Esileht Koroonaviirus COVID-19 Moderna vaktsiin

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Moderna vaktsiin

Postitas:

Kes ennast sellega vaktsineerida lasknud, kuidas oli kõrvaltoimete osas?

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Midagi erilist. Peale esimest oli käsi valus mitu nädalat ja natuke uimane ühe õhtu, peale teist polnud midagi. Vanus loeb ka, mina 50+. Ühel sama vanal töökaaslasel täpselt samuti, teisel samavanal oli üks õhtu palavik 38 peale teist süsti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 14:57; 20.05 23:38; 21.05 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen saanud esimese Moderna süsti, teist veel mitte. 2 päeva oli käsivars süstekohast valus. Veidi uimane oli olla teisel päeval pärast süsti. Palavikku ei olnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näita mulle inimest, kes laseb ennast ajaviiteks vaktsineerida.

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 15:27; 20.05 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Näita mulle inimest, kes laseb ennast ajaviiteks vaktsineerida.

Ilmselgelt oled see sina kes ennast ajaviiteks vaktsineerida laseb, sest miks muidu tuled solkima teise inimese tagasisideteemat oma teemavälise postitisega!!!

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 14:55; 20.05 15:31; 20.05 22:59;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minul peale esimest süsti oli kolm päeva käsi valus ja poolteist päeva palaviku tunne. Teist vaktsiinidoosi pole veel saanud. Täpselt samasugused kõrvaltoimed nagu teistel mRNA vaktsiinidel. Ei midagi tavatut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Näita mulle inimest, kes laseb ennast ajaviiteks vaktsineerida.

Ilmselgelt oled see sina kes ennast ajaviiteks vaktsineerida laseb, sest miks muidu tuled solkima teise inimese tagasisideteemat oma teemavälise postitisega!!!

+6
-5
Please wait...

Napakas!

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 15:27; 20.05 15:46;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Aitäh, kes rahustavat tagasisidet andsid ja ise ka jälgin teemat, sest esmaspäeval Moderna esimesele sutsule.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne COVID-19 Vaccine Moderna saamist pidage nõu arsti, apteekri või meditsiiniõega, kui:
– teil on varem tekkinud raske, eluohtlik allergiline reaktsioon pärast mistahes muu vaktsiini
süstimist või pärast eelmist COVID-19 Vaccine Moderna manustamist
– teil on väga nõrk või nõrgenenud immuunsüsteem
– olete kunagi pärast nõelaga süsti saamist minestanud
– teil esineb verehüübimishäireid
– teil on kõrge palavik või raske infektsioon; vaktsineerimine on siiski lubatud, kui teil on kerge
palavik või ülemiste hingamisteede infektsioon, näiteks külmetus
– te põete rasket haigust
– teil on süstidega seotud ärevus

https://ravimiamet.ee/sites/default/files/moderna_infolehtvaktsineeritavale.pdf

Siin kõik kirjas, nii et kes läheb on teadlik sellest :

Võimalikud kõrvaltoimed
Nagu kõik ravimid, võib ka see vaktsiin põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei teki.
Otsige viivitamatult arstiabi, kui teil tekib mõni järgmistest allergilise reaktsiooni nähtudest ja
sümptomitest:
– nõrkustunne või uimasus,
– südame löögisageduse muutus,
– õhupuudus,
– vilisev hingamine,
23
– huulte, näo või kurgu paistetus,
– nõgestõbi või lööve,
– iiveldus või oksendamine,
– kõhuvalu.
Kui teil tekib ükskõik milline muu kõrvaltoime, pidage nõu oma arsti või meditsiiniõega. Need võivad
olla järgmised.
Väga sage (võib esineda rohkem kui 1 inimesel 10-st):
– kaenlaaluse paistetus
– peavalu
– iiveldus
– oksendamine
– lihasevalu, liigesevalu ja -jäikus
– süstekoha valu või turse
– tugev väsimustunne
– külmavärinad
– palavik
Sage (võib esineda kuni 1 inimesel 10-st):
– lööve
– süstekoha lööve, punetus või nõgestõbi
Aeg-ajalt (võib esineda kuni 1 inimesel 100-st):
– süstekoha sügelus
Harv (võib esineda kuni 1 inimesel 1000-st):
– ühe näopoole ajutine nõrkus (Belli paralüüs)
– näo paistetus (näo paistetus võib esineda isikutel, kes on saanud näo kosmeetilisi süste)
Esinemissagedus teadmata:
– raske allergiline reaktsioon (anafülaksia)
– ülitundlikkus

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teisipäeval sain esimese doosi. Teisipäeva õhtul oli tunne, nagu oleks vererõhk kõrge – pea käis ringi. Käsivars oli valus ka veel järgmisel päeval. Täna juba kõik normis, käsivart süstikohast katsudes on veidi tunda. Saba veel kasvama pole hakanud, pimedas ei helenda ja internetis pean ikka veel arvuti või telefoniga käima.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüva nõu, olenemata vaktsiinist – olge lõdvestunud. Kui tõmbate lihase pingule süsti saades on ka süstekoht pikemalt valus. Jah, peab harjutama, aga seda teades või poole sutsu pealt lõdvaks lastes, saab kergem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa arugi, et süsti saad,mis seal pinges olla.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Näita mulle inimest, kes laseb ennast ajaviiteks vaktsineerida.

Ilmselgelt oled see sina kes ennast ajaviiteks vaktsineerida laseb, sest miks muidu tuled solkima teise inimese tagasisideteemat oma teemavälise postitisega!!!

Napakas!

Just, täpselt!

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 14:55; 20.05 15:31; 20.05 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa arugi, et süsti saad,mis seal pinges olla.

Just tahtsin öelda, et seda süsti sisuliselt ei tunnegi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüva nõu, olenemata vaktsiinist – olge lõdvestunud. Kui tõmbate lihase pingule süsti saades on ka süstekoht pikemalt valus. Jah, peab harjutama, aga seda teades või poole sutsu pealt lõdvaks lastes, saab kergem.

Ma pole iial pinges, kui süsti saan. Miks peaks. Aga see ei päästnud mind kolmenädalasest õlavalust. Võib-olla tõesti oleks pinges õlaga 6 nädalat valutanud, ei tea 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 14:57; 20.05 23:38; 21.05 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa arugi, et süsti saad,mis seal pinges olla.

minu jaoks oli see süst ikka väga valulik ja rohi “väga kibe ” (ei oska paremini selgitada). Ei karda süsti, täiesti valutud süstid on olnud ja hambaid lasen ilma tuimestuseta teha, seega ma ei saa aru, sellest väitest, et ei ole üldse tunda, vägagi oli 🙂 Või sattus mulle kehv süstija, Pfaizerit sain.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa arugi, et süsti saad,mis seal pinges olla.

minu jaoks oli see süst ikka väga valulik ja rohi “väga kibe ” (ei oska paremini selgitada). Ei karda süsti, täiesti valutud süstid on olnud ja hambaid lasen ilma tuimestuseta teha, seega ma ei saa aru, sellest väitest, et ei ole üldse tunda, vägagi oli ???? Või sattus mulle kehv süstija, Pfaizerit sain.

Kas sa tõesti arvad, et asi oli selles, et koroonavaktsiin on eriliselt valus? Süst nagu kõik teised vaktsiinisüstid, mida õlga tehakse. Küsimus on juhuses ja süstija oskustes.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 14:57; 20.05 23:38; 21.05 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen saanud 1. doosi Modernat. Esimesel päeval oli selline tugev väsimusetunne. Käsi läks õhtuks valusamaks ja magama minnes pidin võtma valuvaigistit. Teine päev oli väsimusetunne hooti aga käsi sai õhtu poole juba vabamalt liigutada ja raskemaid asju isegi tõsta. Kolmandal päeval polnud enam midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale esimest doosi järgmine päev oli madal ca 37,3 palavik ja väsimus, käsi oli väga väga valus paar päeva, muud sümptomid kadusid päevaga. Korraks oli öösel külmavärinad ka, aga need võisid vabalt ka puhtalt vaimsest pingest olla.

Peale teist doosi järgmine päev oli kohutav peavalu, seljavalu, nahk ülitundlik, palavik 38,3 keskmiselt. Võtsin ibuprofeni mitu tk ja elasin kuidagi päeva üle. Käsi jäi ka valusaks. Sümptomid kestsid ühe päeva.

Olen 20nendates.

Kuigi pelgasin ja mõtlesin pikalt, kas siiski vaktsineerin või mitte, siis täna ütlen küll kindlalt, et on väga hea meel, et tegin süstid ära. See üks päev kehva enesetunnet kaalub covidi võimaliku muu jama kõvasti üle.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N 55 ja kolmas doos. Kümme tundi peale süsti tekkisid külmavärinad, palavik ja kehv enesetunne. Higistasin. See kestis 24 tundi. Süstimisjärgsel päeval läks kaenlaalune paiste ja valulikuks. Kestab neljandat päeva. Õudne piin.

Iga järgnev süst kulges piinarikkamalt.

Mina rohkem ühtegi tõhususdoosi enam ei tee, kui peaks edaspidi vaja minema. Neljandat enam nii kergelt üle ei ela.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N 55 ja kolmas doos. Kümme tundi peale süsti tekkisid külmavärinad, palavik ja kehv enesetunne. Higistasin. See kestis 24 tundi. Süstimisjärgsel päeval läks kaenlaalune paiste ja valulikuks. Kestab neljandat päeva. Õudne piin.

Iga järgnev süst kulges piinarikkamalt.

Mina rohkem ühtegi tõhususdoosi enam ei tee, kui peaks edaspidi vaja minema. Neljandat enam nii kergelt üle ei ela.

Arvestades, et Moderna on nn kõige kangem, siis võiksid ehk teha Pfizerit, see on lahjem ja koguselt ka väiksem (0.3 ml ampull, Modernal oli 0.5 ml).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne COVID-19 Vaccine Moderna saamist pidage nõu arsti, apteekri või meditsiiniõega, kui:

– teil on varem tekkinud raske, eluohtlik allergiline reaktsioon pärast mistahes muu vaktsiini

süstimist või pärast eelmist COVID-19 Vaccine Moderna manustamist

– teil on väga nõrk või nõrgenenud immuunsüsteem

– olete kunagi pärast nõelaga süsti saamist minestanud

– teil esineb verehüübimishäireid

– teil on kõrge palavik või raske infektsioon; vaktsineerimine on siiski lubatud, kui teil on kerge

palavik või ülemiste hingamisteede infektsioon, näiteks külmetus

– te põete rasket haigust

– teil on süstidega seotud ärevus

https://ravimiamet.ee/sites/default/files/moderna_infolehtvaktsineeritavale.pdf

Siin kõik kirjas, nii et kes läheb on teadlik sellest :

Võimalikud kõrvaltoimed

Nagu kõik ravimid, võib ka see vaktsiin põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei teki.

Otsige viivitamatult arstiabi, kui teil tekib mõni järgmistest allergilise reaktsiooni nähtudest ja

sümptomitest:

– nõrkustunne või uimasus,

– südame löögisageduse muutus,

– õhupuudus,

– vilisev hingamine,

23

– huulte, näo või kurgu paistetus,

– nõgestõbi või lööve,

– iiveldus või oksendamine,

– kõhuvalu.

Kui teil tekib ükskõik milline muu kõrvaltoime, pidage nõu oma arsti või meditsiiniõega. Need võivad

olla järgmised.

Väga sage (võib esineda rohkem kui 1 inimesel 10-st):

– kaenlaaluse paistetus

– peavalu

– iiveldus

– oksendamine

– lihasevalu, liigesevalu ja -jäikus

– süstekoha valu või turse

– tugev väsimustunne

– külmavärinad

– palavik

Sage (võib esineda kuni 1 inimesel 10-st):

– lööve

– süstekoha lööve, punetus või nõgestõbi

Aeg-ajalt (võib esineda kuni 1 inimesel 100-st):

– süstekoha sügelus

Harv (võib esineda kuni 1 inimesel 1000-st):

– ühe näopoole ajutine nõrkus (Belli paralüüs)

– näo paistetus (näo paistetus võib esineda isikutel, kes on saanud näo kosmeetilisi süste)

Esinemissagedus teadmata:

– raske allergiline reaktsioon (anafülaksia)

– ülitundlikkus

Peavalurohtu võttes lähed samuti paanikasse infolehte lugedes? Kõikidel ravimitel ja vaktsiinidel on umbes sellised kõrvalnähud ja neid esineb inimestel väga harva.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N51, 2x AZ ja nüüd kolmandaks Moderna. Öösel käsi valutas ja kondid olid hommikul vähe kanged, muud midagi.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N 55 ja kolmas doos. Kümme tundi peale süsti tekkisid külmavärinad, palavik ja kehv enesetunne. Higistasin. See kestis 24 tundi. Süstimisjärgsel päeval läks kaenlaalune paiste ja valulikuks. Kestab neljandat päeva. Õudne piin.

Iga järgnev süst kulges piinarikkamalt.

Mina rohkem ühtegi tõhususdoosi enam ei tee, kui peaks edaspidi vaja minema. Neljandat enam nii kergelt üle ei ela.

Arvestades, et Moderna on nn kõige kangem, siis võiksid ehk teha Pfizerit, see on lahjem ja koguselt ka väiksem (0.3 ml ampull, Modernal oli 0.5 ml).

Mis koguselist erinevust puudutab, siis Modernat tehakse tõhustusdoosina pool annust. Tõsi, mRNA kogus jäab ikkagi suuremaks kui tervel annusel Pfizeril.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ei olnud Modernaga kummalgi korral muid kõrvalnähtusid kui natuke kange õlavars järgmisel päeval.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain “neeruvalu”. Mingi aeg tagasi kirjutasin ka sellest perekoolis. Arsti juurde ka nagu ei tahtnud või ei viitsinud pigem minna. Sain teise süsti ja siis olid veel nädal aega valud ja kui päevad hakkasid, siis oli valu kadunud. Päevad jäid ühe kuu vahele. Seostan seda vaktsiiniga, kuna päeval sain süsti ja õhtul hakkasid seljas tugevad valud.

Lisaks oli veel ka süda paha ja vererõhk polnud normis, peas oli pinge ning pea käis ringi. Nüüd kaks kuud peale süsti on kõik normis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saa arugi, et süsti saad,mis seal pinges olla.

minu jaoks oli see süst ikka väga valulik ja rohi “väga kibe ” (ei oska paremini selgitada). Ei karda süsti, täiesti valutud süstid on olnud ja hambaid lasen ilma tuimestuseta teha, seega ma ei saa aru, sellest väitest, et ei ole üldse tunda, vägagi oli ???? Või sattus mulle kehv süstija, Pfaizerit sain.

Pfizer, issand jumal, õppige kirjutama.

Teemasse: Pfizer samuti, null valu või ebamugavust käes ega muud paha tunnet.

Abikaasal Moderna, samuti ei ühtki tundemärki, et sai süsti.

Tavapärane elu läks edasi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain Pfizerit, pärast 1. doosi oli süstekoht pisut valulik ja tundsin end kogu õhtu pisut unisena, ajas haigutama. Pärast 2. doosi õlavalu ei olnud.   samal päeval tundsin õige pisut sellist tunnet, nagu hakkaks haigeks jääma, aga järgmiseks päevaks oli see möödas. Mis mul aga mõlemal korral juhtus, oli see, et mu niigi madalamapoolse vererõhu lõi veelgi allapoole, sellest ilmselt ka see unisus. Praeguseks on vererõhk tagasi normis.

Abikaasal ja pojal ei andnud vaktsiin mingeid kõrvaltoimeid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3.doos Modernaga, eelmine vakstiin AZ. Vanust 50+. Paar päeva oli süstekoht valus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teisipäeval sain esimese doosi. Teisipäeva õhtul oli tunne, nagu oleks vererõhk kõrge – pea käis ringi. Käsivars oli valus ka veel järgmisel päeval. Täna juba kõik normis, käsivart süstikohast katsudes on veidi tunda. Saba veel kasvama pole hakanud, pimedas ei helenda ja internetis pean ikka veel arvuti või telefoniga käima.

Pühajumal, Modernaga ei helendata! Astraga saad kiibi ja kõik muu mis sellega kaasneb.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Moderna vaktsiin