Esileht Kodunurk Mõelda vaid: oma maja

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 127 )

Teema: Mõelda vaid: oma maja

Postitas:

Viimasel ajal on tekkinud mul tohtu soov soetada oma krunt ja rajada sinna oma kodu. Ma olen terve elu korteris elanud, mistõttu puudub mul “maja-majandaja” mõtlemisviis. Mõttena on see ilus idüll, kuid kindlasti ilmnevad maja omades asjaolud, millele enne ei osanud tähelepanu pöörata.

Kiitke mu soov heaks või laitke maha, ootan kõiki arvamusi!

Täiendus:
Olen 25-aastane (pole kaaslast ega lapsi) ja majanduslikult on krundi ja maja soetamine võimalik ilma laenuta.

+30
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 23:46; 30.12 00:16; 30.12 03:21;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Soovid tuleb täita, kiidan heaks.

+27
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on rahalised võimalused- lase käia. Kui pead pensionini laenu maksma, siis mina pigem ei ostaks.

+20
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja sobib neile, kes on loomult toimekad ja kellele meeldib pidevalt askeldada. Majaga on palju rohkem tööd. Pluss on muidugi see, et privaatsem kui korter ja oma aed. Olen elanud mõlemas ja eelistan korterielu kuna loomult olen üsna laisk.

+45
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiitke mu soov heaks või laitke maha, ootan kõiki arvamusi!

Neid teemasid on siin olnud kümneid – maja vs korter. Otsi ja loe, pole ju uusi enam vaja.

Kui ise unistad majast, siis tee oma unistus teoks. Mitte ükski perekoolikas ei oska sulle kindlasti midagi uut öelda, kõiki plusse ja miinuseid tead nagunii juba ise ka.
Su unistus ei sõltu ju ometi kellegi võõra arvamusest.
Mina unistasin oma majast keset metsa 20 aastat. Paljud laitsid mõtte maha, aga mitte kellegi arvamus mind ei huvitanud. Nemad polnud ju mina, ei teadnud, mida mina tahan.
Nüüd olen 18 aastat elanud selles majas keset metsa. Jah, seda ma tahtsingi.

+33
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majaga palju askeldamist mäletan ajast, kui laps olin. Siis tõesti, suvel ainult tegelesime aiaga, talvel sulatasime torusid ja lõhkusime puid. Pidevalt pidi midagi parandama jne.
Meie maja valmis 2018 aasta kevadel, mingit erilist vaeva pole rohkem näinud. Küttesüsteemi hooldab firma, aeda istutasin ainult hõlbsasti hooldatavad taimed, muud nokitseb mees. Ei oska mõelda, et see kuidagi raske on.

+25
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 00:07; 30.12 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiitke mu soov heaks või laitke maha, ootan kõiki arvamusi!

Neid teemasid on siin olnud kümneid – maja vs korter. Otsi ja loe, pole ju uusi enam vaja.

Kui ise unistad majast, siis tee oma unistus teoks. Mitte ükski perekoolikas ei oska sulle kindlasti midagi uut öelda, kõiki plusse ja miinuseid tead nagunii juba ise ka.

Su unistus ei sõltu ju ometi kellegi võõra arvamusest.

Mina unistasin oma majast keset metsa 20 aastat. Paljud laitsid mõtte maha, aga mitte kellegi arvamus mind ei huvitanud. Nemad polnud ju mina, ei teadnud, mida mina tahan.

Nüüd olen 18 aastat elanud selles majas keset metsa. Jah, seda ma tahtsingi.

Hästi huvitav, et laidad teemapüstituse maha ja siis asud agaralt arvamust avaldama ja isegi oma kogemuslugu jagama.

Tõesti ei olegi teiste arvamus oluline, aga kuna mul ei ole olnud kunagi oma “päris-päris” kodu, sest kasvasin sugulaste juures korteris ning olen elanud hiljem üürikorteris. Mul ei ole olnud suurt pere ega kogemusi maja-majandamisega, seega uuringi siit, kus on inimestel tohutul hulgal erinevaid kogemusi.

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 23:46; 30.12 00:16; 30.12 03:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal on tekkinud mul tohtu soov soetada oma krunt ja rajada sinna oma kodu. Ma olen terve elu korteris elanud, mistõttu puudub mul “maja-majandaja” mõtlemisviis. Mõttena on see ilus idüll, kuid kindlasti ilmnevad maja omades asjaolud, millele enne ei osanud tähelepanu pöörata.

Kiitke mu soov heaks või laitke maha, ootan kõiki arvamusi!

Kõik korterielanikud ei oska ega suuda oma majas elada. Algul tundub kõik imeilus ja roosiline – lilled, muru ja päikesepaiste, aga kui kaua?  Kui oled ikka kogu elu harjunud, et probleemide korral kas KÜ või varem veel majavalitsus lahendas need, siis majaomanikuna hakkad seda ise tegema. Liidame siia rahakulu ja tegijate otsimine. Uuel majal on neid vaieldamatult esimene 10-15 aastat vähe või üldse mitte, aga hiljem tulevad.  Mõtle kas sulle ja su elukaaslasele ning lastele sobib elu nii, et seina taga ei elagi keegi, paljudel hakkab majas elades üksiolles hirm. Keset linna praegu krunte saada on ikka võimatu või überkallis. Tõenäoliselt peate selle krundi hankima kuhugi linnast välja, kas see ja lisanduv vajadus transpordiküsimuste ja muude probleemide(kõik polegi lähedal, poodi ei pääse 5 minutiga jne jne) lahendamiseks on kõigile ok.

Lisaks kui kavatsete ise ehitada ja teemat ei tunne kulutate meeletult aega ja raha asjadele millele ei osanud uneski ette mõelda. Kõik võtab hoopis rohkem aega ja raha kui planeeritud ega suju üldse nii nagu tahaks.

Ise olen 50+ eluaegne kuid vahepeal korteris elanud majaelanik, seega tunnen majaomaniku elu, rõõme ja probleeme üsna põhjalikult.

Loomulikult on rõõme palju rohkem ja ma ei lähe küll vabatahtlikult iialgi korterisse elama.

edit: TA on täiendanud, et elab üksi ja ostaks laenuta, siis on selles mõttes lihtsam, et arvestaks ainult enda soovidega. Kuigi minu kujutlusvõime ei ulatu sinnani, et korralikus suuruses maja  jaksaks keegi praegusel ajal  ilma laenuta osta. Kui siis ehk kuhugi vähehinnatud piirkonda.

 

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal on tekkinud mul tohtu soov soetada oma krunt ja rajada sinna oma kodu. Ma olen terve elu korteris elanud, mistõttu puudub mul “maja-majandaja” mõtlemisviis. Mõttena on see ilus idüll, kuid kindlasti ilmnevad maja omades asjaolud, millele enne ei osanud tähelepanu pöörata.

Kiitke mu soov heaks või laitke maha, ootan kõiki arvamusi!

Ehk siis teil on soov osta just nimelt krunt ja sinna ise maja ehitada, mitte soetada valmis maja. Esiteks põhjendage, miks just selliselt? Ja kui kruntidest rääkida, siis milline see olla võiks ja eelistatult kus piirkonnas? Siis saame edasi rääkida. See kõik võib määrata kogumaksumuse mitmekordse erinevuse. Kui muidugi raha taha asi ei jää, siis on võimalused pea lõputud

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole majaga midagi nii palju askeldamist. Kogu peenardamine jmt. on valik mitte kohustus. Sama ka puude lõhkumise ja küttega, isegi elektriga küttes (maasoojuspump) tuleb küte odavam kui korteris, briketist rääkimata.

TA mainis, et ostab ilma laenuta. Sel juhul pole ka mururoboti ostmine ilmselt väga suureks probleemiks, jääb vaid sanitaarremont. Seest tuleb seda teha ühtemoodi, ükskõik kas maja või korter.

Kõik need maja mured on mõtlemises kinni.

+22
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 25-aastane (pole kaaslast ega lapsi) ja majanduslikult on maja soetamine võimalik ilma laenuta.

Elu on ilus, jah?

https://foorum.perekool.ee/teema/kust-leida-normaalne-mees/ TA poolt tehtud teine teema?

+12
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb paljudest asjadest: kui suur on see soov, kui kaua on see olnud, millised on ajalised ja rahalised soovid/võimalused jne. Alati saad ju maja ka uuesti maha müüa ja korterisse kolida, kui ikka selgub, et polnud päris see. Või kaaluda ridamaja, paarismaja, neid on ka igasuguse lahendustega, mõned üsna privaatsed.

Elan oma majas – privaatsus on mõnus, lastega on nii mugavam, külaelu sobib praegu, aias on peenraid vähe, suurem küsimus on muru niitmine, aga selle teeb ka paljudel robot ära. Kesklinna korterist (ainult ilma naabriteta ülemiste korruste suure terrassiga korterist) uues majas unistan viimased paar aastat – aga seda tulevikus, mil lapsed on kodust väljas, kui ei ole vaja pidada kahte autot, koristamist on vähem, kultuurisündmused on ümberringi, söögikohad lähedal jne. Aga võimalik, et see on ainult minu ettekujutus lastevabast elust, soov pääseda praegusest pidevast multitaskingust. Lihtsalt tavalisse korterisse ei tahaks minna elama, ma ei kannata väga naabreid (nagu foorumistest loen, alati on 1 naaber, kes kompoti rikub).

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laenuta saad valmis maja krundil siis ainult tuld. Investeering vähemalt 20a kindlustatud, et tootlus jääb heaks. Väga lohku ei soovita osta. Kliimamuutuste tuules võid jääda muidu mere alla.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tõesti, suvel ainult tegelesime aiaga, talvel sulatasime torusid ja lõhkusime puid. Pidevalt pidi midagi parandama jne.

Täiesti oma valik (loe: osta maja, mis on nagu titt, kes vajab pidevat tegelemist).
Aiapidamine on samuti oma teha.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 01:00; 30.12 07:33; 30.12 07:42; 30.12 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma eelistan korterit, kuna:

1. majast on minu jaoks kehv vaade. vaatad kas põõsast või muru või kõrvalmaja. harva, kui on 3+ korrusel, et on selline äge vaade, nagu võib osadest korteritest olla.

2. majas on valdav tegevus esimesel korrusel. mis on minu jaoks kõhe.  kui on tegemist Tallinna ja Harjumaaga, siis mul kõikide tuttavate majades on sees käidud, paljudel ka nii, et sõna otseses mõttes on magavast inimesest üle astutud. kui on tegemist maapiirkonnaga, siis on lihtsalt õudne. kui on tegemist mingi lõuna-eesti väikelinnaga, siis on nohhh kuidagi … kuigi päris mõnusalt ma ennast siiski ei tunneks. minu jaoks on esimene korrus nagu alasti ja kaitsetu.

3. ega sa kunagi kontrollida ei saa, kes su kõrval on. ostad küll piisavalt suure krundiga maja, aga ikka on või tekib sinna mõni koer, kes hauguv pidevalt või tegeleb naaber pidevalt millegiga, mis sind häirib.  korteris on ka see muidugi võimalik aga kui osta korter mingitel teatud tingumistel (asukoht, asukoht majas, läbikostvus jms), siis on seda võimalik rohkem kontrollida. selles mõttes, et maja hoovis oled rohkem kaitseta kogu haukumise, põletamise jms. eest. ma olen elanud erinevate korterites ja mul on väikelinnas üks maja. ja kõige rohkem on olnud probleeme just majanaabritega. seda nii kergesti probleemide korral ei müü-vaheta nagu korterit. nii et vaevled, vead vägikaigast, kannatad ja kulutad oma närve.

need muruniitmised jms. jura mind ei morjenda, mulle väga meeldib muru niita ja remontida ja lund lükata. aga iga kell eelistaks anonüümset (see tähendab ka suuremat kortermaja), hea asukoha (sh. asukohaga majas) terrassiga korterit majale. aga ma olen ka suht imelik võrreldes keskmise eestlasega 🙂 enamus tahavad ikka majas elada.

aga kui mina oleks sinu vanuses ja sinu võimalustega, siis looooomulikult ma teeks täpselt nii, nagu tahaks ja oleks unistanud. sa jõuad veel vajadusel majast korterisse ja tagasi kolida 3x.

+11
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 01:00; 30.12 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja “majandamine” ei ole psüühiline seisund ega teema, mis iga majaga kaasneb. Majandatakse siis, kui on vaja (näiteks vaja midagi parandada) või kui ise soovitakse (tapeet on ok, aga võiks ilusama panna).

Kui sul on plaan ehitada ostetavale krundile maja, siis uue maja puhul pole lähima 15 aasta jooksul küll midagi suurt vaja teha (kui just midagi ootamatut ei juhtu). Samuti saad aia kujundada nii, et see ei vaja hullu hooldust. Hiljem, kui tunned, et tahad peenraid, rohkem taimi, lilli vms, siis neid saad alati lisada.

See, kui palju või vähe on majandamist, sõltub enda valikutest.

Lisaks ei tee maja inimest sunnismaiseks. Kui elu majas ei sobi, siis ei pea igavesti sinna elama jääma.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on majaga palju vähem tööd kui on värskelt valminud, uusarenduse vms maja.

Kui osta vanem maja või talukoht siis muidugi palju tööd (rohtu kasvanud maad, võibolla palju peenramaid ja viljapuid, maja amortiseerunud).

Uuel majal, kui tahad võid peenrad ja lilleaia teha , kuid ei pea. Panedki robotniiduki tööle, ilu pärast mõned põõsad-puud ehk on kui soovid, kuid nendega saab hakkama (samuti ka paari väiksema ilupeenraga). Maja ise ei vaja ka esialgu suuremaid töid lähiajal (v.a siis lume rookimine, võibolla katuse/rennide puhastus vm, muru niidab robot, akendepesu aeg-ajalt ehk pole väga hull kui pole suur maja suurte akendega kuhu ei ulatu).

Olen ise kogenud vana maamaja pealt seda tööd(vanad müürid, sammal, umbrohi, katusepesu, rohtu kasvanud alad kus raske niita, need alad on ka künklikud ja mügarikud, palju vanu puid, mega palju lehti nii katusel kui ka maas).
Uusarenduste majad oma tühja aiaga tunduvad nagu puhkus(saad enamasti ise valida kui palju ja mis sinna ümber kasvatad ning maa on ka tasandatud eelnevalt)…

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid teemasid on siin olnud kümneid – maja vs korter. Otsi ja loe, pole ju uusi enam vaja.

Ära uute/vanade teemade väljaaretamise suhtes nii kuri ole. Kui hoolega PK ajaloos sobrada, siis näiteks peresuhete teemal täiega unikaalseid teemasid polegi võimalik välja mõelda. Kõik on juba ammu kusagil olemas. Ja täielikult läbi nämmutatud.

Vanad käod hakkavad lahkuma manalateele ja uued tobukesed tulevad peale. Varsti saavad ka nemad tigedaiks suurispeakullideks, kes algajatel lisandujail silmi peast hakkavad nokkima. Püüa ikka tolerantne olla järgneva, veel süütu põlvkonna suhtes

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 02:09; 30.12 02:26; 30.12 02:43; 30.12 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole mingi toimekas tüüp, aga peale korduvaid korteriühistutes elamisi (aina vähem liikmeid, aga ikka mingi jama kogu aeg) sai selgeks, et peame mehega eramajas elama. Maja saab ehitada ka nii, et aeda pole, näiteks saab säilitada metsaaluse maastiku (kui krundil on varem mets), saab muidugi ka lihtsalt muruplatsi teha ja mõne puu istutada, mis mingit kohutavat hooldamist ju ei vaja. Maja ise … no kahtlemata tuleb hooldada, aga mina ei kujuta korteris elamist küll enam ette. Minu jaoks on äärmiselt olulisi tegureid mitu: privaatsus, st ei pea pidevalt kuulama naabrite hääli, arvestama nende soove; võimalus iga hetk õue astuda ilma selleks kolme ust lukustamata, nelja korrust treppi läbimata jne; võimalus kodulooma pidada nii, et loomal on tore ja peremehel ka – lased hommikul koera õue pissile, ei pea temaga sunduslikku hommikukõndi sooritama … Muidugi on abiks mees, kellel on kuldsed käed, mul on sellisega vedanud. Aga eks saab ka teisiti, lihtsalt siis võib raha rohkem vaja olla.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi nõukaaja lõpus lugesin satiiriajakirjast “Pikker” eesti ajakirjaniku sulest järgmist följetoni: et mis nendel eraomanikel viga. Nemad kutsuvad kõik haltuuramehed korstnspühkijad ja santehnikud välja ja neile tehakse kõik remondid imekiirest ära. Aga mina vaene korteriomanik pean põlvili paluma majaviletsuse ukse taga, et santehnik viitsiks tulla ja rike minu korteris kestab nädalaid. Ei saa nõusid pesta. Elu korteris rikub inimest

 

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 02:09; 30.12 02:26; 30.12 02:43; 30.12 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab inimene rahus magada kui temast vaid mõnekümne sentimeetri kaugusel, õhukese vaheseina taga norskab mingi pervert? Ta ei saa läbi seina kallale tulla, aga sellise tüübi aura töötleb läbi 20cm paksuse tuhaploki hapra hingeeluga naabrit nagu magnet magnetiseerib läbi paberi mutrikest. Magades aastaid sellises kurnavas läheduses, ei jää tervest psüühikast midagi järele. Parem oleks siis juba magadistubasid eraldav sein maha lammutada ja keset tuba ühes laias voodis magada. Nii saavad inimest teineteisest päid palju kaugemal hoida ja kahjulikud mõjud on väiksemad

Inimese elukoht peab olema selline, et tema magamiskohta võõra naabrini peab eraldama üle kümne meetri vaba õhku, lisaks soovitavalt mitu paksu seina nii tema kui ka sinu majas.

Kes

+3
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 02:09; 30.12 02:26; 30.12 02:43; 30.12 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab inimene rahus magada kui temast vaid mõnekümne sentimeetri kaugusel, õhukese vaheseina taga norskab mingi pervert? Ta ei saa läbi seina kallale tulla, aga sellise tüübi aura töötleb läbi 20cm paksuse tuhaploki hapra hingeeluga naabrit nagu magnet magnetiseerib läbi paberi mutrikest. Magades aastaid sellises kurnavas läheduses, ei jää tervest psüühikast midagi järele. Parem oleks siis juba magadistubasid eraldav sein maha lammutada ja keset tuba ühes laias voodis magada. Nii saavad inimest teineteisest päid palju kaugemal hoida ja kahjulikud mõjud on väiksemad

Inimese elukoht peab olema selline, et tema magamiskohta võõra naabrini peab eraldama üle kümne meetri vaba õhku, lisaks soovitavalt mitu paksu seina nii tema kui ka sinu majas.

Kes

O M G

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 23:46; 30.12 00:16; 30.12 03:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sinu asemel väga ei muretseks, proovi järele, alati saab maja maha müüa, kui tõesti üldse ei sobi.

Lohutuseks võin öelda, et kui mina saan hakkama, siis saab igaüks. Tulen ka korterist ja terve meie pere on korteriinimesed, isegi suvila müüsime maha. Kuna aga mees on nii linnas kui maal ainult majas elanud, siis tema ei suutnud jälle üldse selle mõttega harjuda, et korterisse elama, mida seal teha saab? Ma siis mõtlesingi, et las ta siis teeb, mina vaatan pealt, mina ei oska 😀

Nüüd oleme pea 30 aastat maal ja oma majas elanud, st alguses ehitasime aastaid, nüüd võib elamiseks nimetada. Ja ma ütlen, et kui elu piisavalt mugavaks teha, siis saab igaüks hakkama. Meil on nüüd lõpuks maaküte näiteks ja kamina/saunapuid lõhume ka masinaga, on isegi teismelistele lastele jõukohane. Muruniitmine on minu puhul mõnus teraapia, mitte kohustus, peenraid ei pea tegema, teed nii palju, kui tahad või üldse mitte. Meil olid ka esimesed aastad ainult terrassil pottides lilled ja niidetud muru, midagi ei olnud viga. Ja ülejäänud nn tööd on ju ka sellised möödaminnes ja kambaga tehtavad, ega igapäevaselt ei pea neid renne puhastama, sammalt eemaldama jne. Mina võtan seda õues askeldamist trennina, mõnus on õhtul tuppa sauna tulla, kamina ees või terrassil istuda. Meil muidugi selline ilma naabriteta ja ilusa vaatega maakodu, keegi siin kartis lähedal asuvaid krunte ja koeri..nii, et võib olla tõesti mõnda uusarendusse teiste vahele krunt osta on natuke loterii. Aga seda on ka korter minu meelest.

 

PS Meil on ka linnakorter muidu olemas, selleks puhuks, kui vaja peale teatrit/kontserti kuhugi jääda, päris koju on siis juba väsitav sõita. Ja lastel oli ka kooliajal hea koht, kus olla. Muidu mulle see korter vägaväga meeldib, naabrid on toredad, kõik on ilus, aga natuke jah seda privaatsust on ikka meie jaoks vähe, pidevalt ei tahaks seal olla. Aga vanas eas, kui enam majas ei jaksa, siis võib juhtuda, et lõpetame jälle seal 🙂

 

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 25-aastane (pole kaaslast ega lapsi) ja majanduslikult on krundi ja maja soetamine võimalik ilma laenuta.

Lihtne: esimene maja ehita vaenlasele (kõiki perekoolikate nõuandeid arvesse võttes) ja teise siis juba teed endale.

Aga tõsisemalt rääkides on loomulikult hullumeelsus täieliku võhikuna mingit sellist projekti hakata juhtima, see oleks selle süllekukkunud raha (või mis igsanes lotovõit see 25-aastasel oli) arutu raiskamine.
Miks ma arvan, et sa võhik oled? – Sest sa küsid perekoolist.
(Ehitusfoorumi liikmeks oled end reganud?)
Ja kui perekool on su ainus infoallikas, siis siit mingit maja sulle küll kunagi ei tule, ole kindel.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja eelis on see, et kui elus läheb halvasti, on sul aastateks võimalus vabalt võtta. Korteriomanikuna seda luksust pole.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal on tekkinud mul tohtu soov soetada oma krunt ja rajada sinna oma kodu. Ma olen terve elu korteris elanud, mistõttu puudub mul “maja-majandaja” mõtlemisviis. Mõttena on see ilus idüll, kuid kindlasti ilmnevad maja omades asjaolud, millele enne ei osanud tähelepanu pöörata.

Kiitke mu soov heaks või laitke maha, ootan kõiki arvamusi!

Ehk siis teil on soov osta just nimelt krunt ja sinna ise maja ehitada, mitte soetada valmis maja. Esiteks põhjendage, miks just selliselt? Ja kui kruntidest rääkida, siis milline see olla võiks ja eelistatult kus piirkonnas? Siis saame edasi rääkida. See kõik võib määrata kogumaksumuse mitmekordse erinevuse. Kui muidugi raha taha asi ei jää, siis on võimalused pea lõputud

Minu meelest ei pea teemaalgataja küll sulle midagi põhjendama. Ja maksumusest ta ka ei räägi. Kust sa niisuguseid asju välja loed?
TA uurib, millised erinevad nüansid ja asjaolud majaga kaasnevad, mitte palju see maksma läheb või mida ta põhjendama peab.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 01:00; 30.12 07:33; 30.12 07:42; 30.12 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti saavad ka nemad tigedaiks suurispeakullideks

“Suurispeakull” öeldi “Pisuhännas” Tiidu kohta. Tige ei olnud ta küll ühestki otsast.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 01:00; 30.12 07:33; 30.12 07:42; 30.12 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on maja  ja mingit meeletut tööd küll ei ole. Tänapäeva ehituskvaliteet on teine, samuti tuleb hästi läbimõelda, millega kütma hakkad. Meil on õhk-vesi-soojuspump, ainult keera nuppu ja tuba soe. Maja on paraja suurusega, et koristamine ei ole ka teab, kui aegavõttev.

Linnamaja on 150 ruutu ja kulu on väiksem, kui 60 ruutu korteris. See kuu oli küte- ja vesi kokku alla 100 eurot, korteri arve oli 152 (sh. remont, hooldus jne).  Selgituseks – meil on 1 korter väljaüürimiseks ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja eelis on see, et kui elus läheb halvasti, on sul aastateks võimalus vabalt võtta. Korteriomanikuna seda luksust pole.

?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 01:00; 30.12 07:33; 30.12 07:42; 30.12 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja puhul kõige tähtsam asukoht. Kui majas elamine tähendab igapäevast tundidepukkust autosõitu, siis valiksin korteri linnas. Kuskile kõrvalisse kolkasse maja ei ostaks.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 07:51; 30.12 10:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 127 )


Esileht Kodunurk Mõelda vaid: oma maja