Esileht Lapse ootamine Mõte imetamisest eemaletõukav

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Mõte imetamisest eemaletõukav

Postitas:
Kägu

Oleme lähiajal mõtlemas perelisa peale, mõlemad mehega 30+. See oleks meile mõlemale esimene laps.

Küll aga on mul seoses lapse saamisega mure imetamise osas. Hetkel, mitterasedana ja varasemat kogemust omamata, tundub imetamine äärmiselt eemaletõukava tegevusena. Peas keerleb palju küsimusi, nt äkki ma ei ole valmis veel emaks saama? Kusjuures lapse tegemine ei oleks niivõrd südamesoov, vaid hoopis ratsionaalne otsus, sest vanust on omajagu, majanduslik olukord on hea jne.

Kas siin on veel naisi, kelle jaoks imetamine oli/on eemaletõukav tegevus? Kuidas sellest tundest üle saite?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oled teinud otsuse, et tahad last siis proovi imetamine ära ja kui ikka ei meeldi siis mine valmistoidule yle.

Problem solved.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaksid imetama? RPAd on olemas.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle oli ka see mõte vastumeelne, kui rase olin. Ei oskagi seda millegagi seletada. Mõtlesin, et ei hakka kunagi imetama. Pärast lapse sündi aga said hormoonid, emainstinkt – või mis iganes see ka oli – võitu ja imetamine tundus loomulik ja meeldiv. Kusjuures nüüd praegu mitterasedana tundub see mõte jälle ebameeldiv. Laps sai RPA-d ka lisaks vajadusel, seega sain teda hoida jätta ja polnud ahistavat tunnet. Ei usu, et imetamisel ja emaarmastusel oleks seost. Nagu ka pole keisrilõikega sünnitanud emad kehvemad emad. Vaata tunde järgi, kui ikka ei meeldi, siis ei pea imetama. Lapsele on parim ema mittestressis ema! Tean paljusid naisi, kes pole erinevatel põhjustel imetanud ja nende lastel pole häda midagi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hetkel rasedana ei saa öelda ka, et see nüüd meeldiv mõte oleks või miskit ja ega ma kunagi pole sellesse väga oma mõtteaega panustanud. St ega sünnitus ja rase olek ka miskit mega meeldivat ju ei ole (kel megalt iiveldab, pidev pissihäda, kel muud kaebused, ei leia magamiseks asendit, raske kõndida jne). Ja ega beebiiga (hammaste lõikumine, hirm, et laps ei lämbu, võimalikud magamata ööd, mähkmete vahetamine) ka just megameeldiv ei ole. Samas kuidagi see imetamine on nii loomulik ja lähtun sellest, et tahan ju lapsele parimat – annan ikka rinda kui sünnib. Küll aga olen seda poolt, et kui laps juba ikka kõndima või rääkima hakkab siis mingit ajast edasi on imelik juba rinda anda, olgu kui kasulik tahes. Minu jaoks siiski kolmene, kes rinda küsib, on veider.
Usun ka, et kui aeg käes imetamiseks siis ole näha. Nagu ees öeldud pole ju imetamine on ju valik millele on alternatiiv olemas. Kardaksid sünnitamist oleks keerulisem, laps kuidagi ikkagi ju välja peab saama – aga saavad ka need lapsi, kes kardavadki sünnitust paaniliselt.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa seda kindlalt lubada, aga suure tõenäosusega läheb see vastumeelsus üle kui laps on käes ????

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsesoov praegu nii tugev ei ole, vaid pigem tahaksid teda ratsionaalsetel kaalutlustel, siis mina ootaks veel paar aastat. Ütlen sellepärast, et ma ise väga tahtsin last selleks hetkeks kui talle rohelise tule andsime, aga raseduses tõesti midagi meeldivat ei olnud nagu keegi siin juba ütles ja ka beebiaeg oli palju raskem kui teiste pealt kõrvalt vaadates tundus. Lapse saamist ma küll hetkekski kahetsenud ei ole, aga korduvalt on olnud neid momente, kus mõtlen, et jumal tänatud, et ma selleks nii valmis olin ja seda last nii väga tahan, sest muidu oleks küll väga raske.

Nautige mehega veel paar aastat kahekesiolemist ja saage beebi siis kui lapsesoov tugevamaks läheb. Seda esiteks.

Teiseks – imetama ei pea. Lapsele on rinnapiim küll kõige parem lahendus, aga mitte kõigil naistel ei ole piisavalt piima ja lapsed saavad algusest peale (lisaks ka) rinnapiimaasendajat ja sellest ei juhtu midagi halba. Aga nagu teisedki ütlesid, tekivad paljud asjad instinktide ja hormoonidega – praegu, mitterasedana, on võimatu ennustada, kuidas sa millegi suhtes tunned sel hetkel kui rasedus läbi ja beebi süles. Võimalik, et imetamine tundub sel hetkel igati meeldiv ja loomulik asjade käik, aga võimalik, et ei tundu ja sel juhul lihtsalt ei imeta ja ikka on kõik okei.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakates su kirjapandut lugema, tekkis kohe küsimus, milles on asi tegelikult. Õnneks juba veidi hiljem panid sa kirja ka põhjuse: beebisoov on ratsionaalne. Lapse saamisel on ratsionaalsus muidugi omal kohal, aga esimesel kohal olgu ikkagi tugev südamesoov uus hing siia maailma tuua, valmisolek anda tema heaolu nimel endast kõik, teda õpetada, kaitsta. Tihtilugu on tingimusteta armastus ainus, millest raskel hetkel kinni haarata.

Imetamine on lähedussuhe ema ja beebi vahel. Ülim lähedus teise inimesega. Muidugi saab anda lapsele kunsttoitu, ega laps sellepärast nälga ei jää, kui pole soovi imetada. AGA kui sa tunnistad, et soov on ratsionaalne, sa kahtled, kas on õige saada last praegu ja imetamine kui läheduse pakkumine on vastumeelne, siis mina ei soovita kiirustada. Lapse jaoks on tähtis ikkagi armastus, kõik muu on teisejärguline.

Samas, rasedushormoonid on võimsad, need võivad muuta su suhtumist.

Ja ma usun siiralt, et on naisi, kellel piima ei jätku, aga neid on statistiliselt 1-3%. Ükskõik kust beebigrupist või foorumist leiab aga, et see % on vähemalt 50. Enne, kui ema pole küsinud abi imetamise osas, ei maksa teha järeldusi, sest suurem osa juhtumeid on lahendatavad.  Juurviljaõli või lehmapiima baasil tehtud kunsttoit ei asenda kunagi 100% rinnapiima.

Sellega, et imetamine on vastumeelne, saab nõustaja tegeleda, aga südamest tulev soov emaks saada peab küll endal olema.

 

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme lähiajal mõtlemas perelisa peale, mõlemad mehega 30+. See oleks meile mõlemale esimene laps.

Küll aga on mul seoses lapse saamisega mure imetamise osas. Hetkel, mitterasedana ja varasemat kogemust omamata, tundub imetamine äärmiselt eemaletõukava tegevusena. Peas keerleb palju küsimusi, nt äkki ma ei ole valmis veel emaks saama? Kusjuures lapse tegemine ei oleks niivõrd südamesoov, vaid hoopis ratsionaalne otsus, sest vanust on omajagu, majanduslik olukord on hea jne.

Kas siin on veel naisi, kelle jaoks imetamine oli/on eemaletõukav tegevus? Kuidas sellest tundest üle saite?

See tunne on igati normaalne. Imetamine tundus mullegi enne esimest last ja ka raseduse ajal veel midagi jäledat. Kui laps oli sündinud, siis oli tegemist kõige loomulikuma tegevusega ja oli armas viis lapsega sideme loomiseks. Hetkel juba ammu ei imeta ja kedagi tissi otsas uuesti rippumas ette kujutada on sama jäle, kui enne esimest last.

p.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebapopulaarne arvamus: imetamine ei peagi tunduma kutsuv ja imeline. See on ema vahend/töö lapse toitmiseks. Imetamine on valus, tüütu, aeganõudev, keha kurnav, aga sellegipoolest soovituslik lapse toitmise viis, kuna inimpiim on lapsele kõige parmini omastatav piim ning annab lapsele ema antikehasid.

Kui imetamise vastumeelsus tuleb sellest, et praegu on rinnad seksuaalsed ,siis ära selle pärast põe – raseduse ajal läheb üle, kui nibud valutama ja lekkima hakkavad. Ning sünnitusjärgselt, imetad või ei, oled seksuaalsusest mõneks ajaks ammugi väga kaugenenud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks muutus imetamine ebameeldivaks, kui laps oli umbes aastane ja olin teist korda rasedaks jäänud. Enne seda tundus see täiesti loomulik. Eriti nunnu oli imetamine siis, kui laps oli alles vastsündinu ja jäi enamasti pärast imetamist magama.

Minu ebapopulaarne arvamus on, et paljud naised ei taha rinnaga toitmiseks vaeva näha. Sest edukas rinnaga toitmine nõuab üldjuhul vaeva. Piima tootmiseks on vaja last tihedalt rinnale panna, eriti öösel, pumpamisega stimuleerida, nibud kipuvad katki minema, valusaks niikuinii. Selle kõrval tundub pudelist toitmine lihtne ja stressivaba, aga kui hakkad lisa andma, siis saab keha signaali, et pole nii palju piima vaja toota. Ning sellele järgneb järeldus, et ju mul polnudki siis piima eriti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebapopulaarne arvamus: imetamine ei peagi tunduma kutsuv ja imeline. See on ema vahend/töö lapse toitmiseks. Imetamine on valus, tüütu, aeganõudev, keha kurnav, aga sellegipoolest soovituslik lapse toitmise viis, kuna inimpiim on lapsele kõige parmini omastatav piim ning annab lapsele ema antikehasid.

Kui imetamise vastumeelsus tuleb sellest, et praegu on rinnad seksuaalsed ,siis ära selle pärast põe – raseduse ajal läheb üle, kui nibud valutama ja lekkima hakkavad. Ning sünnitusjärgselt, imetad või ei, oled seksuaalsusest mõneks ajaks ammugi väga kaugenenud.

Rinnapiim pole siiski ainult toit, vaid ka viis lapse immuunsuse tugevdamiseks ja lähedussuhte loomiseks ema ja beebi vahel.

Jah, imetamine võib alguses olla raske, valus, kurnav jne, aga  kui piimavabrik juba toimib ning nõudlus/pakkumine tasakaalust, siis on see palju lihtsam ja vähem ressurssi nõudev kui kuntsttoit.

Usun, et hormoonid teevad oma tööd ning kui juba rase oled, siis  tundub imetamine rasedaks olemise ja sünnitamise loomulik jätk.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>

Minu jaoks muutus imetamine ebameeldivaks, kui laps oli umbes aastane ja olin teist korda rasedaks jäänud. Enne seda tundus see täiesti loomulik. Eriti nunnu oli imetamine siis, kui laps oli alles vastsündinu ja jäi enamasti pärast imetamist magama.

Minu ebapopulaarne arvamus on, et paljud naised ei taha rinnaga toitmiseks vaeva näha. Sest edukas rinnaga toitmine nõuab üldjuhul vaeva. Piima tootmiseks on vaja last tihedalt rinnale panna, eriti öösel, pumpamisega stimuleerida, nibud kipuvad katki minema, valusaks niikuinii. Selle kõrval tundub pudelist toitmine lihtne ja stressivaba, aga kui hakkad lisa andma, siis saab keha signaali, et pole nii palju piima vaja toota. Ning sellele järgneb järeldus, et ju mul polnudki siis piima eriti.

Mina ei saa jällegi aru, kuidas inimesed jaksavad kunsttoiduga nii palju vaeva näha. Imetamine on sada korda kergem – ei mingit öist pudelitega mässamist, rind suhu ja head ööd.</p>

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui juba sellise asja pärast ette muretsed, oled lapse saamise korralikult läbi mõlenud ja Sinust võiks saada hea ema. Praegu Sa pole ju rasegi. Raseduse ja sünnitusega muutud palju, jõuad kümme korda ümber mõelda, kuidas soovid last toita, kasvatada jne. Ja lastega on nii palju igasugu ebameeldivaid toiminguid seotud, et õigel hetkel võib toitmine käkitegu olla. Või siis võid ola üks neist naistest, kes ei saa üks kõik mis põhjusel imetada. Ära selle pärast ette muretse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

30+ vanuses on reaalsem hirm see, et rasestuda ei õnnestu või võtab see kaua aega, imetamine on sealjuures pigem kõrvaline küsimus. Seda, kuidas ise pärast lapse sündi end tunneksid, kas siis tundub lapsele rinna ja läheduse ja tema tervisele kasuliku rinnapiima andmine loomulik tegevus või teed seda praktilisetel ja lapse tervise kaalutlustel, või loobud üldse, seda ju keegi ette ei tea.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka see mõte ei meeldinud ei enne rasedust ega raseduse ajal. Olen võib-olla sinuga rohkem ühes paadis, kuna lapse saamise otsus oli ka mul pigem rohkem ratsionaalne. Imetamist aga võtsin niisamuti – ratsionaalselt – see on lapse jaoks parim (ning kodunt väljas/öösel ausalt, mulle ka mugavam). Päev-paar pärast lapse sündi olin juba imetamisega harjunud ja sellest sai täiesti normaalne tegevus 🙂 (Ka kiindumus lapse vastu kasvab iga päevaga ja üldse ei arvanud, et oskaksin kedagi kunagi nii palju armastada!)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olin kohati vastumeelne seepärast, et mu rinnad ka nibud olid meeletult(lausa vastikult) tundlikud terve raseduse.
Kui laps sündis, üritasin aga kuna tal oli keelekida ja sada mitud häda minu poolt pluss laps oli 4 päeva intensiivis, kasvasgi laps lõpuls rpa peal.
Alguses ma tundsin ennast väga väga pahasti, kuna kõik teised kommenteerisid stiilis, et oi laps peab ikka rinnapiima saama jne… Aga nüüd mul laps on terve purikas 7a ja olen endaga rahu teinud, et end viimse piirini ei viinud.

Mul õde on 3 lapse ema ja ta tõesti on vastu tahtmist 3-4kuud imetanud ja siis pudelile üle läinud. Tal samuti kõik lapsed terved ja nutikad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundus ka see mõte eemaletõukav. Aga peale sünnitust keegi minu arvamust ei küsinud, pandi laps rinnale, sealt edasi oli see justkui asjade loomulik käik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus jällegi selline, et imetamine polnud kuskilt otsast valus ega ebameeldiv. Nii nagu on halbu kogemusi, on ka häid kogemusi. Ei tasu mõelda, et imetamiseks läheb jubedat tööd vaja. Lisaks meeldis, et imetamine aitas kaalu alla võtta ja hiljem veel hoida ka. Ja no muidugi kasutegur lapse tervisele on seeläbi nii suur, et ma ei kaaluks elus vabatahlikult talle RPA andmist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sulle on siin juba väga asjalikke mõtteid jagatud ja enda kogemusest võin öelda vaid niipalju, et mõtlesin enne rasedaks jäämist samuti nii, nagu sina; samuti oli rasedus minu jaoks ratsionaalne otsus, mitte suur looduslik tung last saada (seda tungi pole mul kunagi olnud). Aga need ematunded tärkavad raseduse arenedes ja kui ühel hetkel selgus, et oodatav laps võib olla haige ja halvimal juhul võin ta üldse kaotada, siis tundusid igasugused rinnaga toitmise vastumeelsuse küsimused (minu enda jaoks) nii rumala ja ebaolulisena. Nendel hetkedel mõistad, et teed mida iganes, peaasi et su laps tervena sünniks. Ju need on siis need tärkavad ematunded.
Mis ma tahan öelda – pole mõtet praegu üle mõelda asju, kui sa isegi rase veel pole. Sa jõuad rasedana või värske emana need asjad veel 100 korda ümber mõelda ja konkreetsel ajahetkel võid tunda hoopis teisiti, kui sa praegu arvad end siis tundvat. Ja see on täiesti ok.

Ning lōppude-lõpuks pole rinnaga toitmisest loobumine ja rpa andmine ka mingi kriminaalkuritegu, kui selle protsessi käigus ikkagi selgeks saab, et see kohe mitte kuidagi ei sobi sulle.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Lapse ootamine Mõte imetamisest eemaletõukav