndimine