Esileht Ajaviite- ja muud jutud Möku või lihtsalt oma elu elav inimene?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Möku või lihtsalt oma elu elav inimene?

Postitas:
Kägu

Pidevalt kuulen inimeste kohta väljendit, et too on möku või suss või ludri. Kerkivad teemas, kui keegi ei suuda enda eest seista.
Hakkasin oma eksmehe peale mõtlema ja tema on küll selline, kes probleeme ei lahendanud ja kui oli.mingi ebameeldiv teema või küsimus, siis oli vastus nojah.
Samas räägitakse ka sellest, et inimene tegeleb oma asjadega ega sekku teiste ellu. Kust maslt siis läheb piir, et inimene on möku või.lihtsalt eristunud?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kust maslt siis läheb piir, et inimene on möku või.lihtsalt eristunud?

Piir läheb inimeste jaoks erinevalt maalt. Mõni seisab enda eest kogu aeg ja kobiseb, teine arvab, et see tüüp on hoopis ülbik ja tarbetult tülinorija. Mõni ei seisa enda eest, sest on elult (või inimestelt) palju peksa saanud ja kardab alati kõige hullemat stsenaariumit. Mõni lihtsalt ei näegi seal probleemi, kus teine juba leiab, et oleks ammu aeg reageerida. Möku on subjektiivne hinnang.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mökuks peetakse vist sellist inimest, kes ei suuda enda või lähedaste kaitseks välja astuda. Probleemi ilmnedes tahab igasuguseid konflikte vältida ning selle tulemusel kannatab tema või ta lähedased.
Minu jaoks võib selline olla ka inimene, kes silma all teeb head nägu ja mitte kunagi ei räägi probleemist (tööl näiteks), aga selja taga jätkub krõbedaid sõnu ja vigumist pikemaks ajaks.
See, kui inimene iga tühja-tähja pärast leili ei lähe ning suudab eristada, mis on energiat ja närvikulu väärt ning mis mitte, on pigem hea omadus.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pidevalt kuulen inimeste kohta väljendit, et too on möku või suss või ludri. Kerkivad teemas, kui keegi ei suuda enda eest seista.

Eks need, kes seljataga midagi arvavad, need ongi need mökud ja sussid.
Kui see asi häiriks, siis tuleks inimesele otse öelda, aga seda nad ei julge ja susivad selja taga.
Kui asi ei puududa, siis ei tohiks üldse midagi möliseda.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Möku on siis ehk see, keda mingi asi tegelikult häirib, aga kes ei võta midagi ette selle asja korda ajamiseks. On inimesi, keda üldse väga vähesed asjad häirivad. Üks minu lähedane on näiteks selline, tema lepib kõigega, temale sobib kõik! Ta ei ole ju möku, sest teda mingid asjad ei häirigi. Ta on lihtsalt ülimalt leplik inimene.
Aga kas nüüd sellist ülimalt leplikku inimest võib mökuks nimetada? Ei tea. See minu tuttav küll nõus poleks, kui teda mökuks nimetada. Tema on ise hoopis väga uhke oma vähenõudlikkuse üle.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asjadega mitte hakkama saav inimene. Mökumehi on väga palju. Ajab naerma see, et paljud naised ajavad ise meeste eest asju, et näiteks helistavad ja uurivad midagi. Kui naine ei uuriks, jääkski tegemata.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vajad kiirelt võlgadest vabanemiseks raha?

Perekooli Foorumis on keelatud omavoliline kooskõlastamata reklaam.

Perekooli Moderaator

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

selline, kes probleeme ei lahendanud ja kui oli.mingi ebameeldiv teema või küsimus, siis oli vastus nojah.
Samas räägitakse ka sellest, et inimene tegeleb oma asjadega ega sekku teiste ellu. Kust maslt siis läheb piir, et inimene on möku või.lihtsalt eristunud?

Möku on see, kes endasse puutuvaid probleeme ei lahenda ja ei üritagi.
Oma elu elav inimene on see, kes enda eluga saab rahulikult hakkama, teiste omadesse ei sekku.
Aktivist on see, kes sekkub ka teiste eludesse.
Psühhoterrorist on see, kes oma elu ei elagi, ainult teiste omadega sehkendab ja nõuab tähelepanu.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issand, anna mulle meelekindlust
leppida asjadega, mida ma muuta ei saa,
julgust muuta asju, mida ma muuta saan,
ja tarkust nende kahe vahel vahet teha.

Kui elada selle järgi või püüda tõde neist lausetest, siis ei maksagi iga asja peale minna närvi või võtta seisukohta. sest minu tõde ei pruugi olla sinu tõde. aga kas siis minu tõde on tähtsam või parem. mulle kindlasti. aga samamoodi on seda sulle ka sinu oma.
siis tekib küsimus juba taktitundes, kui palju oma arvamust teistele peale suruda. või targem annab järele. Mis te arvate sest vanasõnast et targem annab järele? Kas lollile jääb siis õigus?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issand, anna mulle meelekindlust

leppida asjadega, mida ma muuta ei saa,

julgust muuta asju, mida ma muuta saan,

ja tarkust nende kahe vahel vahet teha.

Kui elada selle järgi või püüda tõde neist lausetest, siis ei maksagi iga asja peale minna närvi või võtta seisukohta. sest minu tõde ei pruugi olla sinu tõde. aga kas siis minu tõde on tähtsam või parem. mulle kindlasti. aga samamoodi on seda sulle ka sinu oma.

siis tekib küsimus juba taktitundes, kui palju oma arvamust teistele peale suruda. või targem annab järele. Mis te arvate sest vanasõnast et targem annab järele? Kas lollile jääb siis õigus?

Jah, vaikimine tähendab ju nõusolekut 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mingit piiri pole. Käisin hambaarsti juures, arst jahus ja hämas mingit täiesti segast juttu rääkida, ühtegi selget lauset suust ei tulnud. Ma peaaegu ärritusin. Kodus pärast mõtlesin, et raudselt mingi osa patsientidest peab teda hirmus armsaks ja leebeks arstiks, kelle juurde julgeb minna ka kõige arglikum hing. Ma kardan täiega hambaarste, aga selline tund aega hämamine ja segase jutu ajamine oli lausa irriteeriv. Kust jookseb piir, et millal arst on kena pehme häälega inimene ja mis hetkest ta poolearuline tundub? Ja ma saan aru, et ta on väga armas ja sõbralik

0
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Möku või lihtsalt oma elu elav inimene?