Esileht Tööelu, raha ja seadused. Moodsa aja CV

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 80 )

Teema: Moodsa aja CV

Olgu andmekaitse või mitte, fakt on see, et
– tööandjad enamasti teevad googles vähemalt mingi basic-uuringu,
– sellisest tegevusest ei jää mingit jälge,
– võid kohtusse kaevata, aga ei tõesta niikuinii midagi
– kui ikka nett su kohta ainult purjakil peopilte annab, siis töölesaamine on keeruline.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 14:35; 08.01 16:58; 09.01 08:50; 09.01 10:04; 10.01 08:49; 14.01 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised salatsejad ongi vist need kes aastaid tööd peavad otsima. Ilmselt rändavad teie cv-d enamasti kiirelt prügiks.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 21:43; 13.01 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised salatsejad ongi vist need kes aastaid tööd peavad otsima. Ilmselt rändavad teie cv-d enamasti kiirelt prügiks.

Salatsemine on see, kui lapsi-meest CVsse ei pane? Aga kust läheb piir, äkki siis loetleks üles ka juba lemmikloomad, vanemad, eksid ja ämma ja äiagi?

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 23:21; 12.01 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Salatsemine on see, kui lapsi-meest CVsse ei pane? Aga kust läheb piir, äkki siis loetleks üles ka juba lemmikloomad, vanemad, eksid ja ämma ja äiagi?

Ma kassisõbrana muigaks ja mõttes annaks plusspunkti kui CV-s oleks kass ära mainitud.
Mõjuks see muidugi ainult kõige esimesel CV-l ja muidugi üsna ruttu hakkaks närvidele käima.
Ehk: natuke originaalsust pole paha

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati, kui saan cv soo, abielu või laste infoga, siis muutun norivaks ja tähelepanelikuks. Mul tekib kohe tunne, et kui ta ei saa aru, et see info ei puutu ametialasesse pädevusse, kas ta siis tööl saab ikka aru mida teha vaja või teeb siis ka nii nagu ise heaks arvab. Meil on vist vedanud töötajatega. Kõigil on lapsed, aga nad ei ole üheski mõttes tööl kaasas. Teine aspekt on see, et kui googeldad, siis saab kohe vastuse cv-s vajaluku kohta. Meie oma tillukeses kollektiivis ootame kiiresti kohanevaid inimesi, kes pole liialt konservatiivsed ja cv-d ei võta inimesed tõsiselt tihti, aga tegelikult tekitab see ikkagi esmamulje. Moodne noor neid aaju sisse ei pane ja see moodne noor saab olla ka 40a. meil.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekonnaseisu olen kirja pannud, sest see näitab, et ma olen otsustusvõimeline inimene (olen abielus). Kui oleks mingi muu seis, siis ei paneks kirja. Pole vaja sellele ekstra tähelepanu tõmmata ja et tööandja arutleks, et miks siis ikkagi nii ja mitte naa.

Vau.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 10:57; 13.01 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati, kui saan cv soo, abielu või laste infoga, siis muutun norivaks ja tähelepanelikuks. Mul tekib kohe tunne, et kui ta ei saa aru, et see info ei puutu ametialasesse pädevusse, kas ta siis tööl saab ikka aru mida teha vaja või teeb siis ka nii nagu ise heaks arvab.

Tundub, et Sul endal on suuri raskusi olulise ja ebaolulise eristamisel, kui sellisele detailile nii palju tähelepanu pöörad.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te arvate, et tööandja palkab vaid oskusi ja teadmisi? Vajalikul tasemel oskused ja teadmised võivad olla paljudel, tööle palgatakse ikkagi isiksus ju, otsitakse kollektiivi sobivat inimest. Tööandjana muidugi guugeldan. Tänu guugeldamisele olen töövestlusele kutsunud ja tööle palganud inimese, kelle CV oli ülimalt lakooniline (nagu siin paljud enda kohta räägivad) ja seepärast absoluutselt mitte huviäratav.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 13:41; 14.01 00:55; 15.01 03:09; 15.01 03:21; 28.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandjana muidugi guugeldan. Tänu guugeldamisele olen töövestlusele kutsunud ja tööle palganud inimese, kelle CV oli ülimalt lakooniline (nagu siin paljud enda kohta räägivad) ja seepärast absoluutselt mitte huviäratav.

oot-oot, kuidas selle andmekaitseseadusega ikkagi oli? alles eile väideti siinsamas, millised üüratud trahvid kaela tulevad, kui tööle kandideerija kohta tulevane tööandja midagi googeldada julgeb.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 13:30; 13.01 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu eelmine tööandja väitis, kui hiljem selle kohta pärisin, et miks, et ma ei saanud 9 tema alluvuses töötatud aasta jooksul kordagi puhkusele jäädes nn lapsepäevi, sest “sa ju tööle asudes ei kirjutanud, et sul laps on ja oma lapse sünniaastat juurde”. eriti absurdseks teeb sellist olukorda fakt, et too ülemus oli mu end. ülikoolikaaslane ja meie lapsed olid titest peale head sõbrad

Sa ei tee vahet mis asi on tööle kandideerimine ja mis asi on tööle asumine. Tööle kandideerimise mõistes lapsed on ebavajalik info. Tööle asumisel aga laste olemasolu vajalik info.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.01 02:28; 09.01 19:31; 13.01 19:05; 13.01 19:10; 14.01 04:06; 14.01 04:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te arvate, et tööandja palkab vaid oskusi ja teadmisi? Vajalikul tasemel oskused ja teadmised võivad olla paljudel, tööle palgatakse ikkagi isiksus ju, otsitakse kollektiivi sobivat inimest.

See on selline ilus muinasjutt, et otsitakse isiksust. Paraku on tööl käimine ülemus-alluva suhe..ja sellest peaks igaüks ka lähtuma.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.01 02:28; 09.01 19:31; 13.01 19:05; 13.01 19:10; 14.01 04:06; 14.01 04:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu eelmine tööandja väitis, kui hiljem selle kohta pärisin, et miks, et ma ei saanud 9 tema alluvuses töötatud aasta jooksul kordagi puhkusele jäädes nn lapsepäevi, sest “sa ju tööle asudes ei kirjutanud, et sul laps on ja oma lapse sünniaastat juurde”. eriti absurdseks teeb sellist olukorda fakt, et too ülemus oli mu end. ülikoolikaaslane ja meie lapsed olid titest peale head sõbrad

Kas neid lapsepäevi kuidagi ise ei pea taotlema, pannakse küsimata puhkusele juurde või?

Ja see, et su ülemus teab ülikoolipäevilt, et sul laps on, ei maksa raamatupidamises mitte essugi.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 19:35; 21.06 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati, kui saan cv soo, abielu või laste infoga, siis muutun norivaks ja tähelepanelikuks. Mul tekib kohe tunne, et kui ta ei saa aru, et see info ei puutu ametialasesse pädevusse, kas ta siis tööl saab ikka aru mida teha vaja või teeb siis ka nii nagu ise heaks arvab. Meil on vist vedanud töötajatega. Kõigil on lapsed, aga nad ei ole üheski mõttes tööl kaasas. Teine aspekt on see, et kui googeldad, siis saab kohe vastuse cv-s vajaluku kohta. Meie oma tillukeses kollektiivis ootame kiiresti kohanevaid inimesi, kes pole liialt konservatiivsed ja cv-d ei võta inimesed tõsiselt tihti, aga tegelikult tekitab see ikkagi esmamulje. Moodne noor neid aaju sisse ei pane ja see moodne noor saab olla ka 40a. meil.

Ilmselgelt ei saa sina mingeid CV-sid. Võid ju oma kärgpere kirja panemata jätta, aga teada saadakse sellest ikka.
Teine imelik püüab tööandjaid googeldamast ära hirmutada, ju on midagi karta.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 21:43; 13.01 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te arvate, et tööandja palkab vaid oskusi ja teadmisi? Vajalikul tasemel oskused ja teadmised võivad olla paljudel, tööle palgatakse ikkagi isiksus ju, otsitakse kollektiivi sobivat inimest.

See on selline ilus muinasjutt, et otsitakse isiksust. Paraku on tööl käimine ülemus-alluva suhe..ja sellest peaks igaüks ka lähtuma.

Ilmselt pole sa töötanud ussipesas, kus käib üks igavene intrigeerimine. Mina olen ja enda alluvusse sellist asja ei taha. Ma tahan, et töötajad saaksid läbi, et nad ei tuleks tööle ainult raha pärast. Et oleks meie-tunne. Ja et neil oleks omavahel ka millestki muust kui tööst rääkida.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 13:41; 14.01 00:55; 15.01 03:09; 15.01 03:21; 28.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt pole sa töötanud ussipesas, kus käib üks igavene intrigeerimine. Mina olen ja enda alluvusse sellist asja ei taha. Ma tahan, et töötajad saaksid läbi, et nad ei tuleks tööle ainult raha pärast. Et oleks meie-tunne. Ja et neil oleks omavahel ka millestki muust kui tööst rääkida.

Räägid ju iseendale vastu. Räägid, et tahad meie-tunnet, aga mingi isiksusega või suure autoriteediga ei tekigi kunagi seda meie-tunnet. Sest on kambas mingi tüüp, kes on suur isiksus, kes arvab teadvat kuidas asjad käima peaksid, kes teeb, mis ise tahab, kes peab ennast teistest paremaks, kes arvab, et tal on mingid privileegid..Kuidas see meie-tunne seal tekkima peakski?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.01 02:28; 09.01 19:31; 13.01 19:05; 13.01 19:10; 14.01 04:06; 14.01 04:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised salatsejad ongi vist need kes aastaid tööd peavad otsima. Ilmselt rändavad teie cv-d enamasti kiirelt prügiks.

Ma vastupidi ütlen, et salatsejad on tööandjad, kes siis tagaselja peavad hakkama inimese kohta nuhkima. Asi ju tegelikult polegi nii hirmus juriidiline, kuivõrd eetiline. Kuivõrd eetiline on inimese selja taga nuhkida? Ei jäta just soliidse tööandja muljet, pigem nagu mingi külaeide tase, mis baseerub kuulujuttudel.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.01 02:28; 09.01 19:31; 13.01 19:05; 13.01 19:10; 14.01 04:06; 14.01 04:20;
To report this post you need to login first.

Ma vastupidi ütlen, et salatsejad on tööandjad, kes siis tagaselja peavad hakkama inimese kohta nuhkima. Asi ju tegelikult polegi nii hirmus juriidiline, kuivõrd eetiline. Kuivõrd eetiline on inimese selja taga nuhkida? Ei jäta just soliidse tööandja muljet, pigem nagu mingi külaeide tase, mis baseerub kuulujuttudel.

Googeldamine on esmane ja tasuta viis, mis aitab suuri ämbreid vältida. No näiteks, et ei palkaks mõnd roolijoodikut, loomapiinajat, inimest, kel eelnevate tööandjatega viis kohtuasja pooleli.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 14:35; 08.01 16:58; 09.01 08:50; 09.01 10:04; 10.01 08:49; 14.01 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lisanud CVsse midagi isiklikku elu puudutavat, peale hobide muidugi. Küll aga lisasin enda foto. Seda juba 3 aastat tagasi. Võitsin konkursi ligi 30 kandideerija ees, vanus ületas keskea, mida foto ilmselt aitas ka umbkaudu määrata. Sellest pole kuulnudki, et mõnes CVs on ka spetsiaalne lahter soo kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 11:36; 14.01 11:41; 16.01 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma mõtlesingi, et pole väga kuulnudki, et sugu eraldi märgitaks, kuna see on ju niikuinii nimest tuletatav. Seepärast tunduski kummaline, et üks vastaja seda eraldi rõhutas.

No kui su nimi on näiteks Kert Kingo siis võiks ju ikka oma soo ära märkida, sest tegemist on täiesti mehe nimega.

Sa ikka tead, et sooline diskrimineerimine on meil lausa põhiseadusega keelatud, seega tekib küsimus, miks soo eraldi äramärkimine oluline on.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 11:36; 14.01 11:41; 16.01 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina jällegi olen andmeteadlane

Kas suvatsed reeta, mis vahemikku andmeteadlaste palgad võiksid jääda?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 22:11; 09.01 00:51; 14.01 18:13; 22.06 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt pole sa töötanud ussipesas, kus käib üks igavene intrigeerimine. Mina olen ja enda alluvusse sellist asja ei taha. Ma tahan, et töötajad saaksid läbi, et nad ei tuleks tööle ainult raha pärast. Et oleks meie-tunne. Ja et neil oleks omavahel ka millestki muust kui tööst rääkida.

Räägid ju iseendale vastu. Räägid, et tahad meie-tunnet, aga mingi isiksusega või suure autoriteediga ei tekigi kunagi seda meie-tunnet. Sest on kambas mingi tüüp, kes on suur isiksus, kes arvab teadvat kuidas asjad käima peaksid, kes teeb, mis ise tahab, kes peab ennast teistest paremaks, kes arvab, et tal on mingid privileegid..Kuidas see meie-tunne seal tekkima peakski?

Mäh? Kas isiksus sinu keeles tähendab sitt iseloom?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 13:41; 14.01 00:55; 15.01 03:09; 15.01 03:21; 28.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma mõtlesingi, et pole väga kuulnudki, et sugu eraldi märgitaks, kuna see on ju niikuinii nimest tuletatav. Seepärast tunduski kummaline, et üks vastaja seda eraldi rõhutas.

No kui su nimi on näiteks Kert Kingo siis võiks ju ikka oma soo ära märkida, sest tegemist on täiesti mehe nimega.

Sa ikka tead, et sooline diskrimineerimine on meil lausa põhiseadusega keelatud, seega tekib küsimus, miks soo eraldi äramärkimine oluline on.

Kui kollektiivis on palju ühest soost inimesi, siis minu teada ei ole diskrimineerimine, kui soovitakse teisest soost inimest palgata ja suudetakse sefa ka põhjendada.

Samas võib olla olukord, kus töö on must, peab duši all käima ja vaja on garderoobi.Seda tööd teevad ühest soost inimesed, teisest soost töötajaid praktiliselt polegi Eestis. Teisest soost töötajate jaoks pole ei eraldi garderoobi ega duširuumi. Tööandja ei saa välja kuulutada, et võetakse ainult teatavast soost töötajaid, aga reaalselt ta siiski võtab. Milleks kutsuda vestlusele inimene, kelle palkamine eeldab õige mitme tuhande eurost investeeringut, andmata midagi erilist vastu, kui saab ka ilma?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 13:41; 14.01 00:55; 15.01 03:09; 15.01 03:21; 28.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma mõtlesingi, et pole väga kuulnudki, et sugu eraldi märgitaks, kuna see on ju niikuinii nimest tuletatav. Seepärast tunduski kummaline, et üks vastaja seda eraldi rõhutas.

No kui su nimi on näiteks Kert Kingo siis võiks ju ikka oma soo ära märkida, sest tegemist on täiesti mehe nimega.

Sa ikka tead, et sooline diskrimineerimine on meil lausa põhiseadusega keelatud, seega tekib küsimus, miks soo eraldi äramärkimine oluline on.

Kui kollektiivis on palju ühest soost inimesi, siis minu teada ei ole diskrimineerimine, kui soovitakse teisest soost inimest palgata ja suudetakse sefa ka põhjendada.

Samas võib olla olukord, kus töö on must, peab duši all käima ja vaja on garderoobi.Seda tööd teevad ühest soost inimesed, teisest soost töötajaid praktiliselt polegi Eestis. Teisest soost töötajate jaoks pole ei eraldi garderoobi ega duširuumi. Tööandja ei saa välja kuulutada, et võetakse ainult teatavast soost töötajaid, aga reaalselt ta siiski võtab. Milleks kutsuda vestlusele inimene, kelle palkamine eeldab õige mitme tuhande eurost investeeringut, andmata midagi erilist vastu, kui saab ka ilma?

Ainult sitt tööandja välistab hea töötaja töölt tema soo pärast pelgalt seetõttu, et ta pole võimeline korraldama teisest soost inimese pesemisvõimalusi. Üks variant on nt paindlikum tööaeg, aga ma mõistan, et sa ei taipa.

Palju samasoolisi kollektiivis ei ole kunagi pädev põhjendus vastassoo palkamiseks ja samasoolise välistamiseks.

Tark inimene siiski taipab, et CVs soo märkimisel pole normaalse tööandja jaoks mingit tähtsust. Pööbli hulgas ilmselt mängib see siiani mingit rolli.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 11:36; 14.01 11:41; 16.01 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te panete CV-sse oma sünniaja? Minul siiamaani on olnud, aga lugesin, et paljud seda ei pane. Ma ise jätaksin ka selle välja, kuna pole enam verinoor ja pääseksin ehk paremini vestlusvooru. CV-st muidugi paistab, mis aastal ma kõrgkooli lõpetasin ja saab mu orienteeruva vanuse selle järgi tuletada.

Perekonnaseis – kas selle panete?

Kolmas – lapsed. Ma tean, et neid ei panda CV-sse ja tööandja ei tohi nende kohta ka midagi küsida. Samas, kui mul on põhikooliealised lapsed ja ma nad kirja olen pannud, siis tööandja ju näeb, et lapsed piisavalt suured ja ei sega minu tööelu.

Muidugi panen sünniaja. Mul pole vaja, et intervjueerija ehmatusest pepuli kukuks, kui ma kohale ilmun.

Perekonnaseisu panen.

Lapsed – ikka panin. Enam ammu ei pane, kuna sain lapsed õnneks noorena ja kui ma sain 41, olid nemad juba kõik täisealised. On olnud mõned sellised kandideerimised, kus on CVformaat ette antud ja lapsed on eraldi küsitud. Siis kirjutan, et täiskasvanud või kui numbrit vaja on, siis paningi, et a la 18, 19, 22. Uuemal ajal enam pole küsitud.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:28; 18.01 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vastupidi ütlen, et salatsejad on tööandjad, kes siis tagaselja peavad hakkama inimese kohta nuhkima. Asi ju tegelikult polegi nii hirmus juriidiline, kuivõrd eetiline. Kuivõrd eetiline on inimese selja taga nuhkida? Ei jäta just soliidse tööandja muljet, pigem nagu mingi külaeide tase, mis baseerub kuulujuttudel.

Loomulikult tööandjana (olin, enam pole) ma guugeldasin kõiki vähegi sobivaid töösoovijaid ja küsisin ühistelt FB tuttavatelt ka.

Kuna töö, millele ma inimesi otsisin, oli väga hea palgaga aga küllalti avalik, st paljude-paljude inimestega suhtlemise töö, siis oli ju vaja teada, et ega mingi äärmiselt ebameeldiv inimene selle CV taga ole, kes kellelegi ei meeldi. Ka soovisin ma välistada, et palgatud inimene internetis mingi erilise rumalusega silma paistab. Ikkagi firma nägu.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:28; 18.01 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sirvisin eile huvi pärast CV-keskuses avalikke CV-sid ja päris huvitav mulje jäi- kirjaoskamatus lokkas. Isegi kõrgkoolides õppivad 25-aastased teevad masendavaid kirjavigu ning ei oska lihtsamaidki lauseid moodustada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma mõtlesingi, et pole väga kuulnudki, et sugu eraldi märgitaks, kuna see on ju niikuinii nimest tuletatav. Seepärast tunduski kummaline, et üks vastaja seda eraldi rõhutas.

No kui su nimi on näiteks Kert Kingo siis võiks ju ikka oma soo ära märkida, sest tegemist on täiesti mehe nimega.

Sa ikka tead, et sooline diskrimineerimine on meil lausa põhiseadusega keelatud, seega tekib küsimus, miks soo eraldi äramärkimine oluline on.

Kui kollektiivis on palju ühest soost inimesi, siis minu teada ei ole diskrimineerimine, kui soovitakse teisest soost inimest palgata ja suudetakse sefa ka põhjendada.

Samas võib olla olukord, kus töö on must, peab duši all käima ja vaja on garderoobi.Seda tööd teevad ühest soost inimesed, teisest soost töötajaid praktiliselt polegi Eestis. Teisest soost töötajate jaoks pole ei eraldi garderoobi ega duširuumi. Tööandja ei saa välja kuulutada, et võetakse ainult teatavast soost töötajaid, aga reaalselt ta siiski võtab. Milleks kutsuda vestlusele inimene, kelle palkamine eeldab õige mitme tuhande eurost investeeringut, andmata midagi erilist vastu, kui saab ka ilma?

Ainult sitt tööandja välistab hea töötaja töölt tema soo pärast pelgalt seetõttu, et ta pole võimeline korraldama teisest soost inimese pesemisvõimalusi. Üks variant on nt paindlikum tööaeg, aga ma mõistan, et sa ei taipa.

Palju samasoolisi kollektiivis ei ole kunagi pädev põhjendus vastassoo palkamiseks ja samasoolise välistamiseks.

Tark inimene siiski taipab, et CVs soo märkimisel pole normaalse tööandja jaoks mingit tähtsust. Pööbli hulgas ilmselt mängib see siiani mingit rolli.

Oh heldene vägi, sa ikka kuu pealt kukkunud. Mis oma eriala korüfee see nn valest soost inimene peab olema, et teda koos jamade ja investeeringutega eelistada inimesele, kellega nt olmeruumiprobleemi pole. Tõsiasi on see, et konkursile tuleb tavaliselt mitu inimest, kes suudaks töö nõutud tasemel ära teha. Seega toimub lõplik valik millegi muu põhjal. Ka siis, kui kõik sobivad kandidaadid on samast soost.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 13:41; 14.01 00:55; 15.01 03:09; 15.01 03:21; 28.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma mõtlesingi, et pole väga kuulnudki, et sugu eraldi märgitaks, kuna see on ju niikuinii nimest tuletatav. Seepärast tunduski kummaline, et üks vastaja seda eraldi rõhutas.

No kui su nimi on näiteks Kert Kingo siis võiks ju ikka oma soo ära märkida, sest tegemist on täiesti mehe nimega.

Sa ikka tead, et sooline diskrimineerimine on meil lausa põhiseadusega keelatud, seega tekib küsimus, miks soo eraldi äramärkimine oluline on.

Kui kollektiivis on palju ühest soost inimesi, siis minu teada ei ole diskrimineerimine, kui soovitakse teisest soost inimest palgata ja suudetakse sefa ka põhjendada.

Samas võib olla olukord, kus töö on must, peab duši all käima ja vaja on garderoobi.Seda tööd teevad ühest soost inimesed, teisest soost töötajaid praktiliselt polegi Eestis. Teisest soost töötajate jaoks pole ei eraldi garderoobi ega duširuumi. Tööandja ei saa välja kuulutada, et võetakse ainult teatavast soost töötajaid, aga reaalselt ta siiski võtab. Milleks kutsuda vestlusele inimene, kelle palkamine eeldab õige mitme tuhande eurost investeeringut, andmata midagi erilist vastu, kui saab ka ilma?

Ainult sitt tööandja välistab hea töötaja töölt tema soo pärast pelgalt seetõttu, et ta pole võimeline korraldama teisest soost inimese pesemisvõimalusi. Üks variant on nt paindlikum tööaeg, aga ma mõistan, et sa ei taipa.

Palju samasoolisi kollektiivis ei ole kunagi pädev põhjendus vastassoo palkamiseks ja samasoolise välistamiseks.

Tark inimene siiski taipab, et CVs soo märkimisel pole normaalse tööandja jaoks mingit tähtsust. Pööbli hulgas ilmselt mängib see siiani mingit rolli.

Oh heldene vägi, sa ikka kuu pealt kukkunud. Mis oma eriala korüfee see nn valest soost inimene peab olema, et teda koos jamade ja investeeringutega eelistada inimesele, kellega nt olmeruumiprobleemi pole. Tõsiasi on see, et konkursile tuleb tavaliselt mitu inimest, kes suudaks töö nõutud tasemel ära teha. Seega toimub lõplik valik millegi muu põhjal. Ka siis, kui kõik sobivad kandidaadid on samast soost.

Ma usun, et ka paksudel on piinlik normaalkaalus inimestega koos duši alla minna. Äkki peaks cv-sse ka kehakaalu lisama?
Veelkord, võimekas ja pädev tööandja suudab olmeprobleemid lahendada soo valikust sõltumatult, nii et cv-s pole tal vaja kellegi sugu määrata. Teie probleem, kui olete sunnitud vähevõimeka tööandja alluvusse tööle asuma. See on teise Eesti probleem.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googeldamine on esmane ja tasuta viis, mis aitab suuri ämbreid vältida. No näiteks, et ei palkaks mõnd roolijoodikut, loomapiinajat, inimest, kel eelnevate tööandjatega viis kohtuasja pooleli.

Just. Googeldades saime teada, et autoga töösõite tegevale ametikohale kandideeris kolmel korral juhiloa kaotanud roolijoodik. Kohtulahenditest teist kandidaati läbi lastes selgus, et tegu oli mitmel korral kriminaalselt karistatud isikuga. Kui fb kontol on läbupildid või jagamismängud-jääb ära. Kui meil kollektiivis on rõõmsameelsed kolmekümbised, siis me ei soovi palgata 18-aastast või 60-aastast jne.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 19:39; 28.01 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just. Googeldades saime teada, et autoga töösõite tegevale ametikohale kandideeris kolmel korral juhiloa kaotanud roolijoodik. Kohtulahenditest teist kandidaati läbi lastes selgus, et tegu oli mitmel korral kriminaalselt karistatud isikuga. Kui fb kontol on läbupildid või jagamismängud-jääb ära. Kui meil kollektiivis on rõõmsameelsed kolmekümbised, siis me ei soovi palgata 18-aastast või 60-aastast jne.

Meenub, et mul mees sai korra kõne, kus küsiti, et miks sa minu nime alt autot müüd? Helistajaks oli nimekaim.
Kõne on saanud ka seoses õhtujuhtimisega, oli tükk tegemist ja seletamist, et tema selle alaga ei tegele. Nimekaime on rohkem kui üks.
Mis fb puudutab, siis mul on oma reegel, kui tööd teeb hästi, siis tööväliselt tehku inimene ükskõik mida. Ei ole tööandja arutada.
Mind teevad hästi rõõmsameelsed pisut ettevaatlikuks, kõik ei pruugi olla hästi. Sõltub ka muidugi elukutsest.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 20:59; 28.01 21:25; 28.01 21:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 80 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Moodsa aja CV