Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mobiilne kiiruskaamera

Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Teema: Mobiilne kiiruskaamera

Postitas:
Kägu

Kõigile teadmiseks, kiiruskaamera teeb trahvi alates 7 km/h üle, reaalne kiirus, spidomeeter näitab reeglina rohkem.

Näiteks gps järgi kiirus 96 km/h trahvi ei saa, gps järgi 97 km/h teeb kaamera sähvaka ära.

Sellest lahutatakse kaamera eksimus 4 ja jääb alles 93 km/h, ehk siis 3 km/h ületust.

3 km/h üle eest on praegu miinimumtrahv 15 eurot, enne oli 9 eurot, nüüd on 3 euro asemel 5 eurot km.

Autode spidomeetrite valetamine erineva, aga tavaliselt on spidomeetri seier 100  või rohkem, kui 90 alas kiiruskaameralt trahvi saad.
Alati tasuks oma auto spidomeetrit gps-ga kontrollida, palju tegelikult näitab, erinev rehvimõõt ka mõjutab seda ja veidi ka rehvi kulumise aste.
Mina pole veel kohanud, et 50 ja 90 km/h auto spidomeeter kuidagi erinevalt valetakse, vahe võib olla, aga see on tavaliselt väga koma erinevus, mis suurema kiirusega rohkem valetab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll ei julgeks siin väga kasutada seda “tavaliselt”. Paljudel juhtudel on vahe siiski marginaalne ja oma kiirust ei peaks küll veel korrigeerima hakkama, kui erinevus on vaid paar km/h. Sellist väidet, et tootjad seadistavad spidomeetrid 5 km/h vähem näitama, ma küll tõsiselt võtta ei saa. Jah, seadistatakse veidi madalamaks, kuid mingit 5 km/h reeglit vaevalt et on.

Minu vanal autol oli viga 10% (gpsi järgi kontrollides), uuel üle 5kmh ei lähe. Mõlemad sama marki ja mudel, lihtsalt väljalaskeaastad on üsnagi erinevad. Kui sõbral kunagi mersu oli, siis see näitas tõesti täpselt õiget kiirust. Reisil olles erinevaid rendiautosid kasutades jääb gps ka tavaliselt kuni +5kmh piiresse. Rehvid on kõigil õiged all olnud, ei suuremad ega väiksemad.

Püsikiirusehoidja panengi +5kmh kui on korralik, puhas ja kuiv tee hea nähtavusega. Kui teeolud on halvad siis sõidan sellele vastavalt.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

On küll selline reegel, et tootjad panevad autode spidomeetrid umbes 5 km/h rohkem näitama, mitte vähem, vaid rohkem.

Ehk siis sõidad  90 km/h tunnis spidomeetri järgi ja tegelikult on 85 km/h.

Täpseks tulemuseks tuleks oma auto spidomeetrit muidugi alati gps-ga kontrollida ja arvesse tasub võtta ka seda, kas kasutad ikka tehasepoolt ettenähtud rehvimõõtu.

Sest kõigil ei näita see ühtemoodi, kuna see pole taadeldud.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli nelja päevapärast teade

0
0
Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mobiilne kiiruskaamera