Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mööblipoodide imelik tootevalik

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: Mööblipoodide imelik tootevalik

Postitas:
Kägu

võib-olla selleks, et laps saaks juba maast madalast aru, et on erinevaid stiile, maitseid, iseloome jne? et ei ole nii, et on minu maitse ja vale maitse?

No tegelikult siiski on olemas hea maitse ja on maitsetus.
Mis mõttes lapsele maitsetuste kokku ostmine temas maitsekust võiks arendada? Või mismoodi valimatu asjade soetamine annab lapsele signaali, et on erinevaid stiile jne. Vastupidi ju – see teema jääb ju hoopis puudutamata. Kui ma oma väikesele tütrele selgitan, et see kiisuga diivan on kahjuks halb maitse ja näitan talle maitsekat diivanit, siis ta õpib pigem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui keegi selle diivani ostab, siis ei ole see maitsetus, vaid see on selle inimese maitsele tehtud toode.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui keegi selle diivani ostab, siis ei ole see maitsetus, vaid see on selle inimese maitsele tehtud toode.

Maitsetu toote tootmine ja tarbimine tõestab vaid üht – et maitsetus on olemas 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

võib-olla selleks, et laps saaks juba maast madalast aru, et on erinevaid stiile, maitseid, iseloome jne? et ei ole nii, et on minu maitse ja vale maitse?

Mis mõttes lapsele maitsetuste kokku ostmine temas maitsekust võiks arendada? Või mismoodi valimatu asjade soetamine annab lapsele signaali, et on erinevaid stiile jne. Vastupidi ju – see teema jääb ju hoopis puudutamata. Kui ma oma väikesele tütrele selgitan, et see kiisuga diivan on kahjuks halb maitse ja näitan talle maitsekat diivanit, siis ta õpib pigem.

Lapseeas ongi meil teine maitse ja pole vaja talle oma maitset pähe suruda. See muutub elujooksul nii või teisiti. Ühel hetkel ta ise ei taha kiisudega diivanit, aga seniks las see pakub tema maitsemeelele rõõmu. Misa sa surud oma musta diivanil talle kui ta roosat tahab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Maitsetu toote tootmine ja tarbimine tõestab vaid üht – et maitsetus on olemas

eks ole, ja sina oled see, kes selle üle otsustab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on lapsepõlvest eredalt meeles, kuidas ma olin emaga kingapoes. Nõukaaja kingad olid üpris ühesugused ja väikse värvivalikuga. Keset musti kingi säras paar roosasid kontsaga naiste rihmikuid. Ma ei suutnud oma silmi neilt pöörata. Näitasin rõõmsalt emale, mille peale ta pahvatas, et fui kui jubedad. Ma ei suutnud mõista, miks emale need ei meeldi. Minu jaoks olid need taevalikud printsessi kingad. Kohe kindlasti ei suutnud ema mind veenda, et need on koledad. Kasvasin üles ja koos plika põlvega läks üle ka roosa vaimustus täitsa iseenesest. Minu arvates ei saa lapse maitset jõuga väänata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kassidega diivani jälestajatele.

Mul on seninni – ja ma hakkan 60 saama – kasutuses öökullidega voodipesu ja öökulliga voodikate, mille ma sain esimesse klassi mineku puhul. Halb maitse? Okei. Aga see on MINU maitse. Näita mulle oma elamist ja mina näitan sulle vähemalt 5 halva maitse näidist. Minu jaoks. Ja mul on hea maitse 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minumeelest on väga tore, kui lapsele saab teha lapseliku toa. Minu lapse toas on lastepärane tapeet, spets laste mööblit, näiteks hobustega mänguasjariiul ja ükssarvikutega vaip… Tuba on üsna kirju, aga lastele meeldibki kirju. Kui ta kooliealine on, siis on paras aeg tuba muuta. Kui pubekaks saab, mingi viis aastat hiljem, jälle paras aeg, et midagi sisustuses muuta.

Oma maitset sa saad lapsele näidata enda muudes eluruumides, köögis, vannitoas. Seal õpetadki oma lapsele seda, mida sina maitsekaks pead. Aga lapse tuba võiks siiski olla selliste asjadega, mis lapsele meeldivad, isegi siis kui see on sinu arvates täiesti kohutav.

Ma olen oma vaimu valmis pannud näiteks selleks, et kui laps tahab ühel hetkel oma tuba teha täiesti halliks või mustaks, et ma siis lasen tal seda teha ja ei kobise, et issand kui õudne. Ainuke asi, mille üle ma võiksin iriseda on materjal/vastupidavus. No et seina värvid ikka seinavärviga, mitte guaššidega ja plüüsvaiba asemel oleks ehk mõni muu asi praktilisem…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Maitsetu toote tootmine ja tarbimine tõestab vaid üht – et maitsetus on olemas

eks ole, ja sina oled see, kes selle üle otsustab.

Mina üksi just mitte, aga pisike protsent inimestest, kes on maitsekuse sündides kaasa saanud tõepoolest – kunstnikud, disainerid, kujundajad, arhitektid jms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja siiani pole veel keegi visanud õhku “maitse üle ei vaielda” terakest!?
Õige, maitse üle kakeldakse. ärge teie kiisudega diivani üle üleliia muretsege, küll leidub selliselegi ostja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina üksi just mitte, aga pisike protsent inimestest, kes on maitsekuse sündides kaasa saanud tõepoolest – kunstnikud, disainerid, kujundajad, arhitektid

nojaa, aga kas matsimaitsega uusrikas peab elama kunstnikule meelepärases majas? Las paneb oma kulda ja karda igale poole, kui see teda õnnelikuks teeb ja tema arust ilus on. Kui ta arvab, et klaasplaadiga kasutuskõlbmatu tumba ja kassipildiga diivan teevad ta elamise ilusamaks, las siis elab ja naudib oma ilu. Miks peaks elama tippdisaineri kujundatud valges kuubikus, kui hing ihaldab hoopis nt roosasid volangidega kardinaid? Oma kodu võib mu arust olla just nii maitsekas või maitselage, kui inimene ise tahab, tema silmale see ilmselt ju ei ole kole. Muidugi peab arvestama muinsuskaitse, ohutusnõuete ja nt valla eeskirjadega (kui on nt mingid nõuded välisfassaadile), aga mööbli jms sisekujunduse valik on ikka ju üsna vaba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma kodu võib mu arust olla just nii maitsekas või maitselage, kui inimene ise tahab, tema silmale see ilmselt ju ei ole kole.

Aga tore, olen saanud vastuse oma küsimusele, kes neid maitsetusi ostavad – maitsetud inimesed 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga pisike protsent inimestest, kes on maitsekuse sündides kaasa saanud tõepoolest – kunstnikud, disainerid, kujundajad, arhitektid

Vaata, sa ehk imestad nüüd, aga just disainerid, kel enda arust ka kindlasti hea maitse on, need asjad vamis disaininud ongi! Ja koledaid, mõttetu planeeringuga maju pole sa ühtegi näinud? Ja ühtegi koledat maali? Naiivik! 😀 Selleprast maailmas niipalju erinevaid asju ongi, et kõigil pole üks “hea maitse”. Mingit 90% rõivastest ma ei paneks selga, mingit 90% maale ma endale koju ei ostaks, sest need ei ühti MINU maitsega. Aga mina pole kõik ja mina pole ka mingi õtleja, mis ilus on. Sina ka ei ole. Või on keegi sind Universumi direktoriks määranud? Kui jah, siis ma annan aadressi, kuhu p66rduda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga pisike protsent inimestest, kes on maitsekuse sündides kaasa saanud tõepoolest – kunstnikud, disainerid, kujundajad, arhitektid

Vaata, sa ehk imestad nüüd, aga just disainerid, kel enda arust ka kindlasti hea maitse on, need asjad vamis disaininud ongi! Ja koledaid, mõttetu planeeringuga maju pole sa ühtegi näinud? Ja ühtegi koledat maali? Naiivik! 😀 Selleprast maailmas niipalju erinevaid asju ongi, et kõigil pole üks “hea maitse”. Mingit 90% rõivastest ma ei paneks selga, mingit 90% maale ma endale koju ei ostaks, sest need ei ühti MINU maitsega. Aga mina pole kõik ja mina pole ka mingi õtleja, mis ilus on. Sina ka ei ole. Või on keegi sind Universumi direktoriks määranud? Kui jah, siis ma annan aadressi, kuhu p66rduda.

Ei, ei imesta üldse. Igas valdkonnas on soss-seppi, nii ka disainerite ja arhitektide hulgas – andetuid inimesi, kes ei peaks sel alal tegutsema.
Siiski kuulsad ja lugupeetud firmad enda teenistusse selliseid ei võta ning disainiauhindu mingid kassidiivanite soperdajad ei jaga (ega saa).
Oma ringkondades tunnustatud tegijad siiski on ütlejad, mis on ilus. Kui sa sellest midagi ei tea, siis vii end kurssi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2017a xxx disainiauhinna v6itja: KELLEGI meelest on see kindlasti imeline…

Mis ringkonnas oled sina tunnustatud tegija, et kompetentsi jaguks? Perekoolis?
Veelkord- sina pole mingi ütleja. Tee omas kodus mis tahad. Teised teevad sama.
Ja veel on need lingid sul poolvenekeelsetelet lehtedelt, siis polegi midagi imestada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga tore, olen saanud vastuse oma küsimusele, kes neid maitsetusi ostavad – maitsetud inimesed

aga mis siis saab, kui see maitsetu inimene ütleb sinu maitse kohta, et see pole õige maitse? või veel hullem – kui seda ütleb mõni kunstnik või disainer?
üldiselt ma aru, et igapäevaselt ümbritsevad sind teadlased, kunstnikud, laauljaad, kujundajad ja matsidega on raske.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul meenub seoses selle teemaga, et sirvisin just hiljuti mingit koduajakirja, kus olid näited disainmööblist ja kaunilt kujundatud elutubadest, ja mulle sööbis mällu üks metalljalgadega sinepikollane diivan ilma käetugedeta, tundus ka üsna kõvast materjalist olevat.

No mitte ei suuda ma mõista, kes tahaks sellise diivani peal istuda? Mulle küll meeldib õhtul kerra tõmmata, mõni “maitsetu” fliis ümber, poollösakil käetoe peal (eriti mõnus on veel toe peale padi panna ja siis pikali visata), oma pehme, niiii pehme diivani peal. Kindlasti pole mu diivan mingi disainiime, päris odav oli ka teine, aga nii mõnus ja lausa kutsub koju. Pagan, juba hakkasingi mõtlema, et millal tööpäev lõpeb, et saaks ometi selle ilma eest peitu oma pehmele diivanile sooja teega 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

2017a xxx disainiauhinna v6itja: KELLEGI meelest on see kindlasti imeline…

Rahvale meeldivad muidugi punase kivikatusega kollased tare-tarekesed. Ei ole uudis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahvale meeldivad muidugi punase kivikatusega kollased tare-tarekesed. Ei ole uudis.

No kui sulle meeldib see fotol olev disainiauhinnaga monstrumhoone ja sa pead seda heaks maitseks, siis ma arvan, et sa oled tugevas vähemuses.

Minumeelest on see maja täpselt sama inetu kui teemaalgatuses välja toodud sahtliga diivanilaud, nii et see diivanilaud just sinna majja väga hästi passikski. Tõenäoliselt sobiks sinna ka see hall nurgakapp. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui sulle meeldib see fotol olev disainiauhinnaga monstrumhoone ja sa pead seda heaks maitseks, siis ma arvan, et sa oled tugevas vähemuses.

Minumeelest on see maja täpselt sama inetu kui teemaalgatuses välja toodud sahtliga diivanilaud, nii et see diivanilaud just sinna majja väga hästi passikski. Tõenäoliselt sobiks sinna ka see hall nurgakapp. 😀

Aga hea maitsega inimesed ongi tugevas vähemuses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on seninni – ja ma hakkan 60 saama – kasutuses öökullidega voodipesu ja öökulliga voodikate, mille ma sain esimesse klassi mineku puhul.

Kui ma leiaks nii kvaliteetse voodipesu ja -katte, mis peab vastu 50 aastat, siis mind vist samuti eriti ei huvitaks, mis muster sellel on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga hea maitsega inimesed ongi tugevas vähemuses.

Julgen arvata, et hea maitsega inimesed ei ole tugevas vähemuses. Tugevas vähemuses on mingid ekstraordinaarse peene maitsega snoobid, mitte lihtsalt hea maitsega inimesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keskmine perekoolikas on muidugi harjunud IKEA saepuruplaatide ja JYSKi dermatiinist diivanitega. Kõik mis “normaalsusest” kõrvale kaldub on “massiliselt nõme”. Siin on ju iga teine kägu superkokk, moedisainer ja sisekujundaja, aga oskused piirduvad hansaposti ja muu sarnase valikuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keskmine perekoolikas on muidugi harjunud IKEA saepuruplaatide ja JYSKi dermatiinist diivanitega. Kõik mis “normaalsusest” kõrvale kaldub on “massiliselt nõme”. Siin on ju iga teine kägu superkokk, moedisainer ja sisekujundaja, aga oskused piirduvad hansaposti ja muu sarnase valikuga.

Sina ei osanud isegi teemaalgatuse kaht lauset kokku lugeda. Braavo!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on seninni – ja ma hakkan 60 saama – kasutuses öökullidega voodipesu ja öökulliga voodikate, mille ma sain esimesse klassi mineku puhul.

Kui ma leiaks nii kvaliteetse voodipesu ja -katte, mis peab vastu 50 aastat, siis mind vist samuti eriti ei huvitaks, mis muster sellel on.

No seal on ju vaks vahet, kas voodipesu või elutoa diivan. Mul on ka imelike mustritega voodipesusid, aga see mind ei häiri, kui materjal on kvaliteetne. Lisaks kasutan ma päevatekki, seega, keegi teine peale mu pereliikmete seda voodipesu ei näe.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No seal on ju vaks vahet, kas voodipesu või elutoa diivan. Mul on ka imelike mustritega voodipesusid, aga see mind ei häiri, kui materjal on kvaliteetne. Lisaks kasutan ma päevatekki, seega, keegi teine peale mu pereliikmete seda voodipesu ei näe.

Ja mis on siis kohutavat, kui kiisusõbrast väiketüdruku sõbrannad näevad tema toas kassidega diivanit, kassidega kalendrit seinal, kassipildiga patja ja isegi kassipoega ennast?

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mööblipoodide imelik tootevalik