Esileht Kodunurk Mõelda vaid: oma maja

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 127 )

Teema: Mõelda vaid: oma maja

Postitas:
Anonymous

Minu tuttavad jällegi on hädas nendes 4 korteriga majades. Õu on tore küll ja kõik tahavad seal hängida, aga keegi ei viitsi niita, lehti riisuda, lund lükata rääkimata lilleilu tegemisest

Sul on õigus, nii võib tõesti minna. Elamine suures kortermajas ja 4 korteriga majas on selles suhtes veidi erinev. 4 korteriga majas pead end rohkem liigutama. Kui aga satuvad mõistvad inimesed, siis tehakse need asjad koos ära (koridori pesemine, lume lükkamine, muru niitmine, lehtede riisumine). Samas võib ka nii mõelda, et kui elaksid eramajas, siis teeksid neid samu asju nii ehk naa.

Sorry off topicu pärast.

Kui on normaalsed inimesed kokku juhtunud ja kõik aktiivsed, siis tõesti on 4-korteriga maja tore. Aga piisab kui kaks korterit on väga vanad pensionärid, kolmas pikkade küüntega tibin, siis rabad üksi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.12 11:22; 30.12 11:30; 30.12 11:49; 30.12 12:13; 01.01 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja ei anna kokkuhoidu võrreldes korteris elamisega. Keegi ei tee ju 50-ruutmeetrist maja. Samuti pole enamusel oma metsa, mida siinsed käod kogu aeg ahju ajavad nii et tasuta küte on olemas. Ka majas on (sageli palju kallim kui Tallinna vee) vee eest vaja maksta ja kanalisatsiooni eest. Ja kõigi muude kulude eest ka. Mida ise olen majas elades tähele pannud – kõik uued katlad, seadmed, mootorid jms ei ole enam nii töökindlad. Kõik tulevad kuskilt Hiinast ja ühtelugu on neil vaja vahetada “elektroonikaplokke”. Katla puhul tähendab see mitmepäevast kütmata ja sooja veeta päeva, kuni tehnik saab tulla, ja võibolla mitme nädala pikkust ootamist, enne kui uus elektroonika kuskilt tellitud ja kohale jõudnud.
Maja põhiliseks miinuseks on ebanormaalsed koeraomanikest naabrid – no kui satub sulle selline nagu meil, kes päevad otsa tööl ja koerad aina uluvad või hauguvad, ajab lihtsalt hulluks praegusel kodukontoriajal. Naabrite kassid armastavad meie ürdipeenras oma kakahäda teha, no ka ei ole tore.
Need on miinused. Plussid on muidugi suuremad (minu meelest, muidu ma majas ei elaks). Oma aed, päike, värske õhk kahe sammu kaugusel jne.
Maja sobib inimestele, kes ei pea elementaarseks, et kui midagi juhtub (elekter läheb ära, elamine on külm või mingi toru lekib), siis peab ühistu esimees keset ööd jalule kargama ja asja lahendama hakkama. Ehk kõik tööd ja avariid ja mured on sinu enda rida.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Majad maksavad umbes 300 000 (+-50 000 keskmine) nii Tartus kui Tallinnas, aga pärandusega vms kindlasti tehtav.

Endal on ka hiljuti ostetud maja 1 nimetatud linnas ja eelistaksin nii, sest on lapsed, kellega see on minu meelest väga mugav, kui on ruumi, oma aed, aga asukoht linnas siiski.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on normaalsed inimesed kokku juhtunud ja kõik aktiivsed, siis tõesti on 4-korteriga maja tore. Aga piisab kui kaks korterit on väga vanad pensionärid, kolmas pikkade küüntega tibin, siis rabad üksi.

“Tagataskus” on muidugi sel juhul ka see võimalus, et kui ise ei soovi rabada, palkate koristaja, lumelükkaja, lehtede riisuja. Kaks pensionäri ja küüntega tibi ning senine töörabaja kannavad solidaarselt lisakulud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.12 11:06; 30.12 11:59; 30.12 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On väga erinevaid maju ja on väga erinevaid kortereid.

On väga erinevaid naabreid majaomanikel ja on väga erinevaid naabreid korteriomanikel.

Milleks iga jumala kord see kätš?

 

Kui keegi eelistab elada majas – milleks tõestada talle vastupidist?

Kui keegi eelistab elada korteris – milleks meeleheitlikult talle tõestada, et tema elu on halb?

MIKS? Mis teil viga on?

 

 

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On väga erinevaid maju ja on väga erinevaid kortereid.

On väga erinevaid naabreid majaomanikel ja on väga erinevaid naabreid korteriomanikel.

Milleks iga jumala kord see kätš?

Kui keegi eelistab elada majas – milleks tõestada talle vastupidist?

Kui keegi eelistab elada korteris – milleks meeleheitlikult talle tõestada, et tema elu on halb?

MIKS? Mis teil viga on?

Ma mõtlesin täpselt sama.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 10:37; 30.12 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on maja ja nt mu sõbrannal on ka. Aga me oleme nii erinevad majaomanikud. Maja asukoht on juba erinev. Tal maal. Mul linnas. Ta tegeleb kogu sooja aja aiaga ja majaga. Ma soojal ajal istun aias ja vedelen niisama. Muru niidab ka robot ja õun saab ise valmis.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 02:09; 30.12 02:26; 30.12 02:43; 30.12 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati saab ju maja maha müü, kui on sellises normaalses kohas.

ja iga töõ jaoks saab tellida teenuse, kuu rahakott kannatab.

kui ikka kangesti tahad ja naudiksid, anna minna.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 14:38; 30.12 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majal on väga palju plusse – privaatsus, võimalus külalisi vabamalt majutada, võimalus väikelapsed üle ukse õue saata jne, võimalus ise otsustada aiakujunduse jms. osas. Aga vaieldamatult pikas perspektiivis (mitte 10-15 aatat pärast valmimist) on kulud maja ülalpidamisele suuremad kui korteril. Lihtsalt põhjusel, et maja on suurem ja iga materjali iga liigutuse tarvis läheb rohkem ning kulusid (näiteks katusele) pole kellegagi jagada. Samas mitte keegi ei keela maja taas maha müüma, kui selgub, et see käib üle jõu. Seega mitte mingit põhjust ei ole oma unistust mitte teoks teha.

Samas minu tuttav meesterahvas ehitas vallalisena suure vaeva ja hoolega maja. Nii palju vaeva pani sisse, et ta ei taha sealt kusagile minna, aga naise leidis sellise, kellele ei sobi maja asukohas elamine. Nüüd ongi selline rumal olukord – mees ei taha ära kolida, naine ei taha sisse kolida.

Siis otsigu edasi:)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 14:38; 30.12 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on maja ja nt mu sõbrannal on ka. Aga me oleme nii erinevad majaomanikud. Maja asukoht on juba erinev. Tal maal. Mul linnas. Ta tegeleb kogu sooja aja aiaga ja majaga. Ma soojal ajal istun aias ja vedelen niisama. Muru niidab ka robot ja õun saab ise valmis.

 

Mina elan maal aga samuti aias eriti ei toimeta, vaid kolistan maja ümber mööda metsi ja maastikuid ringi käia, aiatöid ei armasta ja peenraid ei raja.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.12 12:07; 30.12 14:41; 30.12 15:10; 31.12 11:05; 01.01 03:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga lase käia.

Pärast, kui tuju tuleb, võtad suure koera ja mehe ka.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas maja ostuga tuleb ka kaugemale kolimine? Ma ei ütle et maja ostmine halb mõte on, aga sa oled 25 ja üksi.

Kui sa just linna maja ei osta, siis näiteks Laagrisse on takso kutsumisega juba raskusi. Pead linnas sõprade pool ööbima või sõbrad enda juurde ööseks kutsuma. Suure tõenäosusega ei käi enam nii palju väljas kui varem.

Kui su tööle saamine sõltub sutost, siis mida sa teed kui autoga midagi juhtub?

On sul mõni tuttav kes näiteks tuleks appi kardinapuud seina kinnitama? Või lisaks vannituppa uue nagi?

Kui puu aia peale kukub, siis pead sa ise otsima kellegi kes selle ära parandaks.

Palgatud ehitajad pressivad enda lollakaid ideid peale, sest sa oled ju naine kes midagi ei jaga jne.

Minu jaoks oli vallalisena korteris elaminegi raske, ei kujuta ette et ilma tugusüsteemita üksi majja elama läheks.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul mõni tuttav kes näiteks tuleks appi kardinapuud seina kinnitama? Või lisaks vannituppa uue nagi?

No kardinapuud on vaja appi seina kinnitama kedagi ka linnas. Sellist teenust, nagu nagi kinnitaja, pole olemas. Mina õppisin linnas korteris üksi elades ise nagisid ja kappe seina kinnitama. Suure köögikapi kinnitasin trelli ja tüüblite abil seina nii, et tõstsin järk-haaval kapi kastide-laudade-toolide-raamatute abiga järjest kõrgemale seina, nii, et ei pidanud ise toetama samal ajal, kui kruve sisse keerasin. Trelli kasutamine ei ole mingi ülim raketiteadus. Maal on naabrid palju varmamad appi tulema, kui linnas.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.12 12:07; 30.12 14:41; 30.12 15:10; 31.12 11:05; 01.01 03:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle läbi tulevikusoovid. Kas tulevikus ikka soovid ka meest ja last(lapsi). Nt üksi võib sulel tunduda, et 3-toaline väike maja on okei, aga perega võib see kitsaks jääda. samas 3-toalist maja müüa hiljem on ehk nadi. 4-toalist juba lihtsam.

Maja valides vaata seda, et oleks piisavalt panipaiku. Ära mõtle ainult hetkevajadusele vaid ka, kui tulevikus seal majas nt mehe ja lastega elad. Magamistoad võivad olla väikesed, aga elutuba võiks olla avar. Eelista kinnist või vähemalt poolkinnist kööki. Oma maja eelis on see, et maja sees saad seinu ümber tõsta nii kuis tahad.

Kui mul peaks mees kõrvalt kaduma, siis minu põhimure maja majandamise osas on – katus ja välisfassaad – kuis eal miskit vaja teha. Eriti katus – ma ei oska isegi hinnata, kas ja millal sellega peab midagi tegema 😀

Kõige muu osas pead arvestama, et sul ei ole ühistut, kes asju ajaks. St küttesüsteem on rikkis – ei ole ühistu esimeest, kellele helistada, pead leidma mingi remontija. Aed mädaneb – jälle, kas teed ise või leiad töölised jne.

Lillepeenrad nõuavad tööd. Samas muru võib niita ka robot.

Mina naudin majas elamist. Mul on väikesed köögiviljapeenrad nö kohe tarbimiseks köögiviljaga (sibulat siiski saab paariks kuuks varutud, kasvatan peipsi sorti, sellel mitu mugulat all). Sügisel sai ka kasvuhoone püsti, et kevadel toimetame hakata. Köögivili tuleb mul seni paremini välja kui lillepeenrad, mis on sellised nagu nad on 😀 Oma saun on mõnus ja pole kunagi probleemi enda ega külaliste autode parkimisega 😀

Suvel ilusa ilmaga, kui ei ole päris rannakas, aga kuskile minna ei viitsi või ei oska, siis ka mõnus niisama terrassil ilma nautida. Kuna aias ikka natuke tööd jagub (sõltub aiast muidugi), on ka neid igavuse hetki vähem, et ei oska nädalavahetusel muud teha kui kaubanduskeskuses kolada 😀

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul mees peaks enne mind ära surema, siis ma müün maja kohe maha.

Esiteks oleks üksinda seal väga hirmus, ma kardan pimedust.

Ja kogu aeg on tõepoolest vaja midagi ehitada (tuulemurd on väga hea näide), mootrsaagi kasutada, isegi selle septikuga esineb mingeid jamasid, hüdrofooriga on mitu raksu juhtunud mingeid asju mida minu pea ei võta (mingi rõhuprobleem, siis mingi kott läks katki, siis mingi regulaator v andur vms.), küttekolletega on toimetamist (näiteks meil lõi sleppesse mingi prao), välisvalgustusega on tegemist (mingi kaabel kusagil maa sees mingil põhjusel ei anna ühendust jms). Kui on külmad (viimastel aastatel muidugi pole seda probleemi olnud), siis on kohe mingi küttekaablite teema, et ikka vesi ära ei külmuks jms. Saabub kevad – vaja murutraktorile hooldus teha, õli vahetada, terad teritada. No ma ei oska selliseid asju! Käib korra suvel äikesetorm üle, jälle mingid asjad rivist väljas, oksad langenud, katused lennanud.

Mina arvan tõepoolest, et maja tahab mehe kätt või head sulast, kes on telefonikõne kaugusel.  Ja isegi kui tehniliselt ei oleks vaja mittekui midagi teha, siis ikkagi ma üksinda majas elada ei sooviks. Iga kell valin vastasmaja aknad ja inimesed tänaval. Minu korter ootab mind.

Aga mitte ühelgi juhul ei kritiseeri ma teiste otsuseid. Tunnen tõepoolest paari väga asjalikku naist, kes ehitavad ise sauna ka valmis kui vaja.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 10:33; 30.12 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma olen üksi elav inimene, miks ma peaksin kolima üüratule tühjale pinnale. Mul pole suurushullustust.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma olen üksi elav inimene, miks ma peaksin kolima üüratule tühjale pinnale. Mul pole suurushullustust.

Majasid on väga erinevas suuruses muuseas.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 11:08; 30.12 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige muu osas pead arvestama, et sul ei ole ühistut, kes asju ajaks. St küttesüsteem on rikkis – ei ole ühistu esimeest, kellele helistada, pead leidma mingi remontija. Aed mädaneb – jälle, kas teed ise või leiad töölised jne.

Boonuseks on ju see, et ei pea ühistu teiste liikmete taga ootama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti pole enamusel oma metsa, mida siinsed käod kogu aeg ahju ajavad nii et tasuta küte on olemas.

Mul on majas köetavat pinda umbes 110 m2. Kütan põhiliselt puudega, vannitoas on lisaks põrandaküte ja on ka õhksoojuspump, aga põhiosa kütan puudega. Maja on vana, soojustust sai panna vaid nii palju, et energiaklass on vast napilt C. Ja palju meil siis puid kulub? 4-8 ruumimeetrit, keskmiselt 5-6 aastas. Palju maksab ruumimeeter? Üritan osta mitte kõige kallimat, ilmselt saaks omajagu odavamaltki, aga koos transpordiga on umbes 50-55 eurot olnud. Keskmisel aastal on põhikütte kulu seega natuke alla 300 euro. Kui õhksoojuspumba välja lülitaks, oleks ilmselt 400 eurot. Köetava poolaasta peale ära jagades saab kuus kütmise kuluks 60-70 eurot. Samasugune on küttele kuluv osa kommunaalidest sama suures korteris väga harva ja ainult eriti energiatõhusates uutes majades. Puiduga kütta on lihtsalt nii palju odavam.

Vee ja kanalisatsiooni eest ei maksa midagi. Maaelu võlud. Aga linnas asuvas majas on veearved ikkagi samamoodi tarbimisest sõltuvad kui kortermajas ja hind on kantmeetri eest sama mis korterielanikul. Miks peaks majas rohkem vett kulutama kui korteris elades?

Remondikulu sõltub täpselt maja seisukorrast ja ehituskvaliteedist. Ei ole ühest reeglit, et korter oleks odavam ja maja kallim selles osas. Kulumaterjale välispiirete remondiks on võrreldes elamu pindalaga majas küll rohkem kui korteris, kuid maja puhul võib saada soodsamalt tänu suuremale valikuvabadusele nii materjalide kui ehitajate osas. Samas muidugi võib see kõik ka kallimas osutuda. Sisemuse remont ei tohiks ruutmeetri kohta eramus olla küll kallim kui korteris.

Aga tõsi on see, et majaomanik peab erinevalt korteriomanikust ise täpsemalt tuttav olema oma maja tehnosüsteemidega, suutma nende rikkeid tuvastada ja rikete ilmnemisel leidma inimese/firma, kes selle kõrvaldab (või ise tegema). Ja olenevalt omavalitsusest võib olla kohustus krundiga piirnevat kõnniteed hooldada ning aias muru teatud kõrgusest madalamana hoida.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 18:32; 30.12 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis pidevast askeldamisest te siin räägite?
Muru niidab robotniiduk, kõnnitee all on soojenduskaablid, kartuli kasvatamine pole kohustuslik.
Mulle aiapidamine ei meeldi ja vastu tahtmist seda ei tee, seega põllumajandust ei harrasta. Torusid sulatama ja katust lappima pole kunagi pidanud. Tasub osta normaalselt ehitatud/ renoveeritud maja, mitte sara.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub osta normaalselt ehitatud/ renoveeritud maja, mitte sara.

Olge nüüd. 25- aastased, lasteta ja kaaslaseta,  laenuvabad ei osta mingit sara. Kui tahavad, siis lasevad ehitada kasvõi kolm normaalselt ehitatud maja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vee ja kanalisatsiooni eest ei maksa midagi. Maaelu võlud.

Mida see siis tähendab – et vee vinnad käsitsi kaevust (punba puhul maksaksid ju elektri eest) ja sita valad niisama metsa alla (sest muidu oleks ju siiski kulu kuivkäimla tühendamisele vms)?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA, mis sulle su elus tähtis on? Pane kirja, mida oma elukvaliteedis tähtsaks pead ja siis märgi, kas iga konkreetset asjaolu aitaks paremini rahuldada maja või korter. Nt kodus treenimine – maja; kontserditel käimine – korter jne.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see siis tähendab – et vee vinnad käsitsi kaevust (punba puhul maksaksid ju elektri eest) ja sita valad niisama metsa alla (sest muidu oleks ju siiski kulu kuivkäimla tühendamisele vms)?

Ja kui tihti sa peldikut tühjendama pead siis ja mis on käsitsi pumpamises halba, see ju trenni eest.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.12 11:51; 30.12 21:40; 31.12 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vee ja kanalisatsiooni eest ei maksa midagi. Maaelu võlud.

Mida see siis tähendab – et vee vinnad käsitsi kaevust (punba puhul maksaksid ju elektri eest) ja sita valad niisama metsa alla (sest muidu oleks ju siiski kulu kuivkäimla tühendamisele vms)?

Elektrit veeautomaat muidugi võtab, aga kui võrrelda selle summaga, mis linnas m3 vett maksab, siis veeautomaadi käigushoidmise kulu on ikka suht olematu küll. Veeautomaat ise maksis viimati 50 eurot ja juba 3 aastat vastu pidanud. Eelmine oli kallim, aga vastupidavust tundub praegusel kordades rohkem olema. WC (kanalisatsioon üleüldse) on isevooluline, elektrit ei võta. Seda muide ehitataksegi nii, vaid üksikutel juhtudel, kus pinnareljeef ei võimalda, on vaja täiendavaid pumpasid jne, aga sellist olukorda üritatakse alati vältida.

Vee tuppa saamine maksis, aga eks linnas maksab trassiga ühendamine vähemalt sama palju (kulu, mida korteris ei ole, kuigi uue korteri soetusmaksumuse sees on kindlasti pisike osa ka kortermaja liitumistest olemas). See ühekordne kulutus on tehtud juba 10+ aastat tagasi ja rohkem pole vaja teha. Imbsüsteem pole ka umbe läinud.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 18:32; 30.12 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks iga jumala kord see kätš?

 
Kui keegi eelistab elada majas – milleks tõestada talle vastupidist?
Kui keegi eelistab elada korteris – milleks meeleheitlikult talle tõestada, et tema elu on halb?
MIKS? Mis teil viga on?

Nooo… üldjuhul on sul õigus, aga kas sa seda teemaalgatust siin ikka lugesid? Algataja konkreetselt lausa palus:

Kiitke mu soov heaks või laitke maha, ootan kõiki arvamusi!

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.12 22:03; 01.01 14:02; 04.01 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et majas on tore perega elada, üksinda on igav. Ma olen viiendat aastat majaelanik ja oleks teadnud, et siia üksi jään, oleksin ostnud hoopis korteri. Oleks mitmes mõttes lihtsam ja kuigi on väga mõnus loodus ja vaikus, siis pikemal viibimisel tekib hüljatuse tunne, sest vestelda on ainult koeraga. Hommikul koeraga, õhtul koeraga. Päevas näen umbes kolme autot ja ühte inimest mööda minemas. Muudkui mõtlen korterisse kolimise peale, aga koer pole korteritõugu, ju pean siin nii kaua ära nihelema, kuni temale päevi antud on. Mul oli korteris kuidagi “elusam” olla.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei tee ju 50-ruutmeetrist maja. Samuti pole enamusel oma metsa, mida siinsed käod kogu aeg ahju ajavad nii et tasuta küte on olemas.

50-m2 ehk mitte, aga 70-80 m2 köetavat pinda on väiksemale perele täiesti paras. Mis puudutab oma metsa ja ahikütet, siis pole vahet, kas kütta tuleb korterit või maja, kui ainukesteks soojaallikateks on ahi ja pliit, siis on see ebamugav ja tülikas. Ka oma metsast peab keegi puud maha raiuma, välja vedama, lõhkuma, riita laduma ja vajalikud on erinevad tööriistad, energiakulu. Aastas on vähemalt 7-8 kuud, mil tuleb tubasid kütta. Ahiküttega pole soojus kõikides ruumides pikalt ühtlane, mistõttu tuleb vahel uksed kinni hoida, mis omakorda teeb toad umbseks ja liiga palju peab oma aega, minekuid ja tulekuid planeerima. Ahju kütmine on omaette kunst, sest iial ei tea, kas puud põlevad ühtlaselt ja siibri saab õigel ajal kinni panna või jäävad alles tukid, mis aeglaselt ära põlevad ja lõpuks pole ahju kütmisest suurt kasu. Ka tänapäeval on uskumatult paljudes peredes ainult ahiküte.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.12 10:50; 31.12 10:17; 31.12 18:23; 31.12 18:28; 31.12 20:25; 04.01 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahju kütmine on omaette kunst, sest iial ei tea, kas puud põlevad ühtlaselt ja siibri saab õigel ajal kinni panna või jäävad alles tukid, mis aeglaselt ära põlevad ja lõpuks pole ahju kütmisest suurt kasu. Ka tänapäeval on uskumatult paljudes peredes ainult ahiküte.

Miks sa tukke vahepeal ei sega? Päris hästi saab ikka planeerida ja kütmisest on alati kasu, kui seda õigesti teha.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.12 12:07; 30.12 14:41; 30.12 15:10; 31.12 11:05; 01.01 03:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasin koretris täiesti kesklinnas aga hingematva vaatega merele – terve sein oli klaasist ja neid päikeseloojanguid võiski vaatama jääda (suur terass ka). Koerter oli avar 120 m2, naabreid ei kuulnud kunagi.

Aga mees tahtis maja, ostsime Tallinna kõige rohelisemasse piirkonda 5 aastat vana maja. Tupiktänavas, teisel pool mets, täielik privaatsus, naabreid kuuleb ainult siis kui keegi muru niidab. Endal maja ümber vaid muru + paar ilupuud, suur terass jne. Kesklinna autoga max 15 min.

Ei koliks iialgi korterisse tagasi, sellist avarust nagu suures avatud planeeringuga majas ei ole korteris (võib-olla tõesti üle miljoni maksvates on). Korterisse ei mahu tihti ka ülisuur vannituba, pesuruum, saun, suur walk-in garderoob jne.

Ja kõige suurem pluss on , et esimest korda tunnen, et see on päriselt minu kodu, korteris oli küll kodu tunne aga mitte päris selline.

Siiani maja mingit hooldust ei ole vajanud, koristja hoiab elutuumid puhtana, muru väga lopsakaks ei kasva ehk niita on vaja suve alguses kord nädala, hiljem 2 korda kuus. Mees täiega naudib. Ja natuke garaazi eestja väljasõiduteelt (u. 10 m) lund kühveldada suudan minagi (viimaste talvedega on see probleem ka muidugi kadunud),

 

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 127 )


Esileht Kodunurk Mõelda vaid: oma maja