Esileht Väikelaps Mõistus otsas potitamine:( palun nõu ja nippe?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Mõistus otsas potitamine:( palun nõu ja nippe?

Postitas:

Laps 1a5k.

Panen iga päev poti suurde tuppa ja samal ajal vaatame raamatuid, mängime jne.
Ei sunni last istuma poti peal ega hoia kinni teda vägisi -aga no mitte ühtegi pissit, kakat pole sinna saanud 3 kuu jooksul:(
Kohe , kui olen mässu uuesti jalga pannud pärast pikka ilma mähkmeta olekut teeb ta mõnuga mähkmesse.
Samas näen ,et ta saab aru ,sest toob alati poti peale läheb wc-st paberit ja istudes pühib aga ta ei tee sinna mitte midagi:( olen nii õnnetu ja väsinud sellest ümber ringi kõik tuttavate lapsed käivad potil.
Võibolla teist keegi ütleb ,et küll omal ajal läheb ära piina last aga no millal ometi see aeg tuleb…
Ootan väga kevadet ja suve- siis las käib pissiste pükstega natuke ringi vähemalt ei külmeta.
Hetkel lapsel nohu ja veidi köha ei saa lasta ju päev läbi aluspükstega käia.
Väga palun teilt ,kellel sama mure olnud/on abi:((((

Tänulik emme:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 12:50; 29.01 16:08; 29.01 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nipp ongi selles, et oota veel natuke, umbes 3-5 kuud ja su laps läheb ise potile ja saab nädala jooksul absoluutselt mähkmevabaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse potitamist alustasin 9-10 kuuselt, suuri edusamme polnud ja mähkmevabaks sai alles 2a6k, teinese lapsega mõtlesin, et ootan kauem ja hakkasin teda potitama 1a4k, olid edusammud ja oli tublim, kui esimene laps, aga mähkmevabaks sai ikkagi 2a6k. Seega minu lastel erilist vahet polnud, millal alustada. Liialt peale suruda ei maksa, muidu tekib potistreik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahe, sest mul polnud ühtegi tuttavat, kelle lapsed 1,5-aastaselt potil käiks. Eks sai ka proovitud selles vanuses, mingit tulemust polnud ja pissi järgi haisev elamine pole minu jaoks. Esimest korda poti juurde läks laps 1a8kuuselt ja ütles \”pissi\”, aitasin istuma, tegi ära. Samas mingit tunnetust tal ei olnud, kui ise potile panin, siis pissis. Pidama hakkas 1a10kuuselt, enam püksi ei teinud ja oligi korras. Ei mingit närvitsemist, ega väsimust selle asja ümber. Keskeltläbi kaheselt hakkavad lapsed oma põit tunnetama ja seda tunnetust reguleerib vastav hormoon. Millal su lapse organism seda hormooni tootma hakkab, ei tea keegi. Alati on lapsi, kes käivad aastaselt potil ja alati on olnud ka neid, kes enne kolmeseks saamist alles mähkmetest vabaks saavad. Jumala eest, võta rahulikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuhu sa kiirustad? Näed ju ise, et laps pole valmis, ise oled ka nüüd väsinud ja õnnetu. Jääd rongist maha, kui ta potil ei käi või? vaevalt. Oota, kuni laps ligi 2a saab, siis proovi uuesti ja enda närvikulu ja vaev on praktiliselt olematu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin lapse esimest korda potile, kui ta oli 11 kuud vana. Panin kohe pärast magamist (sest siis nad peaks tavaliselt pissima). Ise samal ajal kallutasin vett ühest tassist teise (oli suvi ja tegin seda õues). Midagi ei lootnud, aga laps pissis 🙂 Kiitsin teda ja näitasin talle, et vaata kui tubli, pissisid potti jne. Hakkasingi pärast ärkamist kohe potile panema ja enamvähem iga kord pissis ka sinna. Mõtlesin, et enne last potile harjutama ei hakka, kui laps kõndima hakkab. Laps hakkas kõndima 1a ja 1,5 kuuselt. Laps oli 1a2k vana, kui võtsin kodus olles mähkme ära ja rääkisin talle, et ta peab nüüd potti pissima hakkama. Poti panin suurde tuppa, et see oleks koha käepärast. Panin lapsele sukapüksid jalga, et kui ta püksi pissib, siis saab sellest ise ka aru. Kui pissile hakkas, siis kohe kiiresti kiiresti suunasin potile ja pärast kiitsin. Lapsele kiitus väga meeldis. Umbes nädalaga oli asi selge ja laps küsis ise kakale. Veidi pärast seda võtsin ka öömähkme ära, sest laps ei tahtnud enam mähkmeid jalga panna. Õuemähe kadus u kuu aja pärast.
Pikk segane jutt, aga ehk on abi. Mina soovitaks sul teha nii, et proovi ta kohe pärast ärkamist potile panna ja kui ta pissib, siis hullult kiida teda 🙂 Pärast ärkamist on suur tõenäosus, et tal pissihäda on. Kui ta saab selle tunde kätte, et potti pissimine on lahe, siis ehk läheb edasi kergemalt. Kui kodus hoiad ilma mähkmeta, siis on muidugi hea, kui pole ühtegi vaipa maas. Pane aluspüksid ja sukapüksid ka jalga. Õpeta pissimise jaoks mingi sõna, meil on kaka. Iga natukese aja tagant küsi ta käest, kas ta tahab pissile/kakale minna. Kui potile paned, ära teda kaua seal istuma sunni 🙂 Edukat katsetamist.

Ma olen kuskilt kuulnud või lugenud, et kui pärast uinakut lapsel mähe on kuiv, siis ta on valmis potil käima hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks sa tekitad endale sellist pinget?
Võta vabamalt seda asja. Laps hakkab potil käima siis, kui ta ise selleks valmis on, mitte siis, kui sina seda õigeks ja/või vajalikuks pead.

Meil on eakaaslasest naabritüdruk, kes hakkas potti pissima peaaegu aasta enne minu poissi. Ma oleksin ju ka võinud meelehärmist endal juukseid peast kiskuda – aga vot ma ei pidanud seda nii tähtsaks teemaks.
Aga nt ööunne ilma mähkmeta läks minu laps siiski enne teda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hakkas 1a.8k. potil käima nüüd juba kuu ilusti käinud ja annab ka ise märku, et soovib potile minna.
Ennem seda tegime kuivtrenni ja lihtsalt käis koos minuga wc kaasas, kuniks soovis ise mähku jalast võtta ja potile minna.
Seega anna lapsele aega, peale surumisega ei saavuta siiski midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsel on nö kindlad pissimise ajad (nt kohe pärast ärkamist), siis õnnestub harjutamine paremini. Korraks potile. Ka siis, kui piss ei tule, ei jäta pikemalt istuma ja mängima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

to kallistan:)

Väga tore emme oled:) naeran selle poti hurraa peale….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 12:50; 29.01 16:08; 29.01 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

SUUR AITÄH TEILE KÕIGILE:)

Paljud küsisid ,et miks tahan ja utsitan last potil käima:)

Sest ämm, mees, ema ,sõbrannad -kõik küsivad ja hõõritavad silmi, et kuidas ei käi potil.
Õnneks ma alati nalja ja huumoriga ta potile pannud ei ole kuri tema peale , kui ta sinna midagi ei tee:)

Lohutan ennast sellega ,et kevad ja suvi on vahel -sügisest läheb laps lasteaeda selleks ajaks võiksime mähkmevabaks saada- see oleks meie siht 🙂

Tänan teid kõiki:)
Ilusat pühapäeva:

M

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 12:50; 29.01 16:08; 29.01 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps kakab ALATI peale sööki – seega 4 korda päevas. mõtlesin ka, et hea lihtne potile harjutada, kuna tean millal kaka häda. hahaaaa – kui potile panen ei kaka. peale järgmist sööki panen uuesti ja jälle ei kaka. ongi terve selle päeva kakamata. kui ootan, et ots väljas oleks ja siis panen lõpetab ka kohe ära. pigem lasen praegu mähkmesse teha, kui seest umbseks minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen laisk ja pole eriti viitsinu dlast potile muudkui panna (st aegajalt olen väikesele potile teda tõstnud, kuid ei miskit). Laps nüüd 1a 6k ja räägib juba ning kui suurem laps või ise potil, siis tahab paberit anda ja teateb, et \”piss\” jne. Panin temagi siis suurele potile mõned korrad (spets prill-laud ostetud) ja tegin talle punnitamise häält ise kõrval ja ennäe imet, ühel päeval tuligi väike pissi ja heameelega laseb end suurele potile panna. Preemiaks rullist paberi võtmine ja veenupu vajutamine 🙂 Igaljuhul sai nüüd nipi selgeks ja täna vanavanemate juures pissis väiksele potilegi. Peaks nüüd ise ainult tublim olema ja teda õigel ajal ja sageli potile panema 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tüdruk 1a6k ja ütleb ise kui tahab potile. Praegu käib nii suurel potil kui väikesel. Alustasime u. 7 kuuselt. Vahepeal tekkis küll lootusetu tunne. Potti ei teinud ja mähkmesse tegi kohe kui mähkme jalga sai. Tunnetama hakkas 1a2k. Panime toas tavalised püksid jalga ning pott oli lähedal. Meil mõjus. Ja väga oluline on kiita, plaksutada, rullist paberit tõmmata. ÖÖsel ja õues kasutame mähet. Kui tuppa tuleme, võtame mähkme ära. Kasutame püksmähkmeid- nendega on hea toimetada. ÖÖpäevas läheb max 2 tk.
Jõudu ja järjepidevust teile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin mähkememajandust ja potitamist vabalt. Veidi enne kaheseks saamist hakkasin tõsiselt \”mähkmevabadusega\” tegelema, kuigi pott oli juba kuid toas ja aeg-ajalt laps seal käis.
Igatahes paari päevaga oli päeval mähkmeta ja nüüd 3 kuud tagasi, kui ta oli 2 a 4 kuud, võtsin ühel hetkel ööseks ka mähkme ära, enne rääkisime sellest, et öösel läheb potile, kui häda on. Ja nii ongi. 🙂 Kaks korda on vist piss voodisse tulnud mitme kuu jooksul, aga tavaliselt ärkab öösel üles, paneb tule põlema ja käib iseseisvalt potil ära.
Minu jaoks ei olnud oluline, et laps võimalikult noorelt ilma mähkmeta oleks ja kõik potitamisega seonduv on möödunud täiesti stressivabalt ja kergelt.

PS. Ma ei saa nendest aru, kes last potile panevad, kui ta veel isegi ei kõnni. :O Õige aeg on siis, kui laps juba ise ka midagi mõistab ja ise potil käia oskab. On ikka viitsimist muudkui imikuid potile tõsta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks piinata kuid/aastaid ennast ja last? Endal kogemus viie lapsega (enda ja õe omad), kõik läksid umbes kaheselt päevapealt ise potile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on erinevad. Mõlemaid lapsi hakkasin potitama 1a4 kuuselt. Vanem poeg jäi kuivaks 2 aastaselt aga seda nii, et tuletasid ikkagi ise meelde potile minekut. Kolmeselt seda enam tegema ei pidanud. Noorem see vastu hakkas 1a6kuuselt päeva pealt ise küsima potile. 1a7 kuuselt oli mähe meil unustatud nii öösel kui päeval. Ise ma teda potile ajama ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see potitamine nüüd mingi hull piinamine ja vaev ka ei ole. Tõenäoliselt hakkavad lapsed kunagi ise lusikaga sööma, lugema, kirjutama ainult, et kui neid aidata ja õpetada teevad nad seda varem. Siin muidu kõik emad tahavad lapsi igatpidi arendada küll varem roomama, kõndima, rääkima aga potitamise koha pealt on üldine veendumus, et küll ta kunagi ise hakkab. Aga kui pea kolmene laps pole veel hakanud, kas siis peaks harjutama?
Ja põiekontroll 2 aastaselt, see tuleb lapsel ikka varem.
Meie kohe pooleteistaastane käib ise potil. Ma ei taha uhkustada, meil ei olnud seatud mingeid mähkmevabaduse eesmärke. Meil oli potistreik, ei ole last sundinud kordagi potile kui ta vastu punnib. Ja kudagi ei saa öelda, et oleks hirmsasti vaeva näinud. Mul on lihtsalt kogu aeg selline tunne, et lapsel ilma mähkmeta mugavam. Nüüd jagab laps ise ka seda, sest kui vahel pikemaks sõiduks mähet panna üritame tuleb selle peale äge protest ja pükstes nihelemisega antakse teada oma võimatust ebamugavusest. Beebist peale lasknud tal palju ilma mähkmeta olla, kasutasime ka riidemähkmeid aegajalt. Kui ise juba kõndis, 10 kuuselt, võtsime kodus olles mähkme ära. Siis ta veel ise märku ei andnud ja panime teda nii korra tunnis potile, enamaltjaolt pissis sinna, muidugi tuli ka püksi. Aga see aeg ei olnud mingi vaeva nägemine ja piinlemine. Aasta ja kolmekuuselt andis ise potilemineku soovist märku, harva tuli püksi, enamasti siis kui ma lapse soovist ise aru ei saanud. Hoidsin teda vahel ka vanni või kraanikausi kohal, siis kui potile ei nõustunud istuma, pissis sinna. Mis ma oma pika jutuga tahan öelda, et ei ole see potitamine mingi väga suur ettevõtmine ja emad, kes on selle varakult ette võtnud ärge jätke pooleli selle jutu peale, et kunagi lähevad lapsed ise potile nagunii. Tõenäoliselt lähevad aga äkki on just teie laps see, kes leiab ka kolmeselt, et mähkmesse kakada on lahe.
Ja seda ka veel, et ärge seadke mingeid eesmärke, laske lapsel lihtsalt olla, siis ilma mähkmeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 13:34; 01.02 16:36; 01.02 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas ka kuskil pooleteist aastaselt potil pissil käima, aga kaka tuleb lapsel ikka veel püksi(1a 7 kuud praegu), tahaks teada kuidas ma saan lapse poti sisse kakat ka tegema, mitte ainult pissi. Ainult kakamisega on raskusi, kui on pissi potti teinud, ütlen et ta kaka ka ära teeks aga ta ei tee, kui aga püksid uuesti jalga panen on kohe paari minuti pärast kaka juba püksis. Mida teha?
Sorry et teemale vahele segasin oma jutu ja küsimustega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps hakkas ise käima potil täpselt 1,5a saades. enne seda oli suvi ja ta oli olnud ilma mähkmeta kodu sja õues juba mai kuust saati. Potti väga ei aktsepteerinud küll, ma ie sundinud ka, niisamama korrutasin nagu katkine plaat, et piss käib potti.

kuid! küsimus on unedes. mu lapsel uneajal nagu pomm all, praegu juba 4kuud möödas sellest, kui hakkas potil käima, maha/püksi ei pissi peaaegu kunagi, aga uneajal on mähe, sest ma ei kujuta ette, magab 3h lõunat. mõtlen et ootan veel, aga ei tea kaua

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss oli ka umbes kahene, kui nõudis autos järsku pissipeatust, kuigi mähe oli igaks juhuks all. Ise ei tahtnud enam mähkmesse teha. 1a 5k on veel pisike ja teiste lastega võrdlemine ei tee kunagi head. Minu soovitus – võta vabalt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pisike11, kas su laps kakab enam vähem samal ajal iga päev? Sellisel juhul võiks paar korda enne pissimist proovida hoida last suure poti kohal, see asend selline, et lihtsam kakada, saab siis ehk korraga mõlemad hädad potti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 13:34; 01.02 16:36; 01.02 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks see vaid nii, et teaks millal tal kakahäda on, pole õrna aimugi, selles mure ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks Sa seda üldse teed?

Mina ütlesin lapsele 2a2kuu vanuses, et näe, see on pott, siia tehakse piss. Ühest ütlemisest piisas, hakkas päevapealt potil käima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 19:44; 02.02 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa seda üldse ütlesid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 13:34; 01.02 16:36; 01.02 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga miks sa seda üldse ütlesid?[/tsitaat]

Sest minu arvates kunagi peaksid lapsed ikkagi potil käima hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 19:44; 02.02 00:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Väikelaps Mõistus otsas potitamine:( palun nõu ja nippe?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.