Esileht Hobinurk Mõistlikud ja mõttetud hobid

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Mõistlikud ja mõttetud hobid

Postitas:

Ajendatud märkmiku pidamise ja kujundamise teemast, kus mõned imestasid, et kuidas selliseks hobiks aega leitakse.

Järele mõtlema hakates on igasuguseid mõttetuna tunduvaid hobisid ikka väga palju. Mõned meisterdavad kaunistatud ehtekarbikesi. See on vist mõttekam hobi kui isikliku märkmiku kaunistamine, sest neid karbikesi saab vähemalt müüa ja nõnda lisaraha teenida.

Kas ise hoidiste tegemine on mõistlik või mõttetu? Saan aru, et inimesed tahavad ise juurvilju kasvatada, sest see on ökom kui poest osta. Lisaks on aiapidamine nauditav. Kui kõiki aiasaaduseid ära ei jõua kasutada, siis tulebki hoidistada. Seega mõttekas hobi, aga oluliselt aeganõudvam, kui märkmiku pidamine. Kuidas selleks aega leitakse?

Ma kujutan ette, et need inimesed, kelle jaoks on märkmikuhobi jaoks aja leidmine müstika, on põhitöö kõrvalt lapsi kasvatavad ja juurviljaaeda pidavad inimesed või üksikvanemad.

Mõttekate hobidena tulevad pähe spordi tegemine, kokkamine, keeleõpe, remondi tegemine, vabatahtlik töö. Treeningsaalis käimist peetakse vist tihtipeale mõttetuks, sest milleks raisata raha, kui joosta ja harjutusi teha saab ka tasuta ja värskes õhus.

Millised on ühe mõistliku ja asjaliku inimese hobid? Kas teil õnnestub tegeleda ainult mõttekate asjadega ja mitte midagi mõttetut teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hobid ongi ju mõttetud kasu tootmise mõttes. Kui asjal peab kasu olema, siis on see töö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil kandideeris müügimees tööle, hobidesse oli märgitud “internet”. 😛

ok…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkides hobidest, mainis teemaalgataja remonti. Remont? Remont?! Kas te tahate öelda, et kuskil on inimesed, kelle jaoks remont ei ole põrgu eelruum, vaid midagi, mida nad… naudivad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkides hobidest, mainis teemaalgataja remonti. Remont? Remont?! Kas te tahate öelda, et kuskil on inimesed, kelle jaoks remont ei ole põrgu eelruum, vaid midagi, mida nad… naudivad?

Minu jaoks on remont ok, aga mida peavad silmas inimesed, kelle hobiks on kokandus. Vabatahtlikult süüa teha? Vat see on põrgu eesruum… 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühele mõistlik, teisele mõttetu. Nii palju, kui on inimesi, on ka arvamusi. Iga hobi on mõistlik just selle inimese jaoks, kes seda harrastab, sest see hoiab ta hinge terve ja rõõmsa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tuttav tegeleb ATV-dega, mingi aeg sõitis ennast korralikult sodiks, lapiti kokku ja nüüd sõidab edasi. ise uhke ka veel, et nüüd on ikka tõeline ATV-mees. minu arust mõttetu ala, aga temale mitte.
Töökaaslane tegeleb tantsimisega, nüüd on põlved läbi, neelab valuvaigisteid – mõistlik hobi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu või mõttekas, nii ma midagi ei liigitaks. Hobi tähendabki, et midagi tehakse oma rõõmuks. Ja kui ta selle eesmärgi täidab, siis mismoodi see mõttetu on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga inimene tehku, mis talle rõõmu valmistab. Nõme on see, kui mõni hakkab arvama, et tema hobi on midagi väga kasulikku, millega kõik peaks tegelema. Just see hoidiste valmistamine. Et nagu igaüks peaks neid tegema ja nii olla veel võimalik rahagi kokku hoida?? Võtke ometi paberileht, arvutage kokku, palju teil hoidistamise peale aega kulub, suhkrut, elektrit, maitseaineid jne. Vaadake tõele näkku ja jätke need inimesed rahule, kes hoidistamist ei naudi. Hoidistamine on puhas hobi, ja midagi kokku sellega kindlasti ei hoia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasu hobist ei peagi olema rahaline, vaid võiks arendada inimest ja näiteks stressi maandada. Hoidiste tegemine on tore aga ma ei leia, et see oleks ülem mingitest teistest hobidest. Teha võiks nii palju kui ise tarbid või siis nii, et need, kes tahavad, ka saavad. Igasugune vorpimine on veits mõttetu, kui millegi tegemine on liiga lihtne, oleks võib-olla aeg uusi oskusi juurde õppida. Näiteks kui inimene koob ohtralt umbes ühesuguseid sokke ja siis ei oska nendega midagi peale hakata. Kinda kudumist peab sealjuures liiga raskeks.

Ma olen hobidest tegelenud küpsetamise ja õmblemisega. Kumbki otseselt raha säästa ei aita, sest supermarketist saab ikka odavama tordi ja kleidi. Samas millegi uue õppimine ja ka käeliste oskuste arendamine on tohutu stressimaandaja, seega täiesti mõttekad hobid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hobide eesmärk on lõõgastus, eneseteostus ja kuna iga inimene selliseid asju vajab, siis on mistahes hobi mõttekas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Mõistlikud ja mõttetud hobid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.