Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mõrv olmemüra pärast

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 497 )

Teema: Mõrv olmemüra pärast

Postitas:
Kägu

Enda ja oma lähedast kaitseks peaks relv kodus olema.

Ainult relvast ei piisa, sellega peab oskama ikka ringi ka käia. Ja see kaitseks mõeldud relv ei tohi omaette ohtu kujutama hakata – mitu korda ju juhtunud, et vanemate hooletu relvahoidmise tõttu on lapsi hukkunud või viga saanud.

Legaalselt ei saagi relva olla, kui sellega ringi käia ei oska. See on elementaarne.

No kui relvast mingit laiatarbetoodet soovitakse teha, siis ei ole see enam midagi nii elementaarne. Kui on kõigil püss kodus kapis, siis kohe-kohe hakkavad ka need nõudma inimõigust püssi kodus hoida, kes muidu relvaluba iial tehtud ei saaks. Sest muidu on nad nõrgemal positsioonil. Ja kuhu see viib … teadagi. Ameerikat näete?

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+28
-46
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

ga Eesti ajalehe esiküljel on see praegu,

Kuskil pole ju?

Ma sopalehti muidugi, erinevalt sinust, ei loe.

Tead, ühe korra võib loll olla. Aga pärast seda on su jutt juba puhas debiilsus. Igast kanalist tuleb, et ema lasti laste ees maha ja sa suudad ikka edasi möliseda.

+37
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuskilt lugesin, et 80+ vanuseid ei võetagi vanglasse. On see tõsi?

Loodan, et mitte. Kust sa sellist asja lugesid? Et kui saad 80, siis võid vabalt minna panka röövima ja teiste tagant varastama, sest vangi nagunii ei lähe? Ei tahaks uskuda.

Delfi kommentaariumist aga no ega sealt normaalseid kommentaare on üldjuhul raske leida. Loomulikult pannakse ka rauku vangi.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+15
-28
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainult relvast ei piisa, sellega peab oskama ikka ringi ka käia. Ja see kaitseks mõeldud relv ei tohi omaette ohtu kujutama hakata – mitu korda ju juhtunud, et vanemate hooletu relvahoidmise tõttu on lapsi hukkunud või viga saanud.

Legaalselt ei saagi relva olla, kui sellega ringi käia ei oska. See on elementaarne.

Ja isegi, kui relv on hangitud legaalsel teel, siis ikkagi nimene on see, kes päästikule vajutab. Igaühele ei tohiks relvaluba väljastada, seda on näidanud mitmed hiljutised sündmused. Esimesena tuleb meelde see Lihula juhtum, siis oli juhus, kus teetööline tulistas meest, kellega tal tüli tekkis, suvel oli uudis, kus purjus naine tulistas elukaaslast ja mõne aasta tagant mäletan juhtumit (vist Rakverest?), kus psüühiliselt haige inimene tulistas surnuks kortermaja koridoris juhuslikult viibinud mehe.

No ei saa relva igaühele lubada. Vastasel juhul oleksime omadega peagi Ameerikas, kus relvaintsidentide tõttu sureb rohkem inimesi kui liiklusõnnetustes. Ei leia seda linki praegu, aga hiljuti just midagi sellist lugesin.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina “viskaks kivi politsei kapsaaeda”:

samamoodi kortermajas läbutsejad, käibki politsei ainult noomimas (loe: näpuga viibutamas a la ei tohiks jne), ei muud. Teeks siis väärteo osas näiteks rahalise trahvi, et ehk on järgmise läbu osas alko eelarve väiksem. Arvate jah, et viitsitakse? Kes ikka viitsib bürokraatiaga tegeleda! … Kuniks mingil papil katus sõitma hakkab ja laip taga. Asjaomaste vastus: tahtsime kõige paremat, välja kukkus aga nii, nagu tavaliselt. Ja nüüd föönitame sirelites edasi.

Aga kas te ise olete avalduse teinud? Kohale tulnud patrulli ülesanne on rikkumine fikseerida ja lõpetada. Selle rikkumise eest ei pea kohe öösel korteris inimesele trahvi tegema. Rääkimata sellest, et kui te alkoholi eelarvest räägite, siis võib eeldada, et rikkuja on purjus ning trahv tehakse ikka kainele inimesele. Öörahu rikkujatega tegelebki hiljem piirkonnapolitseinik. Ning kannatajapoolel on alati võimalus pöörduda rikkumise järgselt avaldusega. Jällegi, piirkonnapolitseinik tegeleb siis asjaga.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina “viskaks kivi politsei kapsaaeda”:

samamoodi kortermajas läbutsejad, käibki politsei ainult noomimas (loe: näpuga viibutamas a la ei tohiks jne), ei muud. Teeks siis väärteo osas näiteks rahalise trahvi, et ehk on järgmise läbu osas alko eelarve väiksem. Arvate jah, et viitsitakse? Kes ikka viitsib bürokraatiaga tegeleda! … Kuniks mingil papil katus sõitma hakkab ja laip taga. Asjaomaste vastus: tahtsime kõige paremat, välja kukkus aga nii, nagu tavaliselt. Ja nüüd föönitame sirelites edasi.

Politsei ei teegi esmase rikkumise peale kohe trahvi. Tuleb olla järjepidev. Mina olen saanud lärmakatest naabritest lahti kuna tegingi lihtsalt järjepidevalt väljakutseid ja avaldusi kuni politsei lõpuks hakkas ka trahvima ning naabrid taltusid. Üks kolis ära, teine läks lahku ega kriiska enam öösiti magamistoas, kolmas aga muutis korteri helikindlaks, kuna leidis et tal peab olema kodus muusikastuudio – lõpuks sain vaikust ja rahu. Olmemüra pärast lärmi ei tõsta aga vähemalt minu lähiraadiuses on normaalne elutegevus mitte pidev trall.

+21
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

80+ penskaril on kindlasti mitu rasket haigust juba kallal ja üldine seisund ei võimalda kohtumõistmisest osa võtta. Las läheb rahuga koju tagasi ja loodame et edaspidi naabrid võtavad õppust;D

+6
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nojah, meil on siis suht leebed reeglid, lisaks on inimestel ka suht suva, et teen mis tahan.

Oma 29 aastat tagasi, veel suht teadmata, kuidas asjad käivad, sattusin pikemaks ajaks Saksamaale. Loen reegleid. Prügi ei tohi ära visata pühapäeval ja siis öösel ja mingi ajal paar tundi päeval. Küll ma imestasin. Põhjus: neil oli muidugi eraldi konteinerid olemas, et klaaside viskamine ja konteinerite kaaned teevad müra ja seda ei saa lubada.

šveitsis saad hirmsa trahvi, kui valel ajal, näiteks terve pühapäevase päeva jooksul millalgi muru niidad.

See, et paljudes Euroopa riikides on keelatud kempsus vee tõmbamine, oma korteris pesupesemine või isegi vaniis käimine mingist ajast õhtul on aina tavalisem.

Meid ümbritsev mürareostus on nii suur. Nii suur, et mõnel hakkab katus sõitma, afektiseisunid jms. Ega ei saa olla ju normaalne peast, kui sellise teoga hakkama saadakse ja täielik tunnel ja pimedus ümberringi, kus vist ainsaks eesmärgiks on kasvõi kord vaikus saada absoluutselt aru andmata, mis ja kuidas ja mis sellele järgneb. Väga kole.

+37
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

80+ penskaril on kindlasti mitu rasket haigust juba kallal ja üldine seisund ei võimalda kohtumõistmisest osa võtta. Las läheb rahuga koju tagasi ja loodame et edaspidi naabrid võtavad õppust;D

See teeb sulle nalja?

+17
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See, et paljudes Euroopa riikides on keelatud kempsus vee tõmbamine, oma korteris pesupesemine või isegi vaniis käimine mingist ajast õhtul on aina tavalisem.

Tõsi, täpselt need tegevused tuleks ära keelata mu tütre üürikas, ühe ülikoolilinna kortermajas. Pesumasinaga pesemine on kuulda vist kahe korruse raadiuses, tsentrifuugimise ajal seinad otsesõnu värisevad. Kui üleval korteris keegi kempsus vett tõmbab, kostab kohin, kolin ja mühin, kui ihusaadused toru mööda alla tuhisevad. Ja kraanist vee laskmist saadab hele vinguv heli, mis tuleb mööd torusid ei tea kust ja paneb hambad valutama.

+10
-14
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

+8
-36
Please wait...
Postitas:
Kägu

See teeb sulle nalja?

Savisaare ja Allan Kiili imeline pääsemine tegi sulle nalja?

Eesti kohtusüsteem on sinu jaoks mingi komöödiateater või?

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tõsi, täpselt need tegevused tuleks ära keelata mu tütre üürikas, ühe ülikoolilinna kortermajas. Pesumasinaga pesemine on kuulda vist kahe korruse raadiuses, tsentrifuugimise ajal seinad otsesõnu värisevad. Kui üleval korteris keegi kempsus vett tõmbab, kostab kohin, kolin ja mühin, kui ihusaadused toru mööda alla tuhisevad. Ja kraanist vee laskmist saadab hele vinguv heli, mis tuleb mööd torusid ei tea kust ja paneb hambad valutama.

Kes haudvaikust tahab koligu metsa. Öösiti tümaka laskmine päevast päeva on tõesti liiast aga keelata nii väikseid lapsi ringi liikumast….täiesti ebanormaalsed kommentaarid siin.

+39
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

+21
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen päris häiritud selle teema pärast. Lapsed on 4 ja 6! Lasteaiakad. Hetkel koroona, ema vb kodus, lapsed kodus suure osa ajast. Loogiline, et müravad, jooksevad, trambivad ringi. KÕIK ja ma olen täiesti kindel, et absoluutselt kõik lapsevanemad teavad, mis tähendab väikse vanusevahega ja omavahel müravaid või kaklevaid lapsi pikemalt kodus hoida talvel. Ja tuleb mingi kuradima rauk Mati, kes laseb ema lihtsalt maha enda mugavuse pärast. Mis lastest saab? See riskirühmade elu pärast koroonapiirangute jätkumine viibki lõpuks selliste asjadeni. Kõik lähevad hulluks ja riskirühmad mõtlevad, et nad on maailmanabad.

+43
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

hmm, sinu tütar muidugi kraanist vett ei lase, wc-d ei kasuta ja pesu ei pese?

+20
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Et nii kui kellelegi ukse avad, nii kohe tulistad? Või kuidas täpselt oleks see kodus olev relv aidanud?

Mõni aasta tagasi olin sarnases olukorras ja oleks mul relv olnud, oleksin arvatavasti sama teinud mis see pensionär.

Kõrval elas ema oma ma ei tea mitme jõmpsikaga. Neil oli kaks korterit ja need tatikad jooksid iga minut vähemalt korra ühest korterist teise ja virutasid iga kord kaks ust järjest täie jõuga kinni, nii et aknaklaasid värisesid.

Töötasin kodust ja mu närvid olid sellest mürapiinamisest nii läbi, et mõtlesin tõsiselt, et kas suren ise ära või löön kogu pesakonna maha.

Õnneks selgus üsna ruttu, et 2 korteri ülalpidamine käib neil üle jõu ja pidid 1 korteri ära müüma.

Antud korteri kohta pole mitte ühtegi kaebust tehtud ja mitte ükski naaber pole siiani kommenteerinud, et sealt korterist pidevalt hirmsat lärmi oleks tulnud. Olmemüra on igapäevase elutegevusega kaasnev müra, olenevalt majast ei pea üldse midagi erilist tegema, et naaber sind kuuleks.

Antud juhul polnud inimesel relvaluba, küll aga oli tal kodus ebaseaduslik relv. Miks ja kuidas üks harilik seaduskuulekas kodanik sellist relva üldse omab?

+33
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Vox Populi on see saade. “Rahva hääl”, mitte “rahva rebane”. Äkki sa ei peaks rumaluse diagnoosi nii kergekäeliselt välja jagama, ise pole ju ka kõige terasem?

+23
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

100% nõus.

+13
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Öösiti. Ööst oli jutt. Jah, öösiti ta neid tegevusi tõesti ei tee. Ei, WC-d kasutab, aga ta on ka alumisel korrusel, seega keegi tema veetõmbamisest ei kannata.

+3
-21
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida te jahute mingist relvaloast ja kodus relva hoidmisest. Pressikonverentsil ju öeldi, et tal oli illegaalne relv. Omanik oli selle kadunuks kuulutanud ja papi tunnistas, et ostis selle illegaalselt. Endine abipolitseinik ja tõenäoliselt ka noorena sõjaväes olnud mees ilmselgelt oskab relva kasutada. Pääsemiseks oleks Polina pidanud ka juba püss käes uksele minema ja ka kiiremini päästikule vajutama kui Mati, no umbes nagu Hollywoodi westernis? Lasnamäe on Eesti mõistes kahtlemata karm geto, aga päris nii elu ikka ei käi, isegi mitte seal.

Üsna kõnekas on ka, et politsei ütles pmst välja, et papi on peast segi. Kui niisugune asi öeldakse ära enne ekspertiisi, siis ma ei kujuta ette, mis soga ta pidi seal juba ajama. Ilmselgelt oli tal illegaalne relv, sest relvaluba ta ametlikult poleks saanud.

+35
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Vox Populi on see saade. “Rahva hääl”, mitte “rahva rebane”. Äkki sa ei peaks rumaluse diagnoosi nii kergekäeliselt välja jagama, ise pole ju ka kõige terasem?

Rahva rebane 🤣

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Antud juhul polnud inimesel relvaluba, küll aga oli tal kodus ebaseaduslik relv. Miks ja kuidas üks harilik seaduskuulekas kodanik sellist relva üldse omab?

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

+15
-26
Please wait...
Postitas:
Kägu

Öösiti. Ööst oli jutt. Jah, öösiti ta neid tegevusi tõesti ei tee. Ei, WC-d kasutab, aga ta on ka alumisel korrusel, seega keegi tema veetõmbamisest ei kannata.

ma mõtetelugemises tugev ei ole ja sina unustasid selle öö muidugi märkimata. 😉

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind konkreetselt mürapiinati. Algas enne 7 hommikul ja kestis peale südaööd.

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

+24
-51
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

+23
-36
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind konkreetselt mürapiinati. Algas enne 7 hommikul ja kestis peale südaööd.

Kommentaar eemaldatud.

Selle mõtlesid sa praegu ise välja.

+12
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma mõtetelugemises tugev ei ole ja sina unustasid selle öö muidugi märkimata.;)

Ei unustanud. Natuke võib ju konteksti ka ikka jälgida. Postitus, millele vastasin, rääkis ju justnimelt sellest, et Euroopas on kombeks mingist ajast õhtul enam mitte müra teha.

+3
-8
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 497 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mõrv olmemüra pärast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.