Esileht Tööelu, raha ja seadused. Moodsa aja CV

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Teema: Moodsa aja CV

Postitas:

Kas te panete CV-sse oma sünniaja? Minul siiamaani on olnud, aga lugesin, et paljud seda ei pane. Ma ise jätaksin ka selle välja, kuna pole enam verinoor ja pääseksin ehk paremini vestlusvooru. CV-st muidugi paistab, mis aastal ma kõrgkooli lõpetasin ja saab mu orienteeruva vanuse selle järgi tuletada.

Perekonnaseis – kas selle panete?

Kolmas – lapsed. Ma tean, et neid ei panda CV-sse ja tööandja ei tohi nende kohta ka midagi küsida. Samas, kui mul on põhikooliealised lapsed ja ma nad kirja olen pannud, siis tööandja ju näeb, et lapsed piisavalt suured ja ei sega minu tööelu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pane ei perekonnaseisu ega lapsi. Perekonnaseis on eriti tobe panna, sest seda panevad ainult abielus inimesed. Keegi ei kirjutaks ju cv-sse vallaline või lesk näiteks.

Muide, mu mees millegipärast paneb nii lapsed kui abielu, ta ütleb, et meeste puhul on see pigem positiivne.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 23:21; 12.01 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 31-aastane, kooselus (mitte abielus), lastetu, aga kõigest sellest sa mu CV kaudu küll teada ei saa. Ehk siis vanust, perekonnaseisu ja laste arvu pole kunagi CV-sse kirja pannud. Kui tahavad koolide lõpetamise jne järgi mu vanust tuletada, siis lasku käia, sama kui tahavad intervjuul isiklikke küsimusi esitada. Muidugi teen sel juhul ise tööandja kohta ka vastavad järeldused.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

CVsse pannakse see, mis võib sulle kasulik olla. See ei ole mingi kindlate reeglitega dokument.
Vanust mina ei pane, see on niikuinii tuletatav.
Perekonnaseisu ja lapsed paneksin siis, kui sellest võiks mulle kasu olla. Näiteks need teismelised lapsed ja võib tõesti olla, et meeste puhul on abielu ja lapsed positiivne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 07:40; 09.01 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünniaja panen. Mulle endale meeldib ka näha, kui on sünniaeg pandud, saab kiiremini vanuse arvutatud. Nagunii arvutan selle ju koolide järgi välja.
Pere kohta midagi ei pane, kuigi avastasin ka ükskord, et mees paneb perekonnaseisu ja lapse kirja. Soovitasin seda mitte teha, aga ta arvas samuti, et talle mõjub hästi.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 10:57; 13.01 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke huumorit siia vahele: kui umbes 10 a eest tollases töökohas tööle kandideerijate CV-sid läbi vaatasin, siis üks neiu oli oma CV-sse lisanud ka perekonnaseisu lahtri ja märkinud sinna “määramata”.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei paneks ühtegi neist. Kui tuleksid lapsed teemaks vestlusel, siis vastaks muidugi ja olen vastanud. Aga jah, selliseid küsimusi küsinud tööandjatega pigem negatiivne kogemus.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pane oma CV-sse ei oma sugu, vanust perekonnaseisu ega laste olemasolu. Aadress on linna täpsusega ja muidugi kontaktandmed on kirjas, pilti ei ole.

Igaüks võib kooli lõpetamise aja järgi ise omad järeldused teha, kui vana ma võin olla ja mistahes sellises vanuses inimesel võivad olla lapsed, olgu ta mees või naine. See, et mul on laps, ei võta mitte kuidagi minu senist töökogemust, oskusi ega saavutusi vähemaks ning iga normaalne tööandja huvitub siiski nendest kolmest asjast, mitte sinu eraelust. See, kuidas sa seda kõike korraldad on sinu enda vastutada ja sa pead tööle kandideerides ise sellega arvestama, tööandja jällegi omalt poolt eeldab, et sul on kõik läbimõeldud.

Ja mitte ealeski ei ole vestlusel vanust ega laste olemasolu küsitud. Vanus on saadud teada hiljem, kui on tehtud taustakontroll või lepingu sõlmimisel on olnud aja esitada isikut tõendav dokument.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 22:11; 09.01 00:51; 14.01 18:13; 22.06 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pane oma CV-sse ei oma sugu, vanust perekonnaseisu ega laste olemasolu.

Täpsusta palun seda soo mitte kirja panemist. Kas siis nime kirja ei pane? Sest sugu on ju enamasti nimest tuletatav, kui just pole tegemist nimega, mis sobib mõlemale soole.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 22:26; 08.01 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pane oma CV-sse ei oma sugu, vanust perekonnaseisu ega laste olemasolu.

Täpsusta palun seda soo mitte kirja panemist. Kas siis nime kirja ei pane? Sest sugu on ju enamasti nimest tuletatav, kui just pole tegemist nimega, mis sobib mõlemale soole.

No kui sugu on nimest tuletatav, milleks seda siis veel üle korrata? Minu cv-s ka ei ole rida “sugu:naine”. Milleks see peaks olema, mida see annab juurde?

Vanus (sünniaasta) minul küll on, aga otseselt oluliseks ei pea. Ma ise olen lähtunud küll sellest, et kui tööandjale minu vanus ei sobi, on selliste eelarvamustega, siis parem ärgu kutsugu mind vestlusele – ma ei tahaks sellises kohas töötada. samuti on minu vanusest tuletatav, et suure tõenäosusega mul võib olla lapsi, sh ka väikelapsi (olen 36).

Perekonnaseis pole üldse kuidagi oluline no ja vestlusel on näha, et sõrmus sõrmes, kui kedagi peaks huvitama.

Elukoht on mul maakonna täpsusega, kuigi ega see ju tegelikult oluline polegi – ise tean, kuidas tööl saan käidud. Pigem nö vanast harjumusest mingi standardformaat. Moodne inimene teeb üldse ennast tutvustava video 😀

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 09:40; 08.01 15:38; 09.01 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma mõtlesingi, et pole väga kuulnudki, et sugu eraldi märgitaks, kuna see on ju niikuinii nimest tuletatav. Seepärast tunduski kummaline, et üks vastaja seda eraldi rõhutas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 22:26; 08.01 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma mõtlesingi, et pole väga kuulnudki, et sugu eraldi märgitaks, kuna see on ju niikuinii nimest tuletatav. Seepärast tunduski kummaline, et üks vastaja seda eraldi rõhutas.

No kui su nimi on näiteks Kert Kingo siis võiks ju ikka oma soo ära märkida, sest tegemist on täiesti mehe nimega.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pane vanust, perekonnaseisu ega ka laste arvu. Need andmed ei ole kuidagi vajalikud töö sooritamiseks. Samuti ei ole vajalik sugu märkida, see oleks ju sooline diskrimineerimine.
Koolidest panen ainult lõpetatud ülikoolid ja kraadid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pane oma CV-sse ei oma sugu, vanust perekonnaseisu ega laste olemasolu. Aadress on linna täpsusega ja muidugi kontaktandmed on kirjas, pilti ei ole.

olen pannud kõik, (laste arvu juurde “täiskasvanud lapsed”), pole iial probleemi olnud.
sünniaasta, vanus nagunii nii Etisest kui Äriregistrist (sealt ka kodune aadress) internetiotsinguga välja.

see sugu-vanus-laste arv CV-sse või mitte, on probleem pigem fertiilses eas noorematel naistel, alates 45+ vanusest on suuremad lapsed cv-s pigem töölevõtmist soodustav fakt, sest üldjuhul inimene, kes võib varsti juba vanaemaks saada, normaaljuhul enam uut beebit ise muretsema ei hakka.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 13:30; 13.01 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

töövestlusel käiva inimese kohta ei tohi internetis googli kaudu taustainfot otsida.
kui suudad tõestada, et sinu kohta tehti päring ja kandideerid ametisse kus pole oluline milline on sinu internetikohalolu, siis võid selle tööandja vastu kohtusse minna
töövestluseks olulise info pead andma ise oma cv ja kaaskirjade ja muude nõutud dokumentide ja soovitajate näol.

sel põhjusel ma ise ka kandideerides ei anna üleliigset infot. saan siis vestlusel teada kas ja kui palju mind googeldati kui hakkavad välja tulema asjad mida ma enda kohta ise välja pole andnud

laste arvu ei pane, sellel põhjusel ei pane ka keskkooli ja neid kõrgharidusi mis ei puutu asjasse.

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 13:59; 08.01 14:58;
To report this post you need to login first.

töövestlusel käiva inimese kohta ei tohi internetis googli kaudu taustainfot otsida.

et ei või inimese nime Googlesse toksida ja näha tema kirjut/vähemkirjut virtuaalelu? Pakun, et võib vabalt, ja võib ka sellest järeldusi teha.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 14:35; 08.01 16:58; 09.01 08:50; 09.01 10:04; 10.01 08:49; 14.01 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

töövestlusel käiva inimese kohta ei tohi internetis googli kaudu taustainfot otsida.

et ei või inimese nime Googlesse toksida ja näha tema kirjut/vähemkirjut virtuaalelu? Pakun, et võib vabalt, ja võib ka sellest järeldusi teha.

GDPR järgi enam ei või
päriselt, räägi oma ettevõtte juristiga sellest kui ei usu.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 13:59; 08.01 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

töövestlusel käiva inimese kohta ei tohi internetis googli kaudu taustainfot otsida.

kui suudad tõestada, et sinu kohta tehti päring ja kandideerid ametisse kus pole oluline milline on sinu internetikohalolu, siis võid selle tööandja vastu kohtusse minna

töövestluseks olulise info pead andma ise oma cv ja kaaskirjade ja muude nõutud dokumentide ja soovitajate näol.

sel põhjusel ma ise ka kandideerides ei anna üleliigset infot. saan siis vestlusel teada kas ja kui palju mind googeldati kui hakkavad välja tulema asjad mida ma enda kohta ise välja pole andnud

laste arvu ei pane, sellel põhjusel ei pane ka keskkooli ja neid kõrgharidusi mis ei puutu asjasse.

Teoorias on see tore, aga mida sa täpsemalt seal tkohtust nõuad? Ega sa töökohta sellel alusel nõuda ei saa. Kahju? Milline on kahju? Moraalne kahju millest? mainest? kui see oli nagunii avalik info, siis mainet ei mõjutanud…jäid seetõttu töökohast ilma? Mis garanteerib, et oleksid töökoha saanud? tegelikutl ei saa sa seal kohtus midagi nõuda, ainus võimalus on kaevata võrdse kohtlemise volinikule või andmekaitseinspektsiooni, aga sina ise midagi nõuda ei saa. Ja nagunii ükski tööandja ei ütle sulle, et guugeldas, lihtsal teine kandidaat oli parem 😀

Ps ma olengi jurist ja just nii need asjad käivad – ükskõik kui valesti keegi käitus, selleks, et midagi kohtus nõuda, pead suutma tõendada ka tagajärge. Kui tahad kahju hüvitamist, pead suutma tõendada kahju tekkimist.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 09:40; 08.01 15:38; 09.01 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina jällegi olen andmeteadlane
töövestlustel olen mina see valiv pool – lõpuks lähen selle tööandja juurde kes parem tundub, sest olen piisavalt hea ja andmeteadus on tõusev ala kus on tööjõupuudus.
ja minu kohta ei ole internetis mitte midagi kompromiteerivat. olen ühe arvamusartikli avaldanud, kus on võimalik et lugeja arvamus ei ühti minu omaga, aga ka see tegelikult ju ei ole keelatud või halb.
kuulun KÜ juhatusse, mul on väike ettevõte, teen tervisesporti, mis tuleb võistlusprotokollidest välja, olen siin-seal loodusfotosid avaldanud, mingid organisatsioonid tänavad annetuste või vabatahtliku töö eest, olen lisaks muule haridusteele teinud hobiga seotud kraadi -kõik head või neutraalsed asjad

mind, kui andmetega tegelevat inimest, häirib kui inimesed kasutavad andmeid milleks neil õigust pole, olukorras kus neil õigust pole.
ja kui saan teada et potentsiaalne tööandja ei austa andmekaitseseadust, siis minul kui andmeteadlasel ka tema juurde asja ei ole.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.

töövestlusel käiva inimese kohta ei tohi internetis googli kaudu taustainfot otsida.

et ei või inimese nime Googlesse toksida ja näha tema kirjut/vähemkirjut virtuaalelu? Pakun, et võib vabalt, ja võib ka sellest järeldusi teha.

GDPR järgi enam ei või

päriselt, räägi oma ettevõtte juristiga sellest kui ei usu.

ja kuskohast tuleb välja see, kui keegi su nime netti toksib ja avab täiesti avaliku lingi näiteks spordivõistlusel osalemise kohta?

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 14:35; 08.01 16:58; 09.01 08:50; 09.01 10:04; 10.01 08:49; 14.01 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

töövestlusel käiva inimese kohta ei tohi internetis googli kaudu taustainfot otsida.

et ei või inimese nime Googlesse toksida ja näha tema kirjut/vähemkirjut virtuaalelu? Pakun, et võib vabalt, ja võib ka sellest järeldusi teha.

GDPR järgi enam ei või

päriselt, räägi oma ettevõtte juristiga sellest kui ei usu.

ja kuskohast tuleb välja see, kui keegi su nime netti toksib ja avab täiesti avaliku lingi näiteks spordivõistlusel osalemise kohta?

Täpselt. Võiks ikka osata vahet teha, mis on avalik info ja nuhkimine. Ma olen täiesti kindel, et paljud firmad guugeldavad tööle kandideerijaid ja sugugi mitte nuhkimise eesmärgil, vaid sellepärast, et nii võib tema vastu just rohkem huvi tekkida, kui selgub, et tema nimi figureerib kuskil erialastes väljaannetes, teda on mingite saavutustega seoses intervjueeritud või on võitnud auhindu, midagi avaldanud jne. See ei ole GDPRi rikkumine, kui info on avalik. Kui aga mingil põhjusel on kuskil avalikult üleval midagi, mis seal olla ei tohiks, siis selle eest vastutab info avalikustaja, mitte see, kes seda võib-olla Google’i otsingu lingile vajutades nägi. See, kui ma kedagi guugeldan, ei ole GDPRi rikkumine. Selle loogika järgi oleks seadusevastane panna otsingusse mistahes tuntud inimese nimi, et nt tema elulugu lugeda.

Kui aga keegi ikka ei saa aru, mis vahe on avalikul infol ja nuhkimisel, siin on lugu GDPRi rikkumisest: https://sakala.postimees.ee/6849838/sobrannale-delikaatseid-terviseandmeid-lekitanud-haiglaode-opetab-karistuseks-kolleegidele-andmekaitset

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 22:11; 09.01 00:51; 14.01 18:13; 22.06 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt. Võiks ikka osata vahet teha, mis on avalik info ja nuhkimine.

Googeldamine on nuhkimine, st sa nimme otsid ..Nuhkimine aga ei ole kui näiteks inimene on ise teavitanud et tal on oma kodulehekülg internetis. Siis sa lihtsalt tipid selle kodulehe aadressi sinna ja tutvud infoga.

See, kui ma kedagi guugeldan, ei ole GDPRi rikkumine. Selle loogika järgi oleks seadusevastane panna otsingusse mistahes tuntud inimese nimi, et nt tema elulugu lugeda.

Püha naiivsus, on ikka vahe vahel, kas kasutab guuglit eraisik omatarbeks või teeb seda tööalaselt juriidiline isik.

Ma olen täiesti kindel, et paljud firmad guugeldavad tööle kandideerijaid ja sugugi mitte nuhkimise eesmärgil, vaid sellepärast, et nii võib tema vastu just rohkem huvi tekkida, kui selgub, et tema nimi figureerib kuskil erialastes väljaannetes, teda on mingite saavutustega seoses intervjueeritud või on võitnud auhindu, midagi avaldanud jne.

Kandideerija enda ülesanne on ennast müüa, milleks siis üldse neid cv-sid ja kaaskirju..las tulevane tööandja siis ise otsib ja tuulab internetis 🙂

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.01 02:28; 09.01 19:31; 13.01 19:05; 13.01 19:10; 14.01 04:06; 14.01 04:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina jällegi olen andmeteadlane

töövestlustel olen mina see valiv pool – lõpuks lähen selle tööandja juurde kes parem tundub, sest olen piisavalt hea ja andmeteadus on tõusev ala kus on tööjõupuudus.

ja minu kohta ei ole internetis mitte midagi kompromiteerivat. olen ühe arvamusartikli avaldanud, kus on võimalik et lugeja arvamus ei ühti minu omaga, aga ka see tegelikult ju ei ole keelatud või halb.

kuulun KÜ juhatusse, mul on väike ettevõte, teen tervisesporti, mis tuleb võistlusprotokollidest välja, olen siin-seal loodusfotosid avaldanud, mingid organisatsioonid tänavad annetuste või vabatahtliku töö eest, olen lisaks muule haridusteele teinud hobiga seotud kraadi -kõik head või neutraalsed asjad

mind, kui andmetega tegelevat inimest, häirib kui inimesed kasutavad andmeid milleks neil õigust pole, olukorras kus neil õigust pole.

ja kui saan teada et potentsiaalne tööandja ei austa andmekaitseseadust, siis minul kui andmeteadlasel ka tema juurde asja ei ole.

Jah, sa võid olla andmeteadlane. Aga ma loodan, et sa tead, et andmeteadus ei ole sama, mis andmekaitse 😀 Andmeteadus on informaatika osa ja tegemist on andmetöötluse, andmeanalüüsiga, mitte andmekaitsega. See, mida sina ehk mõtlesid, on andmekaitsespetsialist, mis on midagi muud, kui “andmeteadlane”. Nii et esmalt tuleks ikka mõisted selgeks teha, enne kui end milleski pädev väidad olevat

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 09:40; 08.01 15:38; 09.01 08:45;
To report this post you need to login first.

Googeldamine on nuhkimine, st sa nimme otsid

ja isegi kui see nii oleks, siis mismoodi seda “nuhkimist” tõestatakse?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 14:35; 08.01 16:58; 09.01 08:50; 09.01 10:04; 10.01 08:49; 14.01 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jurist siin küll jurist ei ole, tundub mulle.
Vastab tõele, et ilma inimese nõusolekuta ei tohi taustauuringut teha, ka guugeldada mitte. Ja see, et info on avalik, et anna GDPRi alusel tööandjale luba seda kasutada. Tavaliselt siiski võetakse nõusolek.
GDPRi rikkumise trahvid ei ole sugugi väikesed, muidugi on iseasi, kas neid määratakse alati.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 07:40; 09.01 09:46;
To report this post you need to login first.

Äripäevast:
Eestis ei ole regulatsiooni, mis näeks ette, kas ja millistel tingimustel võib tööandja kontrollida töötaja ja tööle kandideerija interneti, sh sotsiaalmeedia kasutust.

Töölepingu seaduse järgi võib tööle kandideerijalt saada vaid neid andmeid, mille puhul on tööandjal õigustatud huvi. Tööandja õigustatud huvi puudumist eeldatakse eelkõige küsimuste puhul, mis puudutavad ebaproportsionaalselt töölesoovija eraelu või mis ei ole seotud sobivusega pakutavale töökohale. Lepingueelsete läbirääkimistele kohaldatakse ka võlaõigusseaduses sätestatut, mille alusel peavad pooled muu hulgas arvestama mõistlikult üksteise huvide ja õigustega.

Andmekaitse Inspektsiooni selgituste kohaselt tähendab see, et seadus ei keela tööandjal uurida kandidaadi kohta andmeid avalikest allikatest, kuid kandidaat võib nõuda, et tööandja sellise tegevuse lõpetaks. Kandidaati tuleb siiski teavitada andmete kogumisest. Kandidaadile tuleb teatavaks teha, mis andmeid ja kust koguti ning kes neid töötleb.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 14:35; 08.01 16:58; 09.01 08:50; 09.01 10:04; 10.01 08:49; 14.01 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea olema, aga mina panin siiski nii sünniaja, perekonnaseisu kui ka laste arvu ja vanused. Töölesaamist see vähemalt minu puhul ei takistanud, ehkki vanus 50 ja noorim laps veel lasteaiaealine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vahetasin hiljuti eriala ja nüüd olen algaja 30+ vanuses, samas kui mu konkurendid tööturul on napilt üle 20. Loomulikult ei pane ma oma sünniaega kirja. Paraku saab mu sünniajast üsna hästi aimu lõpetatud haridustasemete järgi. Ma ei saa oma eelmise eriala kõrgharidusi välja jätta, sest mul pole uuel erialal veel kõrgharidust käes. Aga seni pole vanus probleemiks olnud, ma olen siiski veel piisavalt noor.

Perekonnaseisu olen kirja pannud, sest see näitab, et ma olen otsustusvõimeline inimene (olen abielus). Kui oleks mingi muu seis, siis ei paneks kirja. Pole vaja sellele ekstra tähelepanu tõmmata ja et tööandja arutleks, et miks siis ikkagi nii ja mitte naa.

Lapsi ma loomulikult kirja ei pane. Mul on neid mitu ja viimane üsna väike. Ma olen 12 aastat lapsevanem olnud ja lastega seni 0 päeva haiguslehel olnud, kuid kas ma tööle kandideerides üldse jõuan seda selgitama? Kas tööandja usub mind? Tööandja võibolla mõtleb, et sellise lastekarja kõrvalt ma ei jõuagi tööd teha, sest mõnele on laste kasvatamine ränkraske.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andmekaitse Inspektsiooni selgituste kohaselt tähendab see, et seadus ei keela tööandjal uurida kandidaadi kohta andmeid avalikest allikatest, kuid kandidaat võib nõuda, et tööandja sellise tegevuse lõpetaks. Kandidaati tuleb siiski teavitada andmete kogumisest. Kandidaadile tuleb teatavaks teha, mis andmeid ja kust koguti ning kes neid töötleb.

Ega see kui andmed avalikud on ei tähenda, et tööandja seal vabalt tuulata võib. Andmekaitse on ikka palju mitmetahulisem. Esiteks peab olema ju õigustatud huvi. Kellegi mingeid tilu-lilu pilte facebookis vahtides see huvi ju puudub. Mil viisil näiteks perepildid facebookis üleüldse töökohustustega seotud on? Teiseks peab olema kindel eesmärk. Kolmandaks on andmete hankimisel minimaalsuse nõue – kellegi kontol facebookis tuulates saadakse infot, mis ilmselgelt ei ole mitte kuidagi tööga seotud. Neljandaks andmed peavad olema tõesed – kes garanteerib, et facebookis olevad andmed või üleüldse netis olevad on tõesed ja usaldusväärsed. Info võib olla moonutatud, ilustatud, aegunud või võib üldse olla mingi varikonto vms. Viiendaks avalik allikas ongi kellegi koduleht, kellegi sotsiaalmeediaprofiil vms. Ja loomulikult võib nendega tutvuda, kui inimene ise on oma cv-s need ära toonud.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.01 02:28; 09.01 19:31; 13.01 19:05; 13.01 19:10; 14.01 04:06; 14.01 04:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma selle jutu järgi vaatasin, mis infot ma enda kohta leian ja suurt ei midagi.
Ühe pildi leidsin ja isegi see ei ole tuntav või aru saada, et see mina olen- võõrad veel vähem kokku viivad. Täitsa igav inimene. Huvitav millise mulje see jätab – olen mingi kahtlase taustaga inimene, kes varjab midagi ilmselt 🙂 Tegelikult on jah raske tõestada, et keegi sinu kohta on midagi uurinud. Samas on asutusi, kes teevad põhjalikku uuringut ja vaatavad karistusregistrit, aga seda küsitakse eelnevalt ja helistatakse ka soovitajatele. Tegelikult oleks väga huvitav kuulata pealt mõnda kõnet soovitajale, mida räägitakse. Tegelikult ei tea ju ka seda, mida soovitaja räägib – igatahes olen tööpakkumisi saanud peale seda 🙂 Vahest mõtlen, et kui paneks ülemuse soovitajaks – kas ta räägib ausalt ja kui ta äkki hoopis ei taha, et ma ära lähen, kas siis räägib hoopis mitte nii hästi, et tööle ei võetaks 🙂 Või tahab lahti saada ja räägib ülihästi 🙂 Mina olen proovinud nii ja naa CV-d saata – ma ei oska öelda, et oleks mingit erinevust olnud – igale poole on kohale kutsutud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Moodsa aja CV