Esileht Väikelaps Montessori põhimõttel väikelaste voodi

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Montessori põhimõttel väikelaste voodi

Postitas:

Olen uurinud neid ja lisaks sellele, et need hirmkallid on tunduvad ka ebapraktilised ning ohtlikud.
Pea ja jalgade kohal avad,külgedele saab veel piirded osta.
Sama hästi võika lihtsalt madratsi tuppa laotada, milleks puitpulgad ümber.
Milline voodi kõige turvalisem väikelapsele peake võrekat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 22:24; 29.06 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles see ohtlikkus seisneb? Need on ju põrandavoodid, kukkumise kõrgus, kui laps peaks end välja keerama sealt, on pmst ainult madratsi paksus.
Ise ma sellist ei ostaks, sest nii madalale ladestub päeva jooksul üles keerutatav tolm ja kui elamises mingi tuuletõmbus on, siis jookseb see külm just mööda põrandat.
Oma lapsele plaanin pärast võrekat osta juba tavalise 140 cm laiuse voodi ja see talle jääbki. Piisavalt lai, et ei veere maha ja ise saan kõrval pikutada, muinasjuttu rääkida jne.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.06 00:22; 29.06 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt lased võrekas põhja kõige madalamasse asendisse ja eemaldada paar pulka võrest, et laps õpib siis ise voodist välja käima. Ja õpib magama selle auguga. Meil nt aastane laps paar esimest ööd suutis sealt august end välja keerutada, oli selline siplev laps. 2 nädalat hoidsime nagunii igaks juhuks kokkumurtud tekki voodi alla, et kui kukub, ei kuku otse põrandale 🙂 Teda ennast see väljavajumine ei häirinud, magas rahulikult põrandal tekil edasi 😀

Ja siis läks 1,5aastaselt tavalisse lastevoodisse, millel poolest saadik serv ees. Sealt pole ta end kordagi välja keerutanud, kuigi mõnikord ripuvad jalad üle serva…muidugi on ta nüüdseks juba vanem ka.

Samamoodi toimetasime teise lapsega – tema magab rohkem ühe koha peal ja ei keerutanud ka võre vahelt end välja 🙂

Montessori vooditest pole ma kunagi aru saanud – mul on tunne, et see Montessori võttis lihtsalt mõned teada-tuntud tõed (nt, et laps võiks oma mänguasjad ise kätte saada, mitte vanem ei teeninda teda – see ju vanema enda mugavus) ja no, et mingid “koolkonda” kokku kirjutada, keeras siis paaris kohas natuke vinti üle 😀 Seal on ikka väga palju “üle võlli” asju, ühest küljest peaks justkui laskma lapsel ise areneda, ja siis tuleb tohutult reegleid, kuidas see ise arenemine käib

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul veidi problemaatilise magamajäämisega ja unega laps – pm sünnist saati on mu kõrval magama jäänud.
Ei ole vahet kas on väsinud, vannitatud, kõht täis – ta lihtsalt ei jää iseseisvalt magama.
Võtan enda kõrvale, kui uinub olen võrevoodisse tõstnud.
Võimalik, et ka see teise voodisse ümber tõstmine häirib und.
Võrekas keerutab ühele küljele, teisele poole, tõuseb istukile.
Olen sellega juba leppinud.
Uut voodit vaatangi sellise pilguga, et oleks tugev, vastupidav ja turvaline ning kuhu ma ka pikkuselt, laiuselt mahuks 15-20 minutiks kuni laps uinub.
Jääks tema ümbertõstmine ära.
Otsinguil jäi silma Himmex nimeline, kõrgete turvaäärtega.
Muidugi see võrekapulkade ära võtmine oli ka hea soovitus. Proovin kindlasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 22:24; 29.06 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast võrekat on hea osta voodi, mis pikkuse poolest ikka pubekaeani vastu peaks. Kui alguses rahmeldab ja välja kipub kukkuma, siis selline, millel alguses piiret saaks kasutada, nt https://www.on24.ee/p/122502/lastevoodi-70×155-cm?hall=9708 või https://www.on24.ee/p/124366/kasepuust-voodi-70×155-cm?hall=9708 (üsna suvakad näited, aga sarnaseid voodeid on palju, küll pikendatavaid küll tavalisi, kasvõi sahtlitega).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka jääb ainult minu kõrval magama. Ta veel vahel ka läbi une ütleb “emme” ja kehvematel aegadel ronib öösel voodist välja ja tuleb mind otsima, kui ma magamistoast kadunud olen.
Kas sa tõstad ta võrekasse teise tuppa või on ta voodi samas toas? Mul on nii, et võrekas on vastu suurt voodit, sama kõrgus, ühe külje pealt võtsime pulgad maha. Mina olen oma voodis ja tema jääb vahel oma voodis magama, vahel ronib minu kõrvale teisele poole. Sealt tõstan ma ta siis pärast niuhti võrekasse. Kui siplema kipub või muidu rahutu, on hea kohe patsutada.
Kui su laps enam võrekasse ei mahu, võid ju ka proovida sellist voodit, mille saad enda oma kõrvale panna, teiselt poolt mingi äärega. Ongi lihtsam tõsta või äkki on nõus niiviisi uinuma, et olete kõrvuti, aga kumbki oma voodis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.06 00:22; 29.06 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet põrandale pandud madrats on nüüd ka mingi mooduvärk.. nunuh, vinge avastus. Juba Murphy ütles, et põrandalt pole võimalik maha kukkuda. Mis selles voodis sinu meelest ebaturvalist on? Mul magab veel 6aastane põrandale pandud voodis (jalad võtsime alt ära), sest ta rabeleb öösel nii, et kindlasti kukuks üle ühe öö voodist alla. Madrats on 120X200, niiet vajadusel saan talle kõrvale heita, kui on rahutu öö, nüüd küll enam seda vaja pole, aga aastaid otsis ta öösel emmet taga ja et mina ei peaks pool ööd voodi kõrval maas kügelema, oligi see hea lai voodi ikkagi ok valik. Voodi ees on veel pehme vaip, et kui keerabki, pole valus, ja voodi on nurgas, niiet kahes küljes on nagunii sein (ja kolmandaks küljeks olen mina).

Ka teised lapsed läksid 2aastasena võrekast otse kushetitüüpi 90X200 vooditesse, millel on pehme peats ja küljega seina vastas. Nemad kukkusid üle ääre ainult 1. ööl 2x, veel mitu kuud hoidsime igaks juhuks voodi ääre all beebivoodi vana madratsit, et kui… aga harjusid ruttu. Ma ise vihkan kõva voodikasti ja teravate nurkadega puuvoodeid, majas on kõik kontinentaalvoodi tüüpi voodid, kus vähemalt ennast öösel siniseks ei löö!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sai ostetud võrekas, mis käib edasi väikelapse voodiks. Seega nüüd eemaldasime külje ja panime madala piirde (laps 1,5a), saab ise sisse-välja, ühe korra on õnnestunud tal sealt piirde ja voodi otsa vahest ka maha keerata. Sellesse voodisse peaks mahtuma u veel 2-4a ja peale seda ostaks vist 120cm voodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Montessori põhimõte on, et laps peab ise mugavalt voodisse ja sealt välja saama ning poleks mingit kukkumisohtu ega hirmu. Madrats põrandal vastab nendele tingimustele küll, kust sa neid hirmkalleid lastevoodeid leiad? Samuti, kui sa piirdeid ihkad, milleks siis Montessori põhimõttel voodeid otsid?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 14:23; 08.07 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Montessori põhimõte on, et laps peab ise mugavalt voodisse ja sealt välja saama ning poleks mingit kukkumisohtu ega hirmu. Madrats põrandal vastab nendele tingimustele küll, kust sa neid hirmkalleid lastevoodeid leiad? Samuti, kui sa piirdeid ihkad, milleks siis Montessori põhimõttel voodeid otsid?

No mis, madratsi pealt saab ka ju maha kukkuda, kui see on ikka korralik paks madrats.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 14:29; 08.07 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Montessori põhimõte on, et laps peab ise mugavalt voodisse ja sealt välja saama ning poleks mingit kukkumisohtu ega hirmu. Madrats põrandal vastab nendele tingimustele küll, kust sa neid hirmkalleid lastevoodeid leiad? Samuti, kui sa piirdeid ihkad, milleks siis Montessori põhimõttel voodeid otsid?

No mis, madratsi pealt saab ka ju maha kukkuda, kui see on ikka korralik paks madrats.

Isegi lina pealt saab maha keerata, aga see ei ole kuidagi ohtlik. Päris pisikesele nii paksu madratsit ei ole jah mõtet panna, kust mahakeeramist kartma peaks või millele tal ise ronida raske on. Väikelaps on nii kerge, et tema puhul ei anna mingi poolemeetrise paksusega madrats mingit eelist nt 20cm ees. Imikul võiks veelgi madalam madrats olla.
Voodi ja madrats kokku ei saa nagunii madalam olla, kui sama madrats üksi.

Montessori põhimõte on, et lapse keskkond oleks talle võimalikult ohutu ja selline, kus ta võimalikult palju ise toimetada saab. Voodi osas ongi peamine, et ta saab ise mugavalt voodisse minna ja sealt välja tulla, toetatud võiks olla ka ise voodi tegemine. See on kõik. Mingit ülikallist voodit kindlasti osta ei ole vaja, ammugi siis, kui eelistatakse, et voodil ikka rohkem piirdeid oleks.

Muuseas voodi on vaid üks paljudest asjadest, mis loob lapse jaoks sobivama keskkonna – voodi ise ei kasvata last, samuti ei riku vale voodi kogu montessorilikku kasvatust ära.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 14:23; 08.07 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Montessori põhimõte on, et lapse keskkond oleks talle võimalikult ohutu ja selline, kus ta võimalikult palju ise toimetada saab. Voodi osas ongi peamine, et ta saab ise mugavalt voodisse minna ja sealt välja tulla,

No Montessori on teada-tuntud puuetega lastele mõeldud meetod muidugi. Mul on lapsed juba 9kuuselt ise normaalkõrgusega voodist ilusti alla ja üles roninud.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 14:29; 08.07 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi mulle, paanikule, ei tundu need voodid ohtlikud. Teatud stiili lastetoas on põrandavoodi päris lahe. Maitse asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Montessori põhimõttel väikelaste voodi