Esileht Koolilaps Modellikoolid Tallinnas

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Modellikoolid Tallinnas

Postitas:
Kägu

Tere,

Kas keegi omab infot Evita ja Sixtina modellikoolide kohta? Kumb neist on parem? Kas Evita koolis tantsimine on heal tasemel? Aga lavaline liikumine?
Laps käib ka Piruetis, kuid soovib modellikoolis käima hakata – kui võtta ainult lavaline liikumine 1 x nädalas (ilma tantsimiseta), kas siis jääb millestki ilma (kas tants + lavaline liikumine Evitas täiendavad teineteist või ei ole oluline ja piisab ka Piruetist)?

Aitäh vastuste eest!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin gümnasistina Evitas. Vabalt võib võtta ainult lavalise liikumise ilma tantsuta. Üsna paljud tegid nii ning mingeid probleeme polnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tere,

Kas keegi omab infot Evita ja Sixtina modellikoolide kohta? Kumb neist on parem? Kas Evita koolis tantsimine on heal tasemel? Aga lavaline liikumine?

Laps käib ka Piruetis, kuid soovib modellikoolis käima hakata – kui võtta ainult lavaline liikumine 1 x nädalas (ilma tantsimiseta), kas siis jääb millestki ilma (kas tants + lavaline liikumine Evitas täiendavad teineteist või ei ole oluline ja piisab ka Piruetist)?

Aitäh vastuste eest!

Ma ei soovitaks üldse last modellikooli panna, kui ta just ise tungivalt ei taha. Seal ei õpetata midagi, ainult üks suur mula välise üle. See pole päris hobi, midagi seal ei õpi ja laps end ei arenda. Igaüks võib edasi-tagasi liikuda või imidžist jahuda. Tantsida saab ka erinevates tantsukoolides.

Pealegi jääb lastele väga vale mulje, nagu modelliks saab õppida. Minu modellikoolist tuli paar keskpärast modelli, kes said selleks lihtsalt oma välimuse põhjal. Samas tean oma keskkoolist nohikut, kes tegi rahvusvahelist modellikarjääri, sest ta avastati. Huvid olid tal male ja korvpall. Modellikoolist polnud kuulnudki. Lapsed, kes sinna pannakse, muutuvad sageli enesekeskseks ja ülbeks. Pidevalt võisteldi üksteisega, et kes on kõige ilusam, nagu kooli populaarsete tüdrukute kamp võimendatult. Räägitakse üksteist taga ja vahetatakse sõbrannasid, et kes on popim ja ilusam. Kõik paitasid oma ego ja tahtsid teistele keerata. Suur osa lapsi, mina kaasa arvatud, pandi sinna vanemate poolt lihtsalt seepärast, et tundus tüdrukule sobiv huviring olevat, vahet pole, kas ta selle vastu huvi tunneb. Et lapsed ei tea, millised huviringid üldse olemas on, siis ega nad kurtnudki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahju, et viimase vastaja vanemad sundisid ta huviringi, mille vastu endal huvi polnud.
Modellikool pole kindlasti ainult modelliks saada soovijatele. Vaadates ümberringi (ja veel hullem – täiskasvanud noorte naiste) kehahoiakuid, võiks enamus neist mõned tunnid sellises koolis veeta (taevas teab, et mul endal oleks vaja olnud)
Üks ülikoolikaaslane oli ka seotud ühe sellise kooliga ja tean mõnda last ja vanemat neidu, kes seal käisid. Minu meelest neid ühendas eraelus pigem tasasem/introvertsem loomus, aga seal leidsid häid sõpru ja mingisugust enesekindlust. Nüüd oleme kõik juba suured inimesed ja muudel elualadel, aga tean mitut seal koolis loodud sõprussuhet, mis on püsima jäänud (üle 10a hiljem)
Teemaalgataja lapsel on ilmselgelt endal huvi valdkonna vastu. Ikka julgustada seda!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin ka lapsena nö modellikoolis. Modelliks seal ei õpetatud, keegi seda ei eeldanud. Mulle meeldis see, et räägiti üldiselt käitumisest, elulistest asjadest. Lisaks liikumine ja keha hoiak, seda harjutati palju ning selle üle olen küll väga õnnelik, et korralik kehahoiak ja kontsadel käimise oskus harjus sisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin ka lapsena nö modellikoolis. Modelliks seal ei õpetatud, keegi seda ei eeldanud. Mulle meeldis see, et räägiti üldiselt käitumisest, elulistest asjadest. Lisaks liikumine ja keha hoiak, seda harjutati palju ning selle üle olen küll väga õnnelik, et korralik kehahoiak ja kontsadel käimise oskus harjus sisse.

Minu meelest oli seal lihtsalt naiselikkuse õpetamine, väikesteid tüdrukuid suruti tobedatesse rollidesse. Nagu Kodutütred vms naiselikkuse kool, ainult et keskenduti rohkem välimusele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest oli seal lihtsalt naiselikkuse õpetamine, väikesteid tüdrukuid suruti tobedatesse rollidesse. Nagu Kodutütred vms naiselikkuse kool, ainult et keskenduti rohkem välimusele.

Huvitav, minul seal sellist muljet küll ei jäänud. Aga ilusasti seismine ja kõndimine on loomulikult välised asjad. Mingeid rollidesse jagamisi ma ei tea, meil midagi sellist ei olnud. Olen ikkagi selle eest väga tänulik, et meid kõndima õpetati ja korrutati- puusad ette, kõht sisse, rind ette, õlad taha, kael sirgeks. Tänapäeval noori vaadates kuluks nii mõnelegi ka sama drill ära, kasvõi kehalise kasvatuse tundide raames, halb vaadata neid longus tüdrukuid, kes veel jalgu ka lohistavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üllatav, et sellised asjad veel eksiteerivad, ma arvasin, et need jäid 90ndatesse, kui kõigist väikestest tüdrukutest üriritati mingeid modelle kasvatada. Naise peamine eluülesanne oli olla ilus- seksikalt kõndida, kleiti kanda, lilleseadeid teha ja meestele meeldida.

Kehahoiakut parandavad erinevad trennid, selleks ei ole vaja küll modellikooli minna, aga Piruetis käival neiul seda nagunii vaja pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üllatav, et sellised asjad veel eksiteerivad, ma arvasin, et need jäid 90ndatesse, kui kõigist väikestest tüdrukutest üriritati mingeid modelle kasvatada. Naise peamine eluülesanne oli olla ilus- seksikalt kõndida, kleiti kanda, lilleseadeid teha ja meestele meeldida.

Kehahoiakut parandavad erinevad trennid, selleks ei ole vaja küll modellikooli minna, aga Piruetis käival neiul seda nagunii vaja pole.

Olen esimese kommentaari kirjutanud kägu. Modellikoolis ei üritata tänapäeval igast ühest modelli kasvatada. Huviring nagu iga teinegi, kui tütrel on huvi, soovitan väga. Ilusa kehahoiaku saab Piruetis kindlasti, kuid seal ei õpetata kontsadega käimist. Mingit üksteisega võistlemist küll ei mäleta, oldi pigem nagu tiim. Käisin aastatel 2014-2016.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Koolilaps Modellikoolid Tallinnas