Esileht Beebi ja mitmikud Mõned küsimused targematele lapsevanematele

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Mõned küsimused targematele lapsevanematele

Postitas:

Olen värske esmakordne ema, beebi on 1-kuune. Palun teadjamatel ja kogenumatel vastata paarile küsimusele, mis mul hinges:

1) Rinnapiim olevalt koostiselt kõigil üks ja sama, ka sel, kes sööb kartulikrõpse ja coca-colat kui sel, kes sööb tervislikult. Kas siis igapäevane toitumine mõjutab beebit ainult gaaside osas? Et kui ema sööb asju, mis tekitavad gaase?

2) Pereterapeudid ei soovita beebit vanemate voodisse harjutada, et tuleks ikka alati tõsta ära oma voodisse, et mees ja naine saaksid hoida oma mehe-naise suhet ja omavahelist füüsilist lähedust, mis pikas perspektiivis on ka otseselt lapse heaoluga seotud – õnnelikud vanemad, õnnelik laps. Pealegi võivat laps niimoodi ära harjuda ja pärast ei saagi teda vanemate voodist välja. Ämmaemandad haiglas ütlesid, et beebi oma kaissu, et tal oma voodis kõle ja paha ning tuleb pakkuda maksimaalset lähedust ning tegeleda kiindumussuhtega. Kas sellest ei piisa, et kiindumussuhe on kogu ülejäänud päeva + öösel veel ka 3-4 korda, aga püüaksin ikka harjutada teda oma voodiga?
Üks asi mehe-naise suhe, aga meil on reaalselt juhtunud mitu korda öösel, et mees hakkab kogemata unes end beebile peale keerama (sest olenevalt rinnast on ta vahel kas meie keskel või siis minu ääres), teiseks on ta kogemata käega vehkinud unes. See, mis ämmakad ütlesid, et vanemainstinktid ei luba beebile peale keerata mu mehe puhul küll ei toimi (kuigi ta armastab last väga) ja see tekitab minus ka öösel valvehoiaku. Mis selle teemaga teha?

3) Öine krooksutamine – kui on õnnestunud beebi maha rahustada rinnal, siis krooksu asend äratab ta uuesti üles (+ oma voodisse tõstmine). Haiglas ütlesid ämmakad, et rinnapiima järgselt ei peagi krooksutama, minu beebil aga tulevad need küll.

4) Perearst ütles, et imetamise vahet tuleks ikka hoida 2-3 h, et oma nibusid säästa, sest kui beebi need katki imeb, hakkab talle immitsema suhu verd, mis keerab tal mao sassi ja tekib oksendamine. Lisaks on emal väga valus ja ebamugav. Aga mu beebi soovib tihedamini praegu süüa. Kas ja mismoodi te seda vahet siis hoiate, ta ju ei lepi ilma, lasete karjuda? Mul on nüüd nibud õrnalt hellad küll, kasutan kreemi ka.

5) Kui beebi nutab poolhüsteeriliselt, ei aita meie puhul mingi laulmine, kussutamine, rääkimine, kiitmine, toas ringikäimine, peamiselt aitab ainult rind, aga alati ka mitte see. Mis siis teha?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 10:08; 13.11 15:44; 15.11 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) ilsmelt see küsimus on pigem ekspertidele

2) kuulen esmakordselt, et perenõustajad nii soovitavad. Eks see sõltub lähtepunktist ja mis suhted muidu mehe ja naise vahel on. Minu jaoks on beebi kaisus pigem lihtsalt ebamugav füüsiliselt, kui et oleks kuidagi meie suhet ohustanud. Muidugi, minul teine laps ei uinunud kaisus, vaid poole öö pealt, pärast söömist ei suutnud oma voodis uuesti uinuda – nii et alguses ta oli ikka oma võrekas ja võisime oma voodis nahistada, aga ta oli nagunii kehva unega ja lithsam oli elutoas, kus ei pidanud hiirvaikne olema :D. Seksida saab ka elutoas, dušši all jne.

Kui aga beebi magab kenasti oma voodis, siis niisama kaissu harjutada pole teda mõtet. Ikka siis, kui muudmoodi ei saa. Esimene laps magas sünnist saadik omas voodis, ka sünnitusmajas

3) mis jutt see on, et RP järgselt ei pea krooksutama? Ilmselt sellel ämmaemandal ei ole endal lapsi või lihtsalt vedas 😀 Minu kogemus kahe lapsega- esimene ei vajanud öösel krooksutamist (ta oli üldse väga “lihtne” beebi), teisega oli alguses mõeldamatu krooksutamata teda voodisse panna, tuli ka öid, kus tegime põhjalikumaid gaasi-harjutusi ja massaaži. Ikka individuaalne. Kui juba laps rohkem liigutab end, nt keerab end ise öösel kõhuli, siis üldiselt ei ole enam krooksutamine vajalik.

4) kui see on ajutine kasvuspurt, siis tuleb ära kannatada, kuni normaliseerub. Aga tutvusringkonnas olen kogenud, et iga beebi vääksu tõlgendatakse söögiküsimisena. Kui sa rinna pakkumise asemel hoopis niisama võtad lapse sülle, liigud temaga ringi, suhtled temaga, muudad lapse asendit jne? Võibolla tahab niisama tühjalt imeda ja lutt oleks abiks. Minul kaks last ja nende kogemusega ei saa aru, kuidas mõni ema annab lapsele rinda iga kell, kui laps tahab ja veel aastaseltki on laps iga tunni järel rinnal ja siis ei mõista, miks muidu toitu ei taha…või on võõrutamine megaprobleem, sest laps käib pluusi kakkumas. Mitte midagi ei juhtu, kui võtad siin juhtrolli ja harjutad last, et tihedamini kui nt 2 h ta süüa ei saa. Laps õpibki siis, et süüa saba, kui on nälg, mitte niisama mõnulemiseks.

5) nutu põhjus vaja välja selgitada. gaasid? Koolikud? (guugelda ise nende erinevust). Külm? Palav? mingi muu häda … kui tavalised gaasid, siis tuleb selle probleemiga tegelda, masseerida, “jalgrattasõit” jne. Kui on päris koolikud, siis sellega raskem, endal kogemused puuduvad. Aga nagu olen aru saanud, siis koolikute puhul oli vist tihe toitmine just halb, soodustavad hädasid.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 11:10; 13.11 20:18; 17.11 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

    <li style=”list-style-type: none;”>
  1. Sellele ei oska vastata kahjuks, aga enda kogemuse pealt võin öelda, et sõin, mida tahtsin ja ei piiranud midagi, beebil gaase ei olnud.
  2. Üldiselt ei soovitata magada beebiga samas voodis just selle pealekeeramise ohu tõttu. See võib olla ohtlik isegi siis, kui otseselt peale ei keera lapsele, aga ta jääb näiteks teie teki alla, beebi võib ka siis lämbuda, sest üldiselt ei ole beebi pea sinu peaga samal kõrgusel. Lisaks suurendab beebiga samas voodis magamine imiku äkksurma ohtu, mis on küll surm seletamatutel põhjustel, aga üheks võimalikuks põhjuseks peetakse näiteks seda, kui beebi hingab liiga palju süsihappegaasi sisse (enda või teie väljahingatavat). Kui tahad kindlasti beebiga ühes voodis magada, siis uuri enne, kuidas seda ohutu(m) teha oleks. Nii väike laps sinu ja mehe vahel sinu rinna kõrgusel, kui magate ka ühise teki all ei ole paraku ohutu.
    Enda kogemus ütleb, et kui beebi on harjunud oma voodis magama, siis see teeb elu hiljem oluliselt lihtsamaks. 1-kuuse beebiga ei pruugi seda veel tajuda, aga kui laps on juba natuke vanem ja liikuv, aga harjunud teiega koos magama, võib see tähendada seda, et pead kogu aeg temaga koos magama minema, lõunauned koos tegema, oma voodisse või oma tuppa harjutamine läheb suure tõenäosusega palju raskemalt vanema lapsega.
  3. Kindlasti peab krooksutama ka rinnapiimalast, asi ei ole ju selles, mida sa talle sisse söödad, vaid et tegemist on vedelikuga ja selle söömisel võivad tulla sisse õhumullid, mida ta ise välja ei saa. Jällegi enda kogemus on selline, et kui jätad krooksutamata, sest laps ju magab, siis suure tõenäosusega on ta varsti üleval, sest on piima välja tulnud või on tal krooksude tõttu valus.
  4. Nii väiksele lapsele peaks andma süüa nii tihti kui ta soovib, kui see just iga poole tunni tagant pole. Kuu ajaga peaks nibud ju pigem harjunud juba olema? Minul tuli nibude marrastumine ikka täiesti alguses. Kasuta nibukreeme, multimami jms. See ka võimalik, et ta tegelikult ei taha kogu aeg süüa, vaid ongi hoopis gaasid, krooksud, muud põhjused.
  5. Ilmselt on tal gaasid või koolikud tõesti. Olen lugenud, et paljudele beebidele tekitab gaase d-vitamiin, tasub proovida erinevaid.
+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii rumal jutt pandi siia, et pean ka ütlema ????

Nii pisikese beebiga ära pea söötmisega mingeid 2-3h vahesid. Annadki alati kui beebi seda soovib. Hiljem, kasvades, kasvavad ka vahed.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hoiakski beebit heameelega oma ehk beebi enda voodis, jäi aga haiglast meelde mitme ämmaemanda ja ka imetamisnõustaja jutt, et nii väike peab ikka olema kogu aeg kaisus, kuna vajab väga kõvasti lähedust.

Nüüd on meil nii, et ta uinub oma  voodis, aga paari tunni pärast kui tahab süüa, siis kolib meie juurde, kuna toidan seal ja siis ta pole nõus enam oma voodis uinuma. Mõnel ööl õnnestub ta tagasi sinna saada, mõnel kukun ise enne ära, kui ta imemise lõpetab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 10:08; 13.11 15:44; 15.11 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii rumal jutt pandi siia, et pean ka ütlema ????

Nii pisikese beebiga ära pea söötmisega mingeid 2-3h vahesid. Annadki alati kui beebi seda soovib. Hiljem, kasvades, kasvavad ka vahed.

Ema ei pea olema elav lutt, kui see talle ei sobi! Sinusugused alavääristavad emasid, kes ei soovi 24/7 ainult imetamis3ga tegeleda.

Laps ei vaja iga tund süüa! Imetamise teemaski probleemid, et koguaeg rinnal, aga laps ikka rahutu – nii mitmedki vastanud, et probleem lahenes, kui ema ise hakkas pikemat vahet hoidma, nii et lapsel oli päriselt kõht tühi ja sööb siis korralikult, mitte lonkshaaval, suvalise vääksu peale topitakse laps rinnale, kui laps tahab hoopus magada või lihtsalt ärkas üles ja andis sellest märku.

Iga nutt ei tähenda nälga.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 11:10; 13.11 20:18; 17.11 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Mina sõin kõike ja ei tundunud, et beebil rohkem gaase oleks.

2)Mina oma lapse harjutasin oma voodisse magama, aga öösel mingil hetkel ei jõudnud peale järjekordset toitmist teda tagasi tõsta ja siis ta magas kaisus ja polnud hullu midagi. Beebi ja mehe vahel oli rulli keeratud suur saunalina, et mees beebini ei jõuaks oma keerutamisega. Kui olid kasvuspurdid ja hambad siis magas terve öö kaisus ja seda vahest nädalaid järjest ja polnud mingit probleemi teda pärast oma voodisse magama saada uuesti.

3)Mina öösel pole krooksutanud, sest ta ärkas üles selle peale.

4) Kasvuspurdi ajal on arusaadav kui beebi tihedamalt süüa tahab, muidu on ikka parem söögivahesid hoida, et beebil ei tekiks harjumust pidevalt natuke süüa.

5) Minu lapse puhul aitas ainult linas hoidmine. Süles niisama olla ei tahtnud, aga linas oli hea asend, et puuksud tulid välja ja minu lähedus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline veider küsimus, et kui õues on päris külm ilm, nagu juba täna, siis kui beebi hüsteeriliselt näiteks 5 minutit õues röögib, siis ta võib ju saada kurguvalu? Samas kui mul beebi vankris ärkab, näiteks on müts vajunud silmile, siis ta kohe ei jää uuesti magama, vaid lähebki mõni minut aega. Et kas pigem käite külmade ilmadega ikka väljas? On see üldse oluline teema? Või oluline risk, et sedasi külmetab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, et inimesed leiavad, et mu küsimusi peaks miinustama. Kellelt siis veel küsida, kui mitte targematelt?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 10:08; 13.11 15:44; 15.11 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või oluline risk, et sedasi külmetab?

Kui on väga suur  ja lahtine vankriava, siis võib ju mingi salli või tekikese panna alumise 10 cm peale lisaks n-ö püsti (st mitte kõike kinni katta), aga muidu pole probleem. Kui just ennast higiseks ei karju. Kui päris-päris külm, siis külmakreem näole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline veider küsimus, et kui õues on päris külm ilm, nagu juba täna, siis kui beebi hüsteeriliselt näiteks 5 minutit õues röögib, siis ta võib ju saada kurguvalu? Samas kui mul beebi vankris ärkab, näiteks on müts vajunud silmile, siis ta kohe ei jää uuesti magama, vaid lähebki mõni minut aega. Et kas pigem käite külmade ilmadega ikka väljas? On see üldse oluline teema? Või oluline risk, et sedasi külmetab?

loomulikult ikka külmade ilmadega ka väljas, sh talvel, korralike -kraadidega. Lapsel peavad olema sobivad riided, vanker soe. nt kui beebi ikka magabki ainult vankris õues, siis suurema pakasega olen pannud vankrile veel teki ümber, korvi ava katnud nii, et see oleks tavapärasest väiksem jne.

5 minutit hüsteerilist röökimist alla poole-aastasele lapsele on päris palju tegelikult. Ilmselt selle aja peale juba haaraksin beebi vankrist sülle – st kui tegemist on tõesti hüsteerilise röökimisega, mitte niisama nutuga, et “ma ei saa hästi magada, kaotasin luti, tahan et vanker liiguks vmt”

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 11:10; 13.11 20:18; 17.11 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuula oma last, häälitsused on erinevad: https://lood.delfi.ee/perejakodu/beebi/beebikeel-lihtne-praktiline?id=82317143

Ma sain nii palju selgemaks, mida beebi soovib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emm no teadusuuringud väidavad, et jah toit ei mõjuta, kui just otseselt emal mingi ainepuudus pole.

Küll aga oli minu beebi pepu nahk kohutavalt katki esimesel elukuul, kuigi tegin kõik õigesti ja vahetasin mähkmeid ka öösel vist lõpuks iga paari tunni tagant. Perearst käskis õunad menüüst välja jätta ja kahe päevaga oli juba näha, et puuksud kuivad ja nahk hullemaks ei lähe

Paraneski ära ilusti ja õuna ma rohkem ei puutunudki, kui alles 7 kuud hiljem. Ja põhimõtteliselt päev pärast seda kui ma olin õuna söönud ja ta sai ka ampsu, oli augu ümbert tulipunane. No ei jätnud junni sinna ju, käsi südamel!

Arvan, et nii ränk reaktsioon on pigem ainulaadne minu beebile, aga siiski märk sellest, et võib esineda ka rinnapiima kaudu toidutalumatusi vms.

Kas nüüd rasvane krõps mingi rasvase liha asemel mõni õhtu midagi muudab – kui talumatust pole – vitamiinide/tervise seisukohalt – ma ei usu. Kui ei liialda ja muidu ikka enam-vähem hästi toitud, võib ikka endale ka vahel head lubada. Väikese beebi ema on niigi raske olla!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuula oma last, häälitsused on erinevad: https://lood.delfi.ee/perejakodu/beebi/beebikeel-lihtne-praktiline?id=82317143 Ma sain nii palju selgemaks, mida beebi soovib.

Kahju, et neid nutuvariante pole kuuldavalt pandud. Kunagi aastaid tagasi oli saade, kus täpselt neid erinevaid nutte ka näidati. Võiksid olla selle artikli juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka esmakordne ema, natuke vanemale, 1a 9k lapsele. Lugesin netist peaaegu iga asja kohta ja otsisin teadusartikleid ning sain mõnda nõu oma kogenenumalt lastega sugulaselt.

1) Niipalju, kui ma lugesin netist, siis rinnapiima eralduvad kohe kindlasti mõned mürgid ja mõnda asja (ravimit) ei tohi tarbida, kui naine rinnaga toidab, sest see eritub rinnapiimaga ja on lapsele ohtlik. Nt raskemetalle sisalduvat toitu süües erituvad need raskemetalid rinnapiima ka. Põhimõtteliselt alguses ma peaaegu iga toidu, ravimi, joogiga, mille suhtes küsimus tekkis, Googeldasin “”aine nimi” in breastmilk”. Lugesin sellistki arvamust, et oleneb ema toidust ja keskkonnast, mõnikord on rinnapiim kahjulikum, kui piimasegu, mõnikord rinnapiim tervislikum. Aga kahjulikum on ekstreemsetel juhtudel, kui ema elab mingis saastunud linnas ja sööb mingi tehase reoveetorude kõrval kasvatatud toitu jne. Aga lühidalt, mõned ained eralduvad siiski rinnapiima ja igaks juhuks, mida väiksem beebi, seda tervislikumalt ma sõin – ökotoitu lausa. Beebi vanemaks saades, 1 eluaasta lähenedes hakkasin endale harva ka krõpsu lubama. Immuunsüsteemi mõttes on rinnapiim vaieldamatult parim pikka aega, isegi halvasti toitudes on rinnapiim immuunsüsteemile asendamatu.
Gaaside suhtes – mu sugulane, mitme lapse ema ütles, et ta piiras oma menüüd väga, jättis kõik gaasi tekitavad toidud välja ja ütles, et mingit kasu sellest polnud, mõnel ta lapsel oli rohkem gaase, mõnel vähem, vaatamata menüüle.
Mina oma menüüd kuidagi ei piiranud, ainult tervislik ja ökotoit, jõin juurde apteegitilli teed, mis pidi gaase vähendama. Kui palju ubasid sõin, siis vist oli beebil natuke rohkem gaase. Ma alguses ei osanudki gaase välja loksutada lapsel ning võib-olla ta harjus gaasidega? Igatahes väga hullult õnneks gaasiprobleemi polnud. Hiljem loksutasin tal ikka gaase välja. Öösel ei loksutanud ma kunagi gaase välja. Kui magas, siis magas, järelikult ei häirinud nii palju.

 

Eriti esimesed 3 elukuud, vastsündinueas – kui laps tahtis piima, siis ta sai piima. Mõnikord on kasvõi nädal aega kestvad kasvuspurdid, kus tal ongi rohkem süüa vaja või magab rohkem/vähem ja siis hiljem jälle tavaliselt. Rinnanibud olid mingi aeg tõesti hellad, kasutasin erinevaid nibukreeme, mis aitasid. Aga üle elatav, kordamööda sai neile puhkust anda 😉 Eks sa ise tunned ja näed, mis seisukorras su nibud on, kas sul on vaja hetkel pausi pidada või võid rohkem sööta.

Voodis magamine – selle kohta mina ei oska sulle nõu anda. Isegi ei oska. Mul ei õnnestunudki last oma voodisse magama harjutada, sest ma ei osanud teda teisiti magama saada, kui rinna otsas toites ja kui ma magavat last üritasin liigutada – siis ta ärkas kohe üles, niiet ma pidin ta sinna magama jätma, kus söötsin. Ning lõpuks kolisin mehe teise tuppa magama ja laiutasin ise beebiga voodis. See ei ole paarissuhtele hea.

Iga laps pidi erinev olema, isegi ühe pere lapsed võivad väga erinevad olla. Niiet nõuandeid võid arvestada, aga toimeta nii, nagu sulle ja teile mugavam 🙂 Edu!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 22:45; 21.11 21:42; 23.11 01:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele kirjutajale – kas juba suurema lapse said oma voodisse magama ja kuidas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele kirjutajale – kas juba suurema lapse said oma voodisse magama ja kuidas?

Ei tasu küsida – siiamaani magab minuga samas voodis. Peale seda, kui ma olen ta suures voodis magama saanud, siis mõnikord lähen ise teise tuppa oma asju ajama ja jään teises toas, teises voodis magama, beebimonitor kõrval. Aga ta ärkab tavaliselt keset ööd vähemalt korra üles ja siis ma lähen tema juurde teda uuesti magama panema ja jään ise ka temaga samasse voodisse edasi magama. Ma ei jaksa terve öö edasi-tagasi kõndida kahe toa vahet, ja lisaks, kui samas voodis magame, siis ta mõnikord ei ärkagi üles vaid läbi une katsub mind ja magab edasi või kui teeb häält, siis ma vastan talle läbi oma une shhhhh ja siis ta magab edasi. Niiet põhimõtteliselt on võimalik eraldi voodites magada, aga siis ta ärkab liiga palju kordi öösel üles. Mu sugulasel oli võrevoodi suure voodi kõrval ja ma ei tea kuidas tal õnnestus harjutada, aga lõpuks lastele piisas sellest, kui nad läbi une nägid vanemaid kõrval voodis magamas või kui vanemad korraks käe ärkava lapse vastu panid. Niiet eraldi ja üksi voodis magama jäämise harjutamise kohalt ma olen veel võhik. Suurel voodil on piirded ümber, et laps öösel põrandale ei sipleks end.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 22:45; 21.11 21:42; 23.11 01:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Toit kahtlemata mõjutab rinnapiima koostist. Mina gaaside kohta ei oska kommenteerida, mul üks laps karjus esimesed 4 kuud 19.45-20.55 suht täpselt sõltumata sellest, mida ma sõin või ei söönud. Teine laps ei karjunud üldse, aga temal läks kaka roheliseks, kui ma teatud toiduaineid tarbisin (näiteks tomat).

2) Kahtlemata on ebamugav voodis nahistada, kui selles samas voodis magab ka beebi. Kui te koha osas olete pigem loomingulised, siis ei mõjuta laps abieluvoodis ka mehe-naise paarisuhet. Hoopis olulisem võib olla see, kui naine iga öö iga 2-3 tunni tagant 30 minutit last lapse enda voodisse magama äiutab, sest laps kipub üles ärkama. Magamata naise libiido kipub pigem madal olema. Ühel hetkel, kui laps keerama hakkab, muutub probleemiks see, et last ei saa üksi suurde voodisse jätta – ise tõused üles ja tahad toimetama hakata, aga samal ajal pead kogu aeg jälgima, et lapse ärkamine ei jääks märkamata. Siinkohal pead lähtuma iseenda mugavusest, kuidas sa enda unevajaduse rahuldatud saad. Eks vanemate voodis magama harjunud lapse oma voodisse harjutamine ei pruugi toimuda üleöö, aga minu kaisulapsed on hiljemalt kaheselt oma voodis maganud, kui öösel halba und näevad, siis 5-ne kipub vahel veel kaissu tulema.

3) öine krooksutamine. Sa ise tunned selle ära, kas vaja või mitte. Kui jätad krooksutamata ja teda see segab, siis ta pärast on rahutu ja ärkab üles. Kui krooksutamata jättes probleeme ei teki, võid jätta krooksutamata.

4)Toiduvahe. Vastsündinule andsin rinda nagu nõuti. Üle kuu vanuse lapse puhul jälgisin, et vahe oleks vähemalt 2 tundi. Väiksema vahe korral nad nagu eriti ei söönud ja siis nõuti varst jälle süüa. Mulle tundus, et minu poolt pikema vahe hoidmine soodustas ka lapse poolset pikemat vahet. Aga kui laps sellega ikka nõus pole, siis tuleb ilmselt tihedamalt anda.

5) Mina üriraks ennetada seda, et laps poolhüsteeriasse jõuaks. Raske nõu anda, mida selleks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle magamisega ei tasu üle mõelda. Esimene laps magas kaisus, sest üksinda magas järjest vähe. Lihtsam oli kaisus magatada, öösel rinda anda ja edasi magada. Öösiti krooksutasin  ainult suurema söömise peale.  Magas tema rohkem ja mina ka. Puhanud mina = rahulikum elu kõigil. Ca aasta/pooleteiseselt harjutasime võrekasse aga võtsime võresid vähemaks, et harjus magama eraldi aga teadis, et lähedus on käeulatuses (võrekas meie voodi kõrval). Kaheseks sai, siis läksime voodit ostma, mille pidi ise heaks kiitma. Voodipesu valis ise, et oleks Tema oma. Tegime sellest siis suure sündmuse. Kolis alguses sinna nii, et mina või isa kõrval ja paar kuud pidin rändama kahe voodi vahet. Nüüd 2 a 3 k ja magab ise terve öö kenasti. Alustuseks soovitan lihtsalt omale suure voodi sebida. Uus beebi tuli ka ja nüüd vahetevahel, kui vanemal lapsel lähedusevajadus suurem kolib meie voodisse hommikul tunnikeseks, siis mahume kenasti ka neljakesi. Kõik magavad meil nii paremini. Mida ma isiklikult iial ei teeks on isa minema kupatamine, see võib tõesti halvasti mõjuda. Samas inimesed ja vajadused erinevad.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tõesti ohtlik teema, kui teine vanem öösel peale võib keerata. Kirjutasid, et beebi magab, oleneb toitmisest, kordamööda kas keskel või sinu ääres. Soovitaksin beebi alla ühe väikese voodilinakese panna. Kui beebi on teie keskel magama jäänud, siis saad linast tõmmata ja beebi liigub linaga kaasa, ilma üles ärkamata. Kui ta on teie keskel uinunud, siis saad ta linaga tõmmata teisele poole, enda kõrvale ning siis beebi on järgmise söögikorra jaoks kohe õigel pool ootamas 😉

Varsti peaks voodile mingi piirde ka igaks juhuks panema, kui ta just seina vastu ei maga. Ma kasutasin alguses patja, hiljem kinnitasin vana võrevoodi ühe võreseina suure voodi külje külge, spets voodipiirdeid on ka müügil. Ja oleneb, kui kõrge voodi on, igaks juhuks mingi pehme vaip või kasvõi padjad voodi ette. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 22:45; 21.11 21:42; 23.11 01:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervislik toitumine on tõesti eelkõige ema jaoks, laps võtab niikuinii kõik, mis vaja. Gaaside ja ema toitumise seost ei usu, olen kõigiga söönud kõike ja kahel esimesel olid gaasivalud, kolmandal ei olnud. Usun, et ka neljandal ei tule.

ul on 3 last maganud kõrval nii, et beebivoodi üks külg on eemaldatud ja meie voodi vastas. Viimase söötmise teen nii, et laps on meie vahel, siis tõstan ta oma voodisse.  Tõstmiseks on tekk, mille abil lohistan sisuliselt. Laps on ka enamasti kinni mähitud, magab paremini. Krooksutama peab ikka, aga kui väga segab teda, siis tõstan lihtsalt sirge seljaga ülakeha ülespoole natukeseks. Pärast magab paremini. Kui laps on oma voodis, siis võib selle nahistamise osa soovi korral ära teha. Järgmine toitmine on juba teisel pool, kui juhtub, et ma magama jään ja laps jääb meie voodisse, siis vähemalt mees ei keera talle peale. Järgmine toit samast rinnast, päeval annan teist rohkem. Ja kui laps raskem juba, siis veeretan ta oma voodisse????

Rinda olen kõigile andnud nõudmise peale, karjuda ei lase kunagi ja spetsiaalselt vahesid ei ole hoidnud. Õues ikka iga ilmaga ja võimalusel ka nutta ei lase aga üle ka ei paanitse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Beebi ja mitmikud Mõned küsimused targematele lapsevanematele