Esileht Beebi ja mitmikud MMR vaktsiin imetamise ajal???

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: MMR vaktsiin imetamise ajal???

Postitas:

Tere! Kas kellelgi on kogemust MMR vaktsiini saamisega imetamise ajal??? Elan riigis, kus praegu on leetrite epideemia. Tean, et lapsena neid põdenud pole, aga pole aimugi, kas olen Eestis lapsena saanud vaktsiini ja kui, siis mitu doosi (sündinud 1978). Seepärast mõtlen end lasta vaktsineerida, aga tunnen muret selle üle, et kas imetamise ajal on see võimalik. Netist loen vastakat infot, üks ütleb, et punetiste viirus läheb rinnapiima, teiste viiruste kohta ei ole andmeid. Teised allikad ütlevad, et viirused ei lähe rinnapiima. Kolmandad ütlevad, et konsulteerige imetamise puhul enne vaktsineerimist oma arstiga. Arsti ma telefonitsi kätte pole täna saanud ja mõtlesin küsida siin foorumis, kas kellelgi on sellise olukorraga ENDAL või lähedasel kogemust? Ja kui viirused ikka lähevad rinnapiima, milline mõju on see beebile? Ta alles pooleaastane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 13:15; 10.05 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul laps sama vana ja saab rinnapiima. kuna minu sünniaasta (1980) jääb sinna ajavahemikku, keda võibolla vaktsineeriti ühe doosiga, siis peaksin ka revaktsineerima. uurisin imetamisnõustaja käest ja tema ütles, et imetavale emale on see vaktsiin lubatud. kavatsen kõigepealt vereprooviga kontrollida leetrite antikehasid ja siis vaktsineerida.

kas keegi on saanud eestis leetrite antikehasid kontrollida ja seejärel vaktsineerida oma perearsti juures? minu perearst ütles, et nemad sellega ei tegele ja pean pöörduma nakkuskliinikusse tallinnas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 15:30; 20.04 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vaktsiin ei pruugi teid kaitsta, võib hoopis teid beebiga ohtu seada. Ise olen kaks doosi saanud ning leetrid sain sellegipoolest. Samas vennanaine, kes ei ole vaktsineeritud ning ka vennalapsed kes vaktsineerimata ning elavad minuga samas majas, ei nakatunud. Peale seda olen väga skeptiline et kas ja kui palju need üldse toimivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina lasin endale selle vaktsiini teha. eelnevalt konsulteerisin lastearstiga. leetrid pidavat väga kergesti nakkav haigus olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 15:30; 20.04 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsiinid on ohutud…jah, muidugi!

https://www.facebook.com/luke.maguire.560/videos/662697120568272/?fref=gs&dti=282626385574048&hc_location=group

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kus riigis sa elad aga ma tean, et soomes tehakse kõige varem alates 6-ndast elukuust MMR vaktsiini. Arsti käest saab ilmselt küsida ka selle kohta. Kui sa tahad last kaitsta siis ma ei usu väga, et enda vaktsineerimine kaitseb ka last. Ilmselt tuleks ikka last ka vaktsineerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja ja elan Prantsusmaa lõunaosas. Ei soovinud selle postitusega tekitada vaktsineerimise järjekordset poolt-vastu debatti. Niisiis, lasin endale juba vaktsiini teha, kuna vereanalüüs näitas, et mul puudub leetrite vastu immuunsus. Arst väitis, et beebile minu süst halba ei tee. Jah, parim oleks, kui beebil endal ka mingi kaitse oleks, uurin seda arstilt järgmisel nädalal lapse igakuise rutiinse ülevaatuse ajal. Arvan, et minu enda vaktsiin annab vähemalt selle kaitse lapsele, et ma loodetavasti ise haigust kuskilt üles ei korja ja talle ei too. Jah, mõnikord jäävad ka vaktsineeritud haigeks (samas arvatavasti kergemal kujul kui ilma vaktsiinita), kui nende keha ei ole immuunsust millegipärast tekitanud, ja alati olevat neid, kellele vaktsiin ei mõju täies ulatuses. Samas meie praeguse epideemia statistika näitab, et 90% haigestunutest ei olnud kunagi vaktsiini saanud või olid kunagi ammu saanud vaid ühe doosi, ja et ükski siinsest 96-st departemangust ei oma 95% vaktsiiniga kaetust, mis oleks vajalik grupiimmuunsuse tekkeks. Ka on praegu kõige kiirem haigestumine just alla 1-aastaste laste seas, kes pole veel vaktsiini saanud. Eks igaüks otsustab, kas võtab haigeks jäämise tagajärjel tekkinud tüsistuste riski, lubades ka haigusel edasi levida, või võtab vaktsiini saamise järel tekkinud kõrvalnähtude/tüsistuste riski. Sellest aastast on aga siin riigis 11 vaktsiini, sh MMR, alates 2018. a. sündinud lastele kohustuslikud, muidu ei saa vist hiljem lastekollektiivi. Algul tekitas minus ka tõrksust selline seadus, et otsustatakse sinu ja su lapse eest ära, aga praeguse haiguspuhangu valguses tundub selline otsus olla põhjendatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 13:15; 10.05 13:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud MMR vaktsiin imetamise ajal???

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.